VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Re: VIII edycja

Post autor: Macias »

7 lat
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Czyli zakładając, że GW nie chce pobić kolejnego rekordu to w ciągu nadchodzących 4 lat dostaniecie nowego AB :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

U WE nie jest aż tak źle. Bretka ma AB starszy o ponad rok.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Erratu87
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Erratu87 »

Tylko na turniejach radzi sobie troszke lepiej
Ciąć byle pociąć ,to jak pie.... bedąc impotentem . Niby można, ale po co ?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nie jest aż tak najgorzej :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

najgorzej co prawda nie jest, ale latwo też nie co akurat dobrze się składa. WE zawsze były armią która wymaga myślenia i kombinowania, pozostaje tylko mieć nadzieje,że się to nie zmieni po ewentualnym długowyczekiwanym wydaniu nowego booka. Oby pozostała co najmniej tak róźnorodna jak obecnie, bez głupich wpadek i nieprzemyślanych unitów. W sumie czekamy już tyle czasu, że dalsze oczekiwabie, przynajmniej na mnie, nie robi wrażenia, choć wiadomo, że się człowiek nieecierpliwi

Awatar użytkownika
Erratu87
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Erratu87 »

oczko pisze:Oby pozostała co najmniej tak róźnorodna jak obecnie, bez głupich wpadek i nieprzemyślanych unitów.
chyba coś mnie ominęło: Glade Raiders, Eternal Guard ,Warhawk Riders to na pewno topowy wybór na każdy turnament który chciałbyś wygrać
Ciąć byle pociąć ,to jak pie.... bedąc impotentem . Niby można, ale po co ?

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Raczej chodziło o to, że każdy ma inny styl gry, są różne rozpiski itp, wiesz?
Nie patrz tylko w jedną stronę, w stronę jednostek...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Erratu87 pisze:
oczko pisze:Oby pozostała co najmniej tak róźnorodna jak obecnie, bez głupich wpadek i nieprzemyślanych unitów.
chyba coś mnie ominęło: Glade Raiders, Eternal Guard ,Warhawk Riders to na pewno topowy wybór na każdy turnament który chciałbyś wygrać
Ja gram regularnie na warhawkach i dają radę :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

warhawki są grywalne, wbrew pozorom gladzi też, ja ich kilka razy używałem, i kto wie czy do tego nie wrócę, bo w przeciwieństwie do wildów mogą dać flee, mająą więcej strzal niż hawki za te same punkty, na ucieczkę zyskują zdaje się tyle samo co hawki dzięki reformowiitp

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

No te plusy są fajne...ale ta cena :/
Oni są warci co najwyżej 70-80pkt

Za 120 pkt +cena muzyka to ja wolę 10 łuczników.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

nie zawsze możesz wziąść więcej łuczników, po za tym spełniają nieco inne funkcje....

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

GR – WH
5 ran < 6 ran
Save ten sam
5 strzałów > 3 strzały
Zwykły ruch < lot
18 cali marszu < 20 cali marszu
5 ataków z S4 i 5 z S3 < 6 ataków z S4 + 3 stompy (bez szarży dalej jest kilka ataków z siłą 4)
(spore znaczenie ma też szerokość - możesz lepiej po magach np. ładować WH)
GR z każdą raną którą dostają mają mniej ataków, WH po 1 ranie biją się tak samo...)
Elven steedy 4I < warhawki 5I
Dodatkowo WH mają skirmish i hit’n’run


WH są znacznie lepsze.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Musze ich po testować, bo brzmi to całkiem całkiem, ale tez zastanawiałem się nad 10 WR z razor baner
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Przestań się nad tym zastanawiać, to nie nie daje rady. Wildzi są najlepsi w piątkach.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Dobra grałeś na takich 10, żeby mówić że nie daje rady?
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

zapewne nie grał ale przed skokiem do basenu bez wody też wie że nie jest to najlepszy pomysł :wink:

a tak zupełnie serio - multum punktów za AS 5+ - i jeszcze baaardzo drogi banner - nagle stają się mniej mobilni (duży się nie wszędzie zmieści) i znacznie bardziej atrakcyjni dla magii/ostrzału etc...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Dobra to co radzicie na ciezka konnice demi/mourny itp..
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Demigryfy to problem – jak grasz na beast to najlepsza jest włócznia, do tego bagienko, trochę zmiękczyć ze strzelania, kowboj z boostem na bok i gotowe (w teorii:). Jak na life to jest większy problem, też trzeba zredukować ostrzałem, też kowbojem na bok, boost do T i próbować złamać…
Mournfangi są znacznie przyjemniejsze – przede wszystkim 2xprościej się je ściąga z ostrzału, włócznia, bagienko ale też dwellersy, odginanie i kowboj…
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Mam takie pytanie , gdzie konkretnie jest napisane ze harcownicy, driady zasłaniające łuczników dają im osłonę i jednocześnie ci łucznicy mogą bez kary przez nie strzelać. Miałem dzisiaj z tym drobny problem a nie wiedziałem gdzie to ma swoje odbicie w zasadach itp. Proszono mnie o pokazanie konkretnego miejsca z ta zasadą.

ODPOWIEDZ