BSB - wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

a wg mnie największym walorem BSB jest przerzut break'a, a więc ten pan powinien jak najdłużej żyć. pakowanie się w jednostkę, gdzie ktoś odmówi pojedynku czy też szczęśliwie go ubije nie jest dobrym pomysłem wg mnie.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

grzech76 pisze:a wg mnie największym walorem BSB jest przerzut break'a, a więc ten pan powinien jak najdłużej żyć. pakowanie się w jednostkę, gdzie ktoś odmówi pojedynku czy też szczęśliwie go ubije nie jest dobrym pomysłem wg mnie.
Ja nie gram WE, ale dawałbym BSB ten talizman dający warda 2+ na ostatnią ranę. BSB ma 2 rany, więc pierwszą wklepią mu łatwo, ale z drugą mogą mieć "mały" problem ;) Czy też tak gracie?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Przy WE to Ty powinieneś wybierać walki a nie przeciwnik. Z resztą... Obowiązkiem w tej kombinacji jest Bladesinger.
Oddział WD z champem, BSB z SoMem i AoNem może zdziałać naprawdę wiele (no... chyba, że ma się takie rzuty jak ja i z 15 ataków z KB szarżujących WD i 8 ataków S6 altera na bear's anger ginie tylko jeden Chosen Knight Khornea :( ).

Ten talisman to najgorszy przedmiot jaki istnieje :P

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Temple Guard pisze:
grzech76 pisze:a wg mnie największym walorem BSB jest przerzut break'a, a więc ten pan powinien jak najdłużej żyć. pakowanie się w jednostkę, gdzie ktoś odmówi pojedynku czy też szczęśliwie go ubije nie jest dobrym pomysłem wg mnie.
Ja nie gram WE, ale dawałbym BSB ten talizman dający warda 2+ na ostatnią ranę. BSB ma 2 rany, więc pierwszą wklepią mu łatwo, ale z drugą mogą mieć "mały" problem ;) Czy też tak gracie?
a wiesz ze ten kamyk daje tylko raz 2+ warda?czyli zdasz (albo nie) i potem jesteś tak samo miękki jak przedtem

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Urban pisze:a wiesz ze ten kamyk daje tylko raz 2+ warda?czyli zdasz (albo nie) i potem jesteś tak samo miękki jak przedtem
Jesteś absolutnie pewien? Jestem przekonany, że działa od momentu zostania na 1 ranie aż do śmierci. Ktoś wyjaśni jaka jest prawda?

EDIT: Już wiem, że jest jednorazowy, musiałem nie doczytać. A więc przedmiot, który uważałem za świetny okazał się strasznym bzdetem.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Temple Guard pisze:
Urban pisze:a wiesz ze ten kamyk daje tylko raz 2+ warda?czyli zdasz (albo nie) i potem jesteś tak samo miękki jak przedtem
A więc przedmiot, który uważałem za świetny okazał się strasznym bzdetem.

Nie Ty jeden :wink:

Torres -
Ten talisman to najgorszy przedmiot jaki istnieje

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Urban pisze:
Temple Guard pisze:
Urban pisze:a wiesz ze ten kamyk daje tylko raz 2+ warda?czyli zdasz (albo nie) i potem jesteś tak samo miękki jak przedtem
A więc przedmiot, który uważałem za świetny okazał się strasznym bzdetem.

Nie Ty jeden :wink:

Torres -
Ten talisman to najgorszy przedmiot jaki istnieje

Nie wiem jakim cudem nie doczytałem, że jest jednorazowy, zawsze zwracam uwagę na takie rzeczy.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

ja kminilem czy nie brac rafianie na 6+ w chalngu warbanner i chodzic miedzy dwoma tremenami w lini

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

runepriest pisze:ja kminilem czy nie brac rafianie na 6+ w chalngu warbanner i chodzic miedzy dwoma tremenami w lini
Taki pan to do dancerów ;)

Awatar użytkownika
sebol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: sebol »

Ja stosuje taką taktykę:
na duże pkt bsb śmiga w pobliżu treemków
na małe pkt bsb w tancerkach z HoADem

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ja już na duze pkt nie wystawiam 2 drzew, już od dosyć dawna ;) Waye + 1 drzewo.

na duze pkt bsb z hodą sobie lata w dancerach i tak.
A na małe pkt bsb z słomką i stonem, czasami musi przywalić...

Tyle ;)

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Ja na małe punkty nie biore bsb.
Po co ładować w niego punkty dla zdania jednego breaka.
czasami jest kluczowy ale mimo wszystko...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Taa, ale bsb może jeszcze przywalić. Choć ja też często biorę kombinację caddy + biegacz ;) Ale generalnie jest caddy + bsb, bo wtedy dancerzy mają mega kopa.

Jo

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Ja na małe punkty nie biore bsb.
Po co ładować w niego punkty dla zdania jednego breaka.
czasami jest kluczowy ale mimo wszystko...
Za 11 dni mam turniej na 1200 x 2 i mam zamiar wziąć bsb
Haila mu dam, łuk z przerzutami i będzie ok, tak myślę. Nie mogę sobie pozwolić żeby na tak małe punkty treeman został "zjedzony" przez nie zdanie breaka. Na turnieju z początku września na własne oczy widziałem, jak nieruszony treeman zostaje zagoniony CR-em w pierwszej rundzie i nie chcę aby coś takiego mi się trafiło. :wink:

Awatar użytkownika
sebol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: sebol »

Ostatnio zastanawiałem się nad BSB z OakenArmour :P i zamierzam niedługo coś takiego przetestować.
Może to być trochę dziwne zestawienie ale według mnie daje lepszą przeżywalność na polu bitwy niż ward z kamienia.

EDIT
Od kilku turniejów BSB zawsze ratuje siedzenie brokułowi :D więc owa para ma miejsce w każdej rozpisce

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Oaken DO wyjścia nowego AB demonów był bardzo spoko, sam często go dawalem bsbkowi, ale teraz, gdy dużo rzeczy ma fire ataki, to szkoda na to pkt...

pozdro

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

A hail nie lepszy na małe pkt.? W 100% się zgadzam z Piotrasem, to co robią flamery w tej edycji to przeginka kompletna :?
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, o 19:57 przez Jacek_Azael, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Czemu Jacku dałes Piotrasa w " " ? :D

Hoda jest git na małe pkt, ale gdy ma się np. biegacza z kopem, czyli pkt jakieś 1500 i w górę do 1999. To bardzo wporządku. Ale jak już bierzesz 100% bsb i caddiego zapewne, biegacza sie nie bierze (to w koncu jest 450 pkt na 1300 w herosach...). Dlatego bsb też musi umieć przywalić. ;)

To jest oczywiście moje skromne zdanie... ;)

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Sorry to mój głupi nawyk :) Już zmieniam. Może wezmę ze słomką i wardem, ale na wrighty (dużo bądzie VC) to hail robi im sieczkę, a bsb ze słomką.......ale przecież od czego jest treeman :wink:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Wiesz, nie każdy gra na duszkach ;) Są tacy co grają na wargu, a mój kumpel np. grywa na couchu :) (wiem wiem klimaciarz :P).

Weź na turniej co uważasz za słuszne, zobaczysz co Ci się sprawdzi ;) Skoro będzie dużo wraithów to weź hodę, bo razem z szyszkowaniem to duchów nie będzie. ;)

Pozdro

ODPOWIEDZ