Cult of Ulric

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Re: Cult of Ulric

Post autor: ismael »

Dodatki na pierwszy rzut oka klimatyczne i ciekawe - gdy będę miał więcej czasu, wczytam się dokładnie. Nie do końca jednak trafia do mnie określenie "Saga" w odniesieniu do dodatkowych umiejętności / atrybutów bohaterów. Owszem, sagi wiążą się z kulturą nordycką i klimatem wikingów, niemniej słowo "saga" oznacza chyba jakąś opowieść, legendę itp. Rozumiem zamierzenie - dany charakter jest bohaterem sagi, ale w takim sformułowaniu wynika, że trzyma on raczej tą sagę w kieszeni i daje mu ona jakieś dodatkowe bonusy. Wiem, że to czepianie się, ale w dobrej wierze :)
Aha, nie wiązałbym bycia berserkerem z gorzałką :)
Niemniej ogólnie dobra robota.

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

no Panowie....
prosiłem o pomoc w wymyślaniu sposobów na 7edycyjne pasztety GW a wyszło.... Empire Cult of Ulric by BorderPrinces

niestety nie mam teraz czasu przeanalizaować wszystkich postów, spodziewajcie się grubszego postu w niedzielę. A obecnie
widzę to tak:
Szkielet CoU
+ lekka jazda
+ jakiś dobry specjal (wilkołaki?, berzerkers?, zabójcy stworów?)
+ koniecznie jeszcze jakiś rare. Przydałoby się coś na kształt potworka (czyli może wilkołak?)

jak wyżej, w niedzielę wyszczególnię co mi lata po głowie
na pewno nie podobają mi się drużynnicy - co to Wielkie Xięstwo Litewskie?
Elitarna Jazda też przesadzona - Inner Circle już są
za to dodatkowej piechoty to HtH można walić od groma - na tym polega kult Ulryka!

pozdrawiam i dziękuję za tak szeroki odzew ;)
"Proch to nic innego jak zmielony spaczeń" - król Bretonni.

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Sagi podsunęły mi inny pomysł, a mianowicie Roty. Rote mógłby wziąć jeden oddział w armii ,tylko pod warunkiem,że w armii znajduje się arcykapłan Ulryka. Oto moje pomysły na Roty:
(jedynym problemem jest to, czy płacić za model czy za oddział)

-Rota Zwycięstwa
Wojownicy składali śluby,że będą walczyli tylko i wyłącznie dla zwycięstwa w imię Ulryka. W zamian Ulryk dał im żądze zwycięstwa.

Ta rota dawałaby oddziałowi +d3 +1 do cr
Koszt: 7 pkt (jeśli za model), 30(jeśli za oddział)

-Rota Chaosu
Wojownicy składają przysięgę, że będą walczyli z Chaosem zawsze i wszędzie. Nawet w najmniejszych formach.

Rota daje Killing Blow przeciwko wszystkiemu co Chaosowe i Hatred ( również przeciwko Chaosie)
Koszt:7 pkt (za model), 30 (za oddział)

-Rota Śmierci
Ta Rota zobowiązuje wojownika do śmierci na polu walki, pięknej śmierci. Dzięki temu, wojownik, który złożył śluby nie boi się śmierci i śmieje jej się prosto w oczy.

Oddział staję się Immune to psyhology i Unbreakble
Koszt: 10(za model) 50-70 za oddział

-Rota Wilka
Każdy ze składających tą przysięge, upolował już wilka i dumnie nosi jego skórę. Wojownicy przysięgają być wilkami Ulryka, przez co dostają od niego (skóry) ochronę.

Rota daje 2+ Ward Save przeciwko strzelaniu
Koszt: 10pkt (za model), 50 ( za oddział)

-Rota Wiecznego ognia
Podczas rytuału składania tej roty każdy wojownik przechodzi przez wieczny ogień. Ponieważ robią to w imię Ulryka, przeżywają ,ale z ogromnymi ranami. Później jednak (gdy ozdrowieją) są zdecydowanie wytrzytmalsi.

Dzięki tej rocie każdy model w oddziale dostaje +1 W i +1 T
Koszt: 8 pkt(za model), 40-50 (za oddział)

To na razie tyle rot. Myślę ,że mogę jeszcze kilka wymyślić :D . Koszty są robione na oko i trzeba by z nimi popróbować. Pomysł z wilkołakiem jako potworkiem, dla mnie trafiony w dziesiątkę. Idealny. Innym moim pomysłem jest coś takiego: Każdy oddział mógłby dokupić zwiadowce. Dzięki zwiadowcy oddział poruszałby się po trudnym terenie normalnie albo tylko 1/3 ruchu by sie odejmowała. Albo z połową ruchu +d6 cali. A oddział konny mógłby wjeżdżać do lasu ale tylko z połową lub 1/3 ruchu.
Czekam na wasze opinie.

Ivo

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Ismael:
dobrze prawisz ale jak inaczej nazwać te sagi nie mam pojęcia,
W kislevie autor nazwał takie umiejętności przewagami bojarskimi
dawajcie pomysły jeżeli uważacie że sagi o... nie zbyt pasują :|

Ivo

wilkołaki wilkołaki.. hmmm nie za bardzo będzie to "nieludzkie"? w armii ludzi?

Pomysł Rot wydaje się być spoko poza jednym : zaszalałeś że normalnie kosmos - unbreak, +1 t i s i inne dla ludzi to jest o niebo za dużo :D
czyli rozumiem że jedna rota na armię dla oddziału inner circlów? może by nie jedna ale nie mogą się powtarzać?
wtedy to by była ta elitarna kawaleria.
Myślę że wzrost ceny pkt od modelu byłby odpowiedniejszy.
Analizując po kolei: -
-Rota Zwycięstwa
d3+1 to wiele, prawie battle banner, ja bym, tu dał rerrol jedynek w szarży

-Rota Chaosu
niewiem czy coś pod konkretną, jedną rasę będzie dobre.

-Rota Śmierci
Oddział staję się Immune to psyhology (bez unbrejka - który zresztą daje ItP)


-Rota Wilka
"Rota daje 2+ Ward Save przeciwko strzelaniu" - nie róbmy z nich nieśmiertelnych ale może +d3 do szarży(albo pierwszej tylko) by upodobnić ich do polującej watahy wilków?

-Rota Wiecznego ognia
Dałbym raczej Rotę Wiecznej Zimy czy coś w zimne klimaty uderzające
Enemy units never gain bonus for outnumbering ?

może ktoś coś więcej opisać o rotach? czym były, czym się objawiały i jak to wogóle wyglądało. Rota pozatym nie jest książką o Kislevskim Legionie Gryfa? a nie White Wolfach? czy mi się zdaje?


Co więcej myślę nad fearem w szarży dla White Wolfów Inner Circle - są tak opisywani w końcu .
Razem z Rotami stawali by się wtedy bardzo drodzy ale warci swej ceny .

A i bardzo mi się spodobał motyw zwiadowców do oddziałów, doświadczeni traperzy wybierają dogodne ścieżki dla pochodu armii - trzeba tylko to dobrze przemyśleć i może się z tego coś fajnego wyłonić, może jednoosobowy detaczment - taki hunter biegajacy 3 cale od oddziału? :D

dawajcie pomysły, dużo pomysłów :D chcę to powoli ogarnąć i sklecić w coś co będzie można już testować.

Następnym razem wkleję magiczne przedmioty
Pozdro
Ostatnio zmieniony 20 lis 2009, o 21:14 przez Czopek, łącznie zmieniany 1 raz.

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Dobra następne pomysły:

Rota to tekst przysięgi więc jak ją składają dostają bonusy. Tak była książka Rota, która bodajże opowiadała o rajtarach w Kislevie.

Wilkołaki można wytłumaczyć tak: To są druidzi, którzy tak blisko żyli z wilkami, że Ulryk pozamieniał ich w "lepsze" wilki. Na dodatek wilkołaki można by zrobić coś a'la Yeti z Ogrów albo Kroxigorow z Lizardow.

Co do Rot:
-Rota Zwycięstwa
Może jedynki w szarży i Stubborn (pierwsze dwie tury?)
Koszt: 7 pkt (za model)

-Rota Chaosu
Dokładnie pod trzy rasy. Pasuje kilmatycznie- po sztormie Chaosu wile wojowników tak robiło.
Koszt:7 pkt

-Rota Śmierci
ItP + Stubborn ?
Koszt: 10 (myśle że cena adekwatna)


-Rota Wilka
Tu mi chodziło o te skóry Wilka które noszą wojownicy. Może z 2+ przesadziłem ale 4+ albo 5+ i -1 na zranienie byłoby lepsze.
Koszt: 7-8

-Rota wiecznego ognia
Pasuje kilmatycznie bo w Middenheimie płonie wieczny ogień w świątyniach.
"Enemy unit never gains bonus for outnubering to jest ok.
Koszt: 6-8

Tyle odnośnie Rot. Po dokładniejszym przeglądnięciu Sag mam kilka pomysłów na poprawki:

-Saga o starym Wilku
Albo większy zasięg albo mniejszy koszt

-Saga o Wybrańcu Ulryka
Dwa wyjścia:
1.Dostaje +1/2? A i +1S
2.Tańsza

-Saga o Zerwikapturze
Tu chodzi o to, że jeśli bohater ma 2A to rzucając d3 (załóżmy 4(czyli 2)) to zaatakuje 2 przeciwników po dwa ataki? Bo jeśli nie to mało sensu widze

-Saga o Zabójcy bestii
Przydałbysię jeszcze Killin Blow ew. +5/10 pkt

-saga o straceńcu
może +stubborn w pierwszych dwóch turach walki?

Dobra. To z sagami. Mam jeszcze kilka pomysłów.

Po pierwsze do core:
-Łucznicy- możnaby im dać psy jako taką przednią ochronę i zasadę,żę psy przyjmują szarże a łucznicy robią kontrolowany odwrót taktyczny :D
-Halabardnicy ( nie zapomnijmy kto przez cały sztorm bronił zachodniej bramy!) z bronią specjalną: Middenheim Halbard- która pozwala bić z drugiego szeregu

Po drugie Special:
-Middenheim miners- krasnoluddzy górnicy- w końcu to oni w podziemiach Middenheimu śmigają:D

Dobra i to na razie na tyle. Z tymi Rotami dodatkowymi ciągle myśle.

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Saga o Zerwikapturze
- właśnie się nad tym zastanowiłem by wychodzi na to że grandmaster ma 4D3 ataków czyli może sciąć 12 gostków? oczywiście jest bardzo przycięty bo -1 do trafienia i zranienia ale chyba przesadziłem, muszę w praktyce sprawdzić.

resztę sag bym zostawił bo jednak trzeba zachować umiar.

Minersi - no niby tam krasnoludy pomagają ale żeby ruszały całe oddziały na wojnę? przecież się tylu nie znajdzie. :)

Bardzo ciekawa opcja z łucznikami i psami - do rozpatrzenia bo jest naprawdę fajna :D
drogą fantazji idąc dalej:
Dla myśliwych (łówców wilków) - raz na grę panika dla oddziałów w których są konie na 12" - do perfekcji opanowali naśladowanie wycia wilków, ujadania do tego poprawiając dęciem rogu - a kobyłki się płoszą słysząc niewiadomo skąd dobiegające wilcze ujadanie. :wink: Działało by tylko w momencie gdy odział ich nie widzi.

Wilkołaki - Tutaj Ivo Twoja koncepcja mnie przekonuje - szamani przyjmujący postać wilków :) ale nie wielkości yeeti chyba :shock:

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Z wilkołakami nie miałem na myśli wielkości jak Yeti ale zasady. (Yeti jest pojedyńczy a Kroxigory to oddział). Co do minersów to gdzieś czytałem, że jest ich około 200. Nie pamiętam gdzie to przeczytałem ale z tego wynika, że dałoby złożyć oddział ale np. 0-1. Zasada dlamyśliwych fajna szczególnie na Bretkę :twisted: Ale ta zasada może też działać kiedy wróg go widzi bo konie i tak nie wiedzą o co chodzi tylko wycie słyszą i sie płoszą. A dodatkowo naprzykład można by zrobić, że jeśli konie uciekną od tej zasady są podatne na głupote(może przez ture albo dwie lub wogóle do ońca bitwy :wink: ).A Saga o Zerwikapturze może być one use only. Co do nazwy "SAGA" to uważam,że jest ona idealna i nic nie trzba zmieniać.

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Sorry że post pod postem ale mam kilka nowych pomysłów i chciałem je wyszczególnić (o opinie z postu wyżej też bym prosił):

Danie Roty dla oddziału mogłoby go przenosić "poziom" wyżej. Tzn. core stawałby się special
special- rare, a rare- rare+ special. Wtedy możnaby chyba zostawić roty jak są.

Następnie myśliwi:
Myślę, że powinni kosztować około 16 pkt. Rzeczywiście powinni być jak detka (tzn. 3 cale od oddziału). Powinni byćw grupach max 3 osobowych, być w skimrishu, mieć longbow i nie mieć kary za strzał po ruchu. Jeśli oddział ma 2 zwiadowców porusza się bez przeszkód po trudnym terenie. Jeśli jednego to z karą wyłącznie 1/3 ruchu. Trzeci zwiadowca jest "zapasowy". Dzięki tej zasadzie przeciwnicy próbowaliby ich zabić .

Mam także nowe pomysły na zasady specjalne:
Warrior Prayer: Raz na grę każy oddział może dopomóc kapłana w modlitwie. Kiedy pomagają dodają do bound spella tyle ile wynosi ich liczebność dzielona na dwa.

Druga zasada specjalna:
Przykazania Wojownika:

- Odważny człowiek umiera raz, lecz tchórz umiera tysiącem śmierci.
Gdy wszystko inne zawiedzie, atakuj.
- Prawdziwy wojownik nie ucieka się do sztuczek czy podstępu. Obce jest mu też kłamstwo.
To jednak nie ogranicza możliwosci przeprowadzenia ataku z zasadzki, czy używania
kamuflażu.
- Zawsze bądź posłuszny rozkazom przełożonego. Wyjątkiem mogą być sytuacje w których
wykonanie rozkazu naruszało by któreś z pozostałych przykazań.
- Nigdy nie odmawiaj walki. Nie ma możliwości nieprzyjęcia wyzwania.
- "Nowoczesne" bronie, takie jak; kusze, broń palna, artyleria czy bomby są dla tchórzy
i jako takie są zakazane.
- Wilcza skóra może być noszona tylko przez tych którzy własnoręcznie zabili wilka gołymi
rękami, lub z pomocą broni dostarczonej przez naturę (kamień, zaostrzony patyk itp.).
- Ogień w świątyni jest święty. Nie można dopuścić, by zgasł.
- Zwalczaj Chaos w każdej formie i miejscu.
- Nie uciekaj z pola bitwy, chyba że przewaga przeciwnika jest przygniatająca, lub wyższe
dobro usprawiedliwia takie działanie.
- Wojna jest dobra, gdyż człowiek osiąga w jej czasie pełnię swoich możliwości.
- Polegaj na sobie, bo dookoła szerzy się dekadencja i zepsucie.


Dopóki jednostka ani razu nie spróbuje ucieczki ma przerzuty testów panikii jeden strachu.
Dodatkowo jeśli cała jednostka nosi wilcze skóry mają MR1

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Warrior Prayer: Raz na grę każy oddział może dopomóc kapłana w modlitwie. Kiedy pomagają dodają do bound spella tyle ile wynosi ich liczebność dzielona na dwa.

bound power level z 20? o 15 za dużo, ale pomysł dobry ze wspomaganiem modlitw liczebnością oddziału - mam pomysł na sztandar hehe, - i ugrywalni troszczkę pichotę.

Dopóki jednostka ani razu nie spróbuje ucieczki ma przerzuty testów panikii jeden strachu.
Dodatkowo jeśli cała jednostka nosi wilcze skóry mają MR1


Seneszale dają już przerzuty paniki a zasada armijna - raczej jedna - jak w innych armiach -d3 do przegranego combatu, można by tutaj właśnie dopisać dopóki nie zwiali z combatu.
wilcze skóry sv+1 od shootingu. mr za wiele

Pozdro

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Z warrior prayer nie podzieles na 2. Wiec w oddziale 20 jest 10. Chodzi o to żeby jedna modlitwa na bitwe była nie do rozproszenia. Z przykazań wojowników można zrobić rote. A co z całą resztą o której pisałem?

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

Ivo: bez urazy ale nie podoba mi się pomysł z rotami. Zbyt skomplikowany. Ta rota ma dawać stubborn na dwie tury, ta na zawsze + ItP. Tamta jeszcze coś innego. Pomysł dobry ale widzę go tylko w okrojonej formie, np:
1) oddzielnego oddziału który wybiera sobie sagę na początku tury do trwania następnej. Jak wardancerzy. To się sprawdza, nie jest przegięte i przeciwnik zrozumie o co biega.
2) czaru priesta (o ile wyjdzie). Przeciwnik może rotę rozproszyć, ale sama z siebie nie ulega kasacji gdy priest próbuje rzucić inny czar.
3) marków podobnych dla tych Chaosowych. Ale wtedy nie może być tych rot 8, ale np. 2. pamiętaj że na oddział nakładają się dodatkowe zasady specjalne od czarów kapłana, dołaczonych bohaterów, sztandarów itp. Inne armie tego nie mają.
4) ulepszenia w stylu BigUns. Jeden oddział może zostać ulepszony do roty, co daje mu dodatkowe statystyki i zasadę specjalną. Ale tylko jeden oddział i tylko jednego rodzaju (żeby nie było roty kawalerii, piechoty, wolfkinów i archerów naraz)

pomysł z myśliwymi - GENIALNY. wymaga dopracowania, ale sama idea jest boska.
dodawanie bonusu do czarów priesta raz na bitwę: fajne, ale przy 2-3 priestach mocno gięte. Zbyt mocne w połaczeniu z Amber Fang. Albo Ice Dagger. zbyt mocne dla kapłanów regimentowych, niezajmujących slotu hero.
Moim zdaniem powinna być to opcja tylko dla High Priesta, ALBO w następnej turze przeciwni dispeluje to na normalnym powerze (tj.3). No i oczywiście taki myk tylko raz na bitwę....

Nie chcę wychodzić w roli krytyka cudzych idea - sam mam ich mnóstwo, ale sądzę że powinniśmy raczej dostosować Kult Ulryka do realii 7edycji, zamiast tworzyć coś nowego, gdzie 3-4 oddziały pozostały takie same....

DLATEGO proponuję by Ismael z racji starszeństwa i doświadczenia przejął prym nad ewentualnymi pracami nad tym armylistem. Pozwoli to na odpowiednią organizację i unikniemy chaosu w tym temacie. Ismael - zgodzisz się?

Teraz moje propozycje:
1) Kult jest dobry jaki jest, wymaga jednak trochę korekt. Gwardia Teutonów musi być tańsza, obecnie jest horrendalnie droga.
2) Jeden oddizał warriorsów mógłby być ulepszany do roty. Dostawałby +1S(bez czempiona), +1I, stubborn za +4p/model
3) konieczne jest coś co zniszczy obecne 7dmoedycyjne paszczury. Abominacja, stegadony, regeneracja z d*** wyjęta na oddziale, eteryki na każdym kroku, szlag mnie trafia bo nie ma jak z tym walczyć. Dlatego:
Straceńcy (nazwa robocza) - oddział do misji samobójczych przeciw potworom
Koszt: ok 15-16p
M WS BS S T W I A Ld
4 4 3 4 3 1 4 2 8
uzbrojenie: brak. Dokupuje się bronie - GW, 2nd HW, halabardy etc. Brak zbroi i tarcz
zasady:
- Da bigger, da better Ich wiara w Ulryka i gotowość do śmierci w walce powoduje że ich ataki liczą się jako magic attacks. Dodatkowo negują regenerację.
- Immune to Psychology Muszą mieć skoro walczą przeciw bestiom. Z drugiej strony nie działa na nich hate od kapłana.
- 6+ Ward Save. Jak u Savage Boyz
4) berzerkers - kolejny wspaniały oddział. Mam dwa pomysly na zastosowanie. Jako oddział rank&file z frenzy i/lub killing blow ALBO coś na kształ fanatyków. W pierwszego napotkanego wroga w promieniu 8" wpada zadając 2k6 ataków z S4, po czym ginie. Nie liczy się do CRa. Takie zastosowanie jest bardziej historyczne
5) myśliwi. tak jak opisano - wspaniały pomysł. traperzy prowadzący oddział, Musza być 3" od oddziału, pomagają przejść przez difficult terrain bez strat do ruchu. dają LoS, ale wszarżowanie w myśliwego liczy się jak wszarżowanie w oddział.
6) White Wolf Knight of the Inner Circle - zajmują slot special, nie są 0-1


Tyle narazie. Póki co potrzeba jeszcze wymyślić
1) dodatkowego herosa. 2 to za mało, 2 lordów jest ok, ale heros by się przydał. Może mag domeny zwierząt?
2) w slocie rare dodałbym oddział wilkołaków. podstawki 25x25mm, WS5, I5, A2, S&T4, W2, nie mogą używać broni ani zbroi, regeneracja. Ale to tylko draft, wszelka dyskusja jest wskazana
"Proch to nic innego jak zmielony spaczeń" - król Bretonni.

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Hmm..
Okej. Ja się nie obrażę :wink: . Przecież to był tylko luźny pomysł do dopracowania.
Z tych 4 opcji najlepsza ,moim zdaniem, jest 1. roty, które za odpowiednią cenę może wykupić jeden oddział gdy w armii jest arcykapłan. Widziałbym to z tą różnicą od wardancerów, że byłyby 4 roty. Na przykład:
Rota przykazań wojwnika
Oddział jest immune to psyhology? Albo coś związane z psyhologią.

Rota Świętego Szału Ulryka
Daje KB albo np. +1A albo +1 do hita i wounda

Rota Śmierci
Każdy model przed śmiercią "oddaje" swoje ataki

Rota Zwycięstwa
+d3 do CR

Oddział mógłby wykupić Roty za np. 60-70 pkt.

Z modlitwami priesta i oddziałami to może każdy raz na bitwe i raz na ture albo tylko raz na bitwe? Oczywiście dispell w następnej turze działa normalnie i to niemogłobybyć łączone z Ice Dagger.

Popieram to, żeby Ismael- jeśli zechce oczywiście- prowadził dalszą pracę.


Straceńcy, bersekerzy( moim zdaniem zdecydowanie w opcji "fanatykowej" )fajny pomysł. Na pewno będą to ciekawe jednostki. Mam jeszcze pomysł na następną jednpstkę- Duchów przodków. Jednosta ze spirit, ItP ,Fear itp.
Jeśli by się przyjął ten pomysł można by dodać następnego herosa- Wodza Duchów przodków. Moim zdaniem dla wilkołaków zapalamy zielone światło. Tylko mieliby być bardziej jak kroxigory (po 3-4w oddziale) czy bardziej jak gigant(tzn, samotna jednostka)?

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Niglafar - to jest to na co czekałem - konkretnie i z sensem :D wyklarowałem sobie teraz sporo rzeczy dot. sprawy. Jutro się pewnie baardzo rozpiszę bo mam sporo pomysłów już zapisanych, magic itemy, jednostki, zasady.. i będzie to kolejny punkt programu w tworzeniu booka z którego wyjdziemy dalej korygując, tworząc i dyskutując, by w końcu mając szkielet dojść do fazy testów( to mnei najbardziej interesuje - a mianowicie problem pokonywania 7ed bzdur w innych armiach) :wink:
może się wydać żem w gorącej wodzie kompany i na szybko nic dobrego może nie wyjść ale powiem wam że już niewiele zostało :) jutro wklejam co już napisałem i co jeszcze mi przyszło do głowy za sprawą Niglafara.

Pozdro

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

Ivo: teraz roty brzmią dużo lepiej.
Ivo pisze:Rota przykazań wojwnika
Oddział jest immune to psyhology? Albo coś związane z psyhologią.

Rota Świętego Szału Ulryka
Daje KB albo np. +1A albo +1 do hita i wounda

Rota Śmierci
Każdy model przed śmiercią "oddaje" swoje ataki

Rota Zwycięstwa
+d3 do CR
Rota 1- fajne
Rota 2- opcja z +1 na hita lepsza. +1 do wounda nie przejdzie - będzie rodzić się pytanie jak to modyfikuje AS. Może zamiast +1 hit zasada, że woundują ZAWSZE na 4+ (chyba, że ich siła pozwala lepiej). Trochę jak wyrmslayer sword na oddziale. ArmourSave pozostaje niemodyfikowany
Rota 3- genialny pomysł! Szczególnie na te shitowe HElfy...
Rota 4- jakoś do mnie nie przemawia. Może +d6" do szarży?

Duchy przodków - rozwiń temat? Są to undeady czy co? Czy wojownicy opętani przez duchy dawnych wojowników?

Wilkołaki: jednostka w stylu RatOgrów czy Kroxigorów kompletnie moim zdaniem nie pasuje do armii. Raczej coś na kształt Varghulfa - ale jak się zastanawiam nad statami i zasadami to wychodzi mi niemal kalka z netoperka :?
Kolejny oddział piechoty? Też nie.... Wilkołaki nie rosna na grządkach. Już jeden to wydarzenie....
Może....
Wilkołak jako assassin skryty w oddziale Hunting Houndów? Na początku tury może wyszarżować z oddziału jako independent model, podstawka 25x25mm, staty trochę słabsze od Varghulfa, ItP, frenzy
Tego jeszcze nie było! Tylko jakoś nie widzę by Wilkołak mógł się skryć w oddziale psów. Niby psowate ale się nie znoszą....

Czopek: spokojnie, nie zalewajmy się pomysłami bo jeszcze się pogubimy :) spisz na kartke co Ci przyjdzie do głowy, a gdy Ismael da hasło - przeanalizujemy wszystko ;)

Generalnie jako że gram kultem na codzień wiem czego mu trzeba. Straceńcy to odpowiedź na najbardziej pilną potrzebę - czegoś z magic attacks i negującym regenerację.
Brakuje też oddziałów wnoszących coś nowego do taktyki. Oprócz wolfkinów, które atakami z flanki smiało biją na głowę połowe lataczy, nie ma niczego, co by pozwalało stworzyć unikatową taktykę dla armii...
Berzerkerzy - już krok do przodu.

Szkielet wyglada tak...
CORE
- White Wolfs
- warriors of Ulric
- hunting hounds
- archers (archersi w specialu? jakiś ponury żart...)
SPECIAL
- White Wolf Inner Circle
- Teutogen
- state troops z halabardą/włócznią
- wolfkini?
RARE
- wolfkini?
- straceńcy (o ile się pojawią)
- wilkołaki (jako oddział, lub wkładka do hunting hounds)
HERO
- seneshal
- warrior priest
LORD
- grand master
- high priest

czego nowego brakuje? 1 speciala, by było w czym wybierać i 1 hero. Skupmy się na wymyśleniu ich
Duchy Przodków - nie wiem co to ma być, więc wstrzymałem się z umieszczeniem
Berzerkers - gdyby działali jako fanatycy, a tak ich widzę, to nie zajmują wcale slotów

Mam nadzieję że trochę to usystematyzowałem, teraz pora by Ismael się opowiedział co o tym sądzi
"Proch to nic innego jak zmielony spaczeń" - król Bretonni.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Dziękuję Wam za zaufanie, ale:
1. To projekt Czopka i niezbyt chce się mieszać. Z jego początkowych postów rozumiem, że sam chciał stworzyć jakiś Armybook i prosił tylko o pomoc - poddanie nowych pomysłów, wyrażenie swojego zdania o jego twórczości. Nigdzie nie napisał, że ma to być praca zbiorowa, jak Nasz poprzedni projekt. Temat jest mi bliski, gdyż gram za armię Ulryka i lubię te klimaty, dlatego zabrałem kilka razy głos. Część dalszych pomysłów odbiega jednak znacznie od tego, jak ja bym widział takiego Booka, więc tym bardziej nie jestem osobą właściwą do dalszego prowadzenia tematu. Sam pomysł uważam za bardzo ciekawy, zwłaszcza że w zamyśle praca ma mieć większy rozmach niż Nasza poprzednia (zdjęcia figurek, historia etc.). Dlatego właśnie chętnie pomogę, ale raczej w charakterze "widza". :)

2. Empire AL by Border Princes pokazał jak trudne są prace zbiorowe. Kosztował Nas (a z pewnością mnie) sporo pracy i czasu, a jego efekt końcowy nie spełnił oczekiwań. Gracze woleli kpić z poszczególnych pomysłów, zamiast konstruktywnie ocenić i pomóc. Sami twórcy również zachowywali się dziwnie (najpierw forsowali kontrowersyjne pomysły, typu ciężka zbroja u fastów, a później biadolili jakie to słabe). Choć osobiście szkielet tego lista uważam za poprawny, wciąż jest sporo rzeczy do zmiany (w tym trochę ewidentnych wpadek), lecz gdy entuzjazm opadł, nie ma chętnych do dalszej pracy. Wiadomo, że można to zrobić w 3-5 osób, ale zepsuje to jego ideę. Oczywiście losy CoU mogą wyglądać zupełnie inaczej, może właśnie dzięki przyjęciu innej formuły prac, niż poprzednio.

pozdrawiam
-ism

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Hmm. Ja tam do władzy wolę sie nie mieszać :wink: więc przejdę do roboty. Otóż:
Roty- 2. z tym ZAWSZE ranieniem na 4+ nie wiem, czy to nie będzie bez sensu. Może lepiej 3+ bo mamy w armii młoty kawaleryjskie i wogóle jest to raczej walcząca armia, przez co moim zdaniem lepiej będzie z 3 i savem modyfikowanym normalnie (tzn. wg. bazowej siły i premii od broni).
Duchy przodków. Tu się pojawiła druga opcja:
1.Albo właśnie undeady
2. Albo tak nazwać Straceńców

Wilkołaki:
Pomysł z assassinem świetny. Jeśli przyjąć wytłumaczenie dla wilkołaków takie jak napisałem wcześniej, to mogą oni zacząć grę w każdym oddziale (jako, żę jeszcze są ludźmi) i w dowolnym momęcie wyjść z niego i zamienić się w swą krwiożerczą postać :twisted: .

I jeszcze pytanie: Co z tymi minersami w specjalach. Moim zdaniem to naprawdę fajny pomysł. Będzie jak podejść do armii strzelających.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

nie wczytywałem się jeszcze w wasze pomysły ale podpisuję się krwią pod waszym projektem!
pomysł z minersami jest jak najbardziej uzasadniony bo ma swoje uzasadnienie we fluffie... Middenheim położone jest bowiem na wzgórzu w którym niegdyś tunele drążyły krasnoludy i możnaby uznać że część z nich pozostała...
co do projektu to nieskromnie napiszę że mam kilka pomysłów i jak znajdę czas to wrzucę je do tego tematu...
no i ostro myślę od jakiegoś roku nad stworzeniem jakiejś armijki małej opartej na ulryku mam już nawet kilka projektów zaczętych...

a i dodam jeszcze że widziałbym siostry sigmara w takim army liście ale ich obecność niekoniecznie jest uzasadniona ;)

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

ismael pisze:Dziękuję Wam za zaufanie, ale:
1. To projekt Czopka i niezbyt chce się mieszać. Z jego początkowych postów rozumiem, że sam chciał stworzyć jakiś Armybook i prosił tylko o pomoc - poddanie nowych pomysłów, wyrażenie swojego zdania o jego twórczości. Nigdzie nie napisał, że ma to być praca zbiorowa, jak Nasz poprzedni projekt. Temat jest mi bliski, gdyż gram za armię Ulryka i lubię te klimaty, dlatego zabrałem kilka razy głos. Część dalszych pomysłów odbiega jednak znacznie od tego, jak ja bym widział takiego Booka, więc tym bardziej nie jestem osobą właściwą do dalszego prowadzenia tematu. Sam pomysł uważam za bardzo ciekawy, zwłaszcza że w zamyśle praca ma mieć większy rozmach niż Nasza poprzednia (zdjęcia figurek, historia etc.). Dlatego właśnie chętnie pomogę, ale raczej w charakterze "widza". :)

pozdrawiam
-ism
Doskonale Ismael wyjaśniłeś sprawę, niemniej jednak właśnie liczę na Waszą pomoc, - szczerze mówiąc to mniejsza o to kto tworzy ale co stworzymy. Ja się do tego tak zapaliłem że znajdę czas żeby to ogarniać a musicie wiedzieć że jest z tym trochę zachodu.

Kefas Kefas! zapodawaj co tam masz :D

Straceńcy - podobni mieli być w zamierzeniu (nazwa robocza) zabójcy bestii z tym że chyba straceńcy to lepsza nazwa. Co mi nie pasuje w nich - negacja regeneracji tylko z powodu tego żeby ktoś w tej armii dawał radę na monstery to tak jakby trochę na siłę :wink: Trzeba by to albo uzasadnic dobrze albo inaczej wykombinować, bo jest sporo sposobów na zrobienie zabójców large targetów :D Undedy to tak jakby mało klimatycznie? tak na moje oko bo to jednak undedy. :|
Wilkołaki - trzeba ich dobrze rozpracować bo sądzę że się znajdą na 98% w booku. :) w jakiej formie - narazie burza mózgów #-o
minersi jakby byli to chyba w rarze, i by wyglądali jak ci z krasnali, bo jednak na special ich dawać to tak jakby ich jednak spoooro było w middenlandzie do wzięcia na bitwę.
Ale to jest inna rasa niż ludzie - więc co mi przychodzi do głowy - na armie defensywne - już chyba ich wspominałem - łowcy bestii ( nazwa robocza) - fachowcy od zasadzek (ambush) dwie bronie ręczne(topory) , toporki rzucane , skirmish - S4, ws4 - wg mnie pasowali by, i mieli by szerokie zastosowanie - szarża zarówno jak i rzucanie toporami na tyłach armii wrogiej mogłoby dawać niezłego kopa na defensy, przy tym musieli by być w miarę drodzy ( 16 pkt?) i w oddziałach do 10.

Co do myśliwych - do jakich oddziałów mogą być dokupywani? tylko warriorów czy i innej rankowej piechoty?
I ich działanie - dwóch dajmy na to żeby łatwiej było liczyć - 1 myśliwy - ogranicza karę za ruch o 1\2 a dwóch całkiem znosi karę? po lasach może tylko? to ich domena w końcu. :wink: Cena - 14 pkt? i bs 4, longbow, nie mogą wchodzić do combatu, tylko strzelają ( i S&S) - gdy oddział zostaje zniszczony oni także. :)

Pzdro :D

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Ivo pisze:Myślę, że powinni kosztować około 16 pkt. Rzeczywiście powinni być jak detka (tzn. 3 cale od oddziału). Powinni byćw grupach max 3 osobowych, być w skimrishu, mieć longbow i nie mieć kary za strzał po ruchu. Jeśli oddział ma 2 zwiadowców porusza się bez przeszkód po trudnym terenie. Jeśli jednego to z karą wyłącznie 1/3 ruchu. Trzeci zwiadowca jest "zapasowy". Dzięki tej zasadzie przeciwnicy próbowaliby ich zabić .
To moja propozycja do myśliwych. Mogą być wykupywanie do każdego oddziału pieszego a za 26pkt do konnego? I może jeszcze na 3 myśliwych musi przypadać 10 warriors of Ulryk

A minersi mogą być w specjalach ale na przykład 0-1. Nie byliby na tyle atrakcyjnym wyborem w rare.

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

IVO: nie chciałem by zabrzmiało jakbym kradł Twój pomysł. Uważam że jest świetny. 3 łowców na oddział maksymalnie. Póki żyją nie ma kar do ruchu za trudny teren. Longbowy jak najbardziej wskazane.
Duchy przodków: jako undeady nie widzę ich w tej armii. Nekromancja nijak się ma do kultu Ulryka. Opętanie wojownika przez ducha sprzed wieków ma większy sens. A że pomysł naprawdę ciekawy, myślę że warto go rozwinąć.
Wilkołaki: czyli uważasz że najlepsi byliby jako asasyni wybiegający z oddziału i po drodze zmieniający się w wilkołaka? dobre. Ale wtedy nie mogą być ukryci w kawalerii i Houndach. Nie żeby mi na tym zależało jednak :) Ktoś ma pomysły co do zasad i statystyk takiego milusińskiego?
Czopek: co do straceńców. W zamierzeniu jest to oddział do misji samobójczych przeciw potworom. Czyli odpornośc na psychologię wymagana. Teraz przydałoby się coś co te potwory będzie "psuło". Negacja scaly skina? - wystarczy GW i S4, po co więcej? Negacja wardów? Niby z jakiej paki? A negacja regeneracji? wystarczy dać im flaming attacks :D Przy okazji - gdyby byli to równocześnie opętani przez duchy przodków wojownicy to ich broń może również byłaby w ten sposób opętana - liczy się jako magical i flaming.
łowcy bestii: ciekawy skirmish z toporkami z ambushem. Myślałem kiedyś nad zastąpieniem archrów wojownikami w skirmishu z javelinami/toporkami i tarczami. To brzmi nawet podobnie. Rozwiniesz temat?

Minersi: hmmm niby racja z tymi tunelami. Ale przecież w middenheimie jest jeszcze więcej state troop handgunners i dział należacych do elektora. A mimo to nie uwzględniamy ich w kulcie. Poza tym czemu dwarfy miałyby wspomagać innowierców? Jako najemnicy? od tego są DoW

Ismael: szkoda, z Twoją pomocą byłoby ławiej, ale rozumiem Twój wybór. W każdym razie miło będzie posłuchać Twojej opinii ;)
"Proch to nic innego jak zmielony spaczeń" - król Bretonni.

ODPOWIEDZ