8ed, braki piechoty i ile ich trzeba.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: 8ed, braki piechoty i ile ich trzeba.

Post autor: Sa!nt »

Prosiłbym o nie spamowanie i wystawianie ofert kupna/sprzedaży w odpowiednim dziale a sprawy związane z sprzedażą załatwiać za pośrednictwem PW.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Dobra ja przeliczyłem swoje wojska jeśli chodzi o piechotę:

liczba wszystkich jednostek/liczba pomalowanych

Halberdiers 20/20
Spearmen 20/20
Swordsmen 130/70
Handgunners 50/50
Crossbowmen 40/20
Archers 20/0
Free Company 40/0
Greatswords 50/25
Flagellant 45/25

do tego
40 nie sklejonych 6 edycyjnych state troopsów w ramkach których nie wiem jak skleję bo czekałem na 8 edycje aby dowiedzieć co się będzie bardziej opłacało ale pewnie zrobię z nich halabardników bo nie ma części na spearmenów.

PS: Wiem, że napisałem post pod postem ;)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

no to teraz się zmoderuj ;)
a tak wogóle wracając do tematu, to jak się będzie grało na scenario, to trzeba więcej jeszcze piechoty, ale ale też i duże kloce kawy, co mnie cieszy, bo tak dla fluffu się grało nie raz 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Przyznaję rację Saintowi, koniec offtopu. Nie piszcie panowie do mnie na priv. Aktualnie czekam, aż dostanę z powrotem aparat, więc najwcześniej w niedzielę stworzę 3 aukcje z włócznikami.

I wracając do tematu:

Dla mnie z zestawu piechoty: Sword, Spear, Halberd, Free Companies, teraz najbardziej grywalni będą włócznicy jako piechota do dużych klocków.

Walczą z 3ech szeregów i mają ten sam AS co swordsmeni. Doskonale wyglądają, jak każda porządna formacja z bronią drzewcową :)

U swordsmenów 4WS i Ward 6+ (tylko w walce wręcz z przodu) nie są już tak zachwycające. Jak dla mnie teraz będą robić raczej za detachmenty.

Halabardnicy zyskali dzięki dwóm nowym zasadom - walce z dwóch szeregów i ściąganiu trupów z tylnych szeregów... zawsze 5 ataków z S4 nie robiło wrażenia, szczególnie, gdy halabardnicy nie przeżywali by móc oddać. Teraz mamy niemal pewne 10 ataków z S4... dalej jednak uważam, że lepiej spisują się jako detka, jeśli nie najlepiej. Gdyby mogli mieć heavy armory... zdecydowanie tylko ich bym widział w roli klocków... ale cóż :)

Free Companies - w klocku - za tę samą cenę włócznicy wyciągają tyle samo ataków, a mają jeszcze 6+ save i możliwość zwiększenia do 5+, teraz jako detachment sądzę, że halabardnicy są lepsi. Mimo to jest to najlepsza opcja na detki do wkurzania/wyciągania fanoli/ etc. W ilości ok 5 modeli wykazują maksymalną skuteczność.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

bez obrazy, ale nie ma co się podniecać wielkimi klocami,
moim zdaniem imperium nie będzie tak wyglądać jak proponujecie
inne bardziej liczne armie was rozkręcają
te bardziej elitarne też was rozkręcają
wiem, jest fajnie mieć duże klocki
ale nie idźcie ta drogą
klopy ładnie w klocek ładuje
na początku będzie fun tym pogrywać(bo to będzie czas testów)
ale potem :roll:

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

zielonatrawa pisze:bez obrazy, ale nie ma co się podniecać wielkimi klocami,
moim zdaniem imperium nie będzie tak wyglądać jak proponujecie
inne bardziej liczne armie was rozkręcają
te bardziej elitarne też was rozkręcają
wiem, jest fajnie mieć duże klocki
ale nie idźcie ta drogą
klopy ładnie w klocek ładuje
na początku będzie fun tym pogrywać(bo to będzie czas testów)
ale potem :roll:
to mało wiesz o zasadzie detek :lol2: teraz 6-8 łuczników wypuszczamy do przodu na screen przed katapami, celujesz w to co widzisz a reszta indirect czy jak to zwą i postrzelasz sobie...zwłaszcza z S3, za dużo to nie zdejmiesz, spójrz w rozpiski i kodeks Imperium ile pegaz z podstawowym wyposażeniem kosztuje....a w dwie tury jest na Twoich maszynach, niech mu dadzą zasadę awangardy to już w ogóle jest masakra...a możesz wystawić ze 3 np. i każdy ma AS 2+ :twisted:
BÓJ SIĘ; IMPERIUM MA NAJTAŃSZYCH NORMALNYCH BOHATERÓW (nie mówimy o goblinach i skavenach oczywiście)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

zielonatrawa:
okej, ja chetnie przyjmę jakieś elfy na piechocie i hordówki
5/4 dużych placków w tym dwa z S5 jest spoko

wg mnie spearmeni bedą bardzo dobzi w formacji 7x5 z priestem
21 ataków z hate + ksiądz ma power imo ;)

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Blaesus pisze:Dla mnie z zestawu piechoty: Sword, Spear, Halberd, Free Companies, teraz najbardziej grywalni będą włócznicy jako piechota do dużych klocków.

Walczą z 3ech szeregów i mają ten sam AS co swordsmeni. Doskonale wyglądają, jak każda porządna formacja z bronią drzewcową :)

U swordsmenów 4WS i Ward 6+ (tylko w walce wręcz z przodu) nie są już tak zachwycające. Jak dla mnie teraz będą robić raczej za detachmenty.
Sa!nt pisze: Halberdiers 20/20
Spearmen 20/20
Swordsmen 130/70
Super... :?
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

tedzio pisze:zielonatrawa:
okej, ja chetnie przyjmę jakieś elfy na piechocie i hordówki
5/4 dużych placków w tym dwa z S5 jest spoko

wg mnie spearmeni bedą bardzo dobzi w formacji 7x5 z priestem
21 ataków z hate + ksiądz ma power imo ;)
a czemu nie z zasadą hordy :?: dostaniesz dodatkowy bonus do walki, 49 kosztuje Ciebie prawie 300 pts. bez commanda, ale walą 4 szeregi czyli max 40 modeli z hatem

ja niestety już zrezygnowałem z rzymskich tarcz dla spearów, mam za mało, zaczekam z nimi do wyjścia kodeksu, może jakaś piechta z ciężką zbroją wyjdzie, wtedy dobry klocek może wyjść z tego
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

@ Tedzio
ksiądz ma power widziałbym dla niego zastosowanie
moim zdaniem hordówki wychodzą lepiej na plus

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

#helion# pisze:
tedzio pisze:zielonatrawa:
okej, ja chetnie przyjmę jakieś elfy na piechocie i hordówki
5/4 dużych placków w tym dwa z S5 jest spoko

wg mnie spearmeni bedą bardzo dobzi w formacji 7x5 z priestem
21 ataków z hate + ksiądz ma power imo ;)
a czemu nie z zasadą hordy :?: dostaniesz dodatkowy bonus do walki, 49 kosztuje Ciebie prawie 300 pts. bez commanda, ale walą 4 szeregi czyli max 40 modeli z hatem

ja niestety już zrezygnowałem z rzymskich tarcz dla spearów, mam za mało, zaczekam z nimi do wyjścia kodeksu, może jakaś piechta z ciężką zbroją wyjdzie, wtedy dobry klocek może wyjść z tego
Jakoś sobie nie wyobrażam takich wielkich oddziałów, ale jeśli będą lepsi w takim ustawieniu i ilości, to mają power. Ba, klimat jaki! ;)
Btw Może tarcze od M&A? A i looknij do mojej galerii :).
zielonatrawa pisze:@ Tedzio
moim zdaniem hordówki wychodzą lepiej na plus
A moim zdaniem tak jak empire. :)
Empire zyskuje dużo na grywalności. Poza tym kawaleria to tylko w wagonikach (15), bo inaczej będzie grząźć w tych oddziałach ze stubbornem. Dlatego ja widzę w niej rolę bardziej wsparcia, szybkiego ataku na flankę w starciu dużych oddziałów piechoty. Chociaż tutaj mają swoją rolę detki też. Kawaleria jest dobra, ale w empire tak samo dobra jest piechota. Takie mam zdanie na dzień dzisiejszy. ;)

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

to może lepiej już trzasnąć horde z GS 10x5 z priestem
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Wiem, że offtop, ale nawiążę do poprzedniego bo i tak temat zdechł :) : wystawiłem włóczników na aukcji:
http://allegro.pl/item1151187141_40_spe ... y_fcg.html

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja kawalerię naszą widzę tylko w dwóch rozwiązaniach, duży regon tak 15-16 z herosem do mocnego uderzenia; trzymamy taki klocek do nadejścia naszej piechoty/czołgu/what ever, albo kilka dużych klocków kawy z sporą ilością herosów do zamiatania, jak piechta dostanie z przodu i boku kawę to szybko zrejteruje, tutaj duża szansa dla GM oraz lektora....kombinuję nad dwoma rozpiskami, jedna na piechcie, 4-6 klocków piechoty po 25-30 z detkami lub bez, a druga to 3 kloce kawy po właśnie 15-16 chłopa w 2-3 szeregach plus wsparcie outriderów, oni też strzelają z dwóch szeregów :twisted:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

i ja będę preferował w 8 ed duże klocki white wolfów, niestety bije ostatni ale 12 ataków S6 z hate'm robi wrażenie. Do tego szamani z beastem i druidzi z life. I będzie się dało pograć imperium jako cultem ulryka na 8 ed, ale trzeba ztestować, bo jednak taka kawaleria w starciu z elfami ( elitą ) kiepsko radzi sobie.
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja bym zastanowił się nawet nad klockami corowej kawalerii, ciut taniej a mozna dać jeszcze armour piercing
inna kwestia Czopek że nasza kawa ma tylko I 3, więc i tak lepiej dać dwuraki
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jeżeli kawaleria to tylko dwuraki. Lance są słabe w tej edycji. Przez nic się nie przebijesz a tylko utkniesz. Tak to z dwurakami powoli coś mielisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

I tak oto klasyczny model kawalerzysty z lanca zostaje zjebany przez GW na rzecz nonsensowego GW na koniu.
I tak oto pistolet zostaje zjebany do potegi N
Ta edycja sie nadaje do turkmenistanu tam by byli zadowoleni ze cos wogole maja.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Gdyby nie walenie po inicjatywie nawet przy szarży lanca nadal byłaby ok (aaa...i ten stubborn na każdym klocku też porażką jest)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Xeratus
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Xeratus »

Voodoo pisze:Jeżeli kawaleria to tylko dwuraki. Lance są słabe w tej edycji. Przez nic się nie przebijesz a tylko utkniesz. Tak to z dwurakami powoli coś mielisz.
a lance nie dadzą rady na coś o niskiej inicjatywie ? np na krasnoludy ?

ODPOWIEDZ