Strona o imperium

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Strona o imperium

Post autor: wmedrala »

Jeśli chcecie się przyczynić do rozwoju strony o imperium http://www.imperium.keep.pl/pl/001/
możecie wysłać artykuł o imperium na dowolny temat pod adres wmedrala@gmail.com[/url]
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, o 13:52 przez wmedrala, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

stronka się nie otwiera...

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

Już dałęm zły link

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Mi się nadal nie otwiera...

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

przerwa techniczna do odwołania strona powstaje!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

no to zobaczymy jak się rozwinie :) może coś dorzucę (choć imperium rozegrałem dopiero 10 bitew)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ogólnie sam pomysł mi się bardzo podoba... ale kilka uwag z mej strony:

1. "Imperium" - wciśnięte w miejsce gdzie nie jest widoczne, zabawna czcionka i kolor zlewający się z tłem
2. Zacytuję wstęp do opisu Imperium:
"Imperium, jest to jedna z najpotężniejszych armii Starego Świata. Złożone z ludzi potężne, doskonale wyszkolone regimenty niszczą każdą armię wroga. Tylko dzięki wspaniałej musztrze żołnierzy Imperium przetrwało tyle lat. Imperium złożone jest z wielu prowincji, a każda posiada swojego władcę (elektora). W bitwach armie wspomagane są przez wynalazki inżynierów takie jak Wielkie Działa, Moździeże, Rakietnice i jedną z najpotężniejszych maszyn Starego Świata - Piekielnik. Na większe bitwy wytaczany jest także niezniszczalny czołg parowy który bezględnie niszczy armię wroga. Czasami potrzebne jest także wsparcie sił wyższych. Czyli magów i kapłanów Sigmara, potężnego lecz, jak niektórzy powiadają zbyt porywczego Boga. Imperium jest stale atakowane przez hordy zielonoskórych i wampirów, lecz w wojnie nie jest osamotnione, gdyż pomagają mu Krasnoludy i Elfy wysokiego rodu."

Zbyt często pojawia się słowo "Imperium", zamiast "niszczą każdego wroga" dałbym coś w stylu "stawiają czoła niebezpieczeństwom Starego Świata, bo Imperium nie niszczy wszystkim ot tak :P
Niektórzy pewnie będą czepiać się co do "Piekielnika" i jego skuteczności. Czołgi nie są wytaczane, bo wytoczyć to można działa :P Czołg też nie jest w stanie zniszczyć bezwzględnie armii wroga :P Lepiej napisać, że Imperium wystawia czołgi, będące największym osiągnięciem technologicznym Starego świata.
Sigmar porywczy? Chciałbym, żeby taki był :D On raczej rzadko interweniuje, wystarczy porównać z bóstwami chaosu, które non-stop mieszają się w sprawy śmiertelników.

wmedrala: Proszę nie przyjmij tego jako efekt mojej wredoty bądź nieżyczliwości. To są po prostu moje spostrzeżenia. Nie jestem mistrzem stylistyki, ale rzeczy które wspomniałem jakoś gryzą nie tylko w oczy... Pewnie wielu czepi się do tego co sam zaproponowałem.
Trzymam kciuki za tę stronę i gratuluję chęci, mi raczej by się nie chciało...
Jeśli fani Imperium będą mogli mieć duży wpływ na kreowanie strony, to wróżę jej dobrą przyszłość.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Super pomysł, z czasem pewnie dorzucę coś od siebie(historię mojej powstającej armii z opowiadankami i zdjęciami :wink: )

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

i Karol Franciszek nie jest Imperatorem tylko Cesarzem...

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Arte pisze:i Karol Franciszek nie jest Imperatorem tylko Cesarzem...
Jak ja nialubie tego slowa. Dwa okreslenia na jedna funkcje wymyslone niewiadomo po co. W angielskim slowa Cesarz nie ma i nawet wladca Japoni jest nazywany Emperor w tym jezyku. Propomuje zostawic imperium i imperatora a cestarstwami i cesarzami sobie glowy nie zawracac bo to zbedne slowa w naszym jezyku.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Co do cesarza, to można by używać tego określenia wnioskując, że Empire bazuje na Cesarstwie Niemieckim, gdzie na tronie zasiadał cesarz. Z kolei jak napisał Cord, car, cesarz, imperator, car, to wszystko po angielsku to emperor, no może czasem na cara mówią tzar... Ale znaczenie jest to samo.
Poza tym podręcznik polski dotyczy Imperium, gdzie jeśli się nie mylę rządzi cesarz, co jest pewną niekonsekwencją. Imperator brzmi przyjemniej i bardziej doniośle :P

Karol Franciszek?! Tego chyba nawet w polskiej wersji nie tłumaczyli, to nawet w wersji angielskiej jest po niemiecku, po to by nadać klimatu. Zaraz zaczną nam się mnożyć Baltazary Złote i Ludwiki Czarne Hełmy... a może od razy Harry Garncarz?
Ja rozumiem, że należy o nasz język dbać, ale bez skrajności i gwałcenia innych języków... Słyszeliście, żęby o niepodległość USA walczył Teddy Boneshko?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

cesarz, władca cesarstwa, tytuł monarszy wywodzący się od jednego z członów imienia Gajusza Juliusza Cezara (Cezar); łac. Caesar stanowiło jego przydomek rodowy (cognomen), noszony również przez Augusta (jako adoptowanego syna Cezara) i odtąd używany jako element tytulatury (imienia) władców państwa rzym. (cezar). Chociaż nie był to ich jedyny ani najważniejszy tytuł (august, imperator, princeps), w niektórych językach — w tym po polsku (także np. po niem. Kaiser) — przyjął się jako określenie władcy państwa rzym. oraz najwyższy tytuł monarszy; w in. językach jako nazwa tej godności utrwaliły się formy pochodzące od rzym. tytułu imperator (np. fr. l’empereur, ros. impierator, ang. emperor).
Szanuj swój język Cord. Nie po to nasi przodkowie ginęli byś teraz mówił, że jakieś określenia nie są potrzebne. Polski język jest piękny dzięki swojej różnorodności. To polska strona więc powinna być przystosowana do standardów polszczyzny :wink:

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

No więc tak :
Dzięki Blaesus - masz rację nie jestem dobry w pisaniu( ale z czasem będzie lepiej) na pewno niebawem poprawię tekst.

No i jeszcze tyle że nie będe pisał cesarz ponieważ ogólnie nawet w army booku napisane jest imperator.

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

Mam prośbę jako że jestem słąby z photo shopa. Czy ktoś mógłby zrobić Logo do strony?? O ile się nie mylę rozdzielczość 800x...(rozmiar bannera na stronie np.http://www.twierdzalotr.pl

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

oto nowy adres strony prosiłbym jeszcze o nierejstrowanie
http://www.whfbimperium.tnb.pl

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

Ok można się logować

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

wmedrala pisze:oto nowy adres strony prosiłbym jeszcze o nierejstrowanie
http://www.whfbimperium.tnb.pl
To jest nowa wersja strony ,tak?

Zwracam uwagę na to iż po kliknięciu na galerie zdjęcie które jest tam zamieszczone nie powiększyło się;]

Oczywiście postaram się coś napisać/wnieść aby twoja strona imperialna rosła w siłę;]

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

W polskim AB jest imperium, imperator i Karl Franz z cala reszta bez zadnych nadwislanych udziwnien. Kiedys jak czytalem AB dwarfow to bylo tam jakies bekniecie o cesarzu ale tylko tam na nie natrafilem (nawet w RB PL to imperator chyba).

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

To jest darmowy layout? Może czas zrobić własny? Strona na pewno będzie wyglądała dużo lepiej i profesjonalniej.

Chyba też lepiej by było zrobić jakieś menu tematyczne? Rozpiski, coś dla początkujących, sekcja modelarska, fluff, opcji jest mnóstwo. Póki co średnio to wygląda...

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

Ktoś chętny do zrobienia loga strony??

ODPOWIEDZ