XenoX

podforum do poszukiwania ludzi, zwłaszcza kontrahentów którzy w połowie transakcji zapadli się pod ziemię

Moderatorzy: Yudokuno, Big Boss M.

ODPOWIEDZ
Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Re: XenoX

Post autor: Knopers »

Jak ktoś chce to teraz zaczął się pojawiać kolega na gg, nawet zapewniał mnie o nadaniu paczki jak najszybciej :) Zarzuty w pełni cofnę, jeżeli "umowa" zostanie wykonana :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Ja dokładnie to samo mam . Ktoś się do mnie odezwał na jego gg i powiedział , że wyśle paczkę i będę miał ja w poniedziałek . Ja poczekam do czwartku a potem zgłaszam to odpowiednim władzom . 300 zł nie dla każdego jest małą kasą .

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Widzę że nie tylko ja mam z nim problemy... miałem z nim zrobić wymianę armia za armię, miesiąc temu do niego doszła (co potwierdził) i z jego strony zaczęło się ściemnianie (jakie-przejrzyjcie posty powyżej). Dzisiaj gadałem z nim na gadu, napisał że na pewno wyśle, że na czwartek każdy będzie miał paczkę w domu (z czego wywnioskowałem że nie tylko mnie w balona zrobił i dokopałem się do tego tematu). Jako że w piątek mam trochę luzu, więc jeżeli nie dojdzie to zgłaszam na policji sprawę o wyłudzenie mienia i oszustwo. Nie śpię na kasie i nie będę dawał jakiemuś oszustowi ponad 5 stów w figurkach za darmo.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Powoli zaczynam myśleć o pozwie zbiorowym. Kolega adwokat mówił iż jeśli łączna nasza suma figurek przekroczy pewna kwotę to mamy prawo już do odszkodowania a kolega w najgorszym wypadku pójdzie siedzieć. Kurcze ciekawe ile osób jeszcze zrobił w balona .
Prosił bym o zgłoszenie sie do mnie ( jeśli jest ktoś chętny) z listą i wycena tego co jest wam winien XenoX. Zobaczę ile osób będzie i jaka kwota by ogólna była .
Pozdrawiam

Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Knopers »

Ktoś wspominał o czwartku. Ja tam swojej nie dostałem :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Powoli zaczynam myśleć o pozwie zbiorowym. Kolega adwokat mówił iż jeśli łączna nasza suma figurek przekroczy pewna kwotę to mamy prawo już do odszkodowania a kolega w najgorszym wypadku pójdzie siedzieć.
Wow, brzmi groźnie.
Ale proponuję nie opowiadać bajek o pozwach zbiorowych, odszkodowaniach i wsadzaniu do więzienia.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

Jankiel pisze:
Powoli zaczynam myśleć o pozwie zbiorowym. Kolega adwokat mówił iż jeśli łączna nasza suma figurek przekroczy pewna kwotę to mamy prawo już do odszkodowania a kolega w najgorszym wypadku pójdzie siedzieć.
Wow, brzmi groźnie.
Ale proponuję nie opowiadać bajek o pozwach zbiorowych, odszkodowaniach i wsadzaniu do więzienia.

A ja proponuję nie zniechęcać chłopaków.

Facet wisi kasę, czy figurki?

Nawet o stówę warto się sądzić - idziesz na policję, zawiadomienie, dajesz dowody z maila, konta itp, postępowanie o wykroczenie (lub jak szkoda będzie spora, lub kwalifikacja inna (inny paragraf) to i wyżej), czekasz 3 miesiące, dostajesz pismo z sądu, wezwanie jako świadek, odpisujesz że chcesz być oskarżycielem posiłkowym, czekasz miesiąc, odbywa się rozprawa 15 min, jak facet się nie stawi to wyrok zaoczny i sprzeciw oskarżonego "gdyż-ponieważ", który zostaje oddalony (pogrzeb babci, egzamin, złamana noga nie działają), ten składa apelację, czekasz miesiąc, dostajesz pismo o terminie, czekasz 2 miesiące, jest sprawa w odwoławczym, 45 minut max i facet skazany. Wyrok prawomocny w chwili wydania, skazany dostanie tak 500 zł grzywny, + 200 zł kosztów, (może być więcej, jeśli to nie pojedynczy wybryk, a wiemy że nie jest), obowiązek naprawienia szkody. A to tylko postępowanie karne o wykroczenie za 100 zł.

A nawet po tym wszystkim jakby nie chciał płacić tej stówy, to pies to lizał, można lekko zahaczyć o wydział cywilny, komornik - choć ja bym wolał oddać za 1 zł dług do windykacji, chciał się bawić, to się pobawi. :twisted:

Najlepszym motywatorem na młodych kogucików jest jednak wiadomość o obecności w KRK, zależnie od rangi wykroczenia/przestępstwa. Taki 20latek z IQ powyżej 70 jak sobie pomyśli że na każdej rozmowie o pracę będzie musiał odpowiadać (i będzie to się ciągnęłooooo za nim) że został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kradzież/oszustwo/wyłudzenie/przywłaszczenie pokornieje w tempie błyskawicznym.
Obrazek

Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Knopers »

Dostał ktoś już swoją przesyłkę? Czy znowu się gdzieś zgubiła? :P

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Stał sie cud . Dostałem figurki . Musiałem mu pogrozić sądem i policja , zęby dostać figurki .... brak mi słów nie można było tak od razu .

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Ja też. Oczywiście niekompletną, nie dostałem podręcznika. Normalnie brak słów...
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Knopers »

Ja nic od niego nie dostałem. Złodziej i tyle, odradzam wszystkim handel jakikolwiek z tym człowiekiem

Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Knopers »

Czy ktoś wie jak sytuacja wygląda? Zmieniło się coś od czasu grożenia sądem? :D

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Ja mam taki problem, że dałem mu pare miesięcy temu armię do pomalowania - Skavenów. Termin się przekłada już 18 dni i ciągle COŚ wypada... Miałem z tym nie wyjeżdżać na forum, no ale widać muszę. Jakieś porady innych "poszkodowanych" jak postępować z nim? :twisted:

EDIT: Otrzymałem co moje, ale też nie do końca.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Gościu ma nie równo pod sufitem, tyle razy zawalił ludzi i nic się nie nauczył :roll: #-o

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

Xenox to zwykły oszust. Czekam na swoja paczke od pol roku....
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

kudlaty960 pisze:Xenox to zwykły oszust. Czekam na swoja paczke od pol roku....
heh - to wiadomo nie od dziś ;)
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

ODPOWIEDZ