Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Re: Pytania początkującego

Post autor: Kokesz »

Albo będzie sprzedawać oddzielnie za kosmiczne pieniądze.
Obrazek

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

tak samo jak blazing sun moze?
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

#helion# pisze:Kapitan na Pegazie->monstrous Cavalry, jeden model
Generał na Gryfie-> Monster & Rider, dwa różne modele na potrzeby shootingu/magii etc.
Arcyś na Radiolce-> bohater na rydwanie, j.w
A jak do tego ma się fragment który zacytowałem?

"a character and his mount are treated as a single character model for all rules purposes (...)"

Bo rozumiem z niego, że genio na gryfie to jest jeden model for all rules purposes.

Jedyna sytuacja kiedy to są dwa modele dotyczy wtedy gdy chodzi o woundowanie.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

a na kogo możesz modlitwy rzucać?? z tego co pamiętam to:
-kapłan może rzucić modlitwy na siebie
-dowolnego charactera lub championa w zasięgu 12"

gryf nie jest ani jednym ani drugim

EDIT:
gryf i generał to nie to samo co kapitan na pegazie, nie mają wspólnej charakterystyki i można odstrzelić generała z gryfa, ponieważ jest monsterem a nie monstrous cavalry z "spojoną" charakterystyką
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Ja oczywiście rozumiem jak to powinno działać. Po prostu szukałem jak te modlitwy mogą być jeszcze lepsze. :P

Bo według zasad celem oczywiście jest character, ale dany czar działa na cały model.

Zresztą podobnie jest z modlitwą unbrakeable. Rzuca się ją tylko na priesta, a działa na cały oddział.


A według rulebooka generał na gryfie czy papa na altarze to jest jeden model (jak zacytowałem).
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Bizim pisze:Ja oczywiście rozumiem jak to powinno działać. Po prostu szukałem jak te modlitwy mogą być jeszcze lepsze. :P

Bo według zasad celem oczywiście jest character, ale dany czar działa na cały model.

Zresztą podobnie jest z modlitwą unbrakeable. Rzuca się ją tylko na priesta, a działa na cały oddział.


A według rulebooka generał na gryfie czy papa na altarze to jest jeden model (jak zacytowałem).
Źle myślisz. Modlitwą nie możesz uleczyć rydwanu ani gryfa, a jedynie papę lub generała. Twój przykład z modlitwą dającą unbrakeble jest nietrafiony, bowiem jednostka jest unbrakeble tylko dlatego, bo jest w niej bohater z tą zasadą.

Kolejna sprawa generał na gryfie i papa na altarze to nie jest jeden model !!! Altar jest to wierzchowiec typu rydwan, a więc podlega wszystkim zasadom dla potworów służących za wierzchowce, poza faktem, że gdy zginie jeździec nie rzucamy na tabelkę reakcji potworów. Zdanie, przy którym się upierasz znaczy tylko i wyłącznie, że cały model traktowany jest, jakby należał do "typu żołnierzy" rydwan i podlega wszystkim zasadom dla postaci i rydwanów.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Witam, wszystkich po dość długiej przerwie. Przymierzam się do Imperium i chciałbym je sobie kupić. Pytanie, czy to co poniżej wymieniłem nadaje się? Chodzi mi o kupienie całej armii od razu i nie bawienie się w dokupywanie. Wiem też, że podręcznik jeszcze się nie ukazał, ale liczę na wskazówki, w końcu Wy wiecie więcej ode mnie o tej edycji i armii. :evil:

Karl Franz on Deathclaw - 1szt.
Celestial Hurricanum/luminark of hysh - 1 szt.
Empire Demigryph Knights - 2 szt.
Volkmar The Grim on War Altar of Sigmar - 1 szt.
Empire General - 1szt.
Empire Battle Wizards - 1szt.
Empire State troops - 4 szt.
Empire Flagellant Warband - 3szt.
Empire Artillery - 3szt.
Empire Pistoliers - 2szt.
Empire Steam Tank - 1szt.
Empire Battalion - 2szt.

Liczę na szybką i rzetelną odpowiedź.

Pozdrawiam

Solider
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Aktualnie na serio nie da się powiedzieć niczego pewnego.
Trzeba mieć booka w ręku (pewnie środa-czwartek najwcześniej) i przydało by się chociaż raz potestować.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

solider4 pisze: Karl Franz on Deathclaw - 1szt.
Celestial Hurricanum/luminark of hysh - 1 szt.
Empire Demigryph Knights - 2 szt.
Volkmar The Grim on War Altar of Sigmar - 1 szt.
Empire General - 1szt.
Empire Battle Wizards - 1szt.
Empire State troops - 4 szt.
Empire Flagellant Warband - 3szt.
Empire Artillery - 3szt.
Empire Pistoliers - 2szt.
Empire Steam Tank - 1szt.
Empire Battalion - 2szt.
Cóż mogę powiedzieć. Jeśli jesteś w stanie kupić na dzień dobry to wszystko to... (zazdroszczę zarobków). W zasadzie to możesz to brać w ciemno IMHO.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Grand Admiral Thrawn pisze:
solider4 pisze: Karl Franz on Deathclaw - 1szt.
Celestial Hurricanum/luminark of hysh - 1 szt.
Empire Demigryph Knights - 2 szt.
Volkmar The Grim on War Altar of Sigmar - 1 szt.
Empire General - 1szt.
Empire Battle Wizards - 1szt.
Empire State troops - 4 szt.
Empire Flagellant Warband - 3szt.
Empire Artillery - 3szt.
Empire Pistoliers - 2szt.
Empire Steam Tank - 1szt.
Empire Battalion - 2szt.
Cóż mogę powiedzieć. Jeśli jesteś w stanie kupić na dzień dobry to wszystko to... (zazdroszczę zarobków). W zasadzie to możesz to brać w ciemno IMHO.
Tak dobrze to nie ma. Sprzedaję swój Chaos do 40K.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Ja tam bym się jeszcze wstrzymał z zakupami przez parę dni. :P

Bo na przykład 3 boxy artylerii to wydaja się o jeden za dużo (z jednego da się zrobić 1 moździerz i 1 armatę tylko trzeba lawetę sobie skonwertować).

Tak samo pistoliersi są aktualnie raczej średnio-kiepscy. Chyba tylko Reyki twierdzi, że są super fajni w wersji outraidersów.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

A jak będzie chciał sobie pograć w większą bitwę...nie te marne 2500-2750 a np. 4000? :twisted:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

No to na tą okazję lepiej sobie dokupić ze 20 demigryfów i trochę kawy do zapchania corów. :D



Chociaż zobaczymy jak to będzie z bookiem, po cichu liczę, że część z tych plotek (głównie podrożenie, generała, grand mastera, piechoty) to bujdy...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Grand Admiral Thrawn pisze:A jak będzie chciał sobie pograć w większą bitwę...nie te marne 2500-2750 a np. 4000? :twisted:
Do takiego formatu nie dążę, miałem WoCh na około 6k i tylko raz udało mi się na tyle zagrać. Chodzi mi o armię na około 3k, czyli tak w okolicach turniejowych. ;)
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Dlaczego w nowym EURO draft 2, Empire ma limit na 2 Canony? Nie mogli zostawić tego limitu max 4 maszyny i fest?

Myślicie że to zostanie w nowym Empire?

Pzdr.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Może ktoś mi gładko wyjaśnić zasadę paktów? Czy może dojść do Paktu Imperium z VC? Czy takie Pakty są dopuszczane na Turniejach? Co może mi dać pakt i w jakich ilościach i w końcu - czy to się opłaca?

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

diuk pisze:Dlaczego w nowym EURO draft 2, Empire ma limit na 2 Canony? Nie mogli zostawić tego limitu max 4 maszyny i fest?

Myślicie że to zostanie w nowym Empire?

Pzdr.
Pewnie zostanie.
Czolg = canon. To tez pamietaj, jak grasz na czolgu. Wtedy canon 0-1 :D

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

nie dla ACTA!
Won z EURO!

:mrgreen:

Ta edycja zmierza do daleko posunietego balansu (w dol) mogli by dac se siana z tymi restrykcjami
Obrazek

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

Może ktoś mi gładko wyjaśnić zasadę paktów? Czy może dojść do Paktu Imperium z VC? Czy takie Pakty są dopuszczane na Turniejach? Co może mi dać pakt i w jakich ilościach i w końcu - czy to się opłaca?
zasady paktu masz opisane w rulebooku str 139 to nie będę ich przepisywać natomiast wyjaśnię podstawowe zasady
armie dzielą się na 3 fronty
dobry HE WE EMP DF LIZ BRE
zły DE SK VC WoCh DoCh O&G BoCh
neutralne TK OK

dobro tworzy ze sobą prawdziwy sojusz tak samo jak zło
neutralni z innymi tworzą podejrzliwy sojusz
dobro ze złem tworzą desperacki sojusz
do tego jest 1 zasada specjalna dotycząca DE i SK na początku każdej tury rzucasz d6 i na 1-3 sojusz spada o 1 poziom aż do desperackiego
to z czego jaki sojusz może korzystać oraz podziało magi w przypadku desperackiego sojuszu masz na str 138/139 rulebooka
a co do paktu z VC kiedyś był opłacalny nawet desperacki sojusz gdy VC mogli wskrzeszać twoje jednostki z nowym bookiem to przepadło wiec odpowiedz brzmi da się ale się nie opłaca

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

nie dla ACTA!
Won z EURO!



Ta edycja zmierza do daleko posunietego balansu (w dol) mogli by dac se siana z tymi restrykcjami
Żebyśmy powrócili do stanu z początków 7 ed.? Cztery działa, czołg, stada muszkieterów... :P

Zablokowany