Pomysł na Greatswordów.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Pomysł na Greatswordów.

Post autor: Reyki »

Otóż wpadłem na pomysł konwersji.

Mam armię poświęconą kultowi Morra.
Skonwertowałem już oddział konnicy.

Czas nadszedł na konwersje Greatswordów.

Czarni rycerze maja bardingi czarno-czerwone,czerwony sztandar a jeźdźcy mają kaptury na hełmach i całuny na tarczach (wszystko z GS).

Sporo się namęczyłem nad tym.

Chciałbym zrobić oddział pieszej gwardii.
Pomyślałem o kolesiach w habitach z kosami z rękach.
Problem w tym że nie mogę znaleźć modeli pasujących do mojego pomysłu.

Myślałem nad konwersją Plaguemonków i kos od zombiaków (lub scyting talonsów od tyranidów).

Może macie jakieś inne pomysły?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

osobiście pomysł z monkami wydaje mis ie mocno nietrafiony bo one sa po prostu male i liche
moze cos takiego w sumie tylko lebki podmienic http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Hm, można by popróbować z flagellantami/pielgrzymami grala z bretonii, dorobić kapturki z GS i kosy od tych zombiaków :)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

ja to maja byc greatswordzi to wieski beda glupio wygladac grube to takie
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Hmmm to jakieś 80 funciaków.Nie jestem pewien czy stać mnie na taki wydatek.

A mnichów chciałem w połowie przeciąć i uzupełnić braki GS'em(pomysł z hobgoblinów).

Ale pomysł ciekawy.Dzięki.

Co do flagasów to wolę z nimi nie kombinować bo to są metale w dość niewygodnych pozycjach (poczekam na plastiki).

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

pomysł niezły, ale ja bym zrezygnował z kos, bo to trochę obciachowo będzie wyglądać (są większe od właścicieli), ja bym postawił na jakąś formę rytualnych mieczy, może dark elfickie ostrza, do tego płaszcze z kapturami, tak aby wyglądali na gwardię pieszą

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

A te flambergi które mają normalne figsy nie są większe od nich?

Broń musi odzwierciedlać +2 do siły.

Płaszcze z kapturami-łatwo powiedzieć.
Lepiej powiedz jak takie zrobić/skąd wziąć?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

płaszcze to widzę tylko z gs, lub podobnego polskiego produktu; sam tego wynalazku używam i muszę powiedzieć, że nie ustępuje tej angielskiej, poza tym jest jej trzykrotnie więcej (pakowane w dwóch "słoiczkach" plastikowych) a kosztuje 12zł na allegro. Co do samych fisów to użyłbym jakichś plastików, flagellanci nowi albo greatswordom metalowym nałożyć płaszcze ale z tym raczej będzie od groma zabawy, potrzebny ci opancerzony korpus (swordsmani) nogi to już do wyboru, a ręce użyłbym albo od wilków albo od kawalerii zwykłej, choć najlepszym pomysłem jest pomieszanie tego wszystkiego, jakbyś miał jeszcze łapki z kawalerii bretońskiej to myślę że oddział mógłbyś stworzyć z 20 różnych typów. Zamysł mój to jak najmniej się męczyć jak najwięcej zrobić, tak aby nie rzutowało to na efekt, pamiętaj, że na greatswordach musisz ciąć rączki, a one na ogół są "zespawane" z głową, czapką lub piórkami na niej

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

A może głowy w kapturach wziąć od scoutów Leśniaczków ?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

pytanie reyki czy chcesz mieć oddział "wypasiony" za 200-400 zł, czy w miarę niedrogo powiedzmy 100-150zł?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Myślałem o przedziale 150-200 zetek (taniej niż oryginalny regiment a punkty za konwersje na turniejach są).

A jeśli chodzi o tą masę za 12 złotych to nie muszę na allegro tego kupić (obok mnie jest modelarski gdzie to jest :):):) ).

Konwertowanie oryginalnych GS nie wchodzi w grę.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

panie tak to tylko w erze...
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

no to weż starych swordsmanówi i do dzieła, plus ta masa i broń jaką chcesz, możesz też wziąć peasantów bretońskich oni tam mają coś w formie sukienek to trzeba im dorobić górę tylko. Możesz wykorzystać niektóre główki (od championa kawalerii, ta z laurami np.), opiłować na łysego i masz mnicha ze zdjętym kapturem

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Hej. A może plastikowi chos worriorzy on foot???? Taki pomysł. Na pewno mają fajne płaszcze - plastik i osobno, full pleaty też jak na dłoni, tylko główki pozmieniać np. na te od white wolfów no i kombinacja z great weaponami. Nie wiem jak to się mieści na małej podstawce.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Chaasowi wariorzy są zbyt masywni jak na zasuszonych wyznawców Morra. Ja tam bym poczekał na plastikowych flagellantów, a w międzyczasie znierał różne dwuraki: głównie z milicji i ramek białych wilków.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Hmm, ci plastikowi flagelanci to nie za bardzo na rycerzy - bo taka propozycja padła.
Co do mnichów to już bardziej, ale to i z milicji można zrobić. Płaszcze takie z kapturem to i tak i tak masą trzeba zrobić, nie przypomniam sobie podobnego kroju u jakiś figsów.

ODPOWIEDZ