Kolejny nowicjusz wychodzi na światło dzienne i próbuje...

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koone
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków/Katowice

Kolejny nowicjusz wychodzi na światło dzienne i próbuje...

Post autor: Koone »

... I spróbował ułożyć rozpe:P

Cześć, jestem nowy w Wood Elfach, niedawno zacząłem grać w młotka a już przeszedłem przez lizaki i vc. (chociaż Welfy były moją pierwszą miłością ale nie wygrałem super aukcji na allegro co trochę opóźniło moje wstąpienie do tego licznego/nielicznego/licznego dobrze ukrytego/ nielicznego elitarnego grona graczy). Zdaje sobie sprawę że ta armia jest dość ciężka do opanowania zwłaszcza dla początkującego ale radze sobie już nieźle (uczę się jeszcze lepiej wykorzystać darmowy lasek)

Z przyjaciółmi prowadzimy bitwy 4 fun na rozpiski jawne zgodnie z uściśleniami sędziowskimi (widze jak to brzmi:P) wiec średnio co tydzień przychodzi mi się zmierzyć z WoCh, HE i Skavenami.

Przeczytałem wiele tematów na tym forum (więcej niż mniej), siedzę ostatnio często na warseerze i Asrai.org wiec udało mi się wchłonąć trochę fajnych pomysłów

Oto jeden z wielu moich pomysłów (najnowszy) proszę o ostrą krytykę:D

Noble z HoDa (generał)
Spellsingerka 1lvl
Spellsingerka 1lvl(caddy)
10x Glade guard
10x Glade guard
10x Glade guard
8 driad
Treeman (był treekin-pomyłka:P)

Zostaje 14 pkt wolnych:)

Wiem że to może wyglądać przerażająco ale pomysł jest taki, przeciwnik będzie się koncentrował na ubiciu drzewa które będzie kroczyć koło lasu i w tym czasie gdy będzie tańczył, strzelał itp wokół drzewa to moi łucznicy będą mieli pełne pole do popisu, żaden z moich kumpli nie lubi konnicy (nie bierze więcej niż np 7 Dragon prince'ów) co działa na mój plus.
Dałem dwie spellsingerki 1lvlowe żeby wykorzystać PD które przy jednej pozostałoby nieużyte.

Nauczyłem się że trzeba dominować w większości faz w młotku, Strzelanie +, magia +, no i najgorsze CC, do którego mam nadzieje że nie dojdzie, a nawet jeśli dojdzie to może moje driady utrzymają coś przez turę.

Tak więc słucham:)

Edit: Porady odnośnie jednostek czytałem parę razy. To była rozpa na 1000 pkt. Dobrze, już nie będę zakładał osobnych tematów, przepraszam:)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, o 21:04 przez Koone, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Pierwsze pytanie - na ile punktów? Btw, leśne elfy jako jedyne mają super przewodnik na forum, dokładnie omawiający każdy typ jednostki. Przeczytaj, naprawdę warto.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

rozpa jest słabiutka
patrz magowie
patrz treekin
patrz brak tancerz
jak na meł pkt rozpa to max 2 hero, jakis power np jedne odział tancerzy
jakiś screen


pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Samotny treekin jest chyba nielegalny. Minimum 3 w oddziale - ale kodeksu nie mam.

Lepszy od Nobla z HoDą jest biegacz (alter) z hodą i hełmem + GW albo dwiema ręcznymi w zależności od przeciwnika.. Daje to 6 ataków S4 w szarży i 5a bez niej.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

zapewne nie chodzi o treekina tylko o treeman'a. sama rozpa spoko, jedyne ja bym wywalił tego 1 lvl maga, nie caddiego. I daj jakiegoś specjala,bo to biednie wygląda. I na ile pkt ta rozpa...

A tak poza tym. Są 2 tematy dla poczatkujących: 1. do zadawania pytań, 2. do rozpisek.

Pozdro i proszę Bless weź to wytnij tam ;)

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

A tak propo CC to mało jest oddziałów chcących walczyć z tancerzami.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Wiesz jeśli składasz się na gre z kumplami to składaj się na gre pod konkretne armie. np. HE to full defens bo to gówno to tylko wystrzelać a bez kija do nich nie podchodź (czytaj kanapka driady tancerze driady - odpowiednio bok tył bok :P) Woch to raczej nastawione na walke bo z naszym defensem - czyli słabiutkie łuki - no chyba że na bliskim - przeciw takim puszka z t 4 w chaosie to reczej marny pomysł. :P a skaweny to nie wiem - chyba treeman i liczyc na terror, panika po CC ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

mikadorus pisze:A tak propo CC to mało jest oddziałów chcących walczyć z tancerzami.
wystarczy dobry static i jest pod górkę

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Tia...

Oddział 25 WL na full wypas. Nie przetrwa walki z 5 tancerzy + czempion + bohater z ASL na wroga.
TYLKO 2 WL atakują a ty wypłacasz ok. 18 ataków na turę średnio. Tak, się pod HE na małe ptk.

Resztę strzelaniem / driadami w łuki.

Na małe ptk. to tancerzami z ASL w WL, PG łukami w SM

Gorzej jak smok. Ale kolega raczej małe ptk. ma.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nawet bez bohatera – 2 duże(8-9) oddziały tancerzy koszą WL – nawet jak oni uderzają pierwsi…

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Rozpiska może być, przy czym ten mag 1lvl to zmarnowane pkt. Jest, jak łatwo policzyć (lenie z Was okrutne :wink: ) na 1k. Nie wiem dlaczego miałby nasz nowy kolega, bać się akurat WoChu - przecież to całkiem oki paring dla nas, a już szczególnie na tak małe pkt.
WL - cóż, jeśli stoją w 5tce to w sumie spoko, 5at na 4 i 2 da się przeżyć (w dwie rundy mamy 5 hitów i c.a. 4 W), jeśli wzięliśmy WS w drugiej rundzie to mamy wywordowane z dwie rany, więc dwóch do piachu. My mamy kolesi 7, w pierwszej rundzie 21at 3, 3 (o ile szarżowaliśmy, ale zakładam, że tak), co daje 14 i c.a. 8. Oni się save'ują na 6tkach, więc z 7iu w piach. Wygrywamy gdzieś tak za 5 licząc rany, oni szeregi ze dwa, outnumber, sztandar, być może nawet się brejkują :mrgreen: chociaż na sukces bym nie liczył. Gorzej w kolejnej rundzie, bo spadają nam i ataki i siła. Im zapewne w zamian bonus za szeregi. Ciekawe starcie generalnie.

Na 1k co jest spoko, można zmieścić fajnego potworka - drzewo, 5xgg i generała z hodą :mrgreen:

Co do dominacji w każdej fazie to nie przesadzałbym, musisz dominować w ostrzale, magia to wspomaganie (szczególnie na małe pkt), a cc to zuo :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Ale to oni pierwsi atakują. 2 naszych w piach. I mamy ok. 16 ataków z S4 = 6 ran

Zresztą papierkowo to..

Bohater w tancerzach jest o wiele pewniejszy i zabawniejszy. Średnio poniżej tancerza na turę pada. :mrgreen:

2 WL atakuje z ASF.. 3 musi czekać bo mają ASL. Nie ma bata by nie umarli. Średnio nasz oddział daje 6-8 Ran w WL. Nawet z bajerami dającymi determinację oddziałowi WL tancerze robią z nich sieczkę.


Poprawiam by było czytelniej - czyt. post poniżej.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, o 23:56 przez mikadorus, łącznie zmieniany 1 raz.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Pierwsza uwaga - racja. Drugiej nie rozumiem :mrgreen: Ostatnia podobnie jak środkowa :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Wiesz Ksch, tak upaszczając. Noble war dancer kindred z broszką dającą przeciwnikowi w btb zasadę always strike last.
Taki za 35 pkt amber.

To tyle. Dalej, przestańcie spamować, bo temat i tak trza przenieśc. Nie ładnie spamerki! [-X [-X

Bless przyjdzie i Was zje, zobaczycie!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

WL praktycznie zawsze stoją w rzędach po 7 – właśnie po to żeby wykorzystać ASF i S6.

ODPOWIEDZ