Problem z armią zbieraną zanim się zasady gry poznało

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Petrus
Plankton
Posty: 2

Problem z armią zbieraną zanim się zasady gry poznało

Post autor: Petrus »

Mały wstępik:
Większość poniższej armii kupowałem na raty na długo przed poznaniem zasad gry. ( Ten oto moment nastąpił 2 miechy temu, najstarsze figurki mają zaś 5 lat.)
(czekałem aż wyjdzie dobre spolszczenie księgi zasad i księgi armii)

Rozpiska Armii Leśnych Elfów, maksymalnie podpakowanych, zawierających wszystkie moje modele

Postacie:
1. Lord, generał armii:
Książę 140p
Wspólnota wieczna +10p (+1 atak, pancerz 5+)
Leśne Licho: Irytujące Siecioplotki +25p
Leśne licho: Zły Urok Przerażaczy +50p
Talizman ochronny +15p (ochr. Mag 6+)
=245p

2. Wieszcz 90p
Czarodziej poziom 2 +35p
Wspólnota Tkaczy uroków +20p (leśny duch)
Koń +12p
Arkana Serce kniei +25p
Leśne Licho: Lament Płaczek +25p
=207p

3. Wieszcz 90p
Czarodziej poziom 2 +35p
Zwój Rozproszenia +25p
Zwój Rozproszenia +25p
=175p

4. Wieszcz 90p
Czarodziej poziom 2 +35p
Zwój Rozproszenia +25p
Zwój Rozproszenia +25p
=175p
Jednostki Podstawowe:
1. Strażnicy Polany x11 w tym Grupa Dowodzenia 156p
Magiczny Sztandar Aech +25p
=181p
2. Strażnicy Polany x10 w tym Grupa Dowodzenia 144p
=144p
3. Driady x12 w tym Dowódczymi 156p
4. Jeźdźcy polany x6 144p
5. Jeźdźcy polany x6 w tym Grupa Dowodzenia180p
6. Wieczna Straż x19 w tym Grupa Dowodzenia 258p
Sztandar Faoghir +50p
=308p
Jednostki Rzadkie:
1. Drzewiec 285p
2. 10x Strażnicy Ścieżek + Dowódca 248p (używając figurek staroedycyjnych GG)

RAZEM PUNKTÓW: 2448
Kostek mocy: 8
Kostek rozproszenia: 5

Mam pytanie, co sądzicie o tej armii, czy jest to w miarę grywalne, czy tez powinienem połowę figurek sprzedać na Alegro i kupić sobie wardancerów / wild riderów. Zaznaczam, że większość walk w najbliższej przyszłości będę toczył przeciwko armii krasnoludów (organki, gromowładni, zabójcy)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

chodzi Ci o armie czy rozpiske? Bo armia jest ok ; ), rozpiska juz mniej przynajmniej wg mnie ; )

Jeśli możesz ty wrzuc tutaj zdjęcia Twojej armii ; ) - ciekawi mnie jakie modele posiadasz ; ))

Ale wracając do rozpiski... masz mase p[unktów polokowanych w zdolnościch, przedmiotach, które są poprostu zbędne...

Pozdrawiam
Gremlin
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Petrus
Plankton
Posty: 2

Post autor: Petrus »

GarG pisze: Ale wracając do rozpiski... masz mase punktów polokowanych w zdolnościch, przedmiotach, które są poprostu zbędne...
no to już wiem co z tej rozpiski odjąć, żeby było te równe 2250 :D

Co do zdjęć, na razie generał:

Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

na bank wywal z lucznikow grupe dowodzenia ew. muzyka zostaw do ewentualnego zbierania sie po panice. koniecznie 2 oddzialy tancerzy moim zdaniem to jedyna jednostka oprucz drzewa potrafiaca zabijac pancerna kawe w kombacie. oddzial 10 straznikow sciezek jest koszmarnie drogi i ciezki do ukrycia i mienciutki jak kaczuszka (magia ,kombat)wiec jesli nie masz meeega ogrania to postaraj sie zredukowac go do ok 6 modeli to ci daje statystycznie 1 kb na ture strzelania. dobrze miec jeszcze kotnre z 5-6 wildow. na wiecznej strazy nie gralem wiec sie nie wypowiadam ale podobno slabe. driady najlepiej wystawiac po 8 , wtedy masz wiecej wystawien, a jest to jednostka na tyle mobilna ze mozna bez problemu szarzowac 2 oddzialami na raz zamiast tylko 1. daje to mozliwosc ew szarzy z boku kosztem watpliwej przewagi liczebnej (choc fear/ out kusi).
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ