NoWE (zbiór plot str. 113)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Re: NoWE (zbiór plot str. 113)

Post autor: Me_gusta »

Kalesoner pisze:jak dokładnie działa spirit sword?
na spirit sworda nie ma ochrony pancerza, atakujesz swoje ataki, a potem:

immediately when an enemy character, champion or monster suffers one or more unsaved Wounds from the Spirit Sword, both he and the wielder must roll a 2d6 and add their respective Leadership values

testujecie raz, z tym że jesli przeciwnik nie bije z ASF (czyli równo) to może nie mieć szansy na zadanie ataków ;)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Me_gusta pisze:
Kalesoner pisze:jak dokładnie działa spirit sword?
na spirit sworda nie ma ochrony pancerza, atakujesz swoje ataki, a potem:

immediately when an enemy character, champion or monster suffers one or more unsaved Wounds from the Spirit Sword, both he and the wielder must roll a 2d6 and add their respective Leadership values

testujecie raz, z tym że jesli przeciwnik nie bije z ASF (czyli równo) to może nie mieć szansy na zadanie ataków ;)
pogrubione mnie interesowało, dzięki
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

diuk pisze:A znajde gdzies opis magicznych przedmiotow z booka ?
Masz w pliczku do AB opis itemków - poza Hailem, Moonstonem czy Spirit Swordem nie ma tam żadnych fajerwerków.
diuk pisze:Szukam jakiejs combatowej opcji w tym podreczniku.
Nie te elfy ;)
Tutaj się strzela :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

3x8 WR? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Naviedzony pisze:1. Tak, Waystalker ma zasadę sniper.
2. Magiczne przedmioty działają ze sniperem.
3. Hail się nie mieści bo ma 25 pkt na magiczne przedmioty. Bow of Loren działa, ale tak, czy siak daje mu tylko dwa strzały. Obydwa mogą być bez Armour Save'a.

EDIT: Jesteście szybsi. ;)
Wiedziałem, jak działa Snajper wg Rule Booka, ale nie wiedziałem, że:
- nie ma adnotacji względem tego herosa w Army booku
- On ma tylko 1 atak w statach
- może wziąć tylko 25 pkt magicznych przedmiotów

Teraz to jest clear :)

Jednak Bow of Loren i rzucenie na niego Savage Best of Horros z Beast.. -> mamy 5 megacelnych strzałów snajperskich :) dobre do sprzątania herosów o niskim T.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Blaesus pisze:Jednak Bow of Loren i rzucenie na niego Savage Best of Horros z Beast.. -> mamy 5 megacelnych strzałów snajperskich :) dobre do sprzątania herosów o niskim T.
Skuteczniejsze wydaje się 2 snajperów, bez inwestowania w przedmioty i lore of beast ;)
2 strzałki NoAsv lub 4 normalne (np. w nieopancerzonych magów) wydaje się lepsze i wciąż masz wolny wybór jeśli chodzi o magię :)
Hoax pisze:3x8 WR? :mrgreen:
W teorii jeden oddział Ci płynie od niezdanego Frenzy :P - pytanie w którym momencie :badgrin:

Ale faktycznie, nie doceniałem ich....myślałem, że z Wardem 6+ będą słabą opcją ale posiadanie takiej 7-9 w rozpisce jest przydatne, bo to nasz Glass Cannon...zmiękczyć łukami, dobić wildami - jedyna sensowna kombatowa opcja :), zobaczymy jak przeciwnicy będą sobie radzić z nowymi WE
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jacobs pisze: A ja mam takie pytanie, ktoś gdzieś wspominał zę wildzi nie tracą fasta kiedy biorą tarcze. Prawda to ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Prawda.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Naviedzony pisze:Porównajmy dwa oddziały:
1. 10x Glade Guards bez żadnych strzałek kosztują 120 pkt. Mają 30" zasięgu i Armour Piercing, oprócz tego w lesie strzelają z trzech szeregów, mają WS:4, I:5 i ASF. LD:8, czyli swifty statystycznie zdają. Na bliskim trafiają na 3+ ze swoim BS:4.

Ta 10tka może dokupić sobie ulepszenia, które stanowią odpowiedź na wszystko (brak kar, ew. multiple shot na duże, ale miękkie oddziały, poison na monstery, AP-3 na opancerzone cele) w cenie od 20 do 50 pkt.
mają także t3, szansę na oblanie każdej paniki, d6 s4 to spore zagrożenie dla efektywności unitu, praktycznie każdy latacz to zjada już nie mówiąc o konnym herosie. A minimalna cena ulepszenia to 30 pkt...
Naviedzony pisze:2. 20x Skeleton Archers kosztują 120 pkt. Mają 24" zasięgu. Trafiają na 5+. Nie mogą dawać flee. Nie mogą robić stand&shoot. Nie mogą maszerować, żeby uciec przed zagrożeniem. Mają LD:5, więc bez generała można zapomnieć o swiftach. Mają WS:2 i I:2. Na bliskim nadal trafiają na 5+.

Nie mają żadnych ulepszeń.
Mają fear z bazy, itp czyli pewność, że tam gdzie je postawisz będą stały jak chcesz, Magia niweluje wszelkie ułomności tej jednostki, 5+ zawsze bez względu jaki las, skirmish czy inny unit ustawiony przed nosem się znajduje. Czempion w w/w sprawia, że bohater przeciwnika po prostu ugrzęźnie w nich.

Za dziesiątkę z ulepszeniem masz najtaniej 150 pkt bez muzyka, bez czempiona. Policz sobie ile to łuczników TK.
Ja żeby wrócić łuki muszę wziąć konkretny lore i muszę wylosować czar który potem wpuścisz... U ciebie to efekt "uboczny" czaru, przywracanie modeli...

Gdyby nie ten śmieszny SLOS to łuki WE były by lepsze chocby ze względu na mobilność a tak jak wszystko widzi przez wszystko... Nie można patrzyć tylko łuki vs łuki bo nie tylko to strzela w danych armiach. Z gobbosami wygrywamy w przedbiegach przeciw ich krótkim łukom lecz klopy, doomy i magia sprawia, że już niekoniecznie...

Cała dyskusja wywiązała się z limitowania nam łuków i nie mogłem zrozumieć dlaczego w ten limit wliczeni mają być wszyscy strzelcy [ np. bohaterowie ] gdzie w innych armiach [ np TK, DE ] choćby rydwany nie są w niego wliczone...
Może tu jakieś porównanie zrobimy sobie Panowie...?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

czy warhawki mogą w tej edycji latać w lesie ? w sensie startować i lądować ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

U ciebie to efekt "uboczny" czaru, przywracanie modeli...
tego ward 5+ czy tego killing blow?
Cała dyskusja wywiązała się z limitowania nam łuków i nie mogłem zrozumieć dlaczego w ten limit wliczeni mają być wszyscy strzelcy [ np. bohaterowie ] gdzie w innych armiach [ np TK, DE ] choćby rydwany nie są w niego wliczone...
Może tu jakieś porównanie zrobimy sobie Panowie...?
Pawle. uwierz mi, ze im bardziej sie starasz komukolwiek wypomniec, ze tk maja mocniejsze strzelanie nic we tym bardziej sie osmieszasz.

Mozesz kontynuowac i wierzyc w swoje (tk maja bardzo slabe strzelanie. Jesli we maja gorsze to proponuje nie inwestowac w nie punktow, zeby armia byla lepsza) to nie narzekaj pozniej, ze odpowiednio cie beda traktowac.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

war2bone pisze:czy warhawki mogą w tej edycji latać w lesie ? w sensie startować i lądować ?
Maja zasadę Forest Stalker więc myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby startować i lądować w lesie bez dendżerusów

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

mają także t3, szansę na oblanie każdej paniki, d6 s4 to spore zagrożenie dla efektywności unitu, praktycznie każdy latacz to zjada już nie mówiąc o konnym herosie. A minimalna cena ulepszenia to 30 pkt...
Tak, mają T3 jak wszystkie elfy. I jak wszystkie szkielety, nawiasem mówiąc. Każdy latacz zjada na 100% oddział szkieli, nie każdy natomiast zjada elfy, które trafiają go na 4+ lub 3+ z przerzutem i do tego biją pierwsze z racji ASF.
Uwaga o konnym herosie trochę nie na miejscu, bo jeśli chciałbyś, żeby Glade Guardzi zjadali konnych herosów w walce wręcz, to chyba powinieneś napisać własny podręcznik.
(Abstrahując od tego, że rzeczony konny heros musiałby się przebić najpierw przez ścianę strzałek no-asv, AP(-3) i sniperów.)
Magia niweluje wszelkie ułomności tej jednostki, 5+ zawsze bez względu jaki las, skirmish czy inny unit ustawiony przed nosem się znajduje. Czempion w w/w sprawia, że bohater przeciwnika po prostu ugrzęźnie w nich.
Umyka ci sedno sprawy: co z tego, że magia niweluje ułomności tej jednostki, skoro i tak muszę ją najpierw rzucić, żeby je zniwelować? WE nie mają tych ułomności bez konieczności rzucania czegokolwiek. Trafianie zawsze na 5+ jest fajne, ale tylko wtedy, gdy inna armia nie ma trafiania zawsze na 3+. :D
Nikt normalny nie szarżuje bohaterem w klocek nieumarłych z czempionem. Z reguły widzi się odwrotne sytuacje, właśnie w celu przytrzymania.
Nie można patrzyć tylko łuki vs łuki bo nie tylko to strzela w danych armiach.
Faktycznie, możemy jeszcze sprawdzić skuteczność partyzantki, poważnie ograniczającej inne strzelanie. Maszyny? No problem, mamy najlepsze fasty w grze. Eteryczne krzyki? No problem, nasze pestki są magiczne. Straszliwi stalkerzy TK? No problem, cała armia ma wysoka inicjatywę.

To jest po prostu nie do obronienia. Nie możesz tak sobie udowodnić, że TK mają lepsze strzelanie od WE. Co z tego, że Skeleton Archers są ponad dwukrotnie tańsi, niż Glade Guards z ulepszeniami? Realne zagrożenie, jakie stwarzają obydwie te jednostki na polu bitwy jest skrajnie odmienne.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

GG bija sie przeciez strasznie dobrze, tylko autorzy booka rzucaja Brzytwe z 6 kosci a wy tylko z 4 ;-)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Pytanie ode mnie:
Treeman jak stoi podstawką? Chodzi o to, że Enszynt i Durthu stoją szerszym bokiem do przodu, a zwykłe drzewo..właśnie, jak? Jest zwrócony (jako model) ku węższej części podstawki.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Damik pisze:Pytanie ode mnie:
Treeman jak stoi podstawką? Chodzi o to, że Enszynt i Durthu stoją szerszym bokiem do przodu, a zwykłe drzewo..właśnie, jak? Jest zwrócony (jako model) ku węższej części podstawki.
Stoi dokładnie tak samo jak Durthu i Ancient...jedynie model jest tak zrobiony, że patrzy się delikatnie w bok z tą swoją ręką wyciągnięta z której "wystrzeliwuje" korzenie/macki/pnącza (cholera wie jak to nazwać :P)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Łe, nie wiem kto to projektował, ale bezsens jak dla mnie. Pokminię z tym kitem co tu z nim zrobić :P

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Nie widzę w tym nic bezsensownego :) - bezsens gdyby było odwrotnie :D

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Sama ta poza.. drzewko ewidentnie patrzy w bok, lekkim odwróceniem twarzy bym tego nie nazwał ;)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Słuchaj jak chcesz to możesz tak grać :)

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Zablokowany