Następny krok do przodu

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Następny krok do przodu

Post autor: Captain Kocoń »

Zakładam ten temat dla graczy którzy chcą i lubią wygrywac na turniejach. Patrzą na stoły i wszedzie widzą konfiguracje 4-4-2, a jak przychodzi do wyników są zniesmaczeni bo widzą ze nawet 4-4-2 nie daje efektów. Piszcie tutaj o nowych rzeczach nad którymi mysleliscie(moze lepszymi), które testujecie takich jak np. Emp na samej Kawie, wizard Lord, archerzy, przedmioty alternatywne np SoF. Wszystko co spowoduje deliktne odjescie od jednej slusznej opcji (nie mowie ze jest zła ale nie rozwojowa). Uwazam ze w naszym booku jest pare rzeczy które jeszcze przez niektórych pewnie nie zostaly zauwazone.


pzdr
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Wizard lord na pegazie jest bardzo fajny. Tylko Ja to nie mam szczęścia do niego ;) wybucha mi w co drugiej bitwie ;), a ostatnio chyba jeszcze częściej :D

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Osobiści używam 3 magów + arch Lector na koniu z icon of magnus.
2 tanki, 20 kuszników, duża(10)+małe jazdy
zamiast 4 cannonów używam 3 cannony + 5 outraiderów(muzyk jak starcza punktów)

Z VC i Demonami da radę powalczyć

Gra imperium polega ostatnio
a) smok-zestrzel zanim doleci do combatu- jak doleciał to możesz się pakować
b) 4 bolce-ukryj się i licz na remis, przy 2 można pojeździć
c) ktoś ma 6 z metalu- módl się o brak IFki

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Manfred pisze:Wizard lord na pegazie jest bardzo fajny. Tylko Ja to nie mam szczęścia do niego ;) wybucha mi w co drugiej bitwie ;), a ostatnio chyba jeszcze częściej :D
Mój nie wybucha ale chowa się przez pół bitwy bo boi się latać :roll:

Awatar użytkownika
gotih
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Warszawa Kult

Post autor: gotih »

morgan10005 pisze: a) smok-zestrzel zanim doleci do combatu- jak doleciał to możesz się pakować
a mi się prawie nigdy nie udaje się ich zestrzelić z cannonów, najczęściej padają w hth :D
morgan10005 pisze: b) 4 bolce-ukryj się i licz na remis, przy 2 można pojeździć
DE i HE to tobre paringi dla empire. To dla przeciwnika remis jest zadowalający, nie dla nas



Manfred@ Nie rozumiem czemu wciąż grasz tym plewnym arcy :) . Jest droższy, miskastuje się , w hth nic nie może, daje gorsze LD a lepszą ma tylko mobilność i trochę magię
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

altar jest nudny :P, na lusterko nikt sie nie łapie ;)
Arcy jest ciekawszy w prowadzeniu, pozatym wtedy na luzie mogę wziąć pegaziste z ACoS (nie tracąc kostek z maxa 12 PDków) :P.
W połaczeniu z Sealem i wymaksowaną resztą antymagi daje nam bardzo fajną kontre na armie magiczne :)
Uważam że mocniejsza magia jest duzo lepsza przeciwko innym defensom, altar jest poza innymi +/- LT

A to że miscastuje 2-3 razy na bitwe i w 50% bitew wybucha to inna sprawa :D

Za to coraz bardziej przekonuje się że miałeś racje żeby olewać kuszników i ładować więcej pts w kawalerie :)

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

gotih pisze:DE i HE to tobre paringi dla empire. To dla przeciwnika remis jest zadowalający, nie dla nas
mam inaczej złożoną armię i DE I HE jest dla mnie ciężkie (tak na marginesie z mojego punktu widzenia Hydry są nieśmiertelne :D )

Altar jest łatwy do ominięcia. Przeciwnik albo go wyjebie gdzieś na bok poświęcając jakieś marne punkty (hate jest jego problemem) albo zwiąże go walką. S7 go niszczy :? - jak dla mnie nie jest wart 300 pkt

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ja też wolę Arcy w zestawie:
-kuń
-DS
-Orb
-Luck Stone
_______
305pkt.

Siedzący w oddziale kawalerii z Banner of Valour :wink:

Gra na magach jest losowa- można dzięki niej dużo zyskać ale też stracić. I uważam podobnie jak Manfred, że przydaje się w grze na armie defensywne.

Lektor jest za to bardziej stabilny ale to kolejny LT (3) którego trudno skitrać przed maszynami wroga, których jest sporo :x Jednym słowem, mi się nie spisuje- za cienki w uszach jestem :)
Obrazek

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

Gra imperium polega ostatnio
a) smok-zestrzel zanim doleci do combatu- jak doleciał to możesz się pakować
b) 4 bolce-ukryj się i licz na remis, przy 2 można pojeździć
c) ktoś ma 6 z metalu- módl się o brak IFki
bardzo głupie przekonanie;).

Co do lektora to rzeczywiscie w rzeczywistosci jest bardzo kruchy a jego ward na 4 tak naprawde jest jak na 6;D co nie zmienia faktu ze jest zdecydowanie najmocniejszym z lordów. Interesuje mnie wlasnie opcja wizard lord która da sie robic wyniki. Ale patrze w ten book i widze duzo wiecej slabych punktów.
Co do autorskich pomysłów to od ok. 5 miesiecy wystawiam 5 luczników w detkach są niesamowite. Pare razy uratowaly dupsko lektorowi, bo w sumie ich wartosci strzeleckie są do kitu :D
Seal of destruction - tez niesamowity przedmiot...
testował ktos ACoS?
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Awatar użytkownika
gotih
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Warszawa Kult

Post autor: gotih »

detki są fajne ale żeby je mieć trzeba wystawić jakąś piechotę;/

Polecam 5 FC, możliwości podobne co archerzy a prawie 2x tańsze :wink:
Obrazek

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

10 crossbowmen
5 archers
5 archers
proste;) Free company nie robi tego samego co lucznicy
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

no ja używam ACoS :P kapitan dostaje: ench. shielda, lance i pegaza pod dupsko ;) sprawdza się
a mistrzostwem jest np w 1 turze ukraść slannowi dużą kuźnie :P
Do tego seal choć losowy(jak całą gra) potrafi uratować dupsko momentami, bo jeżeli tej dużej kuźni nie dasz rady wykraść to zawsze można zniszczyć ;)

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

Unnamed2350 Pts - Empire Army

1 Arch Lector of Sigmar @ 320 Pts
General; Prayers of Sigmar
Armour of Meteoric Iron [25]
Sword of Fate [40]
Van Horstman's Speculum [30]
War Altar @ [0] Pts

1 Battle Wizard @ 160 Pts
Magic Level 2; Warhorse
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Battle Wizard @ 140 Pts
Magic Level 2
Rod of Power [30]

1 Captain @ 162 Pts
Lance;Full Plate Armor; Pegasus
Aldred's Casket of Sorcery [35]
Enchanted Shield [15]
Pegasus @ [50] Pts

10 Crossbowmen @ 160 Pts

5 Detachment - Archer @ [40] Pts
5 Detachment - Archer @ [40] Pts


5 Knightly Orders @ 123 Pts
Musician


6 Knightly Orders @ 146 Pts
Musician


6 Knightly Orders @ 146 Pts
Musician


5 Pistoliers @ 90 Pts
Brace of Pistols; Light Armour; Warhorse



1 Great Cannon @ 100 Pts


1 Great Cannon @ 100 Pts


1 Great Cannon @ 100 Pts



1 Steam Tank @ 300 Pts
Building Steam Points (Tank); Main Cannon (Tank); Steam Gun (Tank)

1 Steam Tank @ 300 Pts
Building Steam Points (Tank); Main Cannon (Tank); Steam Gun (Tank)

Casting Pool: 6

Dispel Pool: 6

Models in Army: 62


Total Army Cost: 2347

Wymyslilem cos takiego, w sumie to ten pegaz troche oslabia i tak kiepską magie. Moze na priesta dac ACoS?
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Awatar użytkownika
bayer
Mudżahedin
Posty: 337
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bayer »

Witam
Na altar i VHS już nikt się nie nabierze, wypowiedzą Ci pojedynek jakimś czampionem i pozamiatane.

Widzę, że to szybka armia, a altar tylko ją spowalnia i wszędzie go widać (no, prawie wszędzie:)).
Pomyśl nad generałem na gryfie mieczyk Zygmunta, zaklęta tarcza i święta relikwia.
wywal kuszoli i wstaw jeszcze jedną kawe.

Kapitan na pegazie dobry, zamień tylko tarcze na pieczątkę Sigmara, tak na wszelki, czarami mogą Ci go zbyt łatwo zdjąć.

Olej czarowanie, nastaw się na dispele(4 scrolle) a magowie mogą być 1 poziomu, i magia Niebios.

Do pistolierów wstaw championa z repeterem jak starczy punktów.

no i do przodu przy akompaniamencie armat:)
Grejt Puzon of de Empajer

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Witam , kapitan na pegazie jest mega z kradziejka , pistoletem(koniecznie) , lancą ,en.sh. Razem z Sealem masz dobrą kontrę na armie magiczne , niestety oba przedmioty są dość losowe , ale w tej grze nie ma nic pewnego.

Rozpa którą używam:
- Altar standardowy
- 2 x czołg
- 3 x cannon
- 2 x 5 rycerzy z muzykami
- 1 x 6 rycerzy w WB
- 6 outriderów z muzykiem
- koleś na pegazie jak powyżej
- mag pieszy z sealem 2 lvl
- mag konny 2 x scroll , 2 lvl

Nie podzielam opinii typu , że jak ktoś ma 4 bolce to trzeba się kitrać , nie po to mam 3 LT żeby nimi nie wyjechać , i 3 cannony do kontrowania bolców , wszystkiego nie zestrzeli , jak wyjedzie się czołgami to czy tak czy tak ona raczej przeżyją(przy rozsądnej grze) , oczywiście wszystko zależy od sytuacji - ale często decyzja polega na wyborze: jazda wszystkim do przodu , albo kitranie wszystkiego(często nierealne przez teren).

Na temat gryfa , powiem tyle : Jest bezużyteczny , próbowałem na nim grać ale wchodziły motywy typu: 8 shadów wali stand & shoota i rozwala mi gryfa na kawałki(full woundy) czy jakaś głupia salwa łuczników nabija 2 woundy. Z takim tafem , brakiem save'a i ceną lepiej go nie wystawiać.

PS: moim zdaniem sprawdza się całkiem dobrze , i aktualnie praktycznie każdy standard imperium ma szanse powalczyć na turniejach.

Awatar użytkownika
bayer
Mudżahedin
Posty: 337
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bayer »

No to miałeś pecha z gryfem(albo ja szczęście :D ), mi w większości bitew się sprawdzał, ale rozumiem, faktycznie byle strzelanie go potrafi rozwalić:(
Jak już tak ostro to może Karla na smoku?
Grejt Puzon of de Empajer

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

gryf i ten śmieszny lord nie są warci żadnych punktów
kapitan na pegazie osłabia magie, dlatego lepiej niż z altarem kompnuje się z dużym magiem takie jest moje zdanie

Kocoń i Pabis brakuje wam na jednej kawie banner of valour ;)

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

i pozamiatane.
co pozamiatane??? Próbujesz całkowicie zmienic koncepcje rozpy, nie mówiąc o tym ze na gorszą.
Jak już tak ostro to może Karla na smoku?
Chyba nie przeczytales 1 posta
kapitan na pegazie osłabia magie, dlatego lepiej niż z altarem kompnuje się z dużym magiem takie jest moje zdanie
masz racje ale ja boje sie tego maga... Jest taki wątły, biedny, miscastuje... jakbym mial go widziec to widzialbym w wersji VHS, SoF, luckstone.
A banner of Valour cos kolo 40 punktów do wydania, a to caly detachment. Nie mam jeszcze az takiego urazu do panik
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Captain Kocoń pisze: masz racje ale ja boje sie tego maga... Jest taki wątły, biedny, miscastuje... jakbym mial go widziec to widzialbym w wersji VHS, SoF, luckstone.
A banner of Valour cos kolo 40 punktów do wydania, a to caly detachment. Nie mam jeszcze az takiego urazu do panik


Wizard Lord z scrollem i MegaScrollem oraz Ring of Volans na koniu w unicie kawalerii niepanikującej. Mi się sprawdza mając jeszcze dwóch magów i złodzieja czarów :).
Banner of Valour to wydatek o 5 pkt większy niż War Banner, czyli 30 punktów. Zatem jeśli masz punkty na WB znajdzie się na Valour'a ;).

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

czytaj rozpe nie mam punktów na warbanner. sztandar+bannerof valour=circa 40 pts. Kurcze strasznie mnie zacheciliscie do wizard lorda... Jak sie gra wam z demonami?
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

ODPOWIEDZ