VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Re: VIII edycja

Post autor: Gremlin »

nie ma takiej zasady.
xYz

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

niema ??


uuuuups. to chyba chciałem zwałować kogoś... a tu na tym forum czytałem ze driady SA niezłymi tarczami dla łuczników i łucznicy mogą nadal przez nie strzelać ;(

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

To chyba zależy od tego na jakie zasady LoS się gra.Na SLoS można strzelać przez swoje jednostki a jak ktoś do ciebie strzela przez Twoje to ma kary...
Chyba,że się mylę
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

cover zawsze działa w dwie strony, jako tarcza mogą działać tak że wystawia się je przed łukami i jeżeli przeciwnik zaczyna to mamy covera a jak my zaczynamy to schodzą na bok i strzelamy normalnie - daje nam to inicjatywę w strzelaniu, a dzięki brakowi kar za ruch można wygrać każdy pojedynek strzelecki...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

To działa w dwie strony przeciwnik ma karę ale ty też masz karę.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Ta,racja.Ale można z tym pokombinować,tak jak pisał Laik
Obrazek

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

aha, dzięki teraz będę wiedział ;)

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

teoretycznie da się ustawić dwa oddziały driad zeby luki miały covera przynajmniej od części unitu a przeciwnik nie, ale nie jest to łatwe

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

@oczko, to znaczy ?

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

/_\ coś w tym stylu

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

czy HoDA dostaje płonące ataki od BoEF ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

jeśli jest wystrzelona z niemagicznego łuku to tak

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

pytanie 1:
czy zapis w erracie:

Q: When in a round of combat is a Wardancer unit required to select their Shadow Dance? (p19)
A: At any point in the combat phase before they attack.
The player whose turn is taking place chooses when exactly this decision is made.

oznacza że jeśli np. walczymy z HE albo czymś innym atakującym przed nami to możemy wybrać taniec dopiero po rzutach przeciwnika na zranienie ? :)

np. wpadam 10tką tancerek na 10 Swordmasterów i jakiegoś bohatera HE.
Zanim zdecyduję czy wolę dać +1 atak czy warda to poczekam i zobaczę ile ran mi grozi ?

:P

pytanie 2:

"Uściślenia":
Modele z zasadą harcowników (Skirmishers) nigdy nie blokują linii widzenia, zaś same są widziane / dają osłonę (Cover) zgodnie ze swoim rozmiarem - zależnym od typu jednostki.
Zasada ta nie obowiązuje, kiedy harcownicy ścieśniają się do walki - wtedy blokują linię widzenia normalnie.

tzn. że np. jak ktoś strzela przez driady do łuków to ma hard cover ?


pytanie 3:

RB str. 41 Cover
... ...It is common for some models in the firing unit to have something in the way, and for others to have a clear shot. Where this happens, simply resolve the two sets of shots (and thus the two sets of To Hit modifiers) separately....

Czyli jeżeli np. przez driady do łuków strzela rozciągnięty w szereg 20 modeli oddział np. Kusz DE to sprawdzamy które modele mają -2 do trafienia, a które nie mają i nawet które ew. nie widzą w ogóle tak ?

wiem że zapis w podręczniku jest jasny ale często spotykam się ze zwyczajem sprawdzania "ogólnie" warunku dla kary -2 za hard cover dla całego strzelającego oddziału zamiast dla każdego modelu oddzielnie.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

2. tak
3. cover sprawdzasz dla każdego modelu osobno
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

właśnie się przekopałem przez Uściślenia i znalazłem takie coś:

Hard Cover
Ujemny modyfikator za hard cover, który oddział otrzymuje za bycie za inną jednostką/przeszkodą przysługuje całemu oddziałowi – nie tylko tym modelom, które są przesłonięte.


Dla mnie stoi to w sprzeczności z zapisem z podręcznika mówiącym że nie całemu oddziałowi tylko, po indywidualnym sprawdzeniu, przysługuje tym modelom które są przesłonięte ?


chyba że ja coś źle rozumiem ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

w podręczniku masz TLoS a my gramy na SLoS albo VLos i stąd różnica
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

ok nadal zostaje:

czy zapis w erracie:

Q: When in a round of combat is a Wardancer unit required to select their Shadow Dance? (p19)
A: At any point in the combat phase before they attack.
The player whose turn is taking place chooses when exactly this decision is made.

oznacza że jeśli np. walczymy z HE albo czymś innym atakującym przed nami to możemy wybrać taniec dopiero po rzutach przeciwnika na zranienie ? :)

np. wpadam 10tką tancerek na 10 Swordmasterów i jakiegoś bohatera HE.
Zanim zdecyduję czy wolę dać +1 atak czy warda to poczekam i zobaczę ile ran mi grozi ?

:P
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

jest ciut lepiej, ale akurat na HE to i tak weźmiesz warda :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

kensai
Plewa
Posty: 8

Post autor: kensai »

Witam

śledzi ktoś może VIII edycję WE ? Jakieś newsy ?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

kensai pisze:Witam

śledzi ktoś może VIII edycję WE ? Jakieś newsy ?
Póki co żadnych...Wg coraz liczniejszych plotek w plan wydawniczy GW po krasnalach będzie wydana Bretonnia. O WE jak narazie cisza.

ODPOWIEDZ