Bez obrazy, czemu ostatnio WE tak srogo dostają po dupie?

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leśnik
Mudżahedin
Posty: 274
Lokalizacja: Poznań STREFA ZERO

Post autor: Leśnik »

Bez obrazy, ale ja ma zawsze 3 jednostki w skirmiszu; 2x 8 driad i 8 tancerzy i zawsze tak jest od 1500 do 2700. Nie sadzę by więcej było potrzebne chyba, że jakiś skaut. Tancerze prawie nigdy nie przyjmują szarż wiec na nich szarż taktycznych przeciwnika nie przewiduje, a driady po prostu będą uważniej ustawiane od strony potencjalnej szarży. Za to dla biegacza otwierają się nowe możliwości taktyczne.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bez obrazy, ale p[rzy szarzwach taktycznych dobrze poprowadzoe to moze byc nawet dla was plusem :roll: (do jakich to refleksji czlowiek dochodzi przy wigilijym stole :shock: )

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Shino pisze:bez obrazy, ale p[rzy szarzwach taktycznych dobrze poprowadzoe to moze byc nawet dla was plusem :roll: (do jakich to refleksji czlowiek dochodzi przy wigilijym stole :shock: )
bez obrazy ale wlasnie to probowalem kilku osobom wytlumaczyc... trzeba po prostu sie nauczyc to wykorzystywac :twisted:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Bez obrazy, ale coś mi w tym orzeczeniu nie gra. Może być dla nas korzystne? Ale szarżowanie, czy bycie szarżowanym? Bo co do pierwszego, to ok, ale drugie ciezko Ci będzie udowodnić...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bez obrazy, ale teraz szarze na skirmish beda sie skupialy na jednym punkciku jednej podstawki i latwo bedzie zablokowac wszystkie inne sposoby zaszarzowania oprocz tego jednego.
(trudno to wytlumaczy.. najlepiej bylo by pokazac ale nie da sie przez net... szczegulnie jesli rysowanie w paincie na razie odpada :wink: )

i tak. Chodzilo mi o bycie szarzowanym. :wink:

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

Bez obrazy, ale jednak niech ktoś to narysuje w paincie, bo powoli zaczyna mi coś świtać :D
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Shino pisze:bez obrazy, ale teraz szarze na skirmish beda sie skupialy na jednym punkciku jednej podstawki i latwo bedzie zablokowac wszystkie inne sposoby zaszarzowania oprocz tego jednego.
(trudno to wytlumaczy.. najlepiej bylo by pokazac ale nie da sie przez net... szczegulnie jesli rysowanie w paincie na razie odpada :wink: )

i tak. Chodzilo mi o bycie szarzowanym. :wink:
Bez obrazy, ale nawet przy szarzy na jedna podstawke, (dlaczego na jeden punkt?) szarzujacy ma nadal nieogrnaiczona mozliwosc dostawienia sie swoim modelem.

Ja znalazlem na razie tylko jeden pozytywny aspekt szarz taktycznych. Psychologiczny...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Rusinek pisze:
Ja znalazlem na razie tylko jeden pozytywny aspekt szarz taktycznych. Psychologiczny...
[bez obrazy] To znaczy? Że przeciwnik myśli, że z taktycznymi szarżami będzie miał już łatwo i Cię lekceważy?

Co Wy się wszyscy tak enigmatycznie wypowiadacie? Trzeba za języki ciągnąć... :evil:
Ostatnio zmieniony 26 gru 2006, o 23:20 przez bless, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

radaner
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: radaner »

[bez obrazy] Ja mam pomysł ale nie wiem czy to jest poprawne :


:lol: -oddział przeciwnika
:o - model skirmisza


------------------:lol:



-------------:o
--------------------:o *

matematycznie
| :o :lol: |>| :lol: :o *|
Te dwa modele skirmishu nie są jedyne ale najważniejsze więc nei będę resztyu rysował. Chodzi mi o to że ten oznaczony gwiazdką jest najbliżej oddziału przeciwnika więc przeciwnik szarżuje ale myśli "wykręce mu na bok" a tu lipa bo musiałby szarżować na ten drugi model aby walnąć od boku. Natomiast drugi model nie jest tym najbliższym przez co przeciwnik nie może okrązać. Oczywiście jest to ryzykowne bo źle się ustawi pułapke i samemu sie dostanie w dupe.

No i element psychologiczny :lol: "ja teraz ustawie ten skirmish tak żebyś mi nie zrobił szarży takyycznej...." - " a jak masz zamiar niby to zrobić?" - "a to nie twoja sprawa sam zobaczysz..." :lol:
Ostatnio zmieniony 26 gru 2006, o 20:37 przez radaner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

radaner pisze:...

:shock:
[bez obrazy] Nie rozumiem :cry:
bless pisze:
To znaczy? Że przeciwnik myśli, że z taktycznymi szarżami będzie miał już łatwo i Cię lekceważy?

Co Wy się wszyscy tak enigmatycznie wypowiadacie? Trzeba za języki ciągnąć... :evil:
"Co prawda Rusinek ma w tym oddziale tancerzy BSB i Wardancer Nobla z Netlingami, ale jak go zlamie, to nie dosc ze zabije oddzial za 500 punktow, to jeszcze z szarzy taktycznej polece w cos fajnego..."

Do tej pory malo kto chcail w taki oddzial szarzowac...

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

[bez obrazy] Też już o tym pisałem.
Nadal obowiązuje zasada szarży na najbliższy model, pomimo tego, że można wheelować.
Przy bardzo bliskim ustawieniu 3 skirmisherów obok siebie, ustawiając środkowy model jako najbliższy zmuszasz przeciwnika, podczas szarży, do jazdy na wprost, ewentualnie zrobieniu minimalnego wheela ( w zależności od tego jaka będzie odległość miedzy 3 skirmisherami i jak bardzo będzie wysunięty środkowy skirmisher.)
To tylko jedna z możl;iwości. :)
Jak ktoś nie rozumie, niech weźmie 3 modle ustawi je w odległości < 0,0001 ", wysuwając środkowy model o 0,001" .

*EDIT:
Nie pomyślałem o wszarżowywaniu się kantem oddziału w środkowy model. :(

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Rusinek pisze: Bez obrazy, ale nawet przy szarzy na jedna podstawke, (dlaczego na jeden punkt?) szarzujacy ma nadal nieogrnaiczona mozliwosc dostawienia sie swoim modelem.
[bez obrazy] przeczytaj sobie fragment o dostawianiu modeli ze skirmishu i o tym jak nalezy szarzowac na unity (nie bede podpowiadal na forum przeciez wprost.. to latwo wydedukowac czemu tylko na jeden punkt :wink: )

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

[bez obrazy] spokojnie. dalej musi wprowadzic jak najwieksza ilosc modeli do walki prawda?

poza tym co jest? jestesmy jedyna armia ze skirmishem? popatrzcie jakie to mozliwosci szarzy nam otwiera 8) :D biegacz nabiera nowego sensu :D
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

[bez obrazy] no praktycznie jedyną, prócz lizaków którą nazywają przegiętym ;)

no ew. squigi :)

możliwości owszem, owszem

i tak czekam na uściślenia ;)
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

radaner
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: radaner »

[bez obrazy] Moja wizją jużpoprawiona. Po prostu spacje zniknęły.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

bez obrazy ale chyba zapomnieliscie o pisaniu bez obrazy co?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

bez obrazy, ale tu sie tworzy jakaś nowa ciekawa taktyka :D
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Murmandamus pisze:bez obrazy ale chyba zapomnieliscie o pisaniu bez obrazy co?
Bez obrazy, ale masz racje ! :oops: Pale buraka, bo to ja nawaliłem pierwszy... Szanowni koledzy, pamiętajmy o zwyczaju !
Pozwoliłem sobie dokonać drobnych korekt w "nielegalnych" postach. Dodałem mianowicie brakująca frazę.

Shino pisze: [bez obrazy] przeczytaj sobie fragment o dostawianiu modeli ze skirmishu i o tym jak nalezy szarzowac na unity (nie bede podpowiadal na forum przeciez wprost.. to latwo wydedukowac czemu tylko na jeden punkt :wink: )
Bez urazy, Shino, ale czytam te zasady, potem czytam drugi raz i za cholerę nie wiem, co masz na mysli z tym jednym punktem... moze jednak uchylisz rąbka tajemnicy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Bez obrazy,przeciętny gracz batla powie że WE są najbardziej gięta armią,no ale jak sie nie umie ich wykożystać to faktycznie mogą dawać wrażenie plew

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

bez obrazy ,jako przeciętny gracz mimo całej siły wood elfów ja za najbardziej przegiętą uważam vampire counts ot co nie wood elfiaki grając dark elfami sam. O wiele przyjemniej mi sie gra z wodziakami a te taktyczne szarże cóż sądzę ze sam nie będę tego stosował i o to się wykłucał z moimi przeciwnikami tylko szedł z ruchem jak dotąd , czyli do najbliższego modelu i tyle.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ODPOWIEDZ