Empire Armylist by Border Princes

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Re: Empire Armylist by Border Princes

Post autor: Phelot »

Ja - jesli oczywiscie uznacie ze gadam sensownie;p Siedzę właśnie nad zmianami (liczac pewnie juz z 5 czy 6 godzina w ciagu 3 dni). Obiecywalem ze cos napisze w weekend, ale tak sie sklada ze mocno glowkuje nie tylko nad tym co jest przegiete ale jak to zbalansowac, co czesto sie wiaze z tym ze cos innego wypada polepszyc badz pogorszyc (zeby byla konkurencja - unitow czy wyposazenia dla herosow) ;P

PS. Dobrze Łukaszu, że jestes. Jak numer ten sam to spoko - mam go nadal;] Bardziej jednak chcialem pogadac luznie (komorka to juz raczej jak cos waznego;p), wiec jak cos zagladaj na maila. Pozdro;]
Obrazek

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Ja też jestem już częściej.

Problem ze mną jest taki, że długo nie grałem (znowu prawie 6miechów :( ) i przez to wiele nie mogę powiedzieć, poza teorią.
Może coś się w tym zmieni, choć nie wiem:/
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Wracając do tematu :) tak sobie myślę, że Free Companies by byli nawet użyteczni, gdyby mieli ekwipunek i staty jak w obecnym oryginalnym kodeksie, ale dodatkowo zasadę skirmish i unit size 5+. Taki mały oddziałek, który zwiększa ilość wystawień i czasem ze swoimi 10 atakami może coś małego ubić / naruszyć, a dodatkowo nadaje się do zadań specjalnych - atak na maszynę, obcinanie marszu. Tylko nie wiem jaki koszt wówczas. Co o tym myślicie ?

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

ja właśnie skończyłem urlop ;)

Co do korekty Army Listu, to nie będę kopiował po raz kolejny wypowiedzi umieszczonych powyżej.
wiecie gdzie jest problem w zaakceptowaniu przez innych graczy. To zbytnie "poprawienie" niektórych jednostek oraz nadmierna komplikacja zasad.
1. Piechota State Troops po naszych korektach OK
2. Speciale Pistoliersi (nie grzebać); Morta S4 większa cena. Legendary orders - wycofać
4. Z bohatrów poprawić jedynie kapitana i Generała. Z inżyniera zdjąć slot Hero. zrobić go jednoosobowym oddziałem np. w specialach.
3. Magiczne przedmioty jedynie skorygować bez ubercombosów... i tyle. Mało i dużo zarazem.

Mnie by to wystarczyło.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Zawsze byłem ciekaw jak wasz book się spisuje na nocarzy, oto efekty:
Zagrałem nocarzami(hiper mocny ofens) na "borderowe" imperium, nie zdołałem podejść, w trzeciej turze nie miałem niczego, absolutnie niczego na stole(wszystkie 4 tysiąclaki padły w pierwszej turze podczas strzelania i magii). Wszystko wystrzelane i rozjechane przez czołg oraz tony kawy. Imperium straciło może 200p w wyniku "moich" akcji(miskast na dubletach 2).

Ballet Report(ta walka nie zasługuje na Battel Report)
I- imperium wybija wszystko co duże i złe, znikają oddziały "Otwieraczki do puszek", trolle spanikowane konflagracją, 1/3 armii zostaje zniszczona lub ucieka
II-imperium wybija wszystko czego dużo i jest złe, znikają wszystkie oddziały "Wybić CR'em", 2/3 armii zostaje zniszczona lub ucieka
III-imperium wybija wszystko co czego nie było dużo anie nie było dużo, ale nadal złe, znikają wszystkie oddział "Niespodzianki", 3/3 armii zostaje zniszczone lub ucieka

W jaki sposób nabiłem te 200, jedno działo wybuchło i jeden mag społowił się od nieudanego czaru.

Nie jestem najlepszym graczem(mój przeciwnik gra w warhammera może 2-miesiące) w Polsce, ale w tej bitwie wypadłem gorzej niż ogry. Prośba, zróbcie play testy, sam nie raz się przekonałem że zasady które wydają się wyważone na papierze na polu walki masakrują demony.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

likaon pisze:ale w tej bitwie wypadłem gorzej niż ogry
ziomek co Ty masz do Ogrow przepraszam bardzo?


Sa!nt: Kolego a Twój post co wnosi do tematu przepraszam bardzo?

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Ogry to bardzo fajna armia i nie ma do niej zastrzeżeń(acz tak ładne model powinny mieć znacznie wyższe statstyki), dlatego napisałem gorzej niż ogr, a nie jak ogry. Chodzi o to Em by BP zjada NG w trzy tury, pomimo że kilku ludzi mówi że ta armia jest 10-razy lepsza od demonów, oraz to że na armia patrzy się jak na całość(na kombosy, a nie pojedyńcze jednostki i przedmioty)
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Nie no , porównywanie jednego booka autorskiego do drugiego autorskiego i stwierdzenie że któryś jest gięty , jest poprostu idiotyzmem , nie mówiąc że ten "book" goblinów jest napisany bardzo słabo i w porównaniu do tego by BP to obsysa pałę po całości.... Ponadto , gracze którzy wykonali owy test :

a) gówno wiedzą o tej grze , mało grają , nie grają na turniejach.
b) muszą mięc optymalnie(turniejowo) ułożone rozpiski żeby test miał sens.
c) nie można na podstawie jednej gry stwierdzić czegokolwiek o danej rzeczy , potrzeba ok.20-30 gier żeby można było dojść do sensownych wniosków.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

I co z tym naszym Bookiem?? Bo sam go wezmę i poprawię :P
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

-SaH-@ zdaje się że projekt uniknął drugiej edycji debatowania nad zasadami gdyż zbliża się 8edycja i wiele osób jak zwykle ma wielkie nadzieje na nagłe zbalansowanie, ugrywalnienie, uproszczenie i urealnienie warhammera. Nie żebym kpił ale moim zdaniem powinniśmy już tworzyć empire armybooka dla 8edycji, tak na wszelki wypadek :)
"Proch to nic innego jak zmielony spaczeń" - król Bretonni.

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Ja bym zrobił szybkie "odchudzanie" tej wersji co ją przegięliśmy i wrzucił na forum Empire.com

Może wrzuciłbym jeszcze i na inne fora anglo języczce. Nawet jeśli mieli by zjechać projekt, to niech będzie wrzawa, która potwierdzi, że nie podoba nam się Panzer Empire. Gdybym chciał masy czołgów to grałbym w 40K.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Albo flames of war :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Prawdopodobnie marzec -czerwiec 2011 nowe empire....dać se siana i poczekać...
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Po szalenie baaaardzo długiej mojej nieobecności tutaj (bądź baaardzo zdawkowym pojawianiu się od czasu do czasu na BP a to wszystko spowodowane zmianami w życiu i nie tylko) pora bym się wypowiedział znowu w tym temacie. Od dobrych 2 miesięcy siłuję się z Naszymi wypocinami, które popełniliśmy i postaram się swoje przemyślenia wrzucić tutaj podczas nadchodzących świąt (nie ma to jak tydzień wolnego od roboty w szkole). So stay frosty boys ;)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Ha! Będę czekał, świąteczne ciasto będzie, piwo/sok i poczytam:)

Widziałem właśnie na Warhammer-Empire że coś tam szykują, można by i rzucić nasze. Pracownicy GW w końcu z tego żyją, więc jakieś największe akcje do nich dochodzą? Może teraz Imperium nie dostanie koleś, który kilka miechów pracował w Firmie.

Sam mało grałem, więc wiele przemyśleń nowych nie mam, poza może dużo chłodniejszym już spojrzeniem. Kilka razy pałę przegięliśmy grubo (że o banner of reloadnig już nie wspomnę i w ogóle magiczne+inżynierskie to słabo to widzę jeśli to nie jest pistolet jakiś jakiegoś mega Witch Huntera), dwuraki dla FC za 2pkt jednak, inżyniera jakoś jednak nie do hero a tylko do rarowych maszynek, jeszcze troszkę droższy Helblaster bo kosi wszystko bez proximiti, za dużo magicznych sztandarów i niektóre bronie też tak średnio, kuszole za 8pts ale oba unity (lusze i gunny) za to z light armorką, łuki to nawet za 6pts i myślę, że byłoby ok :D
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Dobra! Robotę czas zacząć. Oto moje subiektywne zmiany w AL by Border Princes.

Część I
Lords:
- General of the Empire
> Commanding Presence do usunięcia
> Halberd za +6pkt
> Brace of Pistols koszt podniesienie do +18pkt (2 x więcej niż za jeden pistolet)

- Templar Grand Master
> podrożenie bonusów LO o +5pkt
> dodanie bonusu Zakonu Morra (wzbudzanie strachu) za +25pkt

- Arch Lector of Sigmar, Hight Priest of Ulric oraz Wizard Lord bez zmian

Heroes:
- Captain
> usunięcie Commanding Presence
> Brace of Pistols koszt do +12pkt (znowu 2 x więcej niż za jeden pistolet)

- Warrior Priest of Sigmar, Warrior Priest of Ulric, Battle Wizard i Master Engineer bez zmian

Core:
- Halberdiers
> Light Armour w standardzie a Heavy Armour za +1pkt

- Spearmen
> Light Armour w standardzie a Heavy Armour i Shield oba za +1pkt

- Swordsmen bez zmian

- Handgunners
> Light Armour za +1pkt

- Crossbowmen
> cena powraca do 8pkt
> Light Armour za +1pkt

- Archers
> cena powraca do 8pkt

- Huntsmen bez zmian

- Free Company
> Great Weapons do usunięcia

- Knightly Orders bez zmian

Special:
- Greatswords bez zmian

- Teutogen Guards
> z opcji IC usunąć bonus LO

- Reiksguards on Foot
> z opcji IC usunąć bonus LO i potanieć do +2pkt

- Knights of the Inner Circle
> opcje LO podrożyć o 2pkt
> dodać bonus Morr (wzbudzanie strachu) za +8pkt

- Pistoliers
> Heavy Armour kasuje Fast Cavalry

- Outriders
> usunąć Barding
> Heavy Armour kasuje Fast Cavalry

- Great Cannon i Mortar bez zmian

Rare:
- Flagellants, Wolf-Kin i Helstorm bez zmian

- Helblaster Volley Gun
> cena wzrasta do 150pkt

- Steam Tank
> dodać ulepszenia z Helblasterem, Mortarem i Platformą z Inżynierami


Jutro część II dotycząca przedmiotów magicznych
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

- Commanding Presence bym zmienił na Hold and Turn.
- Rycerstwa bym póki co nie tykał (KO, KO IC i GM, GS, RoF, TG)
- Handgunners, Crossbowmen, Archers - jak Thrawn
- Walcząca piechota Core do dopracowania.
- Helblaster - jak Thrawn
- Pistoliers i Outriders - zabrać HA, ewentualnie jak Thrawn, tylko zostawić Outriderom barding
- Steam Tank - zostawić jak jest obecnie w oryginalnym booku, tylko 1 na 2000 pts. i nie ma punktów za połowę ran
- Przedmioty magiczne - zostawić jak jest obecnie w oryginalnym booku, tylko wprowadzić kilka dyskretnych poprawek - np. tak jak dostał w Empire by BP Banner of Daemonslayer
- Resztę bym póki co bym zostawił i zabrał się za nią ewentualnie przy następnych poprawkach.

pzdr
-ism

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Większość to widzę, że podobnie, co zresztą już napisałem wyżej, ale...

Zostawmy to o co tyle walczyliśmy czyli GW dla FC, zostawmy Commanding Presence oraz przedmioty magiczne wyrobione, tyle że z drobnymi zmianami, ale na pewno nie powrót do tych z AB. I nie kasujmy tych opcji różnych, dla poszczególnych jednostek, bo o to również nam chodziło, o mnogość. Jak ktoś nie chce, niech nie bierze, ale niech może :)
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Czy ktoś z Was linkował już na wahammer-empire.com do naszej listy armii?
Obecnie i tam rozkręciła się wielka dyskusja o tym jak powinien wyglądać nowy book. Podrzucane są pomysły do każdej kategorii. Możliwe, że przyszły twórca booka prędzej przeczyta tamto forum.

Wracając do pierwszego pytania, prosiłbym by ktoś z lepszym angielskim od mojego napisał dwu zdaniowy wstęp dotyczący naszej pracy i założył tam topic o naszym army liście. Czy ktoś z Was może to zrobić?

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Dzisiaj się tym zajmę. I give you my word on it Sir!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

ODPOWIEDZ