Zielono mi..... (WE 600 pkt, na dobry początek)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quvy
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Z tamtąd

Zielono mi..... (WE 600 pkt, na dobry początek)

Post autor: Quvy »

Witam wszystkich serdecznie!

Proszę nie jedźcie mnie jeśli coś pomylę lub pomieszam, liczę na zrozumienie i z góry przepraszam za jakieś "niedoróbki".

Po dłuuuugim okresie przerwy postanowiłem znów zacząć grać w WFB, biorąc pod uwagę to, że przez kilka (naście?) lat moja stara armia leżała odłogiem i po "odkopaniu" stwierdziłem, że nie nadaje się kompletnie do niczego (aż wstyd wystawić ją na stół) postanowiłem rozpocząć od nowa...... Mając na uwadze poprzednie doświadczenie z gry strzelająco hmmm strzelającymi krasnoludami postanowiłem pograć czymś zupełnie innym..... no i padło na WE.

A skoro dopiero zaczynam to napiszę co już posiadam (figurki):
8x WD + CG
16x GG + CG
12 x Driady + (championka :P)
Charakter do walki i 2 magów
1x Drzewo ;p
3x Warhawki

W planach
GL

No i tu zaczynają się schody, aktualnie z tego co mam poskładałem taką oto kombinacje:

600 pkt:

Noble (Generał - amaranthine brooch, GW, LB, LA)..... 116p

10x GG (+music, champion)....................................... 132p

8x dryads............................................................... 96p

8x WD (+music, champion)......................................... 165p

5x scouts (+champion)............................................... 91p

Modeli: 32
Koszt całkowity: 600pkt
DD: 2
PD: 2

Jeszcze tym nie grałem :( mam nadzieję, że mi się to sprawdzi (pierwsza bitwa to zapewne imperium na jednym klocku piechoty i jakiejś ciężkiej kawalerii) trochę się tego boję bo nie wiem jak takie coś bić.... Ech.. po krasiach co stały i strzelały teraz mam to czego chciałem...... FAZĘ RUCHU
(do tej pory kompletnie olewaną.....).
Co zrobić z gienkiem..... bo kindredu nie dostał (fajny by był biegacz ale wtedy brak generała :(, chyba żeby z niego WD zrobić.....tylko co z rozpiski wyciąć)

Jakieś rady? Sugestie?

Pozdrawiam Quvy!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

generała możesz wsadzić do tancerzy

Rozpa spoko, ewentualnie możnaby wyrzucić scoutów i championa z łuków i za to dorzucić 8 driad w nowym oddziałku.

a tak poza tym zmień avatara, bo komuś możesz wywołać atak epilepsji.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Quvy
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Z tamtąd

Post autor: Quvy »

No i tak chyba zrobię z tymi WD, co do driad.... to jakoś pewnie bym skołował jeszcze jeden oddziałek zamiast scoutów, ale wystawiam tych ostatnich żeby ciąć marsz... może dzięki temu będę miał trochę czasu żeby się jakoś ustawić lub inaczej pokombinować...... w końcu przywożę ze sobą las na bitwę to będzie gdzie tych kolesi wcisnąć (nie obiecuje sobie że coś ubiją, ale do piechoty zawsze strzelać można ;p w końcu save na 5+ tylko mają -> swordsmeni)..... Albo zrobić zupełny odpał i dać gieniowi Scoutkindred i HoDA a potem do tego pięknego lasku..... tylko trochę strach bo to tylko 6 modeli w unicie będzie ;/ no i dość delikatny generał bez siły rzędu 6 i bez warda a tylko z AS na 5+ (i to tylko w combacie)...... czyli z lasu nim nie wyjdę :(...

Pzdr Quvy

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Bosh ! AVATAR musze założyć 8) bo strasznie oczo-jeb.y

Awatar użytkownika
WitchHunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: WitchHunter »

Scimitar pisze:
Rozpa spoko, ewentualnie możnaby wyrzucić scoutów i championa z łuków i za to dorzucić 8 driad w nowym oddziałku.
i tak zrob


pozdrawiam

Witch Hunter

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Ja również tak sądzę. 2 x 8 driad. Ja osobiście gram 3 x 8 driad i jest git. A tak poza tym to zamiast robić scoutów to lepiej dokupić (np. na bitspudle) 4 GG i wystawiać ich 2x ppo 10. Do tego jeszcze jakaś kawa i jesteś ziom.

Na początek może być. :wink:

Awatar użytkownika
Quvy
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Z tamtąd

Post autor: Quvy »

A mimo wszystko ich wystawiłem, i jestem zadowolony, kawa straciła 2 tury na uganianie się za nimi a oni i tak przeżyli (nawet ćwiartkę by mieli ale ta kawa była po drugiej stronie tego samego lasu wiec nici) marsze cieli, ostrzał z handgunnersów zebrali (Boże dzięki ci za 6' las ;p w którym stali) i generalnie jestem z nich zadowolony. A grałem na klimat :) no i jedna banda Driad wystarczyła...... dodam, że przeciwnik był tymi scoutmi mocno zaskoczony i nie bardzo wiedział co ma z nimi robić :P

PZDR

Radzio
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: Radzio »

Witam, jestem nowym graczem WE i chciałbym abyście mi doradzili jakimi artefaktami wypakować bohatera, lub czarodzieja? Prosiłbym o pełne nazwy, bo na skrótach sie jeszcze nie znam :wink:

Awatar użytkownika
s!k0r
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: s!k0r »

nie ten temat kolego ;) zajrzyj tutaj lepiej
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=5420

Hen'meoi
Plewa
Posty: 8

Post autor: Hen'meoi »

Doskonale rozumiem...
U mnie analogiczna sytuacja co Quvy.
Cieżko się przestawić po graniu przez lata, i to dawno temu, czymś co miało M3 T4 i mocnego save na coś co właściwie save nie posiada :)
Też był strach przed pierwszą bitwą, dostałem taką Masakrę od DE, że do tej pory wspominam, a była to moja pierwsza bitwa WE po graniu przez 4 lata dwarfami a potem przerwa w WFB na prawie pięć lat!
Rozpizdkę miałem nie rozpiskę...
Ale jak przyszło do rewanżu to mój kumpel, generał DE oczy przecierał ze zdumienia... Takie wpi#&*ol dostał...
Nic się nie przemuj, nie łąm się i do przodu. Na wszystko jest sposób.
Testuj wszystkie jednostki i znajdź kombinację, która Ci najbardziej odpowiada, nie zważając na to czy na forach wszelakiego rodzaju mówią, że "to warto, tamto to plew".
Ja dla przykłądu nigdy nie używam Caddy (tak się chyba to pisze) i gram najczęściej przeciwko armi DE, w której to nie ma bohaterów tylko same "bohaterynie", które srają czarami na lewo i prawo i jakoś daję radę...

Awatar użytkownika
Pitul
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pitul »

Ja na 600pkt daje bohaterowi heil of dumarow [chyba tak to się pisze]czyli 3k6 strzał z siłą 4

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

@pitul
po pierwsze odpowiedziałeś na posta, który ktoś pisał pół roku temu, to jest już mocno zaawansowana nekromancja :D

po drugie to się piszę (z tego co wiem :P) Hail of Doom Arrow.

ODPOWIEDZ