BP czyli teraz nasza kolej

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

BP czyli teraz nasza kolej

Post autor: bigpasiak »

Zakładam ten temat bo kolegom od orkasów udało sie wprowadzić dość istotnie i korzystne zmiany dla siebie w obecnym BP.
Skoro im się udało ciągłym marudzeniem i tym że kroczyli prostą pochyłą w dół to teraz nadeszła nasza kolej.
Z każdą nową armią stajemy się słabsi i niekonkurencyjni.
Pora wymyślić i zaproponować LS propozycje zmian dla armii.

Czekam na pomysły i zaznaczam że trzeba będzie konsekwentnie odwiedzać temat BP i agitować na naszą korzyść.
Skoro zielona siła to zielona siła :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Najpierw musimy wiedzieć czego chcemy od LS.
Musimy wypracować pewien pakiet zmian, które byłyby do przyjęcia dla reszty środowiska i które pomogłyby WE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Sloty jak u HE, 4 drzewa i rozpiska "Marsz entów" :twisted:
A poważniej to, dla wardancera lorda/hero więcej dostępnych broni, 4S na bliskim dla wszystkich łuków, albo przynajmniej WW.
Driady są dobre to nic, łuki też. GR, mówiłem z łukami już.
Wardancerzy są nieźli to nic nie chcę, wildom, a właściwie ich koniom magiczne ataki, a furia mogłaby działać jak szarżują, a nie na odwrót.
Treekinom stubborn, + ewentualnie skirmish. Warhlaki, nie grałem i nie mam na nie pomysłu.
Waye po 20, drzewo jest dobre i orzeł też.
Bsb może mieć kindreda, i biegacz może się dołączać do wardancerów.
Dla małego maga więcej slotów.
Taki koncert życzeń wyszedł, ale co mi tam. Pozdrawiam, Jacek.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Kalesoner pisze:Najpierw musimy wiedzieć czego chcemy od LS.
Musimy wypracować pewien pakiet zmian, które byłyby do przyjęcia dla reszty środowiska i które pomogłyby WE.
dlatego zakładam temat żeby się "zgrać" i dojść do pewnego sensownego i logicznego consensusu a nie jakichś mega życzeń.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Czy można mówić o mega życzeniach w dobie DL, VC, DE?
Pierwszy wers mojego postu to był żart i zaznaczyłem to, ale myślę, że reszta jest jak najbardziej na miejscu.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

każdy gracz ograny WE wie co jest nie tak i gdzie GW walnęło gafę np. siła 4 której nie ma na skautach i glade ridersach na bliskim zasięgu.



na zmiany to według mnie Pasiakczku jeszcze nie nasza kolej niech LS pozmienia ogry i bestie (te w sumie zaraz wyjdą nowe)
a co do boostów to chyba nie koniecznie należą się WE gdyż nie widzę żeby nasza armia miała poziom orków czy ogrów.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Jacek_Azael pisze:Sloty jak u HE, 4 drzewa i rozpiska "Marsz entów" :twisted:
A poważniej to, dla wardancera lorda/hero więcej dostępnych broni, 4S na bliskim dla wszystkich łuków, albo przynajmniej WW.
Driady są dobre to nic, łuki też. GR, mówiłem z łukami już.
Wardancerzy są nieźli to nic nie chcę, wildom, a właściwie ich koniom magiczne ataki, a furia mogłaby działać jak szarżują, a nie na odwrót.
Treekinom stubborn, + ewentualnie skirmish. Warhlaki, nie grałem i nie mam na nie pomysłu.
Waye po 20, drzewo jest dobre i orzeł też.
Bsb może mieć kindreda, i biegacz może się dołączać do wardancerów.
Dla małego maga więcej slotów.
Taki koncert życzeń wyszedł, ale co mi tam. Pozdrawiam, Jacek.
Proszę Cię Jacek... Waye mają KB na bliskim. Dlatego ja byłbym za S4 dla GR, WR, scoutów. Obniżanie kosztów jednostkowych to troche chybiony pomysł, bo chyba ingeruje w zasady co nie?

W sumie sam nie wiem, co możnaby WE dodać. Na pewno ciekawą opcją byłby bsb np. z łukiem!,la, sh, gw i bsb albo z kindredem.

A tak to trzeba by się zastanowić. Treekiny z stubbornem? Nie głupie. W skirmishu to już przesada. Pełnią role jak uszatki czy inne ogry więc...
W sumie to tyle. Po ostatnim turnieju stwierdzilem, że WE dają radę. Na WH, TK czy Eternalach nikt nie gra, więc dla nich rzeczy zbędne, ale np. eternale mogliby mieć wbudowanego stubborna.

Dużo jest takich niby pojedynczych chęci zmian, ale czy one przejdą? Bo ja wiem...

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Piotras pisze:Po ostatnim turnieju stwierdzilem, że WE dają radę
Niech jeszcze 3 osoby się pod tym podpiszą i możecie spokojnie zamknąć temat, przestać piprzyć głupoty, że potrzebujecie boosta w następnym BP i spokojnie iść świętować nadejście nowego roku

Pozdrawiam i ogarnijcie się, bo armii pokroju orków nie macie

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

ocho...

gracz orków sie odezwał?


nikt nie twierdzi że mamy takową jednak w tym kierunku zmierza.
to że mamy graczy bardziej upartych i zdeterminowanych do grania tą armią to inna sprawa.

Są rzeczy wymagające zmian jednak nie postuluję za wyjebywaniem w kosmos naszej armii.
Na pewno nie chce nowych magicznych przedmiotów chociaż jeden jedyny item z 1+SV w koszcie innych tego typu przedmiotów byłby świetny.
Jednostki niegrywalne lekko podpicować.
Bohaterów ugrywalnić.
Dlaczego nie jeśli jest taka opcja [ choć nikła to jednak ]?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

A mógłbyś bardziej naświetlić swoją koncepcję? Bo zbroja z SV 1+ nic mi nie mówi, o czym konkretnie myślisz.
Jednostki niegrywalne lekko podpicować.
Bohaterów ugrywalnić.
Czyli?
Deather - w myśl zasady, " Jak masz coś do ugrania to graj".
Ja tam też nie płaczę na WE, ale postarać się można, a jak nie da rady to nie, trudno.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Dziwi mnie to że działacie na swoją szkodę. Bo jak WE dostaną boosta, to imperium, mortale, bretka, dwarfy i HE też coś dostaną(bo dlaczego nie?) ... zmieni się prawie wszystko i ludzie przestaną stosować BP na turniejach, bo to zupełnie inna gra będzie. A chyba wolicie grać z obciętymi armiami z czołówki niż z nieobciętymi. Wybiegnijcie myślą w przyszłośc dalej niż do jutra i umiejcie przewidzieć konsekwencje.

Z prośbami trzeba ostroznie ... zawsze jest szansa, że się spełnią.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

widzisz i tu trafiłeś w sedno.

lepiej grać z armiami obciętymi a nie sztucznie dopakowywanymi...
jednak jeśli poszli w tę stronę to dlaczego mamy czekać minimum rok na nowego booka jak można ugrywalnić tego?

z prośbami jest tak, że jak nic nie chcesz to lepiej siedź cicho bo po to prosisz aby coś dostać.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Deather pisze:Z prośbami trzeba ostroznie ... zawsze jest szansa, że się spełnią.
Jaki koleś #-o sorry za offtop...

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

grałem długi czas orkami a teraz gram WE. elfy przy orkach to jest eldorado :mrgreen: wypoczywam grając tą armią, a w orkach ciagły wkurw bo a to animozja a to panika a to coś...

także myślę że żadne boosty dla treekinów, obniżenie kosztów kindredów i inne takie nieprzejdą, zbytnia ingernecja w zasady i to zupełnie nie potrzebna. z połową armii(bretonia, imperium, inne elfy, tk itp) WE walcza jak równy z równym, a orki jak rowny z rownym to mogły powalczyc conajwyzej z ogrami.

jedyne co nadaje się do poprawy to takie ewidentne buble w zsadach jak brak s4 na skałtach.

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Piotras pisze:
Deather pisze:Z prośbami trzeba ostroznie ... zawsze jest szansa, że się spełnią.
Jaki koleś #-o sorry za offtop...
Ta mądrość życiowa przyjdzie z wiekiem, dorośniesz zrozumiesz :lol2:
(no offence, taki mały joke)

A waszej armii życzę jak najlepiej bo moim zdaniem ma najładniejsze figsy i wymaga najwięcej myślenia, co nie znaczy, że zasługuje na boost w BP.

Z mojej strony koniec tematu

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

mi naprawde chodzi o szczegóły:

wardancer może brać każda magiczną broń
wild rider to samo + armoury nie tylko te light ale też tarcze i hełm.
bsb mógłby brać kindreda.

to chyba nie jakaś mrzonka?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

a co do boostów to chyba nie koniecznie należą się WE gdyż nie widzę żeby nasza armia miała poziom orków czy ogrów.
No właśnie. I nie liczyłbym na nic. Wiele armii potrzebuje drobnych poprawek (jak siła elfickich łuków), ale te drobne przeoczenia nie przesądzają o słabości armii. Niestety szanse są znikome, bo zagrałem WE już wiele bitew w tym sezonie, przeciwko wszystkim armiom z czołówki i ani razu nie odczułem, że mam przewalone - dlatego też będę przeciwny jakimkolwiek zmianom.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jankiel pisze:
a co do boostów to chyba nie koniecznie należą się WE gdyż nie widzę żeby nasza armia miała poziom orków czy ogrów.
No właśnie. I nie liczyłbym na nic. Wiele armii potrzebuje drobnych poprawek (jak siła elfickich łuków), ale te drobne przeoczenia nie przesądzają o słabości armii. Niestety szanse są znikome, bo zagrałem WE już wiele bitew w tym sezonie, przeciwko wszystkim armiom z czołówki i ani razu nie odczułem, że mam przewalone - dlatego też będę przeciwny jakimkolwiek zmianom.
Szlak bombki strzelił, choinki nie będzie w tym roku
Sory musiałem :mrgreen:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze:
a co do boostów to chyba nie koniecznie należą się WE gdyż nie widzę żeby nasza armia miała poziom orków czy ogrów.
No właśnie. I nie liczyłbym na nic. Wiele armii potrzebuje drobnych poprawek (jak siła elfickich łuków), ale te drobne przeoczenia nie przesądzają o słabości armii. Niestety szanse są znikome, bo zagrałem WE już wiele bitew w tym sezonie, przeciwko wszystkim armiom z czołówki i ani razu nie odczułem, że mam przewalone - dlatego też będę przeciwny jakimkolwiek zmianom.
sorry Jankiel, ale Ty grałeś DE jak miały gorzej niż O&G wiec chyba można trochę Twoje zdanie pominąć...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Pasiak, jesteś najbardziej ograny z nas wszystkich (wypowiadających się na forum), więc to Ty powinieneś (jeśli już) zaproponować zmiany...

I nie rozumiem czemu mamy pominąć zdanie Jankiela? Też pogrywał trochę WE.

ODPOWIEDZ