Waywatchers

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Waywatchers

Post autor: Scimitar »

Po ostatniej WI i szeregu testów w klubie przekonałem się ostatecznie do Waywatcherów. Naprawdę rewelacyjna jednostka. A oto czego dokonali:

1 bitwa
- przetrzepanie klocka graali (parę kb)
- wyciągnięcie paru klocków do szarży
- killnięcie maga WE

2 bitwa
- 2 kb na Karlu Franzie (wywardowane :( )
- zabity z kb sorceror chaosu
- ciągłe szachowanie 2óch smoków

3 bitwa
- kb na pegazie
- blokada ćwiartki
- akurat tutaj przez 2 tury się nie zebrali, ale to drobny pech

4 bitwa
- zaklepanie 2óch klocków strzelców
- parę panik wśród dział
- parę strzałów w smoka z KF (wywardowane)

Polecam, ale nie więcej niż 6 w oddziale (więcej to za drogo wychodzi - lepszy kolejny unit łuków).

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no, no bardzo ładnie się spisali, jednak chyba dopiero od 2250 warto ich wystawiać, a nawet bardzo warto, gdyż na mniej niż 2k to raczej nie stanowia takiego zagrozenia :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Scimitar pisze:
3 bitwa
- kb na pegazie
Pegaz spadl z HoDA :wink:

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dydu pisze:
Scimitar pisze:
3 bitwa
- kb na pegazie
Pegaz spadl z HoDA :wink:
Ale piszę o takim zwyczajnym pegazie :D Lordowi wychaczyliśmy g oz Haila - to prawda :D
Ja miałem na myśli takiego jednego z grupki 3ech ;)

Na punkty <2000 to owszem - Treeman jawi się najlepszym wyborem. Natomiast jeśli idzie o 2000+ to już rok temu doszedłem do wniosku, że jechanie na 2óch drzewach to takie średnie jest.

Napewno co do Wayów to trzeba wiedzieć gdzie je wystawić coby nie zeszły od byle czego. No i pamiętać, że w HtH też ładnie koszą - a nie tylko na dystans ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

o ile wczesniej nie bylem przekonany do wayow o tyle teraz juz jestem... jednostka z punktu widzenia mojej armii to stosunkowo latwe punkty (wystrzelac lucznikami latwo) ale na prawde dobrze szachuje lordow na stworach :)

Awatar użytkownika
Astaroth
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Astaroth »

Ja wystawiałem ich kilkakrotnie i o ile w dwóch,trzech pierwszych bitwach spisywali się średnio(no dobra raczej żałośnie) to w późniejszych powoli zaczełem się do nich przekonywać. Do dzisiaj pamiętam generała VC który mając WS na 6+ obronił sie przed KB. Ale chwile później zeszło czterech BK z KB a miałem tylko 5WW.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Shino pisze:o ile wczesniej nie bylem przekonany do wayow o tyle teraz juz jestem... jednostka z punktu widzenia mojej armii to stosunkowo latwe punkty (wystrzelac lucznikami latwo) ale na prawde dobrze szachuje lordow na stworach :)
Klucz do skutecznego ich zastosowania to wystawienie w odpowiednim miejscu. Nie ma co się podpalać i na pałę stawiać w lasku najbliższym wroga. Czasem są lepsze miejsca, a czasem warto postawić np. na swojej połowie.
Podstawowe zadanie:
- ścinanie marszu

Kolejne to buszowanie na tyłach i eliminowanie słabszych w HtH jednostek (np. maszyn, psów, strzelców bez pancerza itp.). Dotychczas w każdej bitwie zarobili na siebie i to jest najważniejsze. A smoki po wywardowaniu jakiegoś kb w danej bitwie zaczynają się ich bać :D

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Ja jednak jestem dalej przekonany ze WW sa idealna jednostka jezeli chodzi o armie defensywne, ale Treemen'y sa jednak lepsze jezeli chodzi o ofensy

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dydu pisze:Ja jednak jestem dalej przekonany ze WW sa idealna jednostka jezeli chodzi o armie defensywne, ale Treemen'y sa jednak lepsze jezeli chodzi o ofensy
A tam - Treemanowy offens z Mv 5 to taki średni offens ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

używałbym i bede uzywał tego i tego :) chyba najlepszy wybór, chociaż na róne 2k to nie wiem czy bym nie wziął orzłękazamaist WW, ale od 2200+ to na pewno znajdą miejsce w mojej nowej armii WE.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ