Gokish, czyli - jak 3 razy paczki (nie)wysłałem

podforum do poszukiwania ludzi, zwłaszcza kontrahentów którzy w połowie transakcji zapadli się pod ziemię

Moderatorzy: Yudokuno, Big Boss M.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Gokish, czyli - jak 3 razy paczki (nie)wysłałem

Post autor: Marks »

Przedstawiam, w porządku czasowym, moją z Gokishem transakcję.
2.11 – Dogaduję się z Gokishem i robię przelew za rzeczy do VC. Gokish pisze, że w niedzielę, tj. 4.11 wyśle do mnie figurki.
5. 11 – Przelew zrobiłem w weekend, ale najprawdopodobniej dotarł on dopiero w poniedziałek, czyli piątego.
7.11 – Gokish informuje mnie, że nie dał rady wysłać figurek, jednocześnie zapewnia, że wyśle je jutro priorytetem.
16.11 – Gokish twierdzi, że wysłał przesyłki, do mnie i kilku innych ludzi, we wtorek, tj. 13.11. – tak, to już trzeci termin jaki podaje.
16.11 – Proszę go o podesłanie mi na maila potwierdzenia nadania, Gokish odpisuje, że wysłał. Oczywiście nic takiego nie otrzymałem.
19.11 – Dalej nie otrzymałem przesyłki od Gokisha.

Pomiędzy te daty, które wyszczególniłem, należałoby wpisać te, w których nic się nie działo i przydzielić im opis – Gokish zlewa sprawę.
O ile jestem w stanie zrozumieć, że człowiek nie zawsze może zaplanować sobie czas idealnie, i że zdarzają się wypadki losowe, które uniemożliwiają nam normalne działanie, tak gdyby napisał, że nie da rady sfinalizować transakcji przed – i tutaj data – i z góry poinformował o możliwej obsuwie, lub poinformował, że w skutek nieplanowanych zdarzeń przesyłka dotrze do mnie w późniejszym terminie, to bym inaczej na to spojrzał. Póki co, nie widzę nic prócz braku szacunku dla drugiej strony w postaci zapewniania „na pewno dojdzie” oraz kłamstwa w postaci – wysłałem ci na pocztę polecenie przelewu. Otóż nie, nic nie wysłałeś. Pomijam również fakt, że gdyby przyjąć jego wersję zdarzeń – wysłał we wtorek (13) powinien być lekko zaniepokojony faktem, że priorytet idzie dłużej niż 3 dni. Pomijam także fakt, że mimo odczytania wiadomości, odpisywał dopiero po kilku godzinach lub na drugi dzień.

Mimo tego wszystkiego, jestem przekonany, że sprawa zakończy się dobrze, tj. każdy otrzyma to, za co zapłacił. Tak popularna persona forumowa (lub troll jak kto woli) nie dopuści się przywłaszczenia. Jednak piszę tego posta, gdyż jestem poirytowany wodzeniem mnie, i pozostałych kontrahentów, którzy mam nadzieję, zabiorą tutaj głos, za nos. To jest po prostu nieeleganckie. Mam też nadzieję, że termin faktycznego wysłania kupionych przez nas rzeczy, w żaden sposób nie łączy się z faktem, że w ten weekend odbył się Babicach master.
Na forum wyraźnie brakuje tematu pt. „Skomentuj swojego kontrahenta”, gdzie można by było omawiać podobne sprawy.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Podpinam się pod całą sprawę, również czekam na przesyłkę i jak na razie jedno wielkie echo...

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

U mnie sprawa podobnie,
- 5.11.2012 - umowilismy sie co do ceny i przesylki (ktora miala zostac wyslana 7.11.12)
Wysyłka pójdzie w środę bo nie chce mi się biegać z 5 paczkami codziennie. Mam 3 przelewy od Ciebie wyjdzie dziś i jeszcze jeden dojdzie to wszystko poślę.
- 5.11.2012 - wieczorem zrobilem przelew pewnie doszedl 6.11.12
- 7.11.2012 - wysylam pytanie czy paczka zostala wyslana
- 12.11.2012 (okolo) - zrobilem topick w tym oto dziale czy ktos ma do niego kontakt
- 13.11.2012 - Gokish zyje!
Poszły a na przyszłość wystarczy jeszcze jedno PW wysłać a nie po 4 dniach płakać na forum :]
- 17.11.2012 - pytalem na PM czy paczki na pewno zostaly wyslane ale do dzis zadnej odpowiedzi
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Gdyby ktoś dysponował numerem telefonu to byłbym wdzięczny, i pozostali pewnie też
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Ja sie poddaje, poprosilem tego osobnika o zwrot kasy, mam nadzieje ze przynajmniej to zrobi... Zreszta i tak przeplacilem duuuuzo za to co od niego kupilem z powodu mojej nieswiadomosci, a on to wykozystal.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

25. 11 - nadal czekamy. Taka okrągła rocznica się nam zrobiła, to już 20 dni :roll:
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Ja tez nadal ani zwrotu pieniedzy ani kart ...
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Po dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugim oczekiwaniu, dziś, czyli 27 listopada, otrzymałem przesyłkę. To moja najdłuższa i najmniej przyjemna transakcja, na szczęście, właśnie się skończyła.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ostatnie zdanie jakie Gokish napisał przed zapadnięciem na sen zimowy, to tyle że przez jakiś czas będzie miał problemy z netem i nie będzie go na forum. Prosił o kontakt mailowy (Ci co z nim interesy robią pewnie go znają).
Ewentualnie możecie popytać ludzi z XIII kohorty o jakiś inny kontakt do Gokisha.
Obrazek

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

a ja nadal nadal nic nie mam
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

co widzę, Niltag nie dostał jeszcze przesyłki i powinna być u niego niedługo.

Wariaxowi dosyłam bitsy.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Marchewa
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Marchewa »

Witam

Gokish ładnie pięknie tutaj wreszcie napisałeś, ale jest jeden problem do mnie paczka tak jak do Wariaxa przyszła także nie kompletna. BRAKUJE KART MAGII do VC, które także sprzedałeś Niltag. A że masz tylko jeden komplet, a sprzedałeś je dwóm osobą to żądam –
dosłania kart albo kasę oddaj.

Asassello nie bądź adwokatem diabła bo nie znasz sprawy to raz, a dwa on nic nie ma na obronę. Gościu ciągle zaglądał tu na forum i odczytywał wiadomości, ale już nie raczył odpowiadać - „Prosił o kontakt mailowy (Ci co z nim interesy robią pewnie go znają).” Asasello no i co z tego, że podał adres meilowy i kontakt na fejsie jak i tak nie odpisywał. Kontakt z nim wyglądał jak walenie w pusty bęben.

Chciałbym poznać choć jedną osobę, która jest zadowolona z interesu z nim. Bo znam tylko osoby nie zadowolone.

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Co widze, Gokish nie potrafi czytać, w zeszły czwartek zrezygnowałem z transakcji i zażądałem zwrotu, a on dalej chce mi wysłać towar po 2krotnej wartości sklepowej
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Gokish pisze:co widzę, Niltag nie dostał jeszcze przesyłki i powinna być u niego niedługo.

Wariaxowi dosyłam bitsy.
Gokish teraz to mnei zabiles. Piszesz ze wyslales (juz 3 razy wyslales nawet) i zaraz powinno dosc a tu widze przelew z zwrotem kasy, baaardzo ciekawe, ale nie dalo sie tego zrobic 3 tygodnie temu, czyli tak naprawde 3 razy nie wyslales ale pisales ze to zrobiles i teraz potwierdzasz to ze nei wysalales nic i zwracasz kase, chyba sie przestraszyles tego ze mialem dzis juz insc na policje o czym cie poinformowalem.

No nic, przynajmniej dostalem zwrot kasy (po 3 tygodniach).

PS. Dla osob ktore beda od niego kupowac, nie robcie tego nigdy, a za takie walki, przekrety i klamstwa ja bym proponowal zabrac temu panu moda z podforum kupie, sprzedam, poszukiwany, gdyz jest to totalnei nie odpowiedzalna osoba ktorya klamie i probuje kombinacji wszelkiego rodzaju.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Moja sprawa wciąż jest nie rozwiązana. :-? :-?
Zmieniłem zdanie, nie chcę już dosłania żadnych brakujących części, tylko zwrot kasy, za te modele, których nie jestem wstanie złożyć.

Ponadto postuluję, aby temu Panu zdjąć funkcję moderatora.


Edit.:

No teoretycznie mam jeszcze dzisiaj dostać numer przesyłki, która już teoretycznie do mnie idzie.
Zobaczymy co będzie.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jak juz pewnie zauwazyliscie, Gokish nie jest juz modem Targowiska. Administracja czuwa!
Mam nadzieje, ze wszyscy dostali swoje paczki, itp.
Dodam tylko od siebie, ze spodziewalem sie, ze wszystko skonczy sie OK, tylko Gokish po prostu "nie ogarnial zycia".

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Ok, dostałem dzisiaj paczkę z bitsami. Wygląda na to, że wszystko okej.
Fajnie, że wszystko się pozytywnie skończyło, szkoda, że Pan Gokish nie ogarnął "życia" lepiej, dzięki czemu obyłoby się bez tej całej afery.

ODPOWIEDZ