Dlaczego WE?

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Dlaczego WE?

Post autor: Brat Tomasz »

No wlasnie? Dlaczego właśnie Leśne Elfy?

u mnie powodów było kilka:

1 "prawo pierwszej gry"
2. duzo skirmishu czyli podobieństwo do 40tki
3. figsy
4. mam w sobie głęboko zakorzenioną "dobrostronność" juz od czasów erpegów - potem przełozyło sie to także na gry bitewne (w 40tce za wyjątkiem tyrków bo chciałem miec taka anomalię to gram Marynarzami, Gwardią i Deamonhunters)

kolejność chyba dowolna...

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Ja zaczynalem swoja zabawe z Warhammerem jakies 8 lat temu.
Strasznie to dawno brzmi :/

A wybor byl stosunkowo prosty.Chcialem miec fajne figurki, co w moim wykonaniu ograniczylo sie do wyboru armii ktora ma w swoich szeregach smoka.A poniewaz najbardziej do gustu przypadl mi ten WElficki to juz tak zostalo.
A poza tym koncepcja armii tez mi bardzo odpowiadala.I ciagle mi odpowiada.Tzn chlopaki z lasu do pomocy z mistycznymi potworami :)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Generalnie chciałem mieć drugą dobrą z kolei armię, a jeszcze przed wyjściem AB nowe WE zapowiadały się bardzo ciekawie. Jak tylko wyszły pierwsze przecieki i były zasady do WE, to zacząłem testować, a potem stwierdziłem, że sobie małą armijkę złożę. No i tak też się stało, a z tym co pożyczam, to mogę nawet na 2000+ grać :)

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Figurki. Tylko i wyłącznie [dlatego też w 40-ce mam Sisters of Battle :D ].

I takie małe spostrzeżenie - nie ma dobrych elfów - są tylko sk****syńskie elfy [WE, HE] i jeszcze bardziej sk****syńskie elfy [DE]. Tak przynajmniej ja to widzę - dobre elfy są, ale w innych systemach, nie w młotku :D

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Ja zabrałem się za WE generalnie z trzech powodów. Po pierwsze - klimat. Jak dla mnie WE mają jedną z najfajniejszych otoczek fluffowych. Po drugie - stosunkowo mała ilość modeli przy większości rozpisek w porównaniu do innych armii, a co za tym idzie - mniej malowania.;) Po trzecie - armia jest dobra i silna (ale ten argument jest ostatnim dla którego wybrałem tą armię). No i fajnie się nią gra, wymagająca, kombinacyjna, denerwująca przeciwnika. :)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

Krassus pisze: (ale ten argument jest ostatnim dla którego wybrałem tą armię).
bardzo Was polubiłem Panie Kolego po tym poście ;)

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Oj chlopaki szczerze myslalem ze ten temat bedzie dobra okazja do zobaczenia ilu jest nas graczy WE zeby sie poznaz jakos i w razie czego juz zaczac sie zastanawiac nad kims kto moglby przyjac funkcje moda.

Ale widze ze ciagle niechetnie piszecie i tematy umieraja smiercia naturalna po paru postach.To tak abstrahując do tematu ktory sam zalozylem :)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a ja po prostu uwielbiam grac WE... w kazdym systemie i kazdej grze... ja gram z kolei juz dobre... 9? lat... qrcze faktycznie sporo... no i moge spokojnie bez specjalnych herosow armijke tak na 6-7 tysiecy zlozyc... klimat mi sie chyba zalaczyl po robin hoodzie ale tym serialowym dawno dawno temu... pewnie niewiele osob pamieta ten serial... Nazir w nim to byl kolo co dwoma mieczami machal... ech to bylo cos... WE i zadna inna armia. tyle odemnie :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

bigpasiak pisze: Nazir w nim to byl kolo co dwoma mieczami machal... ech to bylo cos... WE i zadna inna armia. tyle odemnie :wink:
micheal pread a potem ian connery :)

ja majac 10 lat bylem maniakiem tego serialu, moj starszy brat tez :p ale to taki offtop (teraz wychodza na dvd wszsytkie odcniki i tylko na to poluje)

to byl serial, nie jakies losty, srosty, prison breaki czy inne battlestar galatcitici :P


pzdr !! :wink:

Gu3scik
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Gu3scik »

ja lubie grac elfami i we wszytkich grach RPG czy to innych grac wlasnie Elfami. A WE wybralem bo mi sie podobaly figurki :) DE byly zbyt mroczne a HE wziął kolega (a nie chcielismy aby sie nam powtarzely armie :P)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

co do robin hooda, pamietam ten serial jak przez mgłe, wnet skończe 19 lat więc mam rpawo nie pamiętać, ale wiem, ze mnie po prostu wciagnął jak mało co, ta nutka tajemniczosci, grozy i heroizmu, piekne :D podzielicie się DVD? ;) ;)

Ja jak już gdzies pisałem wnet zaczne przygode z WE, na razie odkupuje od kumpla 12 draid, 8 WD i jakis herosów i myśle nad batalionem, a dlczego? Chce mieć wszystkie elfy na 10k, HE już mam teraz pora na WE, tylko nie mówcie, że jestem elfofilem :P :P po prostu Sillamrillion dał mi w kośc ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

A jak ktos chce zorganizowac turniej na wiecej niz dwwa tysiace to od razu lament ze nie bedzie komu grac.
A tu prosze jakie armie niektorzy maja.
Tylko pozazdroscic.
Tak z ciekawosci sie spytam.Grales kiedys Kosa jakas bitwe tak w granicach powiedzmy 8 tys pkt. ??
A jak tak to jakie wrazenia ?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

raz w życiu grałem na 10k, troche pożyczyłem jeszcze aby ugrywalnić rozpe. grałem przeciwko A.S. :twisted: :twisted: :twisted: na samych gobosach, dostałem, ciekawe dlaczego :P

Ogólnie chetnie bym to powtózył ale z jakąs milszą osobą ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Ja z kolei jestem ciekaw czy kiedykolwiek ktos zorganizuje turniej na np 3000 albo 3500 pkt.

Ktos powinien o tym pomyslec zeby chociaz sprawdzic ile osob jest w stanie cos takiego zagrac.
A jakie wrazenie by to robilo to juz nie wspomne :shock:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ostatnio był Jędruś na 2999 z mozlwiosćia dodatkwoych slotów, naprawde miło się grało, no moze oprócz jednej pechowej bitwy, ale za to z miłym przeciwnikiem, ale to było jakieś fatum :P

Sam bym chetnie zagrał na jakieś spore punkty na 3k nie ale na 3500 tak aby nie było dwóch lordów i znowu mało armi, ważne by było aby ona była dosć spora a na pewno wiele ludzi posiada taka armią, gdyż 3-4k to nie jest aż tak dużo. Raczej zarysowuje się inny problem, mianowicie czasowy, moznaby było zrobić dwudnoiwy turniej ale tylko z 3 bitwami na takie punkty, mysle, że byłoby bardzo miło :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

No widzisz ale mi wlasnie chodzilo o to zeby bylo dwoch lordow.
Jeszcze dwoch smokow nie widzialem u jednego gracza, a chcialbym chociaz raz :)

Byloby pole do popisu dla graczy i naprawde pelen wybor.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

bigpasiak pisze:klimat mi sie chyba zalaczyl po robin hoodzie ale tym serialowym dawno dawno temu... pewnie niewiele osob pamieta ten serial... Nazir w nim to byl kolo co dwoma mieczami machal... ech to bylo cos...
Pamiętam ;) I ten motyw muzyczny :D Wtedy jeszcze co prawda bawiłem się klockami LEGO, ale jakieś "WE" tam były z łukami i kpały tyłki rycerzom szeryfa :lol:

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

swietny byl ten serial. doskonala muzyczka, mroczny klimat, jelenioglowy druid tudziez bog lasu (nie pamietam juz zbyt dobrze). jesli jest na dvd to w piatek zapoluje na niego po empikach itp.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Scimitar pisze:
bigpasiak pisze:klimat mi sie chyba zalaczyl po robin hoodzie ale tym serialowym dawno dawno temu... pewnie niewiele osob pamieta ten serial... Nazir w nim to byl kolo co dwoma mieczami machal... ech to bylo cos...
Pamiętam ;) I ten motyw muzyczny :D Wtedy jeszcze co prawda bawiłem się klockami LEGO, ale jakieś "WE" tam były z łukami i kpały tyłki rycerzom szeryfa :lol:
Tiea... tak gwoli scisłości, muzyczke do filmu zrobił Clannad. Plyta ma tytuł bodajże "The Legend". To tak, jakby ktoś chciał sobie jej poszukać w sieci. :) Czasem sobie jej słucham w czasie bitew. Dla natchnienia. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

bless pisze:
Scimitar pisze:
bigpasiak pisze:klimat mi sie chyba zalaczyl po robin hoodzie ale tym serialowym dawno dawno temu... pewnie niewiele osob pamieta ten serial... Nazir w nim to byl kolo co dwoma mieczami machal... ech to bylo cos...
Pamiętam ;) I ten motyw muzyczny :D Wtedy jeszcze co prawda bawiłem się klockami LEGO, ale jakieś "WE" tam były z łukami i kpały tyłki rycerzom szeryfa :lol:
Tiea... tak gwoli scisłości, muzyczke do filmu zrobił Clannad. Plyta ma tytuł bodajże "The Legend". To tak, jakby ktoś chciał sobie jej poszukać w sieci. :) Czasem sobie jej słucham w czasie bitew. Dla natchnienia. ;)
Do WE idealnie klimatm pasuje :)

ODPOWIEDZ