NoWE (zbiór plot str. 113)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: NoWE (zbiór plot str. 113)

Post autor: Azgaroth »

diuk pisze:A na te magiczne strzalki co zawsze na 3+ dzialaja obnizarki z shadowa ? W opisie strzalek jest ze ignoruja to hit penalties , a to jest modifier wiec mozna obnizac ?
Ale z shadowa obniżasz BS, więc to nie jest hit penalty :) Jakby GG miały BS 5 to by trafiały zawsze na 2+, jak będą miały BS 2 po obniżeniu to będa zawsze trafiać na 5+ :)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Jarlaxle pisze:Taką abberacje
Aberrację*. :wink:

Chameleon Skinki będąc trafiane przez GG na 3+ będą bardzo smutne.

Swoją drogą GG to zarówno skrót od Glade Guards jak i Good Game. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

@Diuk
Strzelają bez modyfikatorów czyli w podstawie na 3+ jak im zmienisz BS to będą strzelać na 1+ albo 6+ zależy czy obniżysz czy podwyższysz :) tak więc mogą strzelać jak łucznicy TK albo jak psychole bo kombo z rerollem 1 i podwyższonym BS brzmi syto :) a dużo kostek na to nie potrzeba....mając 6 z HE przeciwnik będzie raczej na to trzymać kości lub np. na kometę :)

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Swoją drogą GG to zarówno skrót od Glade Guards jak i Good Game. :)
Haha, dobre. :D

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Slusznie, to jest obnizanie BSa.

A w takim StormBanner na nich dziala ?

Albo zerowka z heavena ?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Nie. Działają dokładnie jak łucznicy TK - zawsze trafiają na BSie. Tyle. Coś im zmieni BSa, będą trafiać inaczej :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Swoją drogą GG to zarówno skrót od Glade Guards jak i Good Game.
haha widze ,ze ktos tu chyba w cs`a gra :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Dokładnie tak jak Domino napisał.

Ruiny, skirmishe, lasy, zasięgi, ruch, sztormówa i wszystkie inne nie ma wpływu póki nie obniżysz im BS :mrgreen:

Poczuj moc wkurzonych Wood Elves- nadszedł czas zemsty za lata warzywniaka
PiotrB pisze:Trzeba przyznać że widziałem wczoraj bitwę na ub jak pancerne imperium na 8 demisiach zostało rozstrzelane i rozbite w CC przez wildów....i raczej nie wyglądało to na przypadek...
Faktem jest że nowe WE mają szansę zmienić metę końcówki 8 edycji...
Meta z pewnością się zmieni i tak jak Grolshek napisał :
grolshek pisze:WE najlepszym batem na WE :mrgreen:
Swoją drogą wczoraj przegrałem rzut frenzy na Wildach (pierwszy raz) i wbiłem się od przodu w Warriorów Slanesha.... z 6 moich przystojniaków spadło 11-13 chaośników :D (zostało 8)(wrzuciłem im miasmę co by lepiej trafiać) (gdybym zdał frenzy miałbym 1 turę strzelania do nich z ~35 chłopaków na bliskim + orzeł do odgięcia więc chyba nie ustali by szarży Wildów w następnej turze ;)
Reakcja przeciwnika: "Ilu k**** ?!?!?! Pogieło Cię ?" Bezcenne!

Wildzi to Glass Cannon ale patrząc, że możemy teraz skutecznie niwelować liczebność wroga na odległość bo mamy AP wieć krótki zasięg nie jest dla nas teraz aż tak ważny, podwyższanie BS, zawsze trafianie na 3+, poisony, lepsze ranienie vs destruction/order.... to są naprawdę dobre modyfikacje strzałek.
I teraz jeśli tak przetrzebiony oddział wroga dostanie szarżę Wildów którzy mając ASF WS5 I5 S5 i AP po 3 ataki każdy to naprawdę policzcie sobie....to jest bardzo dużo trafień i bardzo dużo zranień. Hordy nie rozkręcą ale powiedzmy 3 demigryfów to chyba nie powinna stanowić dla nich problemu....odda ilu ? A jeszcze teraz z każdym lorem magii to naprawdę można robić nieskończoną ilość kombosów/zagrań.... a jak to w battlu bywa, raz się uda raz się nie uda, ale potencjał i możliwości są ;) - tak więc nie rozumiem narzekania niektórych, że armia nudna i z jednym możliwym złożeniem - jak dla mnie to tych złożeń będzie naprawdę sporo, wszystko kwestia tego jak się METAGAME zmieni, bo zaraz się może okazać, że nawet dla Dryad czy Treekinów znajdzie się miejsce ;)

@Pasiak
Nie wiem, ale wydawało mi się, że tak ogarnięty gracz jak Ty dostrzeże potencjał nowych leśniaków a co najważniejsze nie będzie walić farmazonów o tym, że łucznicy TK są lepsi od WE ....no sorry, ale nawet z obniżonych BS nasi łucznicy wciąż są lepsi, a ITP, sypanie czy dokrzeszanie się raczej nie wpływa na to aby łucznicy TK mieli być lepsi....sorry ale ja tego nie widzę.
Bądźmy obiektywni - ja w nowych WE potencjał widzę i wiem, że zostanie on przycięty, nie oszukujmy się....nikt nam nie pozwoli trzymać 25 waywatcherów na stole przy maksymalnej liczbie zwykłych łuczników .... ale od czego jest tak do niedawna nielubiany przez graczy WE format PKS ;)
szczurek pisze:
Swoją drogą GG to zarówno skrót od Glade Guards jak i Good Game.
haha widze ,ze ktos tu chyba w cs`a gra :D
Ten skrót jest starszy od CS'a 8)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

A ja właśnie trzymam w łapach mój egzemplarz AB :mrgreen: Niewiele brakowało i bym go zaślinił :lol2: Jest CUDOWNY, ilustracje obłędne wręcz, chyba najładniejszy z dotychczas wydanych nowych booków ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Luc

Wiem :D ,ale tam jest chyba najczęściej stosowany :wink:

Edit:

@Opos

No trzeba przyznac ,ze AB robia naprawde fajne ...TK mi sie trasznie podobal (Arty itp.) .Jedynie do czego mozna sie przyczepic to to ,ze jezeli wszystko jest w kolorze i maja tych swoich prosow od malowania mogliby dac kazdemu po oddziale czy modelu i zrobic kilka dodatkowych stron modeli pomalowanych na wyzszym poziomie (pamietam ,ze bylo cos takiego chyba w VI ed. booku do chaosu ...2-3 strony z pro malowaniem) .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Bądźmy obiektywni - ja w nowych WE potencjał widzę i wiem, że zostanie on przycięty, nie oszukujmy się....nikt nam nie pozwoli trzymać 25 waywatcherów na stole przy maksymalnej liczbie zwykłych łuczników .... ale od czego jest tak do niedawna nielubiany przez graczy WE format PKS ;)
Odnoszę wrażenie, że gra przeciwko nowym WE to jest taka gra na 4+ albo zacznie gracz WE i jest się w ciemnej dupie albo zacznie przeciwnik i jest odwrotnie :P

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Bardzo wazny teraz bedzie tez rzut na zaczynanie.

Gdy zasieg i kary odgrywaja mniejsze znaczenie, dostanie w pape jednej salwy zanim w ogole sie ruszysz ma niebagatelne znaczenie. Jedna wiecej tura strzelania zanim bedzie mozliwosc szarzy moze decydowac czy w ogole jest czym wyknoac szarze. Przyklad z gatunku "cool story bro": wystawiam 3 muchy w ruinach, -4 to hit jesli dobrze licze (zasieg, hard cover, skirmish) - spadaja zanim sie ruszyly :)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Jarlaxle pisze:Odnoszę wrażenie, że gra przeciwko nowym WE to jest taka gra na 4+ albo zacznie gracz WE i jest się w ciemnej dupie albo zacznie przeciwnik i jest odwrotnie :P
Myzu pisze:Bardzo wazny teraz bedzie tez rzut na zaczynanie.
Przyklad z gatunku "cool story bro": wystawiam 3 muchy w ruinach, -4 to hit jesli dobrze licze (zasieg, hard cover, skirmish) - spadaja zanim sie ruszyly :)
Z siłą 3 wszystkie umrą... trafiajac na 3+ musiał bys wystrzelić z ~100 łuczników, by zeszły w ture...

demonizujecie~~
ZŁE WE
xYz

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Gremlin pisze:Z siłą 3 wszystkie umrą... trafiajac na 3+ musiał bys wystrzelić z ~100 łuczników, by zeszły w ture...

demonizujecie~~
ZŁE WE
8,8,7 poisonów, 20 tych co trafiają na 3+ i 20 z ranieniem na +1 Evil ;) + 2x10 Wayów

Wystarczyła tura...Myzu nie zdążył ich ruszyć :mrgreen: :mrgreen:

.....true story bro! 8)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Bardzo wazny teraz bedzie tez rzut na zaczynanie.
Gracze WE rękami i nogami bronią się przed tym, aby spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że WE są demonami 8 edycji :P ostatnio dostałem od Naviedzonego battle raport, jak został rozjechany do 0(w małych punktach) w 3 turze gry... no litości. Ile jeszcze masek muszą wklepać WE, aby ktoś łaskawie przyznał, że są chociaż... mocne? bo słowo "przegięte" jest niepoprawne politycznie i przez gardło nie przejdzie :P

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

co to znaczy 8,8,7 poisonów ?
3 oddziały Glade Ridersów ?
Przecież nie możemy powtarzać strzałek ?

aa chyba że 23 poisony ustawione w lesie po 8,8,7...

jak tyle wystawiłeś to Gremlin niewiele się pomylił 83 łuki :)

p.s. przez ostatnie lata byliśmy na samym dole stawki i z mega bonusami na Euro.
Teraz się od nas odczepcie i poszukajcie sobie gdzie indziej przegiętych armii bo chcemy sobie trochę pograć.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

8,8,7 w scoucie z poisonami

NIgdzie nie jest napisane, że nie możemy powtarzać, pytałem się Kudłatego w niedziele i powiedział mi dokładnie to samo - chwilowo się tego trzymałem, obecnie mam już inna rozpiskę i dla świętego spokoju nie mam nic zdublowane bo głupio ogrywać się z czymś co możliwe, że jest nielegalne bądź niepoprawne z nowymi ograniczeniami ETC

W każdym bądź razie równie dobrze mogło to być 23 łuczników w 1 oddziale.

Ja wciąż czekam na logiczne uzasadnienie czy strzałki powtarzać można czy nie ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

ostatnio dostałem od Naviedzonego battle raport, jak został rozjechany do 0(w małych punktach) w 3 turze gry... no litości.
Od własnej kobiety tak dostać... Czujecie to? Oczywiście farta miała przeogromnego, a ja postawiłem nie do końca dostosowane do armii przeciwnika TK, ale tak czy siak był to nokaut.

Mimo tego nie odnoszę wrażenia, jakoby nowe WE miały być przegięte, albo słabe.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Zeby nie demonizowac, bo o to tez nie chodzi.

Sensowny, nie przesadzony limit na liczbe lukow to IMHO wszystko co potrzeba.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Myzu pisze:Zeby nie demonizowac, bo o to tez nie chodzi.

Sensowny, nie przesadzony limit na liczbe lukow to IMHO wszystko co potrzeba.
Zgadzam się, zrobiłem rozpiskę pod 70 łuczników, Waywatchers counts as 2 (obstawiam taki zapis)
Death Lord/Moonstone/Sisters max 2 pewnie też się pojawi ale to nie rusza mojej rozpy akurat :P
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Zablokowany