BSB - wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

BSB - wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Post autor: Manfred »

Witam
Jak wystawiacie BSB o ile wogóle wystawiacie ?
ja myślę nad takim rozwiazaniem ponieważ lord na smoku dostaje regenke to coś takiego : amaranthine Brooch+Briarheart
co wy myslicie ?

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Dowolna kombinacja albo i nic, pod warunkiem, że na Orle. (Zakladam WE do walki, ze sporą ilością potworów)
Na GT - HODA.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

Ja zawsze wystawiam z HoDA-ą, wcale nie ginie często. Hmm... ale to zależy jak ty grasz BSBkiem, ja swojego cały czas trzymam w tancerzach.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

hail i co do tego ?
no jasne że w wardancerach ostatnio na parówce miałem na orle ale średnio to widze

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

zalezy od czego ma bbyc BSB.. ja czesem wkladam go do 10 WD, daje mu AoN w tedy herosi nie lubią atakowac WD ;) chyba ze smoki

jak ma chronic tylko drzewo to bez niczego

jak masz duzo ostrzału to HoDa

orzeł to pomyłka jak spotykasz niektóre armie w WD jest bezpieczniejszy

proste
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

U mnie podstawową wersją jest BSB z Hailem. Niestety komuś się nie spodobał ten wynalazek i go chcą zbanować - trudno. Przed każdym turem się pytam.
Wersja analogiczna tyle, że na orle jest bardzo fajna - przy dwóch treemanach sprawdza się najlepiej.

Ogólnie BSB na nowe zasady jest bardzo fajowy (jeszcze te insane courage rzucane po przerzucie - miodzio :lol: ).

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Ja daje SoM i Ward na 3+ wyczerpywalny

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dydu pisze:Ja daje SoM i Ward na 3+ wyczerpywalny
Też tak robiłem z rok temu, ale stwierdziłem, że to i tak plewa jest i nic nie robi. No i ryzykownie mi go tak do walki pchać (S5 fajne, ale stawiam na funkcjonalność - od klepania w HtH są inne fajniejsze modele).

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Scimitar pisze:
Dydu pisze:Ja daje SoM i Ward na 3+ wyczerpywalny
Też tak robiłem z rok temu, ale stwierdziłem, że to i tak plewa jest i nic nie robi. No i ryzykownie mi go tak do walki pchać (S5 fajne, ale stawiam na funkcjonalność - od klepania w HtH są inne fajniejsze modele).
JA wstawiamgo do WD razem z lordem jeszcze ani razu mi nie zginol a kombacie a te 3 ataki z s5 sie przydaja

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dydu pisze:
Scimitar pisze:
Dydu pisze:Ja daje SoM i Ward na 3+ wyczerpywalny
Też tak robiłem z rok temu, ale stwierdziłem, że to i tak plewa jest i nic nie robi. No i ryzykownie mi go tak do walki pchać (S5 fajne, ale stawiam na funkcjonalność - od klepania w HtH są inne fajniejsze modele).
JA wstawiamgo do WD razem z lordem jeszcze ani razu mi nie zginol a kombacie a te 3 ataki z s5 sie przydaja
W niedzielę zabili go moi Wardancerzy po tym jak dostałeś 2 rany i nie zdałeś pierwszego Warda ;)
Ale co do jego przeżywalności nie przeczę. Ja po prostu wolę do klepania innych herosów (np. z HotH) niż takiego BSB. BSB ma dawać przerzuty - to jego podstawowa funkcja.

A tak na marginesie - co sądzicie o dawaniu mu jakiegoś sztandarka ?? Np. Royal Standard of Ariel ?? MR 1 w 12'' i Fear - bardziej pasuje do takiej armii dość defensywnej lub pół-ofensywnej, ale zawsze to coś ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na bardzo duze pkt. czemu by nie?? Ładnie się kumuluje z podstawowym MR, ale czy warto?? Niestety jest bardzo drogi, a ten fear to nie jest nikomu potrzebny, ewentualnie Ethernalom...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Kosa pisze:na bardzo duze pkt. czemu by nie?? Ładnie się kumuluje z podstawowym MR, ale czy warto?? Niestety jest bardzo drogi, a ten fear to nie jest nikomu potrzebny, ewentualnie Ethernalom...
MR się nie kumuluje gwoli ścisłości - działa najwyższy.

A Fear dla WD też fajny ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no to lipa troszke, chociaż zawsze to jakaś ochrona dla driad, ale za taką cenę?? A fear dla WD dlaczego jest taki fajny?? FO nie zrobisz raczej ale chyba nie tutaj o to chodzi, już lepszy by był ten co przeciwnik ucieka na jednej kostce mniej dla nich, wtedy mogą równo zaganiać.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

SaJoNaRa

Post autor: SaJoNaRa »

a przypadkiem nie mozna wystawiac BSB z hodą strona 53 w AB "chorąży armi traci możliwość używania długiego łuku, nie może wybrać żadnych dodatkowych broni nie magicznych" co na to powiecie? :?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

SaJoNaRa pisze:a przypadkiem nie mozna wystawiac BSB z hodą strona 53 w AB "chorąży armi traci możliwość używania długiego łuku, nie może wybrać żadnych dodatkowych broni nie magicznych" co na to powiecie? :?
Sajonara, wyobraz sobie, ze Ameryki to nie odkryles. Ten cytat wszyscy tu znaja. Ale sa jeszcze inne przeslanki, ktore pozwalaja sadzic, ze magiczny luk jest jednak dopuszczalny. Nie bedziemy tego setny raz wałkować. Użyj opcji "search" a moze trafisz na jedna z burzliwych dyskusji na ten temat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

:D

A wracając do Royal Standard of Ariel - co sądzicie ??

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a co sadzic...? za te punkty tylko tyle?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Dokladnie.
Za 100 pkt w Dwarfach mozna zlożyc banner ktory tanczy, spiewa, stepuje, robi kawe na sniadanie i prasuje koszule.

Banner Arielki to dno. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Spamy powycinane. 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Ostatnio przekonałem się do BSB w wardencerach (wiem późno trochę ale ja stary gracz jestem a w WE wcześniej nie było większego sensu żeby BSB używać).

Wersja z łukiem jak wiecie u mnie odpada, więc zastanawiam się jak go składać (od razu mówię że warda na 3+ wyczerpywalnego mam zarezerwowanego dla spellweavera). Póki co używałem z The Oaken Armour. Regeneracja zawsze się przydaje no i jest bardziej przeżywalny, ale z drugiej strony pozostaje mu tylko siła 4.
Ostatnio pomyślałem również o zrezygnowaniu ze sprzętu dla niego i danie mu WarBannera. No ale wtedy kolo w ogóle jest goły. co o tym sądzicie?

ODPOWIEDZ