Pytania WE ( raczej... "fluffowe"/kompozycyjne)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
bartekk
Mudżahedin
Posty: 293
Lokalizacja: toruńskie przedmieścia, dokładniej jakubskie przedmieścia

Post autor: bartekk »

;] to by było wspaniałe na he wymiatacza. ciekawe czy zdjęlibyśmy tym steamtanka łatwo ;]

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Nostro pisze:Wild Hunt- czyli poprostu jednostka causes fear.. chyba nic więcej,,
Wild Hunt, polega na tym, że tak długo jak masz muzyka, tak długo ten oddział w wzbudza w szarży feara, aż do początku następnej tury WE.
Czarno na białym...

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Zasady specjalne WE nie są jakieś hiper trudne. Można mieć czasem wątpliwości co do pewnych kruczków, ale często pomaga po prostu przeczytanie jakiejś zasady kilkakrotnie, za każdym razem analizując ją w oparciu np. o jakąś minioną bitwę.

Co do furii Kurnousa: w każdej turze walki, w której Dzicy Jeźdźcy nie szarżują, otrzymują oni +1 atak (cytując polskiego AB)
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

bartekk
Mudżahedin
Posty: 293
Lokalizacja: toruńskie przedmieścia, dokładniej jakubskie przedmieścia

Post autor: bartekk »

wypas ^^ mam to samo :) ciekawe czemu...
Witam. Od niedawna tutaj spamuję. jeśli chcecie podziękować za ten cudowny spam - zapraszam do Torunia. i pamiętajcie, że za każdym razem kiedy pisze post, zabijam kotka :)

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

No dzięki waszej pomocy i po przeczytaniu podręcznika 2x, wiem chyba wszystko co jest potrzebne :P, teraz tylko to w miare utrwalić, i grać prawda?? :P:P grać grać grać..... hehe

Dzięki xD
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Hej.. myślę że temat odpowiedni, wiec zdaję pytanie...

Od paru osób słyszałem że Waywatcherzy mogą strzelać z lasu jak stoją więcej niż 2', czyli poprostu są niewidoczni i pakują.... nigdy tak nie grałem... i nie wiem czo robie dobrze... xD
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

lol? Nic nie widzi głębiej niż 2 " w lesie i tak samo nie jest widziane.

Odp. na pytanie: WAŁ! :)

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Kiedys byla taka zasada dla Waywatcherow ze widza w lesie na 4" bodajze. Ale to bylo tuz przed wydanie ksiegi armii i nie trwalo zbyt dlugo.

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Muniek pisze:Kiedys byla taka zasada dla Waywatcherow ze widza w lesie na 4" bodajze. Ale to bylo tuz przed wydanie ksiegi armii i nie trwalo zbyt dlugo.
Jak nie, kilka dobrych lat się tak grało.
Wtedy treeman nie był w ogóle opłacalny, przy niewidocznych waywatcherch.
Do tego jeszcze jak szarżowali z lasu, przeciwnik mógł zrobić tylko hold, a oni dostawali 1 atak gratis. No i byli tańsi o 4 ptk.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Rezurekcja:)

Mam pytanie, czy czar ze szkoły Life: Master of the Wood działa na Forest Spiryt? Gdzieś usłyszałem, że nie, ale przeglądając erraty i rulebook nic nie znalazłem. Może coś jest w AB WE ale raczej mi to wałem jedzie.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Tak, działa. ;)

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Dobra panowie szybkie pytanie szybka odpowiedź... Ogólnie nie grałem rok na rzecz zdawania dyplomu i libacji z tym związanej wiec jak do K#@y nędzy poradzić sobie z Demonami???? Ostatnio na DMŚ podglądałem Oskara jak tym grał i powiem ze generalnie mamy ostro w plecy... Powiedźcie staremu dobremu Kiczkowi jak to wygląda od waszej ( bardziej na czasie ) strony.
5
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Wujek Kiczu pisze:Dobra panowie szybkie pytanie szybka odpowiedź... Ogólnie nie grałem rok na rzecz zdawania dyplomu i libacji z tym związanej wiec jak do K#@y nędzy poradzić sobie z Demonami???? Ostatnio na DMŚ podglądałem Oskara jak tym grał i powiem ze generalnie mamy ostro w plecy... Powiedźcie staremu dobremu Kiczkowi jak to wygląda od waszej ( bardziej na czasie ) strony.
5
ustawiasz figsy normalnie na stole...w 1wszej turze masz ostrzał masowy. A dalej to juz tylko możesz pakować figsy do walizki...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ta, na dodatek masa pocisków magicznych o sile D6 + 4, które wciągają Ci drzewo. Nic ciekawego. ;)

Właściwie jak dochodzi do tego jeszcze bladziu to lepiej powiedzieć kolesiowi "Sory ziom, wpisz sobie tą masakrę, ja ide popatrzeć jak moi ziomale grają, może grają z kimś normalnym".

I tyle. :D

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Grałem wczoraj na kumpla który jakiś tam poziom reprezentuje i udało mi sie fartownie wycisnąć 6:14 :) Na stole zostały mi 2 drzewa ( nie wychodziły z lasu :P) WD z Herkami ( nie wychodzili z lasu :P ) i Driady któe zjadły pieski mega fartem :D ----- Masakra GW przesadza z nowymi armiami i to strasznie, a w takim kraju jak Polska gdzie PG jest standardem to już totalnie niszczy zabawe. W UK takie cos jak rozpiska na psach Twisterze i innych PG byłoby nie do pomyślenia.
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Wujek Kiczu pisze:W UK takie cos jak rozpiska na psach Twisterze i innych PG byłoby nie do pomyślenia.
powinni zatrudnić polaków do testów armii...a nie kur** klimaciarzy :evil:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

No to jest święta prawda, Polacy by im pokazali jak się wyciska tragiczny PG z armii...

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

dokladnie grałem w UK troche i powiem wam że zjechać typa który trząsł całym sklepem 18:2 to nie był problem. Jak sie pytali mnie czy w Polsce wszyscy tak u nas grają to odpowiedziałem im że tak oczywiście. Odpowiedź angoli : FOR GOD'S SAKE! ;) taki kraj tacy ludzie trudo GW jest w UK a nie w PL, a szkoda
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

Bo w Polsce GW nie zarobiłoby, PG by nie dali ;)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Cóż, w batlu wychodzi trochę nasz "duch narodowy", czyli chęć wygrania, pokonania etc. Co więcej w tej grze wychodzi on w sposób nieznany mi w karciankach, planszówkach itd. Rzeczywiście podobno w takich krajach jak USA gra się zupełnie inaczej, przede wszystkim dla zabawy, a nie dla zwycięstwa. Nasze podejście też jest w miarę spoko, pod warunkiem, że nie doprowadza się powergamingu do poziomu, za którą jest już tylko ściana ;-)
Natomiast wyciskanie maksa z rozpisek, uważam za coś bardzo spoko. Zresztą, nie ma co wieszać psów na GW, że nie przewidzi tego czy innego klimatu, bo tego niemal zrobić się nie da. My wydajemy od 4 lat Veto i do tej pory gracze potrafią mnie zaskoczyć kombinacjami, które wyciskają z naszych kart.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ