VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

VIII edycja

Post autor: Tutajec »

jako że już niedługo wychodzi nowa edycja chciałbym zacząć dyskusję dotyczącą zmian w stylu gry naszą armią w niedalekiej przyszłości. pamiętajmy że nasza armia od zawsze miała trochę inny styl gry, jestem ciekaw jak to widzicie w przyszłej edycji

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Ja widzę spam łuków po 5x2 na rząd. Driady prawie zawsze mają ASF więc świetnie. Glade riders z impactami no i WR mogą namieszać już więcej. Najpierw impacty a potem w 90% wypadków uderzają pierwsi.
Jak MR ma dawać wardy na magię to świetnie.
Monstery mocne ale mi to nie przeszkadza - teraz to jak monster szarżuje to i tak oddział pada a w 8ed. przynajmniej terroru nie musimy zdawać.
Jeden save też jest świetny. My puszek tak czy siak nie mamy a przeciwnicy owszem. Myślę, że elfy i szczury staną się jeszcze mocniejsze.


Jedne co to nasz CR jest jeszcze marniejszy... przynajmniej strach daje +1;)
No i... prawie zawsze ktoś nam odda..

Martwią mnie tylko %.. bo jak 40-50% ptk na core to rozpiski będą się naprawdę mało od siebie różnić:(

ps. :P o 4.56 rano się śpi a nie pisze na BP.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

za gorąco :( pośpię jak będzie zima czy coś

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

ze snem mam to samo...:P
A co do 8 edycji to trzeba czekać na errate bo prawda jest taka że nic nie wiemy:)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Ten jeden save to w sumie dużo nie zmieni bo chodzi w nim o to że bądzie Asv i ward lub regenka ;) jedynie czemu to może u nas przeszkadzać lordowi na smoku :D. Poza tym mam nadzieje że dostaniemy jakieś plusy w skirmishu i w łażeniu po lezie ( ta głupia tabelka). Ogólnie stwierdziłem że niema co panikować bo moim zdaniem nie mogą tego spieprzyć. Podobno przed 7ed. też był taka nagonka a aż tak źle nie jest prawda ;) ? suma sumarum, ja pokładam nadzieję w tych erratah :P
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

moznaby sie teraz powazniej zastanowic nad EG bo jezeli szarza nie ma wplywu na to kto bije pierwszy to bedzie lecialo od nich 25atakow (jakby wlazl czar nr 6 - z ulepszeniem moze daje 2 ataki? to byloby to 40 badz 55 atakow) w jednej turze walki biorac pod uwage ze taki sam klocek savenow zadawalby tylko 10 atakow wyglada to juz calkiem przyzwoicie

no ale ogolnie biorac takze mi sie wydaje ze wroca hordy piatek (tym razem w dwoch szeregach ;) ) no i spam strzelania z zabezpieczeniem armii jakims drzewem i WR tylko ma byc niby ten wymog ze 3 cory maja byc niestrzelajace jako to minimum wiec albo driady albo wlasnie takie klocki eternali
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Hmmm chyba zaczynam żałować że nie kupiłem ostatnio 20szt. EG:)

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

tam popelnilem chyba blad w liczeniu przy kazdej wersji po 5 atakow mniej ;) ale to wciaz bardzo duzo zwazywszy na to ze wysoka inicjatywa daje pierwszenstwo w atakach na wiele armii pozatym o ich wartosci w armii we bedzie mozna romawiac gdy te plotki o szeregowych oddzialach sie potwierdza bo narazie to takie krazenie

ale jezeli bedzie to wygladac w taki sposob i czar w drugiej mocniejszej wersji dodalby kazdemu po 2 ataki to rozpiski sie chyba serio pozmieniaja troche :)
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

w sumie co z tego że dajemy 55 ataków pierwsi skoro i tak zaawsze wszyscy oddają :P Po prostu pierwsi nabijemy sobie CR ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

od kiedy tak jest...?

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

kubon pisze:w sumie co z tego że dajemy 55 ataków pierwsi skoro i tak zaawsze wszyscy oddają :P Po prostu pierwsi nabijemy sobie CR ;)

zalezy jeszcze co bijemy - oddzialy bez as badz z malym as moga ulec calkowitemu zniszczeniu i nie bedzie mial juz kto oddawac

niech to beda clanraty ze spear takze dwudziestka szarzujemy w fazie magii siada czar czyli zadajemy to 50 atakow trafiajacych na 3+ trafia 33 ataki z ktorych powiedzmy 16 rani a 6 wybronilo sie (10 trupow)
oddaje pozostala 10tka gdzie 5 trafia 3 rani i 1 przezywa przez as ginie 2 - masz 10 do 2
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

MAĆKO pisze:od kiedy tak jest...?
było tak w jakiejś plocie
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Aha to moze myslalem że cos mnie omineło:P

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

A co niby ma byc w zmianach? Bo nie chche mi sie wertowac tego tematu

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

po tym co pisało skirmishu to już sam nie wiem

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

A czytaliście to że strzelcy mogą strzelać ze wszystkich szeregów nie zależnie od tego czy są na wzniesieniu :lol2: :lol2:
W sumie to czarno widze 8 ed. dla WE poza strzeaniem i treemanem ;) Czekam na upragniony przezemnie nowy book de naszych elfiaków ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

amadeus pisze:
kubon pisze:w sumie co z tego że dajemy 55 ataków pierwsi skoro i tak zaawsze wszyscy oddają :P Po prostu pierwsi nabijemy sobie CR ;)

zalezy jeszcze co bijemy - oddzialy bez as badz z malym as moga ulec calkowitemu zniszczeniu i nie bedzie mial juz kto oddawac

niech to beda clanraty ze spear takze dwudziestka szarzujemy w fazie magii siada czar czyli zadajemy to 50 atakow trafiajacych na 3+ trafia 33 ataki z ktorych powiedzmy 16 rani a 6 wybronilo sie (10 trupow)
oddaje pozostala 10tka gdzie 5 trafia 3 rani i 1 przezywa przez as ginie 2 - masz 10 do 2
Policz raz jeszcze.
Atakują 2 szeregi podczas szarży [ spear daje dodatkowy tylko jak się broni ] czyli całe 16 ataków podczas szarży a podczas obrony 21 [ chyba że masz hordę ale to inna bajka ] 12 trafiasz, 6 ranisz, 2 sejwują czyli ginie 4 a nie garść.
Z czaru dodatkowo tylko 10 ataków leci czyli ok 7 trafia, 3,5 rani ok 1,2 sejwuje się.
Razem schodzi ok 6 kolesi.
Jednak to działa tylko na śmieciowe kloce a np plague monks to już inna bajka.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

bigpasiak pisze:
Policz raz jeszcze.
Atakują 2 szeregi podczas szarży [ spear daje dodatkowy tylko jak się broni ] czyli całe 16 ataków podczas szarży a podczas obrony 21 [ chyba że masz hordę ale to inna bajka ] 12 trafiasz, 6 ranisz, 2 sejwują czyli ginie 4 a nie garść.
Z czaru dodatkowo tylko 10 ataków leci czyli ok 7 trafia, 3,5 rani ok 1,2 sejwuje się.
Razem schodzi ok 6 kolesi.
Jednak to działa tylko na śmieciowe kloce a np plague monks to już inna bajka.
w takim razie prostuje - sa ustawieni w 10 wiec zasada hordy jak najbardziej obowiazuje - wali pierwszy ten z wyzsza inicjatywa wiec zawsze ich ustawie jako broniacych z I5 bede raczej czesciej zadawal pierwszy ataki kazdy wsystawia klocki po 40 wiec niech to bedzie nawet na ten klocek plague monkow takze 40 z zasada hordy on zada 10atakow x 3 i 10 atakow x 2 = 50atakow
my z zasada hordy zadamy 20 w pierwszym szeregu i jezeli dobrze zrozumialem zasada hordy ze spearem wszystkie tylne ranki takze bija wiec 30 w tyle = 50 atakow
on ma slabszego ws my mniejszego T wiec sie to wyrownuje
niech padnie po 8 kolesi
teraz nasza tura i wchodzi czar (sa 3 poziomy rzucania czaru wiec 1 - 1 atak 2 -2ataki 3- 3 ataki jest jeden DS na gre wiec dispellowac jest szansa ze bedzie przeciwnik dispelowal zwyklymi kostkami ale zakladamy ze mu sie w tym przypadku nie udalo) na najwyzszym poziomie wiec po inicjatywie bije znow pierwszy czyli 32 jednostki bija jak wczesniej dodatkowo kazdy ma po 3 ataki jakby to weszlo?

oczywiscie nie wiemy czy tak podpakuja ten czar ale jak widzialem normalne czary to mysle ze to jest bardzo realne

wiesz ja nie widzialem tej plotki z horda wiec nie wiem jak dokladnie dziala - koledzy mi mowili ze tak to wyglada (wspominali tez cos o impaktach za kazdego kawalerzyste np w WR wiec tez nie beda zla jednostka) jezeli jest inaczej to mnie popraw ;)
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

A ja uważam, jak zawsze sceptycznie, że nie ma czym się podniecać, milionem ataków itd, tylko poczekać na nowego booka... :twisted:

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

tylko nie wiem czy wiesz od dzisiaj on byl pokazywany w calej anglii i mysle ze jeszcze przed jego premiera na tym forum beda umieszczone wszystkie zasady jakie sa naprawde i odrzucone zostana plotki
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

ODPOWIEDZ