Starcraft 2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Re: Starcraft 2

Post autor: tedzio »

Jak można awansować z ligi do ligi? co trzeba zrobić?

Awatar użytkownika
gotih
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Warszawa Kult

Post autor: gotih »

Wygraywać :) System sam uzna kiedy cię awansować. Generalnie jak przydziela cię do graczy z wyższej ligi to możesz spodziewać się awnasu
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

O dzizas. Gram sobie znowu w sc2, w pierwszym sezonie byłem mocny diament, w 2gim zagrałem tylko placement do diamentowej, w trzeciej po placemencie diament, a potem degradacja do platinum. I jakoś się kula.

Poziom się cholernie podniósł. Ludzie grają szybciej (więcej apm) robią taktyki z głową, timing pusze, expy i jest mniej sera.

Agree / disagree?

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jest zdecydowanie trudniej. Ja jak wrocilem po 3 miesiacach niegrania olalem zupelnie 1v1 po zaliczeniu 11 Loss streak. Teraz sobie kulturalnie robie challenge albo 3v3, bo ciezko jest nadgonic.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja 1v1 gram malo, nie kreci mnie to za bardzo, przez to, ze gram druzynow duzo i potem mi nawyki z druzynowki nachodza.

Gram duzo teamowo 2v2 i 3v3.

Przy 4v4 troche jest za duzo tego wszystkiego, ale przy ogarnietych graczach da rade tez fajnie sie pobawic.
Z bratem Vocala i bracmi Pasiaka jestesmy w masterze i to jak ludzie tam teamowo 4v4 graja to jest kosmos.

Awatar użytkownika
gotih
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Warszawa Kult

Post autor: gotih »

Jestem w masterze 1v1 i muszę powiedzieć że obecnie jest naprawdę ciężko.

Poziom jest zdecydowanie wyższy w porównaniu do tego co było rok/pół roku temu, mniej all-inów a więcej gier macro
Obrazek

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

mi tam po nowym patchu gra sie fajnie

mimo, ze zagralem malo gier w tym sezonie to caly czas skill rosnie

top 1 master user :P

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nowy patch jest super, immortale moja ulubiona jednostka obok darkow z rangem 6 daja rade.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Skoro poziom na serwerze tak się podniósł, to jest sens zaczynać teraz grać po dłuugiej przerwie ze SC2? Nie chcę być miażdżony i gwałcony w każdym meczu :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wrzuci Cie do bronzu, a tam orlow nie ma.
Takze nie stresuj sie i cwicz.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

tez to zauwazylem ostatnio dostaje caly czas po dupie w zlocie a wczesniej udawalo sie wyjsc chociaz na ramis
Obrazek
Highborn Elves Only!

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

BTW, też uważacie że te 50 pierwszych meczy z zaczopowanymi wejściami do baz psują nowych graczy? Zamiast robić wall-iny, robić rushe i inne rzeczy zabezpieczające przed wczesnym wjazdem tacy gracze zazwyczaj na spokojnie sobie techują. Bez sensu. Ale można było fajnie Reaperami cisnąć ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Majestic - no i czesto sie walluja, bo boja sie rusha, a koles w tym czasie zaekspi, przydronuje (jako oznaczenia zrobi duzo robotnikow obojetnie jaka rasa gra) i potem jak juz wyjdzie z bazy to ma przegrane.

Ja lubie grac maks w 1v1 do mid gama, bo takie total makro srednio ogarniam.
Bardzo lubie cheesy - fast darki, voidy, fenixy, czy np. 2immo up + 1 armor , 2 sentry + jakies wojsko push na terrana - czesto skladam go bez problemu, bo on idzie w fast expa.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Oj tam, wall-ina da się zrobić z budynków które i tak trzeba by wybudować. Ew. Walnąć walla już na naturalu :).


BTW, Terranie ciągle grają M&M na większość match upów?

PS: Czy mogę zalogować się na battle net z pirackiego SC2? Płyta została w innym mieszkaniu a z chęcią bym zagrał.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Terranie nadal często grają M&M chociaż obecnie np. vs protoss popularny zrobil sie 1/1/1, który jest chamskim i ciężkim do skontorwania pushem (chociaż ja generalnie słabo sobie radze z terranami :wink: ). Co do 2 pytania to płyta w ogóle nie jest potrzebna do uruchomienia SC2, a klienta zawsze można zassac z sieci.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »


Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

@swieta_barbara - coś nie poszło z linkiem ale zrozumiałem aluzję ;). Klient gry ściągnięty wczoraj, dzisiaj po pracy trochę pogram.

EDIT: Oh crap ale mi się poziom obniżył. Ledwie srebro wbiłem :(. Jakby ktoś chciał zagrać parę meczy to dajcie PM :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bestialski_Brokuł pisze:Terranie nadal często grają M&M chociaż obecnie np. vs protoss popularny zrobil sie 1/1/1, który jest chamskim i ciężkim do skontorwania pushem (chociaż ja generalnie słabo sobie radze z terranami :wink: ). Co do 2 pytania to płyta w ogóle nie jest potrzebna do uruchomienia SC2, a klienta zawsze można zassac z sieci.
Grajac Tossem 1v1 przeciwko terranowi ciagle widze albo steam pack push, albo co gorsza stream +medivac.

Jesli Toss niz z cybernetica to ma mega ciezko, nawet jak ma przewage liczebna.
MMM i 1/1/1 sa bardzo ciezkimi taktykami do wybronienia...

Apropo hearta tossa jednostki ssa po same kule.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

wróciłem do gry po prawie pół roku nieobecności i stwierdzam, że poziom jest dużo niższy niż był... przynajmniej w złotej lidze

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Miło słyszeć bo sam mam ochotę wrócić ale jakoś tak... boję się wpierniczu. A pamiętam, że po release poziom był całkiem wysoki (wtedy chyba nawet nie było ligi diamentowej).

edit:

A grałeś w tą dotkę sc2? Podobno bardzo zachwalana.
Woot?

ODPOWIEDZ