Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pytania początkującego

Post autor: tilt112 »

"Modele z zasadą harcowników (Skirmishers) nigdy nie blokują linii widzenia, zaś same są widziane / dają osłonę (Cover) zgodnie ze swoim rozmiarem - zależnym od typu jednostki. Zasada ta nie obowiązuje, kiedy harcownicy ścieśniają się do walki - wtedy blokują linię widzenia normalnie".

Pytanie:
Czy zwykłe modele np:. Halabardnicy dają osłone Ouridersom hard cover? I czy outriders mają kare -2 do trafienia za takiego oddzialu?

Jeżeli Hero nie przyjmnie czelendza a jest tylko on sam na pegazie to może zadawać ataki ?

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

wg mnie tak, halabardnicy dają kawalerii hard cover.
Bohater jak nie ma gdzie się wycofać tak żeby nie walczyć, albo nie ma innego który pójdzie do chalenga to nie może odmówić. Tak było w 7, 8ed zasady jeszcze słabo znam, więc mogę się mylić :lol2:

Awatar użytkownika
Deathall
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Deathall »

Dalej tak jest, bohater nie może odmówić challenga jeśli nie ma się gdzie schować. Co do pierwszego pytania to w uściśleniach jest "Jeśli większa część oddziału (lub, w wypadku modeli pojedynczych – modelu), do
którego strzelamy, jest przesłonięta przez inny oddział, cel ma twardą osłonę." czyli wynika z tego jeśli na drodze Outridersów są halabardnicy to maja minus do trafienia.

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

jeśli skirmisze dają twardą osłonę, a oddział który za nich strzela nie ma kary to jest całkiem możliwe że taki odział nie ma też kary strzelając przez normalną piechotę.

Awatar użytkownika
Deathall
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Deathall »

a gdzie napisałem ze strzelając przez jednostkę skirmish nie ma się kary?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

jeśli chcesz strzelić z outriderów którzy stoją za jakąś piechotą to nie masz kary, natomiast jeśli przeciwnik chce do nich strzelać ma minusy za hardcover
doczytać trzeba dokładnie
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Deathall
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Deathall »

Staram się czytać dokładnie, może coś przegapiłem, jeśli tak oświeć mnie, wg vlos jeśli miedzy strzelcami a celem jest jednostka która ma rozmiar o wielkości równej lub mniejszej o tylko 1 od celu lub strzelca, to obowiązuje kara za hard cover. No chyba ze faktycznie czegoś nie zrozumiałem :P

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Deathall pisze:Staram się czytać dokładnie, może coś przegapiłem, jeśli tak oświeć mnie, wg vlos jeśli miedzy strzelcami a celem jest jednostka która ma rozmiar o wielkości równej lub mniejszej o tylko 1 od celu lub strzelca, to obowiązuje kara za hard cover. No chyba ze faktycznie czegoś nie zrozumiałem :P
jeśli są równe rozmiarem, zarówno cel jak i jednostka będąca celem (strzelcy nie są więksi od celu jak i jednostki "zasłaniającej), a zakładamy że to piechota, nie stojąca na górce), a pomiędzy nimi jest jednostka o tej samej wielkości to po prostu najzwyczajniej nie widzisz, przykład

1) gobosy z łukami (stoją w terenie otwartym, nie na górce) chcą strzelać do halabardników zasłoniętych przez handgunny, poza obrys handgunnów wystaje jeden halabardnik, wtedy gobosy mają -2 do trafienia za Hard cover
gdyby halabardy były zasłonięte całkowicie, wtedy Gobosy nie mogą strzelać

2) gobosy z łukami(analogicznie jak wyżej) chcą strzelić w outriderów znajdujących się za jednostką handgunnów, tak czy siak mają -2 karę za hard cover

tak to wygląda w podręczniku
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

nie wiem czy to już gdzies tu było, ale jak ktoś ma chwilkę , to prosze aby podzielił się wiedzą, bo ja utkwilem jeszcze w 7 edycji. (tak/nie)
1. czy kontrszarża detachmentu - daje bonus do CR?
2. czy czołg wystawia się w tej samej fazie co resztę maszyn?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

1. Moim zdaniem tak.
2. Czołg to teraz rydwan. Poza tym, poprawcie mnie proszę jeśli się mylę, ale chyba już nie trzeba wystawiać wszystkich maszyn jednocześnie.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Z tego co wiem, to przez jakiś czas był taki news (i nawet powiedział to sedzia). Ale potem chłopaki doczytały i okazało się, że idą wszystkie naraz (chociaż powiedział to ten sam sędzia, więc może nie jest to na 100% :wink: )
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

A gdzie zatem jest taki zapisek w rb?

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Nie trzeba wystawiać wszystkich maszyn jednocześnie.

Awatar użytkownika
gotih
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Warszawa Kult

Post autor: gotih »

Pabis pisze:Nie trzeba wystawiać wszystkich maszyn jednocześnie.
niestety trzeba, (Rulebook str 142)
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Niestety prawda. Plus chociaż taki, że czołg to już nie maszyna.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Parufka
Mudżahedin
Posty: 343

Post autor: Parufka »

Która z tych dwóch formacji (outriderzy, pistolerzy) wam się lepiej sprawdza w bitwach na duże punkty (2500-3000)? Wpadło mi w ręce kilkanaście niezłożonych figurek i zastanawiam się w której opcji je złożyć?

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Na 8 edycje obydwie są niegrywalne , przykro mi.

Awatar użytkownika
Barney
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Barney »

Pabis pisze:Na 8 edycje obydwie są niegrywalne , przykro mi.
akurat outriderzy imo jeszcze jakos daja rade. byle ich gdzies schowac albo postawic w miejscu gdzie nikt do nich nie strzela.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Aż tak źle z tymi rajtarami? Przyznaję, że grałem na 8ed nimi bodajże raz, mała bitwę, ale sprawdzili się. Co prawda by skutecznie strzelać muszą walić z 6 cali, ale darmowy ruch przed bitwą chyba to rekompensuje.
Vae victis!

Awatar użytkownika
bayer
Mudżahedin
Posty: 337
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bayer »

Jedni i drudzy się opłacaja, w zalezności na kogo grasz. Są upierdliwi dla przeciwnika, a wangard zrobił z nich jeszcze lepszy oddział niż był IMO.
Radzę skleić po 5 (pamiętaj omuzyku :) ) oba oddziały jak masz z czego, jak nie to ja polecam outriderów.
Grejt Puzon of de Empajer

Zablokowany