Army Book VIII edycja.

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Army Book VIII edycja.

Post autor: Ready »

Już niebawem większość z nas będzie miała okazje cieszyć się z nowym podręcznikiem do naszej zacnej armii.

Proponuje by temat służył za poligon do opinii i uwag na temat nowych Wood Elves VIII edycji.


Mythal pisze:Witam

Zrobiłem taki ogólny spis zasad i jednostek WE które znalazłem w sieci. Wszystko co dotychczas się ukazało. Zaznaczam nie ma tam wszystkiego, bo i być nie może.
Dodatkowo trochę przetłumaczyłem. Mogę to co jakiś czas próbować aktualizować. Oczywiście liczę na pomoc i wszelkie sugestie.
Jest to chyba dobre wyjście dla początkujących i tych którzy posiadają/posiadać będą booka, ale nie po drodze im z językiem Shakespeare-a.

W sprawie pomocnego pliczku - proszę o PM
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, o 22:42 przez Ready, łącznie zmieniany 10 razy.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

6+ warda dla duchów lasu już pewne, kiszka
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Podkleję jako temat do dyskusji o zasadach, nowinkach, zastosowaniach, itd itd.

W najbliższych tygodniach będzie sporo dyskusji o nowym booku więc dobrze, aby to było widoczne :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Cieszyć lub nie cieszyć... bo gram jeszcze df i mam mieszane uczucia co do nowego booka
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Z tym Life'em na Starożytnim Brokule to tak troche... Hmm... Kupa jak stodoła :mrgreen: Już miałem dla niego ciepłą posadkę w rozpie, ale z Beast'em #-o
Dajesz dalej =D> Jak z tymi WR'ami? [-o<
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Opos pisze:Z tym Life'em na Starożytnim Brokule to tak troche... Hmm... Kupa jak stodoła :mrgreen: Już miałem dla niego ciepłą posadkę w rozpie, ale z Beast'em #-o
Dajesz dalej =D> Jak z tymi WR'ami? [-o<
Kupa jak stodoła to jest z tym że on ma tylko WS4 i BS4...

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Czyli i tak muszę pokopać za strzałami ;) Jak z tymi tarczami na WR, tracą fasta, czy nie? 8)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Opos pisze:Czyli i tak muszę pokopać za strzałami ;) Jak z tymi tarczami na WR, tracą fasta, czy nie? 8)
Bodkins - -3 save
Hagbane - AP, Poison,
Moonfire - AP, flaming, +1 to wound vs order
Starfire - AP, flaming, +1 to wound vs destruction
Switf - AP, multiple x2,
Trueflight - AP, no hit penalties

W booku nic nie ma, że WE tracą fasta lub nie :)
Ostatnio zmieniony 2 maja 2014, o 19:19 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Wildzi nie tracą fasta po wykupieniu tarcz
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Patrzę sobie na te warhawki i im dłużej patrzę tym bardziej mi się wydaję, że coś będzie się dało z nich wyciągnąć. Jakby nie patrzeć w szarży mamy 3 ataki z siłą 4 AP + stomp + killing blow (BTW, stomp też ma KB ?), T4 (jedna z najgrubszych jednostek w naszej armii ;)), latanie, wysoką manewrowość a 3 kosztują (tylko lub aż) 135 punktów. Niby treekiny mają podobnie i są wytrzymalsze, ale ja tam wolę mobilniejsze jednostki. Wardancerów też bym nie skreślał - taka 5 to tylko 75 punktów, w połączeniu z D3 lasów mogą ładnie trzymać jednostki wroga w lesie na stubbornie i w kresce z wardem na 3+. WS jednak 6, a nie 5 więc aż tak tragicznie nie jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

stompy nie mają zasad

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Havki są naprawdę fajne, jedna bolączką to brak dostępu do specjalnych strzał. Ale jeśli będzie, że każdy rodzaj tylko raz na armię to i tak by nie brali. Fasty w corach do tego scouci,havki, wildzi, waye i złap mnie jeśli potrafisz ;)
Ostatnio zmieniony 3 maja 2014, o 17:21 przez hypnotic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ludziszcza ja wiem że Dabidail nie jest nieomylny, ale w nowym pliku jest cały book. Powiem tak. W końcu nie będzieta marudzić że wam brakuje czegoś na silne jednostki. NAS w strzelaniu dość często się pojawia, a nawet macie piechotę s3 great weapon która ma +1 atak jesli bije się z czymś co ma fear/terror. IMO jest spory potencjał.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jaką w końcu ma podstawkę Treeman ? Wie ktoś ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

75x50 75 to front.
Obrazek

Awatar użytkownika
og_wolf
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa, Blatcats

Post autor: og_wolf »

Jako, że jestem tu nowy to na początek: Cześć wszystkim! Nowe WE przyciągnęły mnie z powrotem do WH po przygodzie z pokurczami w 6ed i latach gry w inne, mniejsze systemy.

Pozdrawiam!
Discord: og_wolf#6365

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

A ja uważam, że jak Treemana teraz nikt nie widzi w rozpiskach to może zacząć się on powoli pojawiać, gdyż WE mają zasadniczy problem nie ma nic co może przyjąć jakiekolwiek obrażenia byle D6S4 nie wspominając o 2d6 robi sieczkę z prawie każdego unitu, nie mają czym przytrzymać czegokolwiek.

Jeżeli ETC potnie Waywatcherów ograniczając ich liczbę wcale się nie zdziwię jak Treeman wróci do łask jako jedyny de facto model w armii który potrafi coś na klatę przyjąć
3+AS, Stubborn, T6 W5, Ward co prawda na 6+ ale zawsze, może nie jest must have ale to jedyny model który zawsze wypłaci te 5A S5.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

nie mają czym przytrzymać czegokolwiek.
Macie śmiesznie tanią piechotę w core'ach z AP, WS5 i stubbornem na LD9.

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Eternal Guardzi są fajni ale duży unit kosztuje( dużo więcej niż Treeman) i nadal jest szklany, 2D6 S4 robi mu straszliwą krzywdę, Treeman jednak jest ciężki do zabicia byle czym, Eternal Guardzi to nie WL jakiekolwiek strzelanie z S3, czy byle magic missle i padaja jak muchy a nie oszukujmy sie w WE nie da się zastopować tury magii przeciwnika w jakiś szczególny sposób więc te czary zaczną wchodzić prędzej czy później a wszystko jest ultra wrażliwe na byle magic missle, wcale nie trzeba się bawić na WE w Słonka czy Dwellersy żeby padali masowo.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Loremaster pisze:...w WE nie da się zastopować tury magii przeciwnika w jakiś szczególny sposób...
Da się w co najmniej taki sam sposób jak w innych armiach, dobra, może nie mają już WoWE, ani booka jak HE, ale bronić się przed magią jest jak, nie licząc Ifek.
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ