Ulubiona jednostka

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Strzelałem ;-) Czyżby Maciek Paraszczak? :-D Cóż za offtop się zrobił...

edit
A tak gwoli ścisłości to nie było to tak: OiG 6ed, VC 6ed, WE 6ed, VC 7ed? :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

ksch pisze:A tak gwoli ścisłości to nie było to tak: OiG 6ed, VC 6ed, WE 6ed, VC 7ed? :wink:
Aj tam, czepiasz się szczegółów. :) Każdemu zdarzają się wpadki... No, trochę offtop się zrobił, ale skoro się użalamy to mi kiedyś 6 gorów zabiło drzewo (miał 2 rany wklepane wcześniej) :(

Awatar użytkownika
Fikol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Fikol »

sorry za offtop ale nie moge się powstrzymać.

ksch - masz przezajebisty opis. polewam z tego tekstu od 3 dni :):):) po prostu masakra, rozpierd.... mnie na maxa :)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Mnie ten tekst w oryginale też zabił - Raptor, czyli tutaj SaurusPower - potrafi położyć hasłem na łopatki :-) Cieszę się, że podoba się też komuś poza mną ;-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Fikol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Fikol »

normalnie permanentny banan :) zapisałem sobie :)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Teksty z cyklu "przemyślenia przy stole" są czasami wspaniałe. Ten też jest dobry. :) Trzeba mieć wyobraźnie. :D

Fakt, już spory offtop się zrobił. To co, powrót do tematu? :P

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Słusznie, Piotras.

Jesli chodzi o ulubioną jednostkę, to... jako model od zawsze strasznie podobał mi sie smok lesnych elfów. Te serpentynki w ogonie, długi pysk... miodzio. Mimo, iz od wielu lat napatrzylem sie na ten model, to musze przyznac, ze wciaz robi na mnie duze wrazenie. Wole oczywiscie wersje pierwotną, niż te upgradowana w panienki i duszki (duszki w ogole mi sie nie podobaja - na ogol staram sie usuwac skad tylko sie da).

Z nowych modeli, bardzo lubie modele herosow. Wiekszosc jest naprawde udana. Jeszcze z obrazka w podreczniku polubilem lorda z dwurakiem i magiczke z laską w jednej ręce, ale kiedy dostalem do reki herosa z helmem, tez musze przyznac, ze tez wyglada bosko.

Jezeli jednak chodzi o zasady i klimat jednostek to moimi faworytami pozostaja Tancerze Wojny. Mysle, ze spora w tym zasługa niesamowitych ilustracji w podreczniku do welfow (choc ilustracja zasadzki waywatcherow tez mnie zbila z nog... w ogole, sporo w naszym podreczniku swietnych ilustracji!).
Ostatnio zmieniony 3 mar 2009, o 00:20 przez bless, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

To tak, co do smoka, a co wy na takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za słabe fotki, ale po prostu jak mowa o smoku to musiałem...
Przedstawiam wam moje małe cacuszko. :) Przepraszam za fotki, ale nie umiem ich robić, choć się starałem.

Sam smok WE to był dla mnie zawsze klimat, ale poszukiwałem modelu, który mógłby oddać, że skoro w szeregach WE walczy wiele Elfek, to też Elfka potrafi prowadzić całą armię do boju. Ot taki sentymentalista i klimaciarz ze mnie. ;) Jedyny problem z tym modelem jest taki, że jest cholernie ciężki, strasznie. I nie ma opcji, żeby wszedł na podstawe 50x50, o 100x50 też można pomarzyć. :P

Co do ilustracji w kodeksie, są genialne po prostu. :)
Skoro zeszliśmy na temat herosów, to mi się zawsze bardzo podobał ten facet mag, taki istny druid (nie spellweaver).

Pozdrawiam Piotras ;)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dla mnie, podobnie jak dla Blessa, i znacznej części spośród leśnej braci, najbardziej klimatyczni są tancerze. Zapewne dlatego, że są kompletni - świetne figurki, fajny fluff i też fantastyczne zasady na polu bitwy. Oprócz tego super klimat mają waywatcherzy, których figurek niestety nie posiadam, a szkoda.

Piotras - smoczek bardzo ok, trzyma leśny klimat, ma też w sobie coś bagiennego :-) W ogóle smoczki z WFB są mniej napakowane a bardziej jaszczurze i to jest w porządku :-D
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Fikol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Fikol »

zgadzam sie z Blessem. Smok WE, ten stary bez sprite'ów, to moim zdaniem najładniejszy smok wypuszczony przez GW. Mam jednego, którego ściągałem aż ze stanów :) i jeszcze sporo ćwiczenia w malowaniu mnie czeka zanim się za niego zabiore ;)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

ksch pisze:Piotras - smoczek bardzo ok, trzyma leśny klimat, ma też w sobie coś bagiennego :-) W ogóle smoczki z WFB są mniej napakowane a bardziej jaszczurze i to jest w porządku :-D
Najwidoczniej ja mam inne pojęcie smoka. ;) Bo jednak coś co jest "dużym celem" oraz ma 6 tafa czy 6 wo, to nie może wyglądać jak przerośnięta jaszczurka z skrzydłami.
To musi mieć w sobie to coś. ;) A jak zobaczyłem ten model to się po prostu zakochałem. ^^

Tancerze i Waye zgadzam się w 100%. Jednostki idealnie oddające klimat armii WE.

P.S. Zdjęcia smoka są bardzo słabe, jakby nie powiedzieć tragiczne. W realu wygląda o niebo lepiej, ale kit. :P

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Laseczce na smoczku się lanca skrzywiła domniemywam, że jest ona z trawy? :P

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

a gdzie takie cudko można kupić, w wracając do klasycznego smoka WE próbowałem go kiedyś ściągną z mail ordera niestety nawet kilka telefonów do games workshop nie pomogło i ma teraz przerobionego HE gdyż tamtego za cholerę nie mogłem zdobyć.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

fingolfin pisze:a gdzie takie cudko można kupić?
http://www.sindarion.istore.pl/sklep,30 ... 043,0.html

@ Arantir: No trochę się skrzywiła, spoko, to jest jak z każdą lancą, czy włócznią ;) Łatwo się prostuje.
Wersje smoka z HE też miałem na uwadze, ale... On nie ma w ogóle sexu w sobie. ;) (mówię o jeźdźcu :P)

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

No smoczydło spoko. Bardzo podoba mi się ten wzór i pierwszy raz mam okazję widzieć go pomalowanego. Fajne kolorki ;)
Smok WE, ten stary bez sprite'ów, to moim zdaniem najładniejszy smok wypuszczony przez GW
Z przykrością muszę się nie zgodzić. O ile WE smok jest prawie najładniejszym smokiem GW tak chyba jednak najładniejszy (IMO oczywiście) był smok HE z trzeciej czy czwartej edycji-taka bestia stojąca na czterech łapach (kojarzy ktoś?)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.


Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Nie. To jest o ile się nie mylę piątoedycyjny smoke DE (spod Rakartha). Tamten był jeszcze starszy, i był piękny. Chyba jeszcze marauderowski. Niestety nie moge nigdzie znaleźć zdjęcia (na GW go nie ma).
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

ODPOWIEDZ