Jak startować?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Re: Jak startować?

Post autor: Olos »

Witam
Pisze pierwszy raz w dziale imperium gdyż myśle nad zmianą armii.Grałem dotychczas lizakami ale że tak powiem troche mi się znudziły,w nowym booku nie dostali nic co powala na kolana a dodatkowo zbyt duże uzależnienie od magii która moim zdaniem jest zbyt losowa a nie lubie pakować w cos losowego 1/3 rozpiski :) Także moje pytanie brzmi co najlepiej kupić na sam początek??Bardziej chodzi mi o to żeby kupic najbardziej grywalne oddziały,wiem że to zależy od stylu gracza i tego z kim gramy ale wiecie zawsze są te "must have" w każdej armi ;)

hubix
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: hubix »

Kupa. Kupy nikt nie ruszy. Halabardników oczywiście :D

a tak bardziej poważnie to state troops są w więkoszości rozpisek jako kloc piechoty a demisie to ponoć must have a reszte podpowiedzą ci generałowie z większym stażem :P

Awatar użytkownika
Generał
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Generał »

Hej,

Całkiem niedawno zacząłem przygodę z Imperium więc jestem jakby "na świeżo" z zakupami. Oczywiście, gdybym teraz zaczynał, moje zakupy byłyby bardziej przemyślane i wyglądałyby tak:

2x Empire Battalion - masz wtedy:

16 Konnych (np. 12 ICK + 5 Knights jeżeli lubisz grać na kawalerii) <- coś u mnie ciężko z dodawaniem... :mrgreen:
40 Piechurów (np. horda halabardników jeżeli lubisz grać na piechocie, mogą też być piki lub miecze z tarczami, jak tam lubisz)
2 armaty (must have)
20 Kuszników/Handgunnersów (możesz ich wystawić na sprzedaż w wypraskach lub też złożyć i np. proxować nimi na początek łuczników)

Następnie:
1 pudełko z Generałem i Kapitanem (robisz sobie pieszego i konnego BSB)
1 pudełko magów
2 pudełka Łuczników
1 Steam Tank
2 pudełka Demigryfów
1 War Altar
1 Rycerz bretoński na pegazie (do zrobienia kapitana pegazisty)
1 Hurricanum/Luminark (zmagnesować i masz 2w1)

Opcjonalnie:
1 Inżynier
1 Helblaster
1 Mag na koniu

Takie oto moje przemyślenia odnośnie zakupów.

hubix
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: hubix »

hmm , teoretycznie można przerobić strzelców na state troops ,


zrobisz sobie np 40 halabardników i 20 włóczników/mieczników z strzelców :)



Ale gorzej z składaniem/malowaniem tych halabard ;D

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Jestem wielkim przeciwnikiem marnowania modeli. A jeszcze większym sprzedawania modeli bo już nie są użyteczne (niektórzy sprzedają całe armie). Kto wie, czy w 9tej edycji kusznicy i handgunnerzy nie wrócą do łask?

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Blaesus pisze:Jestem wielkim przeciwnikiem marnowania modeli. A jeszcze większym sprzedawania modeli bo już nie są użyteczne (niektórzy sprzedają całe armie). Kto wie, czy w 9tej edycji kusznicy i handgunnerzy nie wrócą do łask?
+1
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Witam,
Panowie w takim razie co warto wybrać na początek ? Ja podobnie jak Kolega wyżej potrzebuje rady, w przeciwieństwie do Niego ja doopiero zaczynam grać ogólnie w WFB, przekopałem się już przez HE, dwarfy i trafiłem teraz do Empire (wg testu na cytadeli wyszlo mi prawie 80% :D ).

Początkowo HE podobały mi się kolorystycznie, potem niestety uświadomiłem sobie, że takie troche cukierkowe będą, potem przyszedł czas na Krasnali, ale problem w tym, że wydają dla nich teraz nową AB.... Dzisiaj zrobilem test psychologiczny na cytadeli i wyszło mi, że EMPIRE to moj podświadomy wybór :D

Pomożecie ? od czego w ogóle zacząc zbierać Empire ? albo jak powinna wyglądać armia na euro 2400 ?

hubix
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: hubix »

Lenczek pisze: Pomożecie ? od czego w ogóle zacząc zbierać Empire ?
Od Armybooka :wink:

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

@Lenczek
Testem na Cytadeli aż tak bym się nie sugerował. Przejrzyj sobie wszystkie armie i zobacz jaka Ci klimatem najbardziej odpowiada. Jak zaczniesz kupować figsy to będzie Ci ciężej zmienić armię.

A jeśli jesteś zdecydowany na Imperium, to patrząc na swoje rozpiski na pewno przyda się 1x działo, 1x box kawy, 1x demigryfy + bohaterowie.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Z ciekawości sam zajżałem na ten test i jest moim zdaniem zrobiony na szybko i dla jaj :)

Bardziej sprawdza klimat armii nić jej mechanikę gry.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Kolorystyka kwestia malowania,
Obrazek

Awatar użytkownika
KiciaK
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: KiciaK »

Hej, szukam wątków lub stronek gdzie mógłbym w wolnym czasie poczytać coś więcej o imperialnych taktykach.
Planuje wybrać się na pierwszy turniej w najbliższym czasie i chciałbym wiedzieć choć mniej więcej na co uważać w danej armii przeciwnika i jak odpowiadać na ich typowe zagrania.

Może coś polecicie? :roll:
Największy LARP Warhammera w Polsce -homepage: www.larpfort.pl FB funpage: www.facebook.com/FortRPG

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Witajcie,
Zakupiłem właśnie od znajomego małą armię i zaczynam się zastanawiać, jak ją rozbudować.
Mam:
- kapitan z oburakiem
- inżynier ze "snajperką"(?)
- kapłan z książką i młotem
- 4 magów
- Luminark
- 20 włóczni z tarczami
- 20 strzelb
- 10 konnych
- 13 greatswords
- 2 armaty
Z tego co wyczytałem piechota opiera się na halabardach. Niestety w bitsach które dostałem próżno ich szukać, mam za to kusze i łuki, także mogę przerobić strzelców. Luminark jest sklejony, ale dostałem wypraski z Hurricanum także przeróbka jest możliwa.
Po przejrzeniu tematu planuję kupić:
- dwa pudła piechoty Perrych
- 8 konnych
- czołg
- demisie
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

@Kiciak
Nie mam raczej takiej strony. Znaj możliwości swojej rozpiski, sprawdź dokładnie rozpiskę przeciwnika i kombinuj. No i dużo graj ;) Ewentualnie poprzeglądaj sobie armybooki albo gotowe rozpiski tu na forum.

@Stan
Spróbuj zmontować jakąś rozpiskę na małe punkty (np. 1200) i zobaczyć czego Ci brakuje i to dokupić.

Zastanów się też czy chcesz grać raczej na kawalerii czy na piechocie. Jeśli na kawie to raczej odpuściłbym sobie kupno piechoty od Perrych. Moja horda halabrdników kurzy się na półce bo jakoś bardziej leży mi granie kawalerią.

Awatar użytkownika
KiciaK
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: KiciaK »

ddr pisze:@Kiciak
Nie mam raczej takiej strony. Znaj możliwości swojej rozpiski, sprawdź dokładnie rozpiskę przeciwnika i kombinuj. No i dużo graj ;) Ewentualnie poprzeglądaj sobie armybooki albo gotowe rozpiski tu na forum.
To robię, ale miałem nadzieję na coś bardziej konkretnego.
i tak, dzięki za odpowiedz. :)
Największy LARP Warhammera w Polsce -homepage: www.larpfort.pl FB funpage: www.facebook.com/FortRPG

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Ciężko dać konkretną odpowiedź na tak szerokie pytanie. Bardzo dużo tu zmiennych, w tym taki które wynikają np. ze stylu gry, posiadanej rozpiski czy stołu na jakim grasz (przeszkody).

Był sobie taki temat: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=18&t=5547 (pewnie widziałeś) tam możesz poszukać jakiś podpowiedzi.

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Witam wszystkich imperialistów!

Na forum jestem nowy i co za tym idzie dopiero zaczynam swoją przygodę z WFB. Staję - jak chyba każdy początkujący - przed oczywistym problemem: jaką armię wybrać? W zasadzie mam trzech faworytów - Bretonię, Krasnali i właśnie Imperium. Mam tu zatem dwa pytania:

1) czy możecie opisać nieco Imperium w celu zachęcenia nowego gracza?
2) jak wyglądałaby rozpiska (albo przynajmniej przybliżony skład armii) jednostek na jakieś 750-1000 pkt? Chodzi tu głównie o modele, które musiałbym zakupić do nauki gry.

Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

jak chcesz grać dla flufu ,czy przy piwku z kolegami wybierz Imperium - jeśli chcesz jeździć na turniej to na pewno nie Imperium - ta armia jest niezrozumiale ograniczana i co chwile to się zmienia - raczej nie polecam początkującemu :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ile demigryphów zakupić? Pytam głównie w kwestii Euro, czy jest sens kupować więcej jak 3 pudła, skoro i tak nie będę wystawiał więcej niż 7?

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

na razie ja bym kupił 2, jak po grach uznasz że za mało to dokupisz

ODPOWIEDZ