SC2, przewidywania co do lore Wings of Liberty

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

SC2, przewidywania co do lore Wings of Liberty

Post autor: Furion »

Hej.

Postanowiłem przygotować się do projektu Bastard Sword przez czytanie podręcznika, i po kilku minutach tej popierdolonej lektury od razu pomyślało mi się o czymś przyjemniejszym :)

Temat ten służy do spekulacji nt. fluffu i do dyskusji tegoż gdy jużkażdy przejdzie kampanię :)

Zatem... jakie są Wasze opinie na ten temat? IMO Kerrigan będzie taką wredną bitch, że wykręci wszystkich na szaro. Jimmy będzie miał szansę zabić Kerrigan, ale pójdzie mu po sentymentach i pozwoli jej uciec. Na co się na niego wkurzy Zeratul i przymierze T-P pryśnie w obliczu największego zagrożenia ze strony Roju...

pozdrawiam
Furion

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Ja sc2 kupuję po etc :)
w sc1 grywałem na b-necie prawie dekadę :D zobaczymy czy dwójka dorówna pierwowzorowi, jeszcze nie miałem z nią doczynienia, nie oglądałem nawet screanów :) ale jak nadrobię włączę sie do dyskusji :D
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

liczę na to że będzie fest :], po raz kolejny przeszedłem sobie jedynkę i złamałem się i zamówiłem SC2 :]

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Na podstawie wyciekniętego zdjęcia można obstawiać, że Raynor w ostatniej bitwie WoL załatwi zergów, ale zmięknie mu faja (albo wręcz odwrotnie) i koniec końców uratuje Kerrigan.

Co potem zrobi Kerrigan... czy kontrolę nad Zergami przejmie jakaś nowa forma overminda, czy też nasza ulubiona kolcowłosa laska znów zrobi wszystkich na szaro... to już jest zgadywanie. Mam nadzieję, że ostro zakręcą fabułą.

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

A ciekawe co z wątkiem hybrydy z Brood Wara - Durana wątek pozostawiają na potem? Jest to moja jedna z najbardziej nurtujących zagadek.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

No Duran mowil jasno, ze sluzy komus innemu niz Kerrigan, wiec pytanie komu, odwiecznym zaginionym Xel Nagom?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

szrama pisze:A ciekawe co z wątkiem hybrydy z Brood Wara - Durana wątek pozostawiają na potem? Jest to moja jedna z najbardziej nurtujących zagadek.
ciekawsza byla hybryda prota z zergiem....

ciekawe czy sie pojawia dalsze informacje na temat tego w kampanii :>

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

A ja SC2 juz mam 8)
Collector's Edition - sporo gadzetow w pudle.
Przed zainstalowaniem powstrzymuje mnie rozbabrany "warsztat" przy dorabianych kolejnych driadach :lol2:
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Z tego co słyszałem z wypowiedzi Blizzarda to dla każdej z ras ma być inne zakończenie. Czyli będą chyba 3 oddzielne kampanie...Ja sobie poczekam aż szum wokół SC2 ucichnie i sobie go kupię ;) Zresztą jestem wielkim fanem wszystkich gierek blizza i nie widzę możliwości, że w mojej kolekcji zabraknie takiego tytułu ;) :P
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Ja myslę, że będzie tak jak Blizz robi od SC1 czyli że wszystkie kampanie ułożone kolejno opowiadają 1 historię, a kampania każdej rasy to jej kolejny etap.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

myślę że na tytułowe pytanie będę znał odpowiedź dziś w nocy 8) chyba że padnę ze zmęczenia :wink: jak do tej pory kampania roxxx - co by nie mówić każda misja inna i wszystkie z jajem :mrgreen: największy obsys to starodawna grafika (choć Blizz dobrze optymalizuje kod gry) a brak antyaliasingu to już %$^#W@ - przyjrzyjcie się krawędzi ekranu telewizyjnego w kantynie... jak nic... k... schody :roll:

Ż.

P.S. polecam kupić samego CD keya - koszt ok 140 pln.

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Ziemko pisze:No Duran mowil jasno, ze sluzy komus innemu niz Kerrigan, wiec pytanie komu, odwiecznym zaginionym Xel Nagom?
Ostatni raz Starcrafta odpaliłem sobie w gimnazjum, a teraz jestem na trzecim roku studiów, dlatego mogę nie pamiętać sporo, ale o to mi chodziło - właśnie komu służy hybryda (lub jeśli jest ich więcej - hybrydy)? Poza tym moja kopia idzie kurierem jeszcze do mnie, więc pogram dopiero w weekend i dowiem się więcej, ale czy plany wydawnicze Blizzarda określają np. czy w dodatkach dostajemy nowe jednostki itd? Bo być może rozwiążą to jak w Warcrafcie FT - kampania krwawych elfów konkretnie i jednostki tamtejsze - kto wie, czy Xel Nagowie nie pojawią się już w którymś dodatku właśnie (obstawiam Protową kampanię, bo to się samo nasuwa, w końcu filmik z Zeratulem itd.). Ja osobiście nie śledziłem wypowiedzi na temat SC2 mówiąc od samego początku prawie, że to będzie wielka klapa bo tyle kasy wołają itd. Ale jak zobaczyłem reklamę na youtube (bannerek) i na gg nawet to pomyślałem, że nie mogę nie uczestniczyć w czymś, co cały świat będzie robił przez najbliższy rok :wink:.

PS.
Allegro oferuje pudełkowe wersje po 150zł - taką nabyłem. A w Empiku w Czewie 20 kopii zniknęło do godziny 11.12 ;) (Otwierają chyba o 9)

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Żaba pisze:brak antyaliasingu to już %$^#W@ - przyjrzyjcie się krawędzi ekranu telewizyjnego w kantynie... jak nic... k... schody :roll:
Pamiętaj że możesz włączyć sobie AA z poziomu sterowników do karty graficznej, do kart nVidii jest np programik nHancer, znalazłem go jak próbowałem rozwiązać problem AA w EVE :) do kart ATI tez na pewno coś jest. Z tego co czytałem AA bardzo ciężko jest dołączyć z poziomu engina jeśli wykorzystuje się "bloom effect" (odbicia na metalu itp)
Obrazek

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Żaba pisze:...największy obsys to starodawna grafika (choć Blizz dobrze optymalizuje kod gry) a brak antyaliasingu to już %$^#W@ - przyjrzyjcie się krawędzi ekranu telewizyjnego w kantynie... jak nic... k... schody :roll:
Nie dramatyzowal bym az tak o ta grafike :) Zalozenie mialo byc takie, zeby gierka dobrze "pomykala" na slabszych sprzetach i to sie udalo :)
Ponadto maniakom "starego" SC tez dzieki temu sie troszke przypodobali :) Przejscie z SC do SC2 nie jest szokiem, a wrecz wyglada bardzo plynnie :)

Rozgrywka rzeczywiscie jest fajna, nie rozni sie zbytnio od SC. Do tego (oczywiscie jesli ktos lubi :roll: ) jest poprzeplatana taka iloscia wstawek i filmikow, ze tworzy na prawde fajna historyjke :)

Tak czy owak, na razie gierka na BIG +

A jesli ktos ma naprawde "odjechane" na punkcie SC i chcial by wydac troche wiecej niz 140 zeta, to goraco polecam Collector's Edition :) Dolaczona jest zajefajna ksiazka (swietnie wydana w twardej oprawie) z artworkiem SC. O innych "duperelach" typu pendrive stylizowany na "dog-tag" Raynora (z preinstalowanym SC+Brood War), plytka DVD z "behind the scnene", komiksem SC numer 0, plytka ze sciezka dzwiekowa nie wspominajac :)

Zycze wszystkim godzin/tygodni/lat dobrej zabawy przy SC2 :)
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Dokładnie. Blizzard jeszcze nie zrobił ani jednej gry która byłaby wypasiona pod wzgledem grafiki. Po pierwsze stawiają na grywalność, a po drugie starają się aby wymagania sprzętowe były adekwatne do średniej jakości kompa.

Nigdy nie interesowałem się fabułą w RTSach, ale odpaliłem w końcu kilka pierwszych misji aby odpocząć od pvp i musze przyznać, że duża ilość filmików tworzy fajny klimat. Rozgrywka na 'brutalu' też jest wymagająca. Dziś rano spotkałem już kolesia z portretem Jim Raynora za skończenie kampanii. Dobrze że jest battle net, bo wydanie 150zł na gre którą się przechodzi w 1 dzień byłoby smutne :P
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Kosmo pisze: ...Dziś rano spotkałem już kolesia z portretem Jim Raynora za skończenie kampanii. Dobrze że jest battle net, bo wydanie 150zł na gre którą się przechodzi w 1 dzień byłoby smutne :P
Fajne portreciki mozna miec, jak sie kupi Collector's Edition. Nie trzeba przy tym przechodzic calej kampanii 8) Poza tym sa jeszcze rozne "pomagacze", jesli ktos lubi sobie popsuc zabawe dla portreciku/statystyki/itp. :wink:
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

zaborek pisze:
Żaba pisze:...największy obsys to starodawna grafika (choć Blizz dobrze optymalizuje kod gry) a brak antyaliasingu to już %$^#W@ - przyjrzyjcie się krawędzi ekranu telewizyjnego w kantynie... jak nic... k... schody :roll:
Nie dramatyzowal bym az tak o ta grafike :) Zalozenie mialo byc takie, zeby gierka dobrze "pomykala" na slabszych sprzetach i to sie udalo :)

tak było ze wszystkimi poprzednimi grami - ale mulenie SC 2 na moim kompie gdzie crisis działał na max detalach jest... interesujące :wink: spox gra jest mega ale mają chłopcy co paczować :mrgreen:

a propos allegro - sam się zastanawiałem ale fakt że cd keya dostaje w 30 sekund a paczka idzie i idzie... nie mogłem czekać :wink:

@ Adamdo dzięki za info

pozdro,
Ż.

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

K***a mać dostałem gierę. Fajne pudełeczko, wszystko cukierkowo i tanio lepiej być nie mogło. A tu co? Instalacja - miłe zaskoczenie, fajne menu, ale już niesmak leciutki bo jakoś te polskie wyrazy jakby wręcz nie pasowały w przyciski. Nic tam, klikam instaluję, wszystko ok. Instalacja właśnie trwa gdy piszę, ale jak słyszałem głos lektorki nawet urosło w moich oczach (uszach ;) ) - IMO głos pasuje dobrze (nie słuchałem ang jeszcze). Ale jka zobaczyłem Zergi zamiast Zergowie to już się zniesmaczyłem. Zawsze walczyłem o formę Elfowie zamiast Elfy, sprawę rozsądził jakiś p. profesor z UŚ, który wytłumaczył, że w jęz. polskim nazwy ras inteligentnych piszemy z końcówką -owie, a zwierzęcych -i i też się uspokoiłem, rozumiejąc, że faktycznie Zergi z tego względu jest tutaj bardziej adekwatne. Ale kurka blaszka w trakcie tego intra małego co czyta laska w trakcie instalki kilka razy słyszę Zergi a dwa razy bodaj Zergowie :/. Tekst prawie na każdym obrazku różni się i to nawet nie kontekstowo a już merytorycznie od tego co mówi lektorka. WYSIADAM!!!!
Już zasysam klienta angielskiego :|

Chciałem wyszukać na pudełku logo CD-Projektu, Cenegi, kogokolwiek, kogo można opieprzyć. Ale nie ma?!? Czy po prostu ja nie widzę? Po polskiej stronie Blizzarda wnioskuję niestety, że Blizzard sam sobie spolszczył grę? Pewnie przy pomocy jakichś badziewiaków kompletnie nie obeznanych z tematem? Czcionki są niedopasowane, polskie znaki wyraźnie odstają od angielskich i przez to bardzo nieprofesjonalnie wyglądają napisy. Trudno, zobaczymy jak będzie się to prezentować w kampanii. Najważniejsze, że dziś dołączam do milionów szczęśliwych na całym świecie, którzy znów będą tylko bluzgać na lewo i prawo, wyzywać sie od noobów i poczuję za kilkanaście minut to uczucie, gdy przeciwnik po wjeździe do bazy pisze Ci "OWNED!" :D

Tego na szczęście nie zabije żadne tłumaczenie.

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

No, jestem w grze, jak skończę kampanię idę na multi poganiać :wink:
A kontynuując spolszczenie jednak miło zaskakuje już w normalnym filmowym intrze, głosy są inne, ale czy źle dobrane? Mnie się podoba.

"Czas rozkręcić te rewolucję!" :D

Tłumaczenie jest spoko! Billboardy w grze "Mengsk pieprz się!" albo odzywka Raynora w grze "dopieprzmy im" mi pasuje - nie ma zbędnego wulgaryzmu, a jest tak jak powinno być ;) No i jak usłyszałem w kantynie to country co w tle leci... Wiecie skąd ta muzyczka? :wink:
No nie, z Pulp Fiction też jest :D

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Skonczyłem kampanię. Muszę przyznac, że chłopcy z Blizza się postarali- misje były ciekawe i zróźnicowane, przerywniki pomiędzy też mi się podobały. Co do fabuły to nie będę spoilerował, ale powiem że z 1 strony od pewnego momentu spodziewałem się takiego zakonczenia, a z 2 mimo wszystko troche jestem zaskoczony.

@Szrama z tego co wiem za SC2 w Polsce odpowiedzialny jest LEM

ODPOWIEDZ