łucznicy imperium

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Re: łucznicy imperium

Post autor: Bizim »

A co na to armaty, moździerze, kapitanowie bsb, kapitanowie na pegazach, (w tych przypadkach to nawet używa się podobnie zmontowanych) czy magowie?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Cannony. Zawsze, wszędzie, niezależnie od edycji ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Dlatego dałem 90% Armaty must have a moździerz już można wyminić na rakietę :wink: Magowie są w każdej armii a ich różnorodność ogranicza się do domen. BSB też może być różnie złożony a pegazista też w każdej rozpie nie występuje :wink:

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Tak czy owak ta różnorodność moim zdaniem wynika niestety nie z tego, że mamy dużo fajnych opcji tylko z tego, iż trudno znaleźć mocną i grywalną opcję na tym booku. :/

Mi w łucznikach wystarczył by zmniejszony koszt bo koszt 8 pkt to dużo w porównaniu do 6 za takiego łucznika z TB czy też bretońskiego chłopa...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Ja się nie zgadzam. Imperium ma duży potencjał a wybór jednostek zależy przede wszystkim od stylu gry

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Łucznik powinien kosztować 7 pts. Lub 8 i mieć light armour. I zaletą jet to, że są jedynym skirmischem w naszej armii.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ostatnio 8 osobowy detechment łuczników zatłukł w walce połowę parku maszynowego krasi (ot urok słabej jednostki którą większość graczy olewa).

Trzeba po prostu znaleźć dla nich zadanie.

Ja używam ich właśnie do zajścia parku maszynowego z boku lub jakiegoś smieciooddziału i wtedy albo shooti w śmieciooddział albo szarża na maszynki.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

co dokładniej się zmieniło, że nagle łucznicy są okej a handgunnersi źli?
Mają skirmish, przez co mogą łazić na 8 cali, poruszać się w dowolną stronę i strzelać.
To znaczy, że mogą dotrzymywać kroku głównym oddziałom i robić za odginaczki.

Handgunnerzy byli już słabi od momentu skasowania im dostrzału (d6 w pierwszym strzale). Na dodatek zmieniła się po raz kolejny edycja i ze stołów zniknęły kawalerie. A na duże oddziały piechoty (które teraz dominują) wystawianie strzelców nigdy nie było opłacalne.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

inny problem jest taki, że ze zmianą edycji BS-owe strzelanie przy takim natłoku obstacli i innych lasów/krzaków/sadów robi się zwyczajowo nie opłacalne, bo musisz trafić na 6+ lub jeszcze gorzej, co z 20 chłopaków trafia 3 góra 4, marnie jak na 160+ pts. Na dokładkę w large targety też nie ma już zwyczajowego +1 do trafienia...
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

A unity dają też hard cover...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

dokładnie... 5+ jest jeszcze do przeżycia, ale 6+ bardzo boli. No nic, może obtanią strzelców nieco w nowym book'u, albo przeniosą siłę ciężkości kolejnych kodeksów na elitarne oddziały (ma wyjść względnie niebawem bretonnia i takie tam...)

ODPOWIEDZ