Pytanie o bohaterów

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Pytanie o bohaterów

Post autor: Arantir »

1.Czy Orion jest normalnym bohaterem, którego można używać na turniejach?
2.Jakich mamy wogule imiennych bohaterów, którymi możemy grać?
3.Czy Grimgor u orków nie jest specjalnym bohaterem(tzn. takim ,,przepakowanym troche'')?

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Orion jest bohaterem specjalnym.
Naestrę i Arahan, Oriona, Drychę, Ariel i Skaw the felconer (do 2 ostatnich w tej edycji nie zostały stworzone ich figurki, ale jak się postarasz to dostaniesz z poprzedniej edycji, zasady są na stronie gw)
Nie jetem pewien, ael sądzę, żę tak. na 90%

A co do gry bohaterami specjalnymi to ja naprzykład bym dopuścił, ale to zależy od turnieju. Na większości jednak nie dopuszczają... :/

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Ja też jestem za bohaterami specjanymi, po to je stworzono żeby nimi grać, lecz wtedy nasze problemy z przegiętymi armiami urosły by dwukrotnie... np. taki chaos, bloodthistery, uncleany nurgle i te inne papcie... na stołach by była totalna wymiotka... ( w porównaniu do innych armii nie mamy zbytnio mocnych bohaterów ;/ )
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Lindal
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Lindal »

O ile się nie mylę 7ed wprowadza bohaterów których można używać bez pytania o pozwolenie przeciwnika. I Ci specjale są niby [nie znam wszystkich niestety] bardziej zbilansowani i nie tacy przegięci jak to bywało w 6ed (nie mówię tutaj o WE bo nasze specjale raczej są klimatyczne niż użyteczne).

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Lindal pisze:O ile się nie mylę 7ed wprowadza bohaterów których można używać bez pytania o pozwolenie przeciwnika. I Ci specjale są niby [nie znam wszystkich niestety] bardziej zbilansowani i nie tacy przegięci jak to bywało w 6ed (nie mówię tutaj o WE bo nasze specjale raczej są klimatyczne niż użyteczne).
Taa? Napisz mi jacy to są, bo ja o tym nie słyszałem... :|

Co do speciali, ja jestem przeciwny wystawiania ich na turniejach - jeden zasadniczy powód, jeden kosztuje 500 pkt i robi dużo, a drugi kosztuje 350 pkt i robie mega ultra więcej niż ten pierwszy :/

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Specjale na turniejach to zryty pomysł. Poza tym np. Drycha to w ogóle inne granie, wymaga kilku lasów, może nie wystawić armii wcale, jak nie chce etc. Stanowcze nie.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Lindal
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Lindal »

Miałem na myśli wszystkie specjale z podręczników do 7ed. Jak już pisałem mogę sie mylić ale tak słyszałem że 7ed pozwala na branie speciali bez zgody przeciwnika co jest równoznaczne z wyważeniem owych specjali.

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Ooooj, ciężkie pytanie o wszystkich, ale wymienię kilku:
Aenarion, Shadowblade, Korhil, Carnadyn, Ariel, Orion, Drycha, Naestra i Arahan, Malekith, Tyrion, Teclis, Bugman, Quenn Helga, Morathi, Karl Franz, Green Knight, Kurt Helborg, Grimgor, Nazbad, Malus Darkblade, Kouran... I mnówstwo innych.

A od kiedy są wyważeni? A wszystkie armie też są równo wyważone?...

Awatar użytkownika
Lindal
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Lindal »

Gdyby armie nie były wyważone to siłą rzeczy wszyscy grali by tą najlepsza z możliwych.
Może coś się zmieni jak wyjdą wszystkie booki 7ed. Nie jestem specjalistą ale te specjale z nowych kodeksów już chyba nie są takie mega super jak to było w 6ed?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Lindal pisze: Nie jestem specjalistą ale te specjale z nowych kodeksów już chyba nie są takie mega super jak to było w 6ed?
sa

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Lindal pisze:Może coś się zmieni jak wyjdą wszystkie booki 7ed. Nie jestem specjalistą ale te specjale z nowych kodeksów już chyba nie są takie mega super jak to było w 6ed?
w zalozeniu mialo by tak jak piszesz.. ale im sie nie udało.. nadal sa speciale, ktorzy sa armia sami w sobie (np Teclis, praktycznie nie do zatrzymania w magii). dlatego na turniejach nie sa oni dozwoleni.. psuja tylko rozgrywke.
w grach domowych mozesz brac speciali, ale lepiej ustal to wczesiej z przeciwnikiem, bo nie wszyscy uwazaja ze speciale to rzecz normalna. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Skoro nie możemy używać żadnych specjali to naszym najsilniejszym herosem jest dobrze dopakowany Highborn tak?
A jak np. można skutecznie zlikwidować Grimgora u orków, który ma... no jest stanowczo przegięty za te 300 parę punktów lub Manfreda u vampirów kosztujący prawie 500, ale za to znający doskonale magię oraz jest dobry w walce wręcz?

Proszę o wyczerpujące wypowiedzi jako, że jestem początkującym graczem :P

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Arantir pisze:Skoro nie możemy używać żadnych specjali to naszym najsilniejszym herosem jest dobrze dopakowany Highborn tak?
A jak np. można skutecznie zlikwidować Grimgora u orków, który ma... no jest stanowczo przegięty za te 300 parę punktów lub Manfreda u vampirów kosztujący prawie 500, ale za to znający doskonale magię oraz jest dobry w walce wręcz?

Proszę o wyczerpujące wypowiedzi jako, że jestem początkującym graczem :P
jako że Grimgor jest w klocku to szarza 6 WR z warbannerem jest skuteczna zeby ten klocek przegonić i zjeść
niemamy lodołamaczy które wpadają i lecą dalej wiec niepozostaje nam nic innego jak przegonić albo liczycna łud szczescia i biegacza z netlingami albo bez wysyłać

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Co to są netlingi? Mam polski AB więc plz tłumaczcie te skróty myślowe :)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Arantir pisze:Co to są netlingi? Mam polski AB więc plz tłumaczcie te skróty myślowe :)
duszki za 25 pkt przez które hero trafiany jest na 6 w czelendżu(pojedynku)
też mam PL AB , poczytaj sobie w builderze bo znajomosć angielskich nazw moze się okazac bardzo pomocna na turniejach i ogólnie(zresztą czesc rzeczy jest przetłumaczona śmiesznie...to się nazywa Irytujące siecioplotki po polsku.... :lol2: )

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Urban pisze:
Arantir pisze:Co to są netlingi? Mam polski AB więc plz tłumaczcie te skróty myślowe :)
duszki za 25 pkt przez które hero trafiany jest na 6 w czelendżu(pojedynku)
też mam PL AB , poczytaj sobie w builderze bo znajomosć angielskich nazw moze się okazac bardzo pomocna na turniejach i ogólnie(zresztą czesc rzeczy jest przetłumaczona śmiesznie...to się nazywa Irytujące siecioplotki po polsku.... :lol2: )
Albo inne drzewoduchy czy tkacze zaklęć... -.-"
Ja nadal podtrzymuje, że speciale psują rozgrywkę + są denerwujące ;] Dlatego na standardowych herosach lepiej grywać...

pozdro

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Speciale psują często fun z gry. Zamiast jakiegokolwiek myślenia, stoisz bydlakiem i albo czarami niszczysz całą armię przeciwnika, albo idziesz i czyścisz w combacie oddział za oddziałem. Speciale są fajne, jak wyrównuje się ich szanse i doprowadza do ciekawych pojedynków, ale od tego są areny :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Według Army Booków bohaterowie specjalni w nich zawarci są zbalansowani (a nie "zbilansowani") i można nimi grać nie pytając o zgodę przeciwnika. Ale tylko tych, którzy są w książkach. Tych ze stron już nie.
Na zachodzi na większości turów można też z nich korzystać. Natomiast u nas tego się nie praktykuje.

P.S. Pokaż mi zasady do Aenariona.

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Nostro pisze:np. taki chaos, bloodthistery, uncleany nurgle i te inne papcie... na stołach by była totalna wymiotka... ( w porównaniu do innych armii nie mamy zbytnio mocnych bohaterów ;/ )
mozna uzywac Bloothristerow etc :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Arantir pisze:Skoro nie możemy używać żadnych specjali to naszym najsilniejszym herosem jest dobrze dopakowany Highborn tak?
A jak np. można skutecznie zlikwidować Grimgora u orków, który ma... no jest stanowczo przegięty za te 300 parę punktów lub Manfreda u vampirów kosztujący prawie 500, ale za to znający doskonale magię oraz jest dobry w walce wręcz?

Proszę o wyczerpujące wypowiedzi jako, że jestem początkującym graczem :P
grimgor oraz manfred to tez speciale.. wiec nie powinni byc uzywani :)
Obrazek

ODPOWIEDZ