Łuki łuki jeszcze raz łuki

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Łuki łuki jeszcze raz łuki

Post autor: Urban »

Mianowicie chodzi o taki standard który lubi sie tworzyc...30 GG Hoda i ew. 6-7 WW
w co strzelać zeby najbardziej bolało?
co do WW jest oczywiste że kawaleria ale czy podchodzenie nimi pod smoka jest mądrym rozwiazaniem?
gdzie jest najlepiej wypuścić HODA? czy raczej jakaś maszynka czy pakować to w oddział? chodzi tu o znalezienie najlepszych celów żeby zrobić strzelanie najbardziej efektywnym bo to że mamy sporo łuków nieoznacza ze umemy je dobrze wykorzystac a niewidziałe m jeszcze zadnego podobnego tematu...
w co srzelacie GG?staracie siewybierać jakisminejszy oddział (strzelcy/fasty) zeby je uszczuplić lub zniszczyć czy raczej jakieś większe zabawki?
czy np. strzał 10 GG w 1 turze w fast to jest mądre czy raczej głupie rozwiazanie? fasty są raczej właśnie dla tego brane do rozpisek żeby ściagały miedzy innymi ogien wiec czy costakiego ma sęs? (de facto to jest sporo pkt w małym oddziale)
podzielcie się swoim zdaniem odnosnie tego

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

1. fasty i inne śmieciuchy, a jak gram z defem to maszynki
2. reszta co się nawinie - statystycznie jak wbiję 6 ran w klocek konnicy, to zabiję 1go rycerza :D Tak więc 30 łuków może nawet konnym kuku zrobić

Waye dobrze się nadają do koszenia maszyn (PIESZO !! nie łukami).
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Scimitar pisze:1. fasty i inne śmieciuchy, a jak gram z defem to maszynki
2. reszta co się nawinie - statystycznie jak wbiję 6 ran w klocek konnicy, to zabiję 1go rycerza :D Tak więc 30 łuków może nawet konnym kuku zrobić

Waye dobrze się nadają do koszenia maszyn (PIESZO !! nie łukami).
2.maszynki tak ale chodzi mi o zastosowanie ich strzeleckich umiejętnosci...udało Ci sie kiedykolwiek jeźdźca z KB poszarpac?

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Ja pakuje GG w to co jest najbliżej, żeby mieć krótki dystans i zmniejszyć atak. a WW, to różnie, maszynki, albo coś cennego... lub w łuki przeciwnika.. xD
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Nie da sie chyba dokładnie określić w co strzelać zawsze zalezy to od sytuacji ale to prawda ze czesto pakuje GG po maszynach tudzież fastach. Czasem jak przeciwnik pakuje herosów do jednego niezbyt pancernego klocka to staram sie caly ogien skupic na tym oddziale zeby potem ewn dobic herosow z HoDA. Co do WW to prawde mowiac niezbyt często ich uzywam, zazwyczaj mam zestaw drzewko plus orzelek ale jak juz nimi gram to wystawiam ich tak zeby mieli albo blisko do maszyn, łucznikow albo w las gdzies na srodku i czekam na pancerna konnice. KB daje rade, a nawet jak KB nie wpadnie to i ze zwyklej rany przy farcie moze ktos zejsc :D Zeby zabic kolesia na smoku to juz naprawde trzeba miec mega fart

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Urban pisze:
Scimitar pisze:1. fasty i inne śmieciuchy, a jak gram z defem to maszynki
2. reszta co się nawinie - statystycznie jak wbiję 6 ran w klocek konnicy, to zabiję 1go rycerza :D Tak więc 30 łuków może nawet konnym kuku zrobić

Waye dobrze się nadają do koszenia maszyn (PIESZO !! nie łukami).
2.maszynki tak ale chodzi mi o zastosowanie ich strzeleckich umiejętnosci...udało Ci sie kiedykolwiek jeźdźca z KB poszarpac?
zabijali już arcymaga HE w klocku WL odpowiednio zmniejszonym, odstrzelali pegaza imperialnego, arcylektora po zabiciu mu w CC Altara - trochę fragów mają, ale szczerze mówiąc - liczenie na KB to frajerstwo. Wpadnie lub nie wpadnie - zazwyczaj wpada jak strzelamy do czegoś co pancerz ma cienki lub wcale, a nie wpada na puszce z 1+ sava :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Powiem tak, w moich rozpiskach pojawiają się raczej 2 dziesiątki łuczników. Co do celów, hm... Raczej próbuje ściągać fasty, czy np. puścić salwe w jakiś oddział, żeby zdjąć bonus za rank. :)

Po maszynach raczej nie strzelam - mała szansa ustrzelenia czegoś.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Po maszynach raczej nie strzelam - mała szansa ustrzelenia czegoś.
Que?

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Ja też rzadko strzelam GG w maszynki, raczej w fasty albo to co się zbliża, na maszynki idzie albo alter, albo alter z hoda, albo waye...
To sie sprawdza w moim przypadku jak alter sadzi lasami, podlatuje ładnie, wypuszcza hodę w hellcannona, niszczy załoge.. i wraca do lasku czając sie na następną ofiarę...
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Nostro pisze:na maszynki idzie albo alter, albo alter z hoda, albo waye...
Proszę, masz odpowiedz Kosmo. ;)

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Jak ustawiacie swoich GG 1x10 czy 2 rzędy po 5? I czy w drugim przypadku będą mogli wszyscy strzelać?

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Jesli stoją na górce albo maja górke gdzieś niedaleko, to 2x5, a jeśli płaski teren to 1x10...
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Arantir pisze:Jak ustawiacie swoich GG 1x10 czy 2 rzędy po 5? I czy w drugim przypadku będą mogli wszyscy strzelać?
Na każdym terenie oprócz górki 2gi szereg nie może strzelać. Wyjątkiem jest górka, na której możesz stać w 2 szeregach. ;)

Zazwyczaj jak nie ma górki to stawiam w jednej lini 10tke. :)

Edit: Nostro mnie wyprzedzil... :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Piotras pisze:
Arantir pisze:Jak ustawiacie swoich GG 1x10 czy 2 rzędy po 5? I czy w drugim przypadku będą mogli wszyscy strzelać?
Na każdym terenie oprócz górki 2gi szereg nie może strzelać. Wyjątkiem jest górka, na której możesz stać w 2 szeregach. ;)

Zazwyczaj jak nie ma górki to stawiam w jednej lini 10tke. :)

Edit: Nostro mnie wyprzedzil... :)
moze, jak strzela na góke z plaskiego ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Kosa pisze:
Piotras pisze:
Arantir pisze:Jak ustawiacie swoich GG 1x10 czy 2 rzędy po 5? I czy w drugim przypadku będą mogli wszyscy strzelać?
Na każdym terenie oprócz górki 2gi szereg nie może strzelać. Wyjątkiem jest górka, na której możesz stać w 2 szeregach. ;)

Zazwyczaj jak nie ma górki to stawiam w jednej lini 10tke. :)

Edit: Nostro mnie wyprzedzil... :)
moze, jak strzela na góke z plaskiego ;)
Szczegółów się czepiasz ziom. ;)

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Ja z reguły wystawiam 2 oddziały po 10 w linii. Mają za zadanie flankować, trzymać ostrzał w konkretne oddziały, a czasem po prostu zrobić kamikadze: dojść na krótki z S=4, strzelić, a potem odpalić jeszcze S&S (po po prostu przeciwnik z reguły chce się ich pozbyć) :D
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Qbas pisze:Ja z reguły wystawiam 2 oddziały po 10 w linii. Mają za zadanie flankować, trzymać ostrzał w konkretne oddziały, a czasem po prostu zrobić kamikadze: dojść na krótki z S=4, strzelić, a potem odpalić jeszcze S&S (po po prostu przeciwnik z reguły chce się ich pozbyć) :D
czyli łucznicy u Ciebie są cześciej na krańcach stołu niż w jego centrum? tez czasami tak gram ale przeważnie GG stoja w centrum a WR flankują

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

To też zależy od przeciwnika. Z reguły robię to tak, że stoją oni na flankach i ewentualnie ściągają jednostki ogniem krzyżowym. Jeśli jednak gram np. z HE, gdzie wyjeżdżają mi na flance SM, to lubię podejść na krótki, gdyż wtedy mają już tylko ASV 5+
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Na bliskim SM maja 6+ ASV... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Piotras pisze:
Nostro pisze:na maszynki idzie albo alter, albo alter z hoda, albo waye...
Proszę, masz odpowiedz Kosmo. ;)
Nie używam altera, rzadko kiedy uzywam wayów a imo HoDA ma o wiele więcej lepszych celów niz maszynka ktora wymaga zabiciu 3 zazwyczaj nieopancerzonych załogantów. :)

ODPOWIEDZ