Army Book VIII edycja.

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Re: Army Book VIII edycja.

Post autor: Luc »

Declare that the Hail of Doom arrow is being used before any dice are rolled.
Idąc tokiem rozumowania "RAW" odpalę HODę jak podejdę do stolika, przed rzutem na rozpoczęcie, magię, stronę....BA! jak będę opowiadał o modelach to postawię mojego bsbka najlepiej blisko wrogiego maga/generała/bsbka (innego fajnego i cennego celu) i powiem wtedy jak działa HODa i ją odpalę :twisted: ....no bo w końcu tak jest napisane! RAWowo się zgadza. No bo w końcu ta gra nie ma nic z logiką wspólnego.
Mega dobry item! Obowiązkowy w każdej rozpisce! ;) ..., że też nigdy na to nie wpadłem!

@Miszta
Zrobisz jak uważasz - o pierdoły nikt Ciebie ścigać nie będzie.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

No jednak potrzebna jest nowa edycja, ludzie juz się nudzą zasadami i wyginają je do absurdu.
Trzeba im dać nowe 200 stron zasad, żeby Furion i reszta bojowników mieli co robić :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

=D>
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Nie po to wydaję tysiące złoty aby ktoś kto nie znam zasad zmieniał mi zasady pomimo, że są dobrze opisane ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Obawiam się że mimo wszystko trzeba poczekać na decyzję LS - wiadomo w domu można grać jak się żywnie podoba, ale na turniejach ich decyzja będzie wiążąca
Obrazek

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

W sobotę czeka mnie bitwa z WE, na pewno będę miał dragon banner w moich HE. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, które strzały waszych łuczników aktualnie są magicznymi atakami? Długo nie miałem okazji grać, a wolałbym uniknąć spin w czasie towarzyskiej gry :)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Bjouy pisze:W sobotę czeka mnie bitwa z WE, na pewno będę miał dragon banner w moich HE. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, które strzały waszych łuczników aktualnie są magicznymi atakami? Długo nie miałem okazji grać, a wolałbym uniknąć spin w czasie towarzyskiej gry :)
Każda strzałka z "właściwościami" jest magiczna, czyli:
-3Asv (Arcane Bodkins)
-"Zawsze na 3+" (Trueflight Arrow)
-Flaming, +1to wound vs Evil/Good (starfire/moonfire)
-poisony (hagbane)

Niemagicznymi strzałkami są
-Waywatchers
-goli łucznicy bez dodatkowych strzałek (rzadko widywani)


Nie pamiętam jak jest z Hail of Doom Arrow (3D6 S4 AP) - czy jest zapisek, że to magic attack (w starym booku HODa była magiczna), nie mam booka w pracy więc nie potwierdzę Ci tego.

Pamiętaj również, że Wildzi nie mają teraz magicznych ataków i wystarczy 1-2 salwy w oddział lwów z banerem i taka 6-8 wildów przejeżdża na wylot ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

Dziękuję bardzo za fachową i jasną odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Now draft #2
ENJOY!

Wood Elves
All limits are about models, you can spread them anyway you like among units, unless
otherwise specified.

May select up to 5 choices from the pool below:
● Each character using the Lore of Death – 1 choice (3 choices if 6 or more sisters of the
thorn are present in an army)
● Each unit of Wild Riders after the first – 1 choice
● Each 10 Waywatchers (or part thereof) ­ 1 choice
● Each 15 models (or part thereof) equipped with trueflight arrows or hagbane arrows
after the first 15 models ­ 1 choice
● Each Waystalker after the first – 1 choice
● Moonstone of the Hidden Ways – 2 choices (4 choices with lore of death)
● Sisters of Twilight ­ 2 choices

May take any Wood Elf Special Characters
WE nieźle po dupie dostają na nowym booku #-o
Mocno mi to namieszało, będę musiał się nagimnastykować by upchnąć to co miałem.... :-k :-k
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3688
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Ja pierdziu - Moonstone - 2 choices !
Siostry to samo !!!

Co tu poupychać ? Jeszcze dodatkowo te 50%/60% na lordów. O w mordę ! Trzeba kminić :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Za siostry 2 pkt wtf. Ciężko i jeszcze ten błąd przy sisters od thorns. Czemu death ma zajmować więcej pkt jak będę miał go z buta ?
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

w ... jadą z tymi cięciami, będą 2 rozpiski we i to wszystko, obydwie karcone przez latające puszki. Co prawda tego będzie ciut mniej ale i tak uważam ten draft za słaby, mimo że byłem jego dużym zwolennikiem na początku... siostry za 2 pkt? żarcik... co do moonstone'a to już przywykłem, że go nie mam.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Nic to trzeba kminić od nowa :) Szkoda, bo miałem już swoją rozpę marzeń a tu taki........wielki :P

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

@Tutajec

Sisterki za 2pkt jeszcze zrozumiem, w końcu są one "nieśmiertelne" dla niektórych armii albo wręcz bliskie niezabijalności.

Ale nie kumam dlaczego moonstone, waye czy drudzy wildzi wszystko to co daje WE unikalność grania jest tak mocno pocięte.
Ewidentnie wynika z tego 1 prosta rzecz do której nikt się nie chce przyznać.
Ludzie nie umieją grać przeciwko WE do tego stopnia, że zamiast kminić jak z nami pograć to kminią jak nas udupić.

Ogólnie WE przy tych ograniczeniach powinny mieć 6 choices i jest gitara ;) - te 5 choices przy tych "cenach" sprowadza rozpiski pod jedno kopyto [-X

Ale przyzwyczaiłem się już przez lata zabawy tą armią, że WE nie jest pupilkiem batlowców i zawsze wiatr nam w oczy ;)
Ale dobry wiatr daje lepsze rezultaty przy strzelaniu! Tak więc bez spinek i ciśnąć tym co nam jeszcze zostało!

Dryady do boju! ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

pozostaje jeszzce opcja dużego wagonu wildów bo jest 1 per unit.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

oczko pisze:pozostaje jeszzce opcja dużego wagonu wildów bo jest 1 per unit.
Drogi i łakomy kąsek + frenzy.

A little risky :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

może ktoś zagra busem sisterek z klepaczami ? :)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

ojtam oj tam. Są fastem - zawsze mogą jeździć tyłem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Moonstone ma byc mniej ścięty bo bedzie mniej lasów.....

Ja rozumiem ciecia oddziałow bo są lepsze niż te które maja de i he. Herosów nie tną a w he i de tak. Na latające puszki tez sie znajda odpowiedzi.
Obrazek

ODPOWIEDZ