Pytania WE ( raczej... "fluffowe"/kompozycyjne)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Re: pytania WE (dawniej :Spellsinger)

Post autor: Stan »

Ale to jest bez sensu! :shock:
Zrobisz armię na 1500pkt, nakupisz modeli, w tym pewnie jakieś driady/drzewce. A te jednostki na obecny podręcznik w ogóle nie grają i tylko stracisz kasę, inwestując w leżaki półkowe.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Dokładnie.
Zmieniając kodeks dowiesz się nagle zę takie modele jak Drzewiec, driady i tancerze wtedy wydawali się super opłacalni ale teraz nagle nie mają najmniejszej racji bytu.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Przerywanie zbierania armii w połowie i układanie rozpiski od nowa + zakupy iinych jednostek których wcześniej nie brałem pod uwagę da to że wydam więcej pieniędzy.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

No to może przejrzyj sobie nowy podręcznik, i zastanów się co dalej.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Czyli w nowym kodexie wardancerzy są słabi? Dryady również ? Mam nadziej że warchawki są lepsze

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Spoko, zbieraj dalej armię po 6ed, jak już dozbierasz to się okaże, że wydasz jeszcze więcej pieniędzy niż wydałbyś teraz przerywając zbieranie armii.
Warchawki nie są must-have, ale na pewno są lepsze niż takie warzywa jak driady czy wardancers.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Nie ma sensu kłócić się z bardziej doświadczonym masz racje na święta proszę o nowy kodex.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Dziad Zbych pisze:Nie ma sensu kłócić się z bardziej doświadczonym masz racje na święta proszę o nowy kodex.
I bardzo dobra decyzja ;) z nowym kodeksem gra się duzo przyjemniej nie ze starym. Wreszcie przeciwnicy trochę się nas boja! Poza tym, nie wiem z kim grasz i jakie masz dalsze plany ale na pewno na żadnym turnieju nie pozwolą Ci grać na starym kodeksie. No chyba że sam ten turniej zorganizujesz ofc :P

Jedyne czego nie lubię w nowym Armybooku to straszne osłabienie forest spiritów. Praktycznie nie ma sensu ich teraz wystawiać. Raz wystawiłem na próbę klocek 20 driad. Teraz to po prostu tepa chołota która nawet nie może zrobić szybkiej reformy. Mozesz isc nimi na przód i umrzec od ostrzału lub zostaniesz wymanewrowany i jedyne co bedziesz mógł zrobić to kręcić sie w kółko... Ewentualnie stoisz w miejscu i czekasz na szarze przeciwnika ale w walce tez nadzwyczajne to one nie są z ich osłabioną siła :(

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Niestety trzeba iść z duchem czasu ale ubolewam nad osłabieniem niektórych jednostek. Albo że pod względem historyczno-kulturowym danie Leśnym Elfom magi śmierci uważam za nieco dziwne

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Lepiej, danie Leśnym Elfom Mrocznej i Wysokiem magii, to dopiero abstrakcja :lol2:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Szykuje się kolejny rozłam :D ...

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Jacobs pisze:Lepiej, danie Leśnym Elfom Mrocznej i Wysokiem magii, to dopiero abstrakcja :lol2:
Dziad Zbych pisze:Albo że pod względem historyczno-kulturowym danie Leśnym Elfom magi śmierci uważam za nieco dziwne
Z tego co z pamiętam z flufu to elfy są w stanie zobaczyc wszystkie 8 wiatrów magii, poza tym sama Ariel (o ile czegoś nie pomieszałem) nauczyła się mrocznej magii od Morathi (czy jak ona się tam zwie) w zamian puściła ją wolno. Stąd dostęp WE do Dark Magic jest trochę usprawiedliwiony. Natomiast High Magic to dziedzictwo przywiezione jeszcze z Ulthuanu wieki temu :P wszystko można logicznie wyjaśnić ;)

Choć nie ukrywam że zamiast tych dwóch wolałbym jedną fajną leśną domenę, która w jakiś sposób dawałby połączenie pomiędzy forest spiritami a elfami

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Me_gusta pisze: Choć nie ukrywam że zamiast tych dwóch wolałbym jedną fajną leśną domenę, która w jakiś sposób dawałby połączenie pomiędzy forest spiritami a elfami
+1

Ale cieszmy się z tego co jest :)

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Fajne optymistyczne podejście ale chodziło mi o to że magia śmierci trochę przeczy naturze leśnych. Uważam że dostępne elfom domeny z starego kodexu czyli life i beast ze wszystkich domen pasowały najbardziej do leśnych. A co do wysokiej magii to wydaje mi się że nasze elfki odcięły się od spuścizny wysokich elfów

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Dziad Zbych pisze:Fajne optymistyczne podejście ale chodziło mi o to że magia śmierci trochę przeczy naturze leśnych. Uważam że dostępne elfom domeny z starego kodexu czyli life i beast ze wszystkich domen pasowały najbardziej do leśnych. A co do wysokiej magii to wydaje mi się że nasze elfki odcięły się od spuścizny wysokich elfów
Klimat klimatem, ale jakby w obecnym booku nadal mielibyśmy dostęp tylko do life / beast to byłoby mocno średnio...Zresztą, jak ktoś chce grać z klimatem to nie musi brać innych domen :)

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Dziad Zbych pisze:Fajne optymistyczne podejście ale chodziło mi o to że magia śmierci trochę przeczy naturze leśnych. Uważam że dostępne elfom domeny z starego kodexu czyli life i beast ze wszystkich domen pasowały najbardziej do leśnych. A co do wysokiej magii to wydaje mi się że nasze elfki odcięły się od spuścizny wysokich elfów
Wydaje mi się że patrzysz na nasze WE trochę przez pryzmat leśnych elfów Tolkiena, które de facto były ostoją spokoju i harmonii.
Niestety prawda o Elfach z Athel Loren jes trochę bardziej brutalna. Momentami są oni bardziej zdradliwi i mroczni niz same Dark Elfy. Wybyjają pokojowe kontyngenty bez ostrzeżenia, zwodzą zabłąkanych w lesie, Wild Ridererzy plądrują okoliczne wsie :P
Moim zdaniem Shadow i Death jak najbardziej do leśniaków pasują. Co innego np. Fire i Metal

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Można to ująć inaczej - to bardziej Elfy z Mrocznej Puszczy niż z Rivendell
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Wiem że leśne elfy można uznać jako złe ( bo po części są złe ). Ale domeny dethi shadow odstają od ogólnego wzoru leśnych elfów

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

dlaczego? cały czas jest pytanie, dlaczego tak uważasz...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

W sumie obecność magi death u Lesnych Elfów można jakoś wytłumaczyć. Całkiem mądrze to wytłumaczyliscie musze się przyzwyczajić, że w WarHamerze tak naprawdę każda rasa zasługuje na magie deth :D. Dlatego WFB jest według mnie najlepszym uniwersum fantasy.



Starajmy się choć trochę dbać o ortografię, i styl - nie czepiam się, zwracam jedynie uwagę na przyszłość ;)

Część błędów poprawiłem (w tej formie jest w miarę czytelne), resztę zostawiam w gestii użytkownika
Pozdrawiam
Gremlin


ODPOWIEDZ