Lumpin Croops Fighting Cocks

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Lumpin Croops Fighting Cocks

Post autor: Dzidzia »

Tak się nad nimi właśnie zastanawiam. Bazowy oddział 5 małych (w tym sztandar i chyba muzyk) + Lumpin to 90 pkts. Mają oni skirmisza i chyba (tu nie jestem pewien) łażą po lasku jak Welfy. Dokupiłbym 5 chłopców za 35pkts. I zyskujemy oddział 11 małych za 125 pkts. Porównując do 10 glade guardów z muzykiem. Niziołki mają o jeden więcej strzałów, dwa z ich strzałów są z BS5, mają skirmisza, sztandar, większe LD, Lumpin ma dwa ataki. Z kolei glade guardzi mają na bliskim s4, większy zasięg łuków, brak kar za strzelanie po ruchu, mają większego taffa i większy WS.

Wydaje mi się że wychodzą na równi z glade guardami, z tymże zjadają rare slot. Ale trzymają klimat maksymalnie moim zdaniem i pasują do nas.

Używałbym ich do ostrzeliwania jakiś fastów, a także do dawania flee bo są w skirmiszu i mają 9 ld i muzyka.

Co o nich myślicie?

Pozdro!
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

To jest bardzo fajna jednostka. Myślę, że opłaca się ich wystawiać w większej ilości. Mają skirmisza więc łażą po trudnym terenie bez kar.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Cieszę się, że oddział jest fajny, bo niziołki mi się cholernie podobają. Kurcze, trochę szkoda że dziś wpadłem na ten pomysł bo kilka dni temu widziałem nowe, niepomalowane niziołki te standardowe z DoW na allegro, nawet chyba dało by rade je jakoś wylicytowac.

@Kalesoner, to w jakiej ilości byś ich wystawiał i jakbyś ich używał?

Pozdro
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Ja bym dawał 47 :)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No niestety możesz dać tylko 20.
Dawałbym większa liczbę, bo są tanie modele i tak 20 masz za 188, a 20 GG masz za 240.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

A czy można do nich wsadzić boha, np. magiczkę? Wtedy by 360 by widziała. Albo hodziarza BSB..
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jakbyś grał dogsami to byś mógł, tak to nie możesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Lumpin i spółka to jeden najlepszych oddziałów RoR. Ja jak nimi gram to najczęściej wystawiam 15. Tak nie za dużo nie za mało. Wg mnie ich największym mankamentem jest sztandar. Mogli by go nie mieć. 20 halflingów to fajny oddział, ale czasem ciężko ich schować w lesie itp. Pamiętajcie jeszcze o zwykłych halflingach. 10-ka kosztuje tylko 60 pkt. I jeszcze Hot Pot - dla mnie jedna z najlepszych maszyn w grze :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Czyli te standardowe niziołki też można wystawić? Które waszym zdaniem są bardziej opłacalne?
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Oczywiście,, że możesz zwykłe niziołki wystawiać - jako rare. A to które są lepsze to oczywiście kwestia dyskusyjna. Lumpin i spółka to oddział bardziej mobilny. Jednak nieco kosztują i mają ten sztandar, który daje dodatkowe punkty przeciwnikowi. Oczywiście nie koniecznie przeciwnik musi je zdobyć. Zwykłe niziołki są dobre jeśli nie masz do dyspozycji wielu punktów. 10 łuczników kosztuje tylko 60 pkt. a warto wystawić nawet 12. Oni są mniej mobilni, bo stoją w szeregu, ale są tani jak barszcz. Hot Pot, tani i funkcjonalny. Przeciwnik nie zawsze się nim zajmuje, co może się dla niego źle skończyć. Dzięki niskiej cenie, cokolwiek zabije to się spłaca.

W sumie dla mnie wszystkie oddziały są porównywalne.

Można jeszcze wystawić halflingi z tarczami, LA i włóczniami. Jeśli ktoś gra na mocnej magii, rzucenie regentki na taki tani klocek, byłoby ciekawe. Jednak oni są raczej do gier domowych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Hot Pot waszym zdaniem pasuje do naszej armii? Tzn. chodzi mi i o klimat i o przydatność. On jest chyba do ściągania kawalerii z dużym AS i małym T, ja tam z takową nie mam problemów, ale może ..?
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hotpot jest zajebiaszczy. Model i klimacik po prostu boskie. Przy swojej cenie bardzo opłacalny. ale do WE mi jakos srednio pasuje klimatem, WE nie chca w lesie wszyskozernych niziołków...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

masz rację Rakso niziołki w lesie oznaczałyby totalne zaburzenie ekosystemu :D noi kto wie czy nie zaczęłyby się rodzić jakieś mixy :> a konkretnie to mi ten oddział klimatem też nie podchodzi do we ale historyjkę zawsze można ułożyć w razie potrzeby... co do loompinów to pasują bardziej do we a co do ich skuteczności... mają wiele zalet i kiedyś parę razy na tym grałem i się spisywali bardzo dobrze tyle że wysoki koszt tego oddziału skłania raczej do chałupniczego użytkowania! a kto by się ośmielił z nimi pojechać na turniej temu chwała!
każdy realia dow zna i wie, że w obliczu 7ed gracze dow mają bardzo ciężko. Niziołki Yeah! :lol2:

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Koledzy (jeszcze żywi) leśniacy - ktoś szukał niziołków, wypatrzyłem na allegro:
http://allegro.pl/item707921506_lumpin_ ... sztuk.html
proszę ;)

ODPOWIEDZ