Army Book VIII edycja.

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Re: Army Book VIII edycja.

Post autor: el Victor »

czego tu nie rozumiecie ??.... arcane unforging jest czarem do stosowanie na dobrze opancerzonych bohaterów... jeśli ktoś ma życzenie rzucić ten czar na szeregowego GG, to jest jego sprawa i w ten sposób zwyczajnie ściągnie magiczną strzałkę na jednym modelu :D

choć nie mam booka, ale co chwila ktoś mówi o zapisie, iż jakkolwiek strzałki są magic, czy enchanted, to jednak nie wliczają się do ogólnego limitu - stąd wniosek, że dublowanie powinno przechodzić

tworzy się w ten sposób mega silną armię na casualowe klubowe paringi, kiedy wiadomo z kim ma się grać, ale na scenie turniejowej armia jest zbalansowana - nie ma przegięć, a logiczne jest, że musieli tą armię podnieść, bo kto by im kupił nowe modele ? ;]

LS już dawno powinna się wypowiedzieć... podobno w tym roku mieli być szybsi :D
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

czy Arcane Unforging działa też jak się nie zrani modelu ?

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Tak

Banzaj
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Banzaj »

Enchanted item to chyba na bohaterów tylko, a taki cudo jak strzałki to niczym się nie różnią od tarcz czy łuków dokupowanych do całego oddziału.

To jest gadanie stracho majtków co to się odzwyczaili dostawać od WE po zadzie.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

el Victor pisze:czego tu nie rozumiecie ??.... arcane unforging jest czarem do stosowanie na dobrze opancerzonych bohaterów... jeśli ktoś ma życzenie rzucić ten czar na szeregowego GG, to jest jego sprawa i w ten sposób zwyczajnie ściągnie magiczną strzałkę na jednym modelu :D

choć nie mam booka, ale co chwila ktoś mówi o zapisie, iż jakkolwiek strzałki są magic, czy enchanted, to jednak nie wliczają się do ogólnego limitu - stąd wniosek, że dublowanie powinno przechodzić

tworzy się w ten sposób mega silną armię na casualowe klubowe paringi, kiedy wiadomo z kim ma się grać, ale na scenie turniejowej armia jest zbalansowana - nie ma przegięć, a logiczne jest, że musieli tą armię podnieść, bo kto by im kupił nowe modele ? ;]

LS już dawno powinna się wypowiedzieć... podobno w tym roku mieli być szybsi :D
Brakuje wam konsekwencji - skoro nie można powtarzać, bo są enchanted itemami jakoby, to dlaczego 2gi, 3ci, 4ty, n-ty łucznik w oddziale może jednak powtarzać ?? To nie jest jeden gift, czy mark na cały oddział, tylko pojedyncze upgrady dla konkretnego modelu. Jeśli tak interpretować, to każdy odział może mieć TYLKO jedną strzałkę - czyli w tym wypadku 1 model.

Aha - nie jestem może językoznawcą, ale chyba jest różnica pomiędzy: "Enchanted item" a "enchanted item" ?
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Brakuje wam konsekwencji - skoro nie można powtarzać, bo są enchanted itemami jakoby, to dlaczego 2gi, 3ci, 4ty, n-ty łucznik w oddziale może jednak powtarzać ??
Dlatego, że Magicznym Przedmiotem (w tym przypadku Enchanted Itemem) są strzały (liczba mnoga), a nie strzała (liczba pojedyncza). W poprzednim booku jak kupowałeś bohaterowi Magiczny Przedmiot o nazwie Arcane Bodkins to też uważałeś, że ma tylko jedną magiczną strzałę, bo Magiczny Przedmiot może stanowić tylko jeden przedmiot w rozumieniu fizycznym? Magiczny Przedmiot jest tym, na co wskazuje jego opis, nie musi być konkretnie jednym przedmiotem. Np. Fencer's Blades z rulebooka to dwie bronie (zasada Paired Weapons, jak i liczba mnoga w nazwie) będące jednym Magicznym Przedmiotem. Nie ma tu niekonsekwencji.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Naviedzony pisze:
Brakuje wam konsekwencji - skoro nie można powtarzać, bo są enchanted itemami jakoby, to dlaczego 2gi, 3ci, 4ty, n-ty łucznik w oddziale może jednak powtarzać ??
Dlatego, że Magicznym Przedmiotem (w tym przypadku Enchanted Itemem) są strzały (liczba mnoga),
A czy są jakieś inne "magiczne itemy", które nie mają ustalonego kosztu, tylko koszt per model (nie mam wszystkich armybooków więc trudno mi to stwierdzić, ale myślę, że nie ma takich)? I dlaczego autor napisał enchanted item, a nie Enchanted item? W RB, w sekcji przedmiotów piszą zawsze z dużej litery w odniesieniu do nich. To taka sama różnica jak Bóg i bóg (to tak by przybliżyć różnicę w pisowni). Angielski pod tym względem się od polskiego nie różni.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Banzaj
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Banzaj »

Ja to widzę tak:
Jeśli 40 GG może mieć poisony to tak samo jak 2 oddziały po 20 GG i 4 po 10...i tyle.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

A czy są jakieś inne "magiczne itemy", które nie mają ustalonego kosztu, tylko koszt per model (nie mam wszystkich armybooków więc trudno mi to stwierdzić, ale myślę, że nie ma takich)?
Nie, jesteście wyjątkowi. Zapytam inaczej: uważasz, że Demoniczne Gifty nie mają prawa działać, ponieważ w żadnym innym armybooku magicznych przedmiotów na bohaterach się nie losuje?
I dlaczego autor napisał enchanted item, a nie Enchanted item?
Z tego samego powodu, z którego napisał "second enchanted item". Czymże jest "second enchanted item", skoro pierwszy nie jest enchanted item?

Przeczytaj uważnie rulebooka. W sekcji z magicznymi przedmiotami znajdziesz zarówno "magic weapon" jak i "Magic Weapon". Pisane z małej litery odnosi się do poszczególnych przedmiotów. Pisane z wielkiej odnosi się do kategorii przedmiotów. Czyli inaczej mówiąc:
"Te magiczne bronie."
"Te przedmioty z kategorii Magiczne Bronie".

Obydwie formy wskazują na magiczne przedmioty z kategorii Magiczne Bronie.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

http://1d4chan.org/wiki/Warhammer/Tacti ... Wood_Elves
jeśli to aktualne to spoko :) małe opisy + analiza
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Naviedzony pisze:
A czy są jakieś inne "magiczne itemy", które nie mają ustalonego kosztu, tylko koszt per model (nie mam wszystkich armybooków więc trudno mi to stwierdzić, ale myślę, że nie ma takich)?
Nie, jesteście wyjątkowi. Zapytam inaczej: uważasz, że Demoniczne Gifty nie mają prawa działać, ponieważ w żadnym innym armybooku magicznych przedmiotów na bohaterach się nie losuje?
I dlaczego autor napisał enchanted item, a nie Enchanted item?
Z tego samego powodu, z którego napisał "second enchanted item". Czymże jest "second enchanted item", skoro pierwszy nie jest enchanted item?

Przeczytaj uważnie rulebooka. W sekcji z magicznymi przedmiotami znajdziesz zarówno "magic weapon" jak i "Magic Weapon". Pisane z małej litery odnosi się do poszczególnych przedmiotów. Pisane z wielkiej odnosi się do kategorii przedmiotów. Czyli inaczej mówiąc:
"Te magiczne bronie."
"Te przedmioty z kategorii Magiczne Bronie".

Obydwie formy wskazują na magiczne przedmioty z kategorii Magiczne Bronie.
1) Nic na temat Demonicznych Giftów nie pisałem. Chodzi mi o to, że każdy przedmiot ma ściśle określony koszt punktowy.

2)
these are enchanted items but do not prevent a model from having a second enchanted item
Tak brzmi ponoć wording tej zasady - nie mam przy sobie w tej chwili książki. Ja rozumiem to tak, że jeśli masz strzałkę to możesz sobie inny magiczny przedmiot wziąć (czyli pewnie możesz mieć strzałkę i Hail of Doom Arrows dajmy na to). Można domniemywać, że autor to napisał po to, aby nie było "domysłów" w stylu, że mam strzałkę to nie mogę brać żadnego Enchanted itemu.

Ja uważam, że jakkolwiek to jest napisane, to strzałki są brane na takiej samej zasadzie jak Ensorceled weapons u Chaośników. Pewnie sam Matt Ward nie przewidział, że znajdą się osoby szukające dziury w całym.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

PiotrB pisze:dobrze że autor literówki nie zrobił bo to by dopiero była masakra... :mrgreen:
a jakby napisał przypadkiem arcane items ?? To znaleźliby się tacy, którzy twierdziliby, że nie mogą tych strzałek brać łucznicy lub Glade Lord / Glade Captain, bo nie są magami :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

scimitar dajesz równoległą dyskusję w 2 tematach :-) podając niemal takie same posty, szacun za ogarnianie wątków
ale zluzuj swe elfie pośladki bo nie zawsze kto dłuższe posty pisze ma rację
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

@Misha to mnie zabiło: "Wild Riders of Kurnous move like an arrow and hit like a ton of bricks" :mrgreen:
możecie płakać i protestować - nikogo to nie obchodzi;)
Takimi stwierdzeniami utwierdzasz tylko graczy Wood Elves, że "ten się śmieje kto się śmieje ostatni", mi osobiście dublowanie strzałek w żaden sposób nie przeszkadza bo mam tak rozpiskę zrobioną, że wszystko mam x1.... ale w momencie w którym jak to nazwał kudłaty:
kudłaty pisze:Na razie polecałbym ostrożnie ogrywać bez dubli i ewentualnie się miło zaskoczyć.
.... to nie zdziw się jak dostaniesz analny terror od każdego WE gracza za te słowa zniewagi :badgrin:

....i licz się ze słownictwem bo delikatne słówka jeszcze zdzierżę, ale buractwa nie :evil:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

1)Chodzi mi o to, że każdy przedmiot ma ściśle określony koszt punktowy.
Ale dlaczego? Gdzie tak jest napisane, że magiczny przedmiot musi mieć podany obok koszt punktowy? :D Poza tym wasze strzały mają ściśle określony koszt punktowy. Obok jednostek, którym można je wykupić. :)
Ja rozumiem to tak, że jeśli masz strzałkę to możesz sobie inny magiczny przedmiot wziąć (czyli pewnie możesz mieć strzałkę i Hail of Doom Arrows dajmy na to).
Ja rozumiem to tak samo. Ale z tego wynika, że strzałki również są magicznymi przedmiotami i nie można ich powtarzać, bo stosuje się do nich zasady magicznych przedmiotów. Jak można tego nie kumać? :D Przecież sam to napisałeś.
Można domniemywać, że autor to napisał po to, aby nie było "domysłów" w stylu, że mam strzałkę to nie mogę brać żadnego Enchanted itemu.
Przecież to tylko potwierdza to, że to magiczne przedmioty. :P Z tego powodu, że gdyby nie były nimi, to nie byłoby takich "domysłów", które ten zapis miałby ucinać.
Ja uważam, że jakkolwiek to jest napisane, to strzałki są brane na takiej samej zasadzie jak Ensorceled weapons u Chaośników.
Ale właśnie inaczej jest to zapisane. :P O to idzie cała dyskusja!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

misha pisze:scimitar dajesz równoległą dyskusję w 2 tematach :-) podając niemal takie same posty, szacun za ogarnianie wątków
ale zluzuj swe elfie pośladki bo nie zawsze kto dłuższe posty pisze ma rację
Bronię swego tylko jeśli jestem przekonany o swojej racji.

Kiedyś jak byłem na LS, to uważałem, że konie Wild Raiderów mają magiczne ataki. Oczywiście ponad połowa Polski uważała, że nie mam racji pomimo przytaczanych argumentów za tym faktem (LS uznała wtedy, że nie mają). Natomiast po pewnym czasie, oczywiście jak już na LS nie byłem, te same gremium, ale w innym składzie uznało, że koniki jednak te magiczne ataki mają. Tak więc wyszło na moje :D Ale czego się wcześniej nasłuchałem :)

@PiotrB
Wiesz Piotrze, nie wykluczam, że tak się stanie, ale niekoniecznie będzie to spowodowane FAQiem czy inną interpretacją zasad np. przez LS, a zwykłymi ograniczeniami WE by EURO.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja dla odmiany twierdzę, że miały. :D

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Bronię swego tylko jeśli jestem przekonany o swojej racji.
no tylko masz trochę naciągane argumenty :) to, że nigdy nie było przedmiotu magicznego per model to o niczym nie świadczy

resztę ładnie opisał Naviedzony
poczekamy zobaczymy :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

misha pisze:
Bronię swego tylko jeśli jestem przekonany o swojej racji.
no tylko masz trochę naciągane argumenty :) to, że nigdy nie było przedmiotu magicznego per model to o niczym nie świadczy

resztę ładnie opisał Naviedzony
poczekamy zobaczymy :)
moje argumenty są w podobnym stopniu naciągane jak każdej ze stron :)

Po prostu nikt nie bierze pod uwagę logiki GW, a raczej jej braku - książki piszą niespójne z zasadami, które sami wymyślili w RB, czasem wydadzą FAQa, który nie ma nic wspólnego z zasadami - różne dziwy widziałem. Dlatego nawet mnie nie zdziwi ich interpretacja w stylu "strzałki nie są magicznymi przedmiotami, ale czary które niszczą magiczne przedmioty niszczą też strzałki, bla bla bla " :D

parafrazując klasyka - "Jak grać panie Premierze?" :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

PiotrB pisze:Luc - naprawdę myślisz że jak skasujesz mi post to sprawa będzie załatwiona? :mrgreen:
i dobrze zrobił. Twój post był niemiły, nie na temat i skierowany wyłącznie do jednej osoby - a od tego jest PM

poza tym z Modami się nie zadziera :P
Scimitar pisze:Po prostu nikt nie bierze pod uwagę logiki GW, a raczej jej braku - książki piszą niespójne z zasadami, które sami wymyślili w RB, czasem wydadzą FAQa, który nie ma nic wspólnego z zasadami - różne dziwy widziałem. Dlatego nawet mnie nie zdziwi ich interpretacja w stylu "strzałki nie są magicznymi przedmiotami, ale czary które niszczą magiczne przedmioty niszczą też strzałki, bla bla bla "
dokładnie. Ja nie wierze, żeby oni mieli na celu to ograniczać ale że tak wyszło to już inna historia xD Pewnie tego nie przeforsujemy i trzeba bedzie do FaQ czekać ;/

ODPOWIEDZ