Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 19 cze 2019, o 08:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak startować?
PostNapisane: 27 sty 2014, o 13:11 
Chuck Norris

na euro 7 maks, czyli 2 pudła a jednego to możesz od kogoś dokupić, są oferty albo w dziale kupie zamieść info

2016 - 3/1/2
2017 - 3/1/2
2018 - 8/1/2
2019 - 3/0/5

PostNapisane: 27 sty 2014, o 18:23 
Niszczyciel Światów

Jednak zdecydowałem się na trzy pudła, bo załapałem się na rabat dzięki temu, zresztą łatwiej dwóch sprzedać niż kupić jednego.
Dziękuję za odpowiedzi.

PostNapisane: 27 sty 2014, o 20:59 
Chuck Norris

Stan napisał(a):
Jednak zdecydowałem się na trzy pudła, bo załapałem się na rabat dzięki temu, zresztą łatwiej dwóch sprzedać niż kupić jednego.
Dziękuję za odpowiedzi.

Jakbyś jednego z mieczem chciał sprzedawać daj znać na PW.

2016 - 3/1/2
2017 - 3/1/2
2018 - 8/1/2
2019 - 3/0/5

PostNapisane: 28 sty 2014, o 09:29 
Wałkarz

To ja wezmę drugiego demisia :) Jakby co to PW.

PostNapisane: 5 mar 2014, o 19:40 
Powergamer Rozpiskowy

19 halabard (sklejeni 10/19 mam wszystkie bitsy)
10 strzelców (sklejeni , mam wszystkie bitsy)
7 rycerzy (Sklejeni)
bsb (Pudełko Empire Generał )
konny generał (Pudełko Empire Generał )

mam jeszcze konika i rycerza jednego w częściach , ale konika wezmę do bsb i sklęję konne bsb a rycerzyk nie wiem , macie jakieś propzycję ? ( mogę pobawić się z green stuffem i bitsami i zrobić z niego war priesta :P) :D

Czy takie sklejenie ma sens czy lepiej przeprowadzić przeszczep rąk strzelcom i wyposażyć ich w kusze :D ?
Co do tego dokupić w najbliższym czasie i czy to co posiadam na chwilę obecną nada się do nauki gry :) ?

PostNapisane: 5 mar 2014, o 19:52 
Niszczyciel Światów

Brakuje Ci tego co w imperium najlepsze, czyli maszyn. IMO na początek działo+czołg. Dalej obowiązkowo dwóch magów, a potem już sam dojdziesz czego Ci potrzeba.
Konny generał raczej Ci się nie przyda, za to konny BSB jak najbardziej, podobnie konny warrior priest.
IMO strzelców lepiej przerobić na halabardy/włócznie jeśli Ci się uda, ewentualnie łuczników. Ani kusznicy ani strzelcy nie są warci wystawienia.

PostNapisane: 6 mar 2014, o 21:22 
Powergamer Rozpiskowy

Generała skleić jako piechura , a konika zostawić sobię dla innego szczęśliwca czy skleić 8 rycerzyka ? :P

PostNapisane: 6 mar 2014, o 21:46 
Niszczyciel Światów

Generała raczej nie będziesz wystawiał, raczej arch lektora. Ale jeśli już wystawisz dowódcę, to konno, bo można go wtedy lepiej opancerzyć. IMO sklej go konno i używaj jako championa, jak będziesz chciał nim zagrać to masz model.

PostNapisane: 7 lip 2014, o 14:56 
Chuck Norris

czesc. po dlugim rozmyslaniu zdecydowalem sie na Empire.
jako ,ze jestem mega poczatkujacy i widze tutaj na forum jakies ograniczenia, ktorych nie ma w ksiazce armii, mam pytanie.
a mianowicie jak nalezaloby zaczac swoja przygode z ta armia? czy wszystko w ksiedze armii nadaje sie do gry? i ktore jednostki sa najsilniejsze?

pozdrawiam

PostNapisane: 7 lip 2014, o 15:50 
Niszczyciel Światów

Z core praktycznie tylko halabardy i kawaleria. Special jest praktycznie w całości grywalny, ale najbardziej demigryfy i działo. Z rare wszystko mocne.
Na początek kupiłbym batalion, dwóch magów i książkę. Potem trzy demigryfy i generała/bsb.

PostNapisane: 7 lip 2014, o 17:49 
Kretozord

W rarach jest rakietnica. Jest kompletnie bezużyteczna. W specialach są flagellanci i mortary. Również bardzo słabe wybory.
Na pewno warto brać demigryfy, działo oraz magów. Cała reszta jest indywidualnym wyborem i proponowałbym najpierw trochę pograć i zobaczyć co komu bardziej odpowiada, a dopiero potem robić jakieś większe zakupy.

30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

PostNapisane: 8 lip 2014, o 12:27 
Mudżahedin

Imperium to bardzo elastyczna armia. Można ją złożyć ofensywnie i defensywnie. Warto się zastanowić co Ci bardziej odpowiada i co chcesz grać. Możesz złożyć armie bardziej piechociarsko - strzelecką lub full napór na samej kawalerii. Obydwie opcje potrzebują solidnego wsparcia magii. Opcji jest dużo :)

Najpopularniejsze wybory w chwili obecnej to (w nawiasach w jakich oddziałach mniej więcej się ich wystawia):

CORE
- duże oddziały Knights of the Inner Circle (12-15)
- małe Knightly Orders (~5)
- Halabardnicy w dużych klockach (35-40)
- detachmenty łuczników

SPECIAL:
- Demigryfy (3-5/6 modeli w oddziale w zależności od roli)
- Reiksguard (mniej popularni, głównie przez moc gryfów, ale mają swoje zastosowania)
- Działa (1-3)
- Greatswordzi (~30 dają radę, ale bardzo drodzy w punktach, więc mało ludzi ich wystawia, turniejowo w ogóle)
- Pistoliersi (~5 czasami ludzie wciskają małe oddziały)

RARE:
- Hellblaster (1 max 2 koniecznie z inżynierami, zdania co do skuteczności mocno podzielone :D)
- Czołg (1)
- Celestial Hurricanum / Luminark of Hysh (1, mniej popularne, ale ja np. jestem fanem Luminarka)

Herosi/Lordowie bardzo różnie. Generałem najczęściej jest Arch Lector (opcje na piechote, na koniu i na wózku w zależności od kompozycji armii) i Grand Master. Do tego każda rozpa powinna mieć dużego maga. Z Herosów na pewno potrzebny jest kapitan BSB, przydaje się kapitan na pegazie, czasami pojedyńcze konie są szałowe, ale to już wyższa szkoła jazdy).

Jak wybierzesz coś z powyższej listy to będziesz miał na stole raczej grywalne modele. Jak złożysz wszystko do kupy z głową to wyjdzie Ci nawet silna armia :) To czego nie ma na liście jest albo słabe, albo kosztosłabe, albo wymaga wyższego poziomu kminy żeby działało, ale skoro jesteś początkującym to raczej nie polecam ;)

PS - wszystko powyższe to moje osobiste zdanie, jeżeli ktoś ma inne pomysły to tym lepiej dla tematu :)

PostNapisane: 8 lip 2014, o 15:18 
Niszczyciel Światów

Za 30 greatswordów jest 60 halabard które zapychają core, IMO ciężka konkurencja dla elitarnych mieczników.

PostNapisane: 8 lip 2014, o 16:05 
Mudżahedin

Stan napisał(a):
Za 30 greatswordów jest 60 halabard które zapychają core, IMO ciężka konkurencja dla elitarnych mieczników.

No i między innymi dlatego żadko się greatów widuje na stołach, a szkoda, bo fajne figurki ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Strefa czasowa: UTC + 1