9 Age

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 9 Age

Post autor: Aseoks »

Ja grałem na 3k, miałem duzego maga z cosmo + shielding scroll + ring of fire, i dwoch strzelających bohaterów jeden bsb i jeden gen, 21 łuków z bannerem +1mv i muzykiem, 5 raiderow z łukami, 2 orły, 3x10 tancerzy. Zagrałem dwie gry na DE, bardzo przyjemnie się tym gra polecam spróbować, 3 oddziały do bicia, oddział z bohaterami wystrzela dość sporo no i 3 odginaczki :)
_______________________________

zil
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: zil »

troche to słabe, że skoro zakładają limit 25% na łuki jednocześnie nie można tego limitu "zmaxować", mi wychodzi 23łuki z flamingiem i2x5gladów, jednak to jest 10 kiepskich łuków.

tancerki wydają się OP ale raczej tylko w lesie :)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Trochę. Teraz armia jest bardziej nastawiona na kloce piechoty/lekkie jednostki/monster tracki z wsparciem strzelania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bladeweaver
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Wrzeszcz

Post autor: Bladeweaver »

Na chwilę obecną gram czyms takim:
Druid: dwa czary - druiduczna
42 Forest gurady z przerzutem pierwszej LD, FCG
2x5Wildów, sztandar
2x10 Scoutów
Oreł
Drzewo
idzie tak se...
Draconis - Wejherowski Klub Gier Bitewnych

Kiss my shiny metal ass !!!

Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Czy to sie miesci w tych wszystkich obostrzeniach? Nie rozkminiam do konca tych limitow procentowych... Aaaaa lepsze drzewa czy tancerze? No i czy gostek na jeleniu lepszy taki czy moze z Fleshrender + regena + Bluffer`s Helm ?


Forest Prince - Wild Huntsman @ 626.0 Pts
General; Elven Cloak; Light Armour; Shield; Kindred - Wild Hunter; Great Elk.
Fleshrender [50.0]
Talisman of Supreme Shielding [100.0]
Helm of the Wild Hunt [40.0]


Chieftain - Pathfinder @ 346.0 Pts
Great Weapon; Longbow; Fey Arrows: Hawthorn Points.
Hail Shot [80.0]

Chieftain - Pathfinder @ 380.0 Pts
Longbow; Battle Standard; Fey Arrows: Hawthorn Points;
Aether Icon [50.0]
Crown of Scorn [30.0]


8 Dryad Skirmishers @ 230.0 Pts
Skirmishers

25 Dryads @ 598.0 Pts
Champion

8 Heath Riders @ 302.0 Pts
Longbow; Standard.


9 Pathfinders @ 390.0 Pts
9 Pathfinders @ 390.0 Pts

8 Sylvan Sentinels @ 276.0 Pts

Scouts

Treefather @ 480.0 Pts
Treefather @ 480.0 Pts



Models in Army: 66
Total Army Cost: 4498.0
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3693
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Macie jakiś link do najaktualniejszych WE czyli SE na tę 9 edycję - poczytałbym sobie w wolnym czasie :) Może się nawrócę :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

_______________________________

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jak wrażenia z 1.3.1?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

chyba 1.3.2... te zmiany tak szybko nastepuja.
xYz

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Anyway chodzi o aktualna wersje?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Całkiem pozytywne. Baletnice ciągle drogie i zajmują fof ale przynajmniej łuki zajmują tylko jedną kategorię. No i może biegacz będzie grany z nową klamką. Do wytestowania w każdym razie.
Obrazek

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Mi na 3k wychodzi 20, 14 łuków, duzy mag z 4 czarami bohater z bow of wyscan (jakos tak), bohater pathfinder, 2x tancerzy, orzeł, 12 driad, ew. kosztme 4-5łuków 6 wildów z tarczami, wiec raczej nie jest zle, zaraz zobacze 1.3.2 i tego biegacza :)
_______________________________

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Wersja 1.3.1 spoko, 1.3.2 porażka. Pathfinder nie powinien włączać się do strzalek. Wcześniej miałem 20 Łuków sentineli i wayów, teraz mieszczą się tylko waye i luki, serio w armii Strzeleckiej dwa oddziały z łukami plus heros?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Różnica między 1.3.1 a 1.3.2 to zmniejszenie unseen arrows o 5% i masa innych buffów. Aż tyle to zmienia? Jeśli przez to jest porażką, mimo dużej iloścu buffów, to super. Btw imo se to nie powinna być czysto strzelecką armią. Ja to przynajmniej traktuje jako support, do zabijania śmieci, kawalerii i tym podobne. Btw grasz na 3k że tylko dwa oddziały i bohater?
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

1.3 było słabe 1.3.2 jest nie lepsze a gorsze jeżeli chodzi o strzelanie.
Fajny buff dla shapeshiftera - można go fajnie złożyć, potanienie spearow (i tak są fatalni w CC ale dam im jeszcze szansę, buff dla driad jest nieistotny - skirmish ssie i tak.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Średnio mi te zmiany podchodzą, cały czas nerfią to co jest fajne. Biegacz > treekiny > łuki > baletnice a w międzyczasie potaniają dzidy, rangersów czy inne badziewia. Driady w skirmiszu to już bardziej tani screen w core który nie pada od 2d6 s4. Jak trzeba zabić fasta czy swarma to i tak raczej go zabiją.

Biegacza myślę czy nie wytestować, nowa klamka, możliwość warda 4+ po normalnej cenie i potanienie go trochę ugrywalnia biegacza. Jack pickaxe + helm of the wild hunt + 5++ + divine icon.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Mam wrażenie że speary nawet z 4+ save nie byłyby brane.
BTW driady w skirmishu miały scoring przed 1.3? Chyba mnie ktoś zwałował miesiąc temu na turnieju :P

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Ciara pisze:Różnica między 1.3.1 a 1.3.2 to zmniejszenie unseen arrows o 5% i masa innych buffów. Aż tyle to zmienia? Jeśli przez to jest porażką, mimo dużej iloścu buffów, to super. Btw imo se to nie powinna być czysto strzelecką armią. Ja to przynajmniej traktuje jako support, do zabijania śmieci, kawalerii i tym podobne. Btw grasz na 3k że tylko dwa oddziały i bohater?
Gram na 4500, niestety tylko tyle się mieści. Oczywiście można wystawić mniejsze oddziały, ale 20 Łuków 10 sentineli 10 wayów i hero nie wchodzi

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Stan pisze:Mam wrażenie że speary nawet z 4+ save nie byłyby brane.
BTW driady w skirmishu miały scoring przed 1.3? Chyba mnie ktoś zwałował miesiąc temu na turnieju :P
albo scoring albo skirmish

mi sie obecnie miesci 20 lukow, 10 wayow i 2 herosow, testuje tez 35 spearmenow
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Shenq pisze:Gram na 4500, niestety tylko tyle się mieści. Oczywiście można wystawić mniejsze oddziały, ale 20 Łuków 10 sentineli 10 wayów i hero nie wchodzi
Ale 20 łuków z muzykami, 10 sentinelsów 9 wayów i hero z hodą idealnie wchodzi. xd

Anyway też mi się nie podoba takie ograniczanie strzelania. Feelsbadman
Obrazek

ODPOWIEDZ