Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Post autor: Wych »

Ahoj :)
Po pona poltorarocznejprzerwie wracam ambitnie do WFB. Odkurzylem juz lesniaki i po malu zaczynam sie szykowac na DMP. Poki co klecilem cos takiego:

1 * Wardancer Highborn @ 290 Pts
General; Wardancer; Wardancer Weapons
Blades of Loec [35]
Moonstone of the Hidden Ways [35]
Annoyance of Netlings [25]

1 Noble @ 140 Pts
Battle Standard
Oaken Armour [50]

1 Spellsinger @ 175 Pts
Magic Level 2; Lore of Athel Loren; Longbow
Calaingor's Stave [25]
Dispel Scroll [25]

1 Spellsinger @ 175 Pts
Magic Level 2; Lore of Athel Loren; Longbow
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

10 Glade Guard @ 120 Pts

10 Glade Guard @ 120 Pts

5 Glade Riders @ 129 Pts
Spear; Longbow; Musician

5 Glade Riders @ 129 Pts
Spear; Longbow; Musician

11 Wardancers @ 219 Pts
Wardancer Weapons; Musician; Bladesinger

11 Wardancers @ 219 Pts
Wardancer Weapons; Musician; Bladesinger

3 Warhawk Riders @ 120 Pts

3 Warhawk Riders @ 120 Pts

6 Waywatchers @ 144 Pts

6 Waywatchers @ 144 Pts

Casting Pool: 6
Dispel Pool: 4
Models in Army: 74
Total Army Cost: 2244

Rozpiske staralem sie zbudowac na tym czym gralem kiedys, czyli czystych Asrai bez forest spiritow, armia robiona typowo pod hit'n'run, najwiekszym minusemjest chyba brak czegos poza dancerami co mogloby solidnie przywalic. Nie wiem na ile uda mi sie to zrekompensowac szarzami kombinowanymi .
Poki co mozliwe zmiany to zmiana warhawkow na 1 klocek 5 i dopakowanie baletnic albo GR oraz wyrzucenie 6 WW i dokupienie za te pkt czegos fajnego (np dodatkowych warhawkow). I co byscie o czyms takim powiedzieli? Tak jak wspomnialem nie bardzo chcialbym sie pakowac w FS, bardzo ewentualnie moge dodac 5 Wildow z CG.

A i pozwolilem zalozyc sobie nowy temat, bo jakos nie zauwazylem podobnego, a do rozpisek nie lubie pisac (2 lata moderowalem takim dzialem na NG i wiem co potem z tego wynika :P)

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

BSB haila, dopakuj conajmniej 3cią dziesiątkę łuczników..(pkty z warhawków) wardancerów bym rozbił na 3 oddziały, tak po ośmiu FCG. Jak Ci brakuje pkt to waywatcherów jednych na orła albo muzyków z fastów, ew championów z wd. Ja bym zamienił calaignora na scrolla.

Poza tym nie wiem, imo bez Forest Spirytów jest strasznie ciężko. :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

11 wardancerów? Gdzie są driady? Rozumiem, że armia for fun?:)

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

Dastorze, kolega napisał że nie przepada na FS którymi niestety są driady :) :wink:

Co do rozpiski , to sama chęć grania tylko na elfach zasługuje na pochwałę. :D :D Sam kilka razy przymierzałem się do zrobienia takiej rozpy ale nigdy mi nie wychodziło :wink:

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Armia bynajmniej ma nie byc for fun :) Po prostu wpadlem na pomysl sklecenia w miare grywalnych WE na czystych Asrai.
Z wardancerami to niezla mysl - 8 tez moga byc calkiem skuteczne, a bedzie ich jakos wiecej :D
Z trzecia 10 lucznikow bedzie trudno wyciagnac jakies pkt ale cos pokombinuje. Co do orla natomiast to nie mam do niego przekonania odkad jest w rare i ;)
BSB dalbym haila ale kurcze troche sie boje ze mam wybitnie lipna przezywalnosc bohaterow - sztandar mialby wtedy conajwyzej Sv6+, a i na generale rozwazan WSv 3+ na niemagiczne zamiast teleportu.
No i pytanie do bardziej doswiadczonych - warhawki sprawdza sie ewentualnie po 3??

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Tylko ten sztandarowy nie ma wchodzic w combata tylko smigac za jednostkami i dawac przerzuty.

Widz w tym ze srednio u Ciebie jest cokolwiek co potrzebowaloby przerzuty. Albo przejezdzasz albo jestes rozjechany. BSB glownie do drzewek sie przydaje.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Narożny pisze:Tylko ten sztandarowy nie ma wchodzic w combata tylko smigac za jednostkami i dawac przerzuty.
Dobrze mówi.. chociaż nie do końca, w wd jest w miarę bezpieczny.
Widz w tym ze srednio u Ciebie jest cokolwiek co potrzebowaloby przerzuty. Albo przejezdzasz albo jestes rozjechany. BSB glownie do drzewek sie przydaje.
Też w sumie dobrze mówi. ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

No wlasnie o tym tez teraz pomyslalem :)
Tylko pytanie co wstawic zamiast BSB - biegacza z Hoda? czy kolejnego 2lvl ?

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Wych pisze:No wlasnie o tym tez teraz pomyslalem :)
Tylko pytanie co wstawic zamiast BSB - biegacza z Hoda? czy kolejnego 2lvl ?
To już lepiej dać 4 lvl i noble'a teleporciarza. ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Wiesz do takiego kombosa absolutnie nie mam przekonania, lord baletnic ladnie mi sie sprawdzil kilkukrotnie jak trafialem na smoki i tego typu paskudztwa i nie bardzo chcialbym go wymieniac.
Opcje sa wkazdym razie 2:
- 2 lvl z DS (ewentualnie z hoda) (czyli kolejny support magiczny)
- alter z dwurakiem, tarcza, lekka zbroja, helm of the hunt i hoda. Gosciu ma 5 atakow z S6 w szarzy (a zakladamy ze szarzuje zawsze) i przy odrobinie szczescia jest w stanie ubic wszelkiego typu samotnych pegaznikow, czy nawet ubijac fasty.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Problem w tym ze nie ma juz proximity i alter spada expresowo. Nawet kaos go zje, byle pocisk go wytnie czy slashing attacks z tych tam plaszczek. Mozna dodac nobla tancerza.

A bsb fakt w WD jest dosyc bezpieczny, jesli siedzi w jednym oddziale z lordem. jesli nie to latwo go lyknac.

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Z tym proximity to faktycznie mocno zmienia postac rzeczy :)
Noble dancerowy to w sumie jest jakies rozwiazanie bo to on by latal z teleportem i w ten sposob zwieksza sie przezywalnosc generala.
I tak jednak chyba zdecyduje sie na 2 levelowca - zawsze kilka kostek wiecej, ochrona lepsza a i Hoda sie przyda.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Narożny pisze:Problem w tym ze nie ma juz proximity i alter spada expresowo. Nawet kaos go zje, byle pocisk go wytnie czy slashing attacks z tych tam plaszczek.
Nie zgodzę się choć faktycznie jest plewny. ;)
Mozna dodac nobla tancerza.
Kiepski plan.
A bsb fakt w WD jest dosyc bezpieczny, jesli siedzi w jednym oddziale z lordem. jesli nie to latwo go lyknac.
Nawet nie musi. U mnie odkąd haila to chyba nigdy nie zginął, z regeneracją zawsze spadał. :D
Wiesz do takiego kombosa absolutnie nie mam przekonania, lord baletnic ladnie mi sie sprawdzil kilkukrotnie jak trafialem na smoki i tego typu paskudztwa i nie bardzo chcialbym go wymieniac.
Nie wiem jak on może się spisać przy smoku skoro (przy dobrym graczu dowodzącym smokiem) nie ma szans wejść z nim w CC.
Opcje sa wkazdym razie 2:
Jest znacznie więcej, nie musisz wystawiać 4ech herosów.
2 lvl z DS (ewentualnie z hoda) (czyli kolejny support magiczny)
4 scrolle wystarczą więcej nie potrzebujesz, hoda na magu to IMO bardzo kiepski pomysł, ja bym dał 4DS + deepwood/calaignor. Ale poza tym to niezły pomysł zawsze coś poczarujesz. 6PD gołe jest słabo, przy 1-3 boundach z treemanów to działa, inaczej jest gorzej.
- alter z dwurakiem, tarcza, lekka zbroja, helm of the hunt i hoda. Gosciu ma 5 atakow z S6 w szarzy (a zakladamy ze szarzuje zawsze) i przy odrobinie szczescia jest w stanie ubic wszelkiego typu samotnych pegaznikow, czy nawet ubijac fasty.
Fasty to on siepie, ale jest strasznie miękki i nie driad żeby zrobić dla niego wianuszek. ;) Ja bym chyba wolał typa takiego samego tylko na koniu i z włócznią -1S -1A ale +1Sv i możesz włożyć do oddziału no i taniej.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

pingus pisze:BSB haila,
Ty powergamerze, hail jest zakazany na BSB :P

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Nie nie jest, wie to kazdy wood elf :wink: chyba ze wredasy z LS cos opublikowaly :wink:

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Jeżeli nie jest, to jest to straszne naginanie zasad...

Hail to enchanted item, potrzebuje łuku by go odpalić.
BSB nie może używać łuków... :roll:

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Mate pisze:Jeżeli nie jest, to jest to straszne naginanie zasad...
Nie no masakryczne, takie samo jak wystawianie war altara, on też jest przegięty!
Hail to enchanted item, potrzebuje łuku by go odpalić.
Naprawdę wszyscy to wiemy.
BSB nie może używać łuków... :roll:
Magicznego może...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

pingus pisze:
Mate pisze:Jeżeli nie jest, to jest to straszne naginanie zasad...
Nie no masakryczne, takie samo jak wystawianie war altara, on też jest przegięty!
Hail to enchanted item, potrzebuje łuku by go odpalić.
Naprawdę wszyscy to wiemy.
BSB nie może używać łuków... :roll:
Magicznego może...
Cóż, altar jest w pełni legalny, a co do BSB z łukiem (nawet magicznym) są ogromne kontrowersje, i na wielu turniejach jest zabroniony... :roll:

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Łuk na bsb też jest w pełni legalny. Więc już daruj sobie i nie roztrząsaj od nowa tego tematu

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Dastor pisze:Łuk na bsb też jest w pełni legalny. Więc już daruj sobie i nie roztrząsaj od nowa tego tematu
Ta, podobnie jak dwurak... :roll:
Powiedz to Szafie sędziemu na turnieju, gdzie łuk NIE jest legalny.

Ale ok, nie ma co roztrząsać, wątpliwości pozostaną niestety ;)

Dobranoc! Spaaać...

Zablokowany