Równowaga sił WE vs reszta świata

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

bigpasiak pisze: ja np mam 2 unity na 2250 i jakos nie narzekam... mimo ewidentnego niezbalansowania nowych armii to uwazam ze mozemy dac rade ale trzeba poglowkowac.
to co tam wciskasz tak z czystej ciekawości poza driadami ?? łuki pewnie w liczbie 30, jakiś hail ? duży i mały mag ?drzewko + orzeł, 2x wildy ? tancerze i... ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

w zasadzie też nieprzepadam za driadami na 2250 <
poprostu wtedy łatwo trafić na lodołamacz kawy . na stole jest dużo modeli ciężko je schować i lodołamacz jedzie...i jedzie w coś co nas boli... 2 góra 3 oddziały na każdy format jest dobrze

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ja na 2250 zazwyczaj mam 3 razy. :) Tak optymalnie, driady są na prawde dobre do wciągania w pułapki, czy na ewentualne misję kamikadze. ;)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Zostałem skrytykowany za opinię dotyczącą ostrzału, tymczasem sam gram na 20-30 GG i HoDzie i wiem ile to potrafi uciągnąć. Przypomnę jednak, że istnieją również modele z T6, jak Czołg, które nie ma z czego ściągnąć. Więc ostrzał tak, ale nie do puszek. I to miałem na myśli.
Co do driad to mnie sprawdzają się do 2K 2 oddziały a ponad 2K trzy. Więcej to IMHO przesada.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

ależ oczywiście...do tego 2-3 oddziały wildów brokuł i jesteśmy w domu...

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Owszem, ale właśnie dlatego piszę, że WE to nie armia na ostrzał. Zresztą EOT, nie ma co tego rozbierać na czynniki pierwsze.

Co do Wildów to na turnieju grałem na dwóch oddziałach, dzisiaj na jednym i wyszło lepiej.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Moim zdaniem 1 oddzial WIldow daje rade z warbanerem. Dwa to szkoda troche pkt. Driady na ponad 2k obowiazkowo 3 oddzialy

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Pełna zgoda - 6 z warszmatą bez championa, IMHO w sam raz.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

ksch pisze:Pełna zgoda - 6 z warszmatą bez championa, IMHO w sam raz.
Jedyne dobre złożenie na to, żeby dać za nich więcej punktów. Co do ilości oddziałów - poniżej 2k i powyżej zawsze gram na 2 oddziałach. :)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Piotras pisze:
ksch pisze:Pełna zgoda - 6 z warszmatą bez championa, IMHO w sam raz.
Jedyne dobre złożenie na to, żeby dać za nich więcej punktów. Co do ilości oddziałów - poniżej 2k i powyżej zawsze gram na 2 oddziałach. :)
testowałeś kiedyś na większy format 30 gg i 3 oddziały wildów?(6 + STD i 1 warbanner)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Urban pisze:
Piotras pisze:
ksch pisze:Pełna zgoda - 6 z warszmatą bez championa, IMHO w sam raz.
Jedyne dobre złożenie na to, żeby dać za nich więcej punktów. Co do ilości oddziałów - poniżej 2k i powyżej zawsze gram na 2 oddziałach. :)
testowałeś kiedyś na większy format 30 gg i 3 oddziały wildów?(6 + STD i 1 warbanner)
Nie, ale jak będzie czas to teraz mam taką chęć. ;) Chociaż bardzo lubię wardancerów, jest to jedna z moich ulubionych jednostek.

Pozdro ;)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Piotras pisze:
Urban pisze:
Piotras pisze: Jedyne dobre złożenie na to, żeby dać za nich więcej punktów. Co do ilości oddziałów - poniżej 2k i powyżej zawsze gram na 2 oddziałach. :)
testowałeś kiedyś na większy format 30 gg i 3 oddziały wildów?(6 + STD i 1 warbanner)
Nie, ale jak będzie czas to teraz mam taką chęć. ;) Chociaż bardzo lubię wardancerów, jest to jedna z moich ulubionych jednostek.

Pozdro ;)
WD zmieścisz...powyżej 2k masz 4 slecjale...z tego co widzę po postach niegrasz na kinach i hawkach...więc problemu niema (conajwyzej moze pkt braknąć na 2R)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Urban pisze:
Piotras pisze:
Urban pisze: testowałeś kiedyś na większy format 30 gg i 3 oddziały wildów?(6 + STD i 1 warbanner)
Nie, ale jak będzie czas to teraz mam taką chęć. ;) Chociaż bardzo lubię wardancerów, jest to jedna z moich ulubionych jednostek.

Pozdro ;)
WD zmieścisz...powyżej 2k masz 4 slecjale...z tego co widzę po postach niegrasz na kinach i hawkach...więc problemu niema (conajwyzej moze pkt braknąć na 2R)
Masz rację, nie gram na treekinach i warhawkach. ;) Co do speciali ostatnio myślałem nad 7 dancerów z championem + muzyk i nad taką po prostu 5tką dancerów, która może nieźle namieszać. ;)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

troche cytatów się nazbierało :roll:

jak zagrasz na piatce napisz co zrobili, czy opłacają się czy to jednak strata punktów ,za to samo prawie masz 8 driad które w sumie mogą zrobić wiecej ale niekoniecznie...

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

ale muszą dojśc, mają zero static CR, nie sciągają ranków. WR są po to żeby dołożyć to +1 za bok +1 za sztandar, jakąś ranę, a jak sie uda to fear outnumber. do nabijania pewnych woundów to są biegacze 8)

Awatar użytkownika
IceRiver
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: IceRiver »

Czuję się pominęty... No dobra panowie/panie a co zrobicie z Bretką?? XD

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

IceRiver pisze:Czuję się pominęty... No dobra panowie/panie a co zrobicie z Bretką?? XD
Dajesz drzewo, bierze lance na klate, trzymasz ture (bsb z tyłu oczywiście albo najlepiej w WD), potem wbiegasz czymś od flanki i zjadasz bretońców. :P A najlepiej np. fastem wyprowadzić 1 lance za stół, a następne na sposób rozwalić. Trzeba uważać tylko na grali i lorda, ale mają altera highborn'a z netlingami to bierzesz challenge na lorda bretońskiego i go składasz (sprawdzone, pare takich challenge'y miałem, wszystkie wygrałem rozwalając bez straty wounda ;) ).

Ogólnie bretka to ciężki przeciwnik, ale da się wygrywać. :) Poza tym wszystko w teorii wygląda ładnie, ale tak na prawdę to na stole gdy liczy się skill, wszystko się wyjaśnia ;)

Szypul - żaden skirmish nie ma static CR, żaden nie ściąga ranków. ;) A poza tym Wildzi muszą być, żeby zawsze wklepać to +2 do CR. ;]

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Zazwyczaj pozostaje jedynie przy czytaniu postów ale tym razem włącze sie do dyskusji :)

Ja ostatnio na 2k+ grywam na 3 herosach, bez lorda, 2x caddy i bsb z hoda, dzieki czemu mam mase ptk na jednostki. 30 łuków, 4x driady, 2x wr, 1x gr, 2x wd, treeman, orzelek i daje rade. D

Co do tematu to dobry generał + dobre kostki i wygrasz z każdą armią, zresztą z własnego doświadczenia wiem że wychodząc na stacie z założenia "O niee altar i 2 czołgi! nie mam sznas!" to nic dobrego z tego nie wynika. Wiara czyni cuda :D

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Kosmo pisze:Co do tematu to dobry generał + dobre kostki i wygrasz z każdą armią, zresztą z własnego doświadczenia wiem że wychodząc na stacie z założenia "O niee altar i 2 czołgi! nie mam szans!" to nic dobrego z tego nie wynika. Wiara czyni cuda :D
Dokładnie tak! Jak masz decydujący rzut, np. na brejka na 10 LD no i zdać to po prostu wstyd, to z pewnością siebie powiedz "zdam!", a zdasz. :D
Jeśli z góry się zakłada masakre w plecy, to zazwyczaj tak jest...

Co do Twojej wizji armii, granie bez lorda hmm, ciekawe, ale np. czym ubijasz przeciwnika lordów? Bo to jest ciekawe, czym zdejmiesz lorda chaosu na smoku (na przykład :P) ? Z chęcią poznam odpowiedź. ;)

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Moim zdaniem dobry sposob na brete to przeskoczyc treemenem za linie wroga. Znajdujac sie za lancami breta musi zaczac sie krecic a wtedy stoi i nie ma zadnych szans

ODPOWIEDZ