WE vs Lizaki

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

WE vs Lizaki

Post autor: Laik »

Jak w temacie - co sadzicie o walce przeciw nim, Wasze doswiadczenia itp...

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Grałem dzisiaj w parówce i z, i przeciw nowym lizakom. Generalnie wszystko sprowadzało się do stegadonów. Mocne są, to nie ulega kwestii, przede wszystkim d6s4 (s5 gdy uderzają w forest spirity - po raz kolejny GW udowodniła, że nie ma pojęcia o tej grze), które można wrzucić nawet do walki. Mam nadzieję, że nie przejdzie uściślenie, że jest to magiczny atak, bo jeśli tak to naprawdę będzie słabo. Poza tym o tyle wygodnie, że mało tego, mniej użerania się ze skinkami ;-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

a jak radziłeś sobie ze stegadonem?

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Źle sobie radziłem, ale to z bardziej z winy pecha kolegi, który nie potrafił w pięciu strzałach wyturlać hita z klopy krasnoludzkiej ;-) Trzeba przyznać, że katapa to dla nich mocny problem, bo może błyskawicznie nie tylko osłabić stegadona ale i zmieść mu załogę. Natomiast jeśli to bydle dojedzie...przesrana sprawa. No i zajebiście trzeba uważać na engine - driady będą spadać, jak dzieci, a i treeman może z łatwością zginąć. Słabo też wyobrażam sobie teraz wayów - najpierw terror potem engine (albo na odwrót). Inna rzecz, że bez scoutów przeciw takiemu monster truckowi ani rusz...
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Co to jest "engine"?

I wydaje mi się, że d6 impaktów z siłą 4 to nie taka straszna sprawa. Siła 5 już boli, ale 4 do przełknięcia.

Natomiast nie grałem przeciwko temu, więc się nie wypowiadam.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Z mojego dowiadczenia wynika, ze jak uda nam sie juz zaszarzowac driadami na stedzia od boku, to jestesmy w domku. 12 ataków w priesta powinno rowiazac problem silniczka, ktory strzela piorunami. A konsekwentne naparzanie w załoge w kolejnych turach pozwala nabijac CR tak dlugo, az bydle sie w koncu złamie.
Obrazek

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Ale to by wymagało sporej ilości driad, jeżeli część z nich zginie podchodząc pod stegadona, który zdąży wypłacić kilka tych hitów. no i zginą też jakieś w walce wręcz...

azv
Warzywo
Posty: 19

Post autor: azv »

moze moje pytanie bedzie naiwne, ale... czy mozemy wybrac w co chcemy trafic? (w sensie czy w stegadona, czy w zaloge) czy to jest tez losowane na kosciach?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

to nie strzelanie, bijesz w co chcesz
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Ale to by wymagało sporej ilości driad, jeżeli część z nich zginie podchodząc pod stegadona, który zdąży wypłacić kilka tych hitów. no i zginą też jakieś w walce wręcz...
12 ataków w górę - 3 i 3, daje przeciętnie 6 woundów w priesta. Savuje się na 3+ (przy anciencie), wardów raczej nie ma, więc powinien wybronić 4. Więc pada. Engine nie działa - sorry ;-) Oczywiście odpowiedź 4 obsługantów i stegadona może być bolesna. Obojętnie od wyniku jednak i tak ten atak się opłacić :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

ksch pisze:
Ale to by wymagało sporej ilości driad, jeżeli część z nich zginie podchodząc pod stegadona, który zdąży wypłacić kilka tych hitów. no i zginą też jakieś w walce wręcz...
12 ataków w górę - 3 i 3, daje przeciętnie 6 woundów w priesta. Savuje się na 3+ (przy anciencie), wardów raczej nie ma, więc powinien wybronić 4. Więc pada. Engine nie działa - sorry ;-) Oczywiście odpowiedź 4 obsługantów i stegadona może być bolesna. Obojętnie od wyniku jednak i tak ten atak się opłacić :-)
Dokładnie. Mamy wtedy +3 CR. Przeciwnik ma bodaj 3AS6, lub 4AS5 z ws3 (nie pamietam dokladnie) ze stedzia, ktore statystycznie zadaja cos koło niecałej rany. Skinki tez nie zadaja pelnej rany. Załózmy, ze z ataków przeciwnika zeszła 1/2 driady. W tym gorszym wypadku mamy remis, przy jednej straconej driadzie wygrywamy o 1 i stedzio bierze brejka na stubbornie na 6. Takiego testu w koncu nie zda. A dojscie do niego driadami raczej nie powinno byc problemem, engine ma stosunkowo krotki zasieg pol razenia. Zazwyczaj krotszy niz zasieg szarzy driad. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Oczywiście trzeba uważać, bo stegadon ma większy zasięg szarży niż my :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ale kat widzenia nieco gorszy:)

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Nie twierdzę, że takaszarża rozwiąże problem priesta, ale nie rozwiąze problemu stegadona.

bo jezeli wejdziemy już tymi driadami od boku, nawet bez strat, a stegadon ustoi, to potem w nas może wpaść cokolwiek innego dużego (ale tu teoretyzuję), bo żeby wpaść driadami od boku na stegadona który nie ma planu na to jak się ich pozbyć to chyba małoprawdopodobne.

Oczywiście, my tracimy tylko kilkadziesiąt punktów, ale przeciwnikowi zostaje nadal stegadon którego jakoś trzeba ubić.

Dlatego wydaje mi się, iż zaangażowanie w jego eliminację samych driad to dość ryzykowny pomysł...

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Meh wcale nie.

Eliminacja engina i ogromnego kawałka antymagii za jeden oddział driad się super opłaca.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dokładnie tak. Co więcej, przy ich monster trucku wcale nie jest powiedziane, że będą mieli coś w odwodzie, chyba że...drugiego stegadona, a wówczas zysk podwójny bo zaangażuje go w ściąganie driad a to kolejne tury np. ostrzału.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Hmm poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy czasami z engine'a nie można walnąć tych błyskawic (2k6 - S4 - s5 dla FS) do combata?
Tak mi się coś kołacze po głowie. :P

Bo jeśli tak, to jeśli w pierwszej turze skink priest nie zejdzie, to mamy dupe zbitą.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Tak, w kombat też wchodzą... Na szczęście nie są magiczne. Przynajmniej na razie. ;)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

a tak poza tym nie 2k6 tylko k6 i co do zabijania skinkow to jest jeszcze łatwiejsze bo ma on 2 tafa nie tak jak ktoś mówił 3 więc trafiamy na 3 i ranimy na 2

na zwykłych stedziach maja 3+ save na ancientcie 2+

i co do walki z nimi to mają
zwykły 4 A z siła 5 i ws 3
ancient 3 A zsiła 6 i ws 3


a teraz mam pytanie co zrobicie z razordonami oraz salkami ?

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

W sumie to co kiedyś. ;) A że teraz skinków jest mniej, to można na razorkach i salkach skupić większy ostrzał. No i w salki wjazd np. wildami czy coś takiego i mogą się zbierać.
Za to razordony są harde. 3 w s&s walą 6 x artyleryjką. Muszą trafić, ale kit, takich wildów raczej zdejmą. Jeszcze nie grałem z lizakami, ale jutro chyba będzie pierwsza bitwa to napisze wrażenia. ;)

ODPOWIEDZ