Jak startować?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Tak się składa, że szperając na stronie GW znalazłem informacje na temat armii urlika
http://uk.games-workshop.com/empire/cul ... -ulric.pdf
Czy to znajduje się normalnie w army book'u imperium? I czy ta armia jest pzreznaczona wyłącznie do grania towarzyskiego, czy jest normalnie dopuszczalna na turniejach?
Nie ma tego w nowoedycyjnym AB do Imperium. Nie wiem jak z dopuszczalnością na turniejach- pewnie tak jak zwykle, czyli jak się organizator zgodzi, to możesz użyć. Inna sprawa, że o ile pamiętam, to wyjście nowego podręcznika głównego do jakiejś armii anuluje dotychczasowe "armie alternatywne" podczepione pod ten podręcznik... Jeżeli tak to cóż, nie ma takiej jednostki kultu (może poza psami), której nie mógłbyś jakoś wystawić na zasadach zwykłego imperium :) .

Maciek

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Aha, dzieki :)
A może mi ktoś powiedzieć jeszcze iel kosztuje (W pkt) zwykły piechur imperium?:)

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Polecamy dokonać zakupu armybooka, bo takie pytania są nie na miejscu. Kosztuje 5-6 pkt zależy czy z tarczą czy bez.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

mlepkows pisze:nie ma takiej jednostki kultu (może poza psami), której nie mógłbyś jakoś wystawić na zasadach zwykłego imperium :) .
potwierdzam - sam robie armie Middenheim na 7 ed. ksiedze armii. odrobina wyobrazni dziala cuda.
BTW tym bardziej, ze Dominik robi armie chaosu oparta na AB Imperium :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Sa!nt pisze:Polecamy dokonać zakupu armybooka, bo takie pytania są nie na miejscu. Kosztuje 5-6 pkt zależy czy z tarczą czy bez.
No właśnie zastanawiam się nad sprzedarzą mojej starej ari (wampirów) i kupnie imperium :) Tylko myśle aby kupić odrazu całą tą armie po 600 zł :) O ile się nie myle to jest armia na ok 1000?

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Polecam kupić Empire reinforcement battalion kosztuje ok 300 złotych a figsów tam jest bardzo dużo (punktowo gdzieś koło 850), za reszte możesz kupić zwykły battalion który jest troche uboższy (ok 550) i masz armie na ok 1400 Do tego jakiś blister z Priestem i jakiś capitan i armia na 1600 gotowa.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

jesli masz ciut wiecej gotowki to najlepszym rozwiazaniem jest wlasnie army set + reinforcement batallion. no i blister z ksiedzem :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

tzn. myśle o kupnie tego;:
http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13
zdaje mi sie, że to dobar inwestycja, oszczędza się poand 200zł :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

dokladnie tak, ale warto dobrac jeszcze http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13 . zwlaszcza, ze jest to splash, wiec niedlugo zniknie z oferty...
te dwa pudla + armata + ksiadz i masz pelna, grywalna armie imperium. potem zostana Ci juz tylko fanaberie jak ST czy GS...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Aha, dzięki :) a tak wogule dobrzy są ci "Flagellents"? Oni są jednostkami specjalnymi?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

WhiteWolf pisze:Aha, dzięki :) a tak wogule dobrzy są ci "Flagellents"? Oni są jednostkami specjalnymi?
sa Rare, ale jak masz ksiedza, to jedna jednostka staje sie Core.
sa calkiem przydatni - maja zasade Unbreakable.
no i figurki sa swietne :D
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

sa Rare, ale jak masz ksiedza, to jedna jednostka staje sie Core
Więc zakąłdam, że każdy kto ma w armi księdza ich bierze?:)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

WhiteWolf pisze:
sa Rare, ale jak masz ksiedza, to jedna jednostka staje sie Core
Więc zakąłdam, że każdy kto ma w armi księdza ich bierze?:)
powiedzmy, ze prawie kazdy :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

kaszeb
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: kaszeb »

Szaman pisze:
WhiteWolf pisze:Aha, dzięki :) a tak wogule dobrzy są ci "Flagellents"? Oni są jednostkami specjalnymi?
sa Rare, ale jak masz ksiedza, to jedna jednostka staje sie Core.
sa calkiem przydatni - maja zasade Unbreakable.
no i figurki sa swietne :D
Nie dalej jak godzinę temu prawię dostałem masakre od WE (na 1500). Flagellanci wypadli fatalnie! Gdy dostawili się do nich Wardancerzy schodzili całymi piątkami i tak jeszcze cztery razy aż do cna. Naprawdę nie polecam tej jednostki na małe punkty.
Wogóle to była moja pierwsza bitwa i pół rozpiski jest do wymiany :(

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie dziw się, trzeba było łapać na nich treemana a nie coś co ma triliard ataków, wtedy padaja jak muchy.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

biczownicy generalnie nie sluza do mordowania przeciwnika. maja go jedynie przytrzymac wystarczajaco dlugo, az cos silnego walnie wroga z boku lub od tylu.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja na małe punkty (ok.1500) wstawiam 30 flagasów i czołg (to 600 pkt).Zajmują sporą część armii ale to połączenie plus konnica daje poządany rezultat.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

biczownicy generalnie nie sluza do mordowania przeciwnika. maja go jedynie przytrzymac wystarczajaco dlugo, az cos silnego walnie wroga z boku lub od tylu.
Erm... Nieprawda. Oni po prostu za szybko schodzą w takich sytuacjach. Do mordowania przeciwnika nadają się lepiej.
Nie dalej jak godzinę temu prawię dostałem masakre od WE (na 1500). Flagellanci wypadli fatalnie! Gdy dostawili się do nich Wardancerzy schodzili całymi piątkami i tak jeszcze cztery razy aż do cna. Naprawdę nie polecam tej jednostki na małe punkty.
Dałeś ciała pozwalając im na spotkanie z Tancerzami. Z moich doświadczeń w graniu krasiami wynika, że nawet ci najtrudniejsi do zdjęcia wojownicy padają jak muchy w zetknięciu z 3 S4 WS6 atakami z figurki... Taki jednorazowy przykład jest naprawdę mało warty.

Maciek

janik
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: janik »

Hej, jestem nowy(z Lublina), mam zamiar zbierać armię Imperium. Pierwsze pytanie: Na cytadeli mam do wyboru podręczniki Empire Army Book Nowa Edycja i Księga Armii Imperium(polska wersja)Który wziąć? No chyba, że ktoś miałby na sprzedaż jakiś, byłbym ew. zainteresowany...
Drugie pytanie: Na czym oprzeć swoją armię? Jakie podstawy? Jakich bohaterów wystawiać, a jakich nie? Nie znam dokładnie wszystkich możliwośći Imperium, dlatego też pytam Was o zdanie.
I trzecie, w końcu ostatnie pytanie: Czy znalazł by się ktoś(najlepiej z lubelskiego), kto mógłby przeprowadzić mnie( i armię Imperium;))przez "gruntowne szkolenie"??

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Army book jest po angielsku a Księga Armii po polsku, zależy od umiejętnościami władania jednym z tych języków.

Zależy jak chcesz grać bo imperium jest dość wszechstronne, silny ostrzał, magia z wszystkimi 8 podstawowymi lorami magii + kapłańska, niezła kawaleria, piechota do bardzo kiepskiej do niezłej. Każdy powinien sie moim zdaniem "dotrzeć" z tą armią żeby wybrał styl gry.

ODPOWIEDZ