Karlito

podforum do poszukiwania ludzi, zwłaszcza kontrahentów którzy w połowie transakcji zapadli się pod ziemię

Moderatorzy: Yudokuno, Big Boss M.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Re: Karlito

Post autor: Yamcha »

Malkolm, ale tutaj się nie ma co zgadzać lub nie zgadzać. Podałem tylko swoje doświadczenia, jak to wyglądało i ile trwało do tej pory.
Najprawdopodobniej masz racje że da się szybciej i sprawniej, oraz innymi drogami, ale ja po prostu nie żyje tymi sprawami na codzień.
Z e-sądu już korzystam i rzeczywiście polecam. Dużo pierdołek, zbyt mało ważnych by zgłaszać je tradycyjnymi metodami, tą drogą załatwia się idealnie.

Niestety z Karlito i jego figurkami sprawa nie jest taka prosta, żeby je wskazać i komornik wrzuca do worka.
Wspomniane modele, zostały sprzedane użytkownikom, którzy niecierpliwili się w tym temacie. Co się stało z gotówką za nie? Cholera wie, jej zdecydowana większość nigdy do mnie nie trafiła.

Afro - Karlito podobno dostał bana na forum z powodu tej i kilku wcześniejszych akcji. Gdy zasugerowałem, żeby wszedł i napisał co jest grane, odpisał mi że nie ma już tutaj czego szukać.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Słowo wyjaśnienia od administracji: Karlito jak najbardziej może pisać i wyjaśniać w tym dziale oraz prowadzić korespondencję PMkową. Do czasu wyjaśnienia sprawy/skarg ma zablokowane udzielanie się w pozostałej części forum. Nie blokujemy możliwości wyjaśnienia sprawy, natomiast nie chcemy żeby nam ktoś zarzucił ze nic nie zrobiliśmy pomimo wiedzy że coś jest nie w porządku.

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Hej!

Karlito powolutku, zaczął rozliczać się ze mną i uregulował już część swoich zobowiązań.

Mohort88
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Mohort88 »

Może mi ktoś podesłać pm z aktualnym nr tel do Tomka tzn. taki na którym nie ma zblokowanych połączeń przychodzących.
Jakiś czas temu zostawiłem u niego smoka, którego chciałbym odebrać.
x

Mohort88
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Mohort88 »

Może mi ktoś podesłać aktualny nr tel. Tomka. Tzn. taki który odbiera. Ma moją figurkę którą chciałbym odebrać.
x

Awatar użytkownika
Egrim
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Egrim »

Witam
Ma ktos moze jakis mail/numer telefonu do Karlito?
Wisi mi 2 squady do death corpse za ktore dalem 340 zl

A dokladniej...

To bylo ostatnie zamowienie z 2012 jakie robil (kwietniowe. nie wiem czy byly potem jakies, jak je robil to mialo byc ostatnie). Zamawialem sporo death korps of krieg carmaine dragona 2 zestawy troli do chaosu i pare innych rzeczy w tym piechote do gorgony (tacy polaczeni ze soba).

Po 19 miesiacach otrzymalem ostatnia czesc zamowienia (ta wieksza), poza tymi do gorgony (240zl) bo ich nie zlozyli (Karlito mowil ze ma taniej bo sa to zestawy skladane z odrzutow i tyle czasu trwalo bo forge world poprawil jakosc modeli przez co maja malo odrzutow)

Skoro mieli problem ze zlozeniem tego zestawu to sie zapytalem (ta rozmowa byla w grudniu 2013 roku) czy mozna wymienic ten zestaw doplacajac na 2 zwykle sklady piechoty juz kupowane normalnie nie zadne odrzuty, odpisal mi ze mozna tak zamienic wiec doplacilem 100 zl
I od tamtej pory kontakt sie urwal.

Karlito posiada tez 1 figurke do dkok bo niechcaco mu sie zawieruszyla w domu jak wysylal mi czesc zamowienia i zostala u niego, wiec nawet nie mam jak upomniec sie o ta figurke.

Wielka szkoda ze o tym temacie dowiedzialem sie dopiero kilka dni temu

Pozdrawiam

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Hmmm a może te figsy nie były oryginalne? FW raczej nie sprzedaje swoich "śmieci" bo psują one renomę firmy. Jeśli paczka szła do Was w okolicach miesiąca to hmmm....nic nie sugeruję ale tyle paczka idzie z Chin gdzie powielanie nie jest z tego co się orientuję karane. Najlepiej sprawdźcie sobie czy nie ma przypadkiem nagminnych podwójnych linii podziału i będzie jasne.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

o ladnie.
Czucher, jesli to co piszesz to prawda to ladnie Karlito pojechal po bandzie.
cena paczki z chin do polski jest stala i zalezna od wagi, w forge worldzie zas cena wysylki to 15% wartosci zamowienia.
wiec czym wiecej osob zamawia tym mniej (na osobe) wychodzi za paczke z chin.
z FG im wiecej osob zamawia tym wiecej trzeba zaplacic za paczke.

z tego by wychodzilo, ze nie robil ludzi w ...uja na ludziki ale i na kase. ladnie, interes zycia :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Egrim
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Egrim »

Odrzuty czyli ze z kilku skopanych zestawow skladaja 1 dobry. Zaraz sprawdze z tymi liniami.

Nie chodzi tu o oryginalnosc figurek tylko o to ze pieniadze zaplacone a figurek ani pieniedzy nie ma

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

przesyłka z Chin jest w 99% przypadków... darmowa:)

wspn
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: wspn »

Forge world ma uniklany kolor zywicy, niemal nie do podrobienia , poniewaz barwi im od razu cala partię producent żywicy.
Niebieskawa szarośc lekko wpadajaca w fiolet, zaden inny odcien, i po tym rozpoznasz oryginal.
Jesli chodzi o linie podzialu i jakość, to tutaj można mocno sie zdziwić, gdyz czasem odlewy potrafia byc lepsze od FW pod warunkiem że sa z renomowanej odlewni( a FW ostatnio miewa i potrójne linie podzialowe i wyrwane kawalki silikonu )
Ech, mawiał dziadek - "Nie dyskutuj wnusiu z debilami, bo sprowadzą cię do swojego poziomu, i pokonają doświadczeniem."
A dziadka należy się słuchać!

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Co do koloru, to różnie bywa. Kiedyś specjalnie kupiłem 3 zestawy piechoty death corps of krieg- jeden na FW, jeden od chińskiego FW i jeden od jakiegoś coolcast czy coś. Ciężko było rozpoznać, który jest który :) (moim okiem laika). Ale to tylko tak w ramach ciekawostki mówię. Nie kupujcie podróbek, bo nie wiadomo z jakiego świństwa są odlewane i w jakich warunkach.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@wspn

Mylisz sie ... :wink: Zamawialem mase rzeczy z FW i kolory byly przerozne (zalezy kiedy odlewane) .Dostawalem wlasnie w takim kolorze jak mowiles (niebieskawy) ,w odcieniu plastiku ,a czasc byla bialawa (taka jak finecast) .No i jakosc tez byla rozna ... Tyranta do tyranidow mialem perfekcyjnego (brak nawet linii podzialu) ,a dredy to porazka jakas :wink: Gorsza niz okryty zla slawa FC .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Wedle ostatniej informacji którą dostałem od Karlito, z powodów finansowych wyprowadził się z Bruna, dnia 1 września.
Miał się ze mną kontaktować w sprawie dalszego spłacania, ale przepadł jak kamień w wode.
Telefon też ma wyłączony, więc kontakt z nim jest niemożliwy.
Ja niestety znów rozważam drogi oficjalne.

Egrim, czy Twoja sprawa coś ruszyła?

Awatar użytkownika
Egrim
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Egrim »

Yamcha pisze:[...]

Egrim, czy Twoja sprawa coś ruszyła?

Troche
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=179&t=45362

Okazalo sie ze moje figurki mial jeszcze posrednik Wspn przez ktorego Karlito robil zamowienia (nie wiem czy wszystkie) poprostu ich od niego nie odebral co mozliwe ze mnie uratowalo, aktualnie moj kontakt z Wspn sie zerwal (ponoc na urlopie) wiec czekam.

Zato juz wiem ze figurki byly z forge world discount, nie wiem czy to chinole czy nie, Wspn pisal mi ze to figsy odlewane w fabryce GW po drugiej zmianie (wychodzilo by ze nielegalnie)

wspn
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: wspn »

Bardzo pieknie.Widze że awansowałem w hierarchii, i teraz jestem wspónikiem pana K.
Chciałbym dla jasności sprostować. Kiedy była możliwość sćiagania z FW disocunta to podlaczałem sie z chęcia do zamówienia, bo modele były naprawde super wykonane i po bardzo atrakcyjnej cenie.(i żaluje że juz nie istneją:( )
Pan K podlaczył sie kilka razy pod zamówienie, i to wylacznie pod swoje potrzeby ( wiem, bo widziałem pomalowane modele tego co zamawiał na zdjęciach w galerii).
Ale w ostatnim, zimowym zamówieniu zamówił coś dla kogoś ( jak sie pożnej okazało dla Egrima własnie)bo pilnie potrzebował.
Więc naprawde proszę juz mnie nie mieszać w żadne afery związane z panem K. Odpowidam tylko za swoje postepowanie, i jakbyście za moim posrednictwem coś zamawiali albo zalatwiali i nie wywiąże sie , wtedy mnie oskarżajcie.
Pozdro 4all !
Ech, mawiał dziadek - "Nie dyskutuj wnusiu z debilami, bo sprowadzą cię do swojego poziomu, i pokonają doświadczeniem."
A dziadka należy się słuchać!

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Forge discount to nielegalne kopie, nie zadna druga/trzecia zmiana, odlewana w Forge Worldu. Ordynarnie rzniete kopie oryginalow, w Chinach i u Ruskich. Ciezko powiedziec gdzie dokladnie, bo slady ludzi zajmujacych sie Forge Discount oraz kilkoma podobnymi sklepami, wygladajacymi bardzo podobnie w sensie dizajnu, prowadza raz do Chin, raz do Rosji. Dodam, ze FW Discount na tej slawnej "trzeciej" zmianie odlewal rowniez figurki innych firm, w tym polskich. Tez, niewatpliwie, skladane z odrzutow paru oryginalnych zestawow...
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Żeby być uczciwym, muszę napisać że Karlito jakoś ogarnął sobie życie i po dość długim okresie milczenia powoli wrócił do spłacania. Wprawdzie do "bycia na zero", jest jeszcze dość daleko, ale widać że facet stara sie zrehabilitować.

Rasz12
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Rasz12 »

Karlito to oszust!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH GO KTOŚ ZNAJDZIE NA TURNIEJU I PRZEMÓWI TEMU OSZUSTOWI(TAK KARLITO,YAMCHA POTWIERDZI)DO ROZSĄDKU! CHYBA ŻE JAKOŚ MI SIĘ Z TEGO WYTŁUMACZYSZ

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Ponad pół roku mineło od mojego ostatniego wpisu. Jeśli kogoś ciekawi, jak wygląda sytuacja, rysuje się ona następująco.
Karlito powoli bo powoli, ale wciąż skrupulatnie, comiesięcznie spłaca swoje zobowiązanie wobec mnie.
Tak że w sumie, jest OK i można powoli mówić o odbudowie zaufania.

ODPOWIEDZ