Polska bez Empire na euro

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Polska bez Empire na euro

Post autor: tilt112 »

Dla mnie to dziwna decyzja. Chodz mam malo do powiedzenia bo gram niewiele. Ale co na to doswiadczeni gracze ?? Wydaje mi sie że Piotr by mogl spokojnie poprądzić imperialistami i to w dobrym stylu.

Wyjasnienie na brak imperium w Polskiej kadrze takie że wszyscy mają kontry na czołg.

Ciekawe jak inne kraje sie zaprezentują, bo podejrzewam że imperium wystapi i czuje że zaskoczy :)

Polska bedzie również bez: ogrów, O&G, lizaków i czegos tam jeszcze.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Widać selekcjonerzy nie wierzą że bez czołgu można grać- co do Piotra to też sądzę że sporo by dał naszej reprezentacji ale cóż...
A gra bez czołgu jest o tyle fajniejsza że można coś do tej rozpy poza tankiem wrzucić :D bo jak wchodzi tank to już tylko ze dwa działa dorzucić i tyla

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

@tilt: ja doskonale rozumiem naszych reprezentantów; Imperium nie jest killerskie w tej edycji aż tak, w momencie wybierania składu nie było gracza, który wyraźnie wygrywałby Imperium i zajmował czołowe miejsca, pod uwagę należy brać Bazyliszka i Białystok, zobacz jak tam wyglądął ranking i na których miejscach plasowały się rozpy z czołgiem; drugim problemem było ogranie graczy rozpiskami bez czołgu, teoretycznie tylko Gotih i ewentualnie Karlee liczyliby się w tej klasyfikacji, ale też bez fajerwerków jak się okazuje bo było wiele nieścisłości z wygranymi tego pierwszego a Karlee trochę mniej ugrywał na turach (tych dwóch zwłaszcza); po trzecie co by nie mówić Imperium to bardzo losowa armia z dość niskim LD (zwłaszcza jak spada Gienio) i małymi boostami do power poola (i w ogóle magii, wyłączając dispell poola);
jak pograsz trochę na turach to zobaczysz że spartolony rzut w kluczowym momencie odbiera ci wygraną, a Repa nie może pozwolić sobie na stwierdzenia w stylu: "a może w ciągu 5 bitew będzie dobrze i statystyka weźmie górę".
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

niestety masz sporo racji: pamiętam jak kiedyś grałem ze skavenami i nie dość że nie zaczynałem to jeszcze pechowe rzuty w mojej turze na odpalenie machin (storm banner) - wystrzelił bodajże jeden moździerz sprawiły że zostałem doszczetnie skasowany koło 4 tury- tyle co do wpływu losu. A ld bez gienia po prostu boli

Awatar użytkownika
gotih
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Warszawa Kult

Post autor: gotih »

Tak jak napisał helion, w momencie wybierania nikt nie był ograny piechotnym imperium

Gdyby teraz wybierano, napewno by się w składzie pojawiło :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

gotih pisze:Gdyby teraz wybierano, napewno by się w składzie pojawiło :wink:
Ty to masz za brzydką armie by jechać na EURO :P ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Zobaczymy, jak wyjdzie ten sezon ligowy. Może selekcjonerzy pójdą po rozum do głowy... :D

Argument, że wszystkie armie mają kontrę na czołg jest bez sensu. Teoretycznie wszystkie armie mają kontrę na wszystko.
Mam wrażenie, że ten, kto to wymyślił cierpiał na jakieś fobie dotyczące "niezniszczalności" czołgu. I gdy odkrył, że czołg nie jest niezniszczalny, to stwierdził że Imperium to słaba armia. A czołgiem trzeba umieć grać, i tyle. To mocny oddział - porównajcie inne o podobnym koszcie (Gralowcy? Blood Knighci?) Skutecznośc podobna, a kontrę na nie mają wszystkie armie (wymienione przykłady wciąż łatwiej jest zabić, niż czołg).

Kluczowe jest, by grający naszą armią pojawili się tłumnie w czołówce ligi. Spójrzcie na rankingi z ostatnich lat - w pierwszej dwudziestce imperium było naprawdę sporadycznie. W zeszłym sezonie między mną, Gotihem a kolejnym graczem była przepaść punktowa - nic dziwnego, że po słabym występie na dwóch ostatnich masterach nikt Imperium nie brał pod uwagę.

Reasumując - grać i wygrywać, Panowie.

@ Gotih - nie czuj się zbyt bezpiecznie na szczycie nowej tabeli ligowej. Niech tylko zapiszą mi ostatnie turnieje a poczujesz mój oddech na plecach. Albo zobaczysz moje plecy... :twisted:

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Na następnym ETC już Imperium musi sie pojawić :D Z kontrą na tank będzie z czasem o tyle fajnie że z czasem mało kto będzie sie w coś takiego zaopatrywał skoro tank jest uważany za plewę - mój czeka na chwilę kiedy zmieni się moda z shadowa na cuś innego. Poza tym każda armia ma jakąś - zazwyczaj jedną kontrę- wniosek traf armatą lorda brety z HKB i spanikuj arcymaga z książką (lub zesnajperuj - jak wolisz) a tank jedzie bez przeszkód robić miazgę z tego co mu na drodze stanie

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

ja tam wierze w imperialnych braci zza granicy :P

niech coś pokaża ! :), nie żebym cos mial do polski :D w nich tez wierze :D

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Brak emp jest o tyle zabawny, ze bez wielkich watpliwosci uznalbym empire za top 3 :P Chrzanic czolg, 3 mortary i 2 dziala wystarczaja, do tego smiesznie tanie i cholernie mocne klocki flagusow, dobry pegazista, masa smieci za grosze i mozna szalec. Czekam az mantic zdecyduje sie wydac ludzka armie i sie pobawie :P

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Noo, muszę przyznać że brak empire trochę mnie wzburzył ;). Do reprezentacji dostały się armie słabsze czy prostsze do skontrowania (Bretka, bestie).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

dostały się armie słabsze czy prostsze do skontrowania (Bretka
Ciekawe... Bretka jest teraz zajebistą armią, bardzo ciężką do skontrowania. A kiedy skład był ustalany, nikomu imperium dobrze nie szło.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Za rok będzie lepiej :wink:
Co do brety to rzeczywiście mimo przestarzałości booka (i armii w zasadzie też) te puszki są groźne

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Bestie i Bretka w okresie wyborczym miały bardzo dobrą generalicję. Poza tym ścisk Bretki w top5 Białegostoku o czymś chyba mówi
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

breta przy obecnych rozpiskach jest ciężka do zatrzymania, shadow mało co jej robi, heaven, light, fire sporo narobiłyby, ale większa część armii gra właśnie na shadow i death na dużych magach bo na cały turniej jest bardziej opłacalny i uniwersalny
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Właśnie z tym mam problem i muszę popróbować metal na dużym bo w sumie może ciut gorszy ale nadal skuteczny chyba na większość armii

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

potrzebujesz dużo mocnych pocisków, fire jest fajny i ma duże zasięgi przy relatywnie niskim CV ale za to tylko S4 i nic więcej, metal dla odmiany ma bardzo wysokie CV i jak trafisz na WE albo coś innego słabo opancerzonego to jest kiepsko, ale co by nie mówić niektóre czary ma fajne 8) , wolę jednak Light'a bardzo dobrze daje sobie radę z większością armii, jedynie problemy można mieć przy TK na dużych liczkach (2 w tym jedna z light właśnie) lub z HE, a tak przedział siły od 4 do 6 a przy złożeniu i odpowiednim losowaniu 4 posiki na turę, na prawdę ciężko przetrzymać coś takiego i park maszynowy :twisted:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Vallarr pisze:Brak emp jest o tyle zabawny, ze bez wielkich watpliwosci uznalbym empire za top 3 :P Chrzanic czolg, 3 mortary i 2 dziala wystarczaja, do tego smiesznie tanie i cholernie mocne klocki flagusow, dobry pegazista, masa smieci za grosze i mozna szalec. Czekam az mantic zdecyduje sie wydac ludzka armie i sie pobawie :P
w top3 powinny znaleźć się:

SK
DE
VC

Przy czym SK jako najlepsiejsze.

Dalej dałbym BRE,DF i LIZ

EMP jest solidne ale jaj nie urywa. Druga sprawa to jak wygląda drużyna jako całość, jaką rolę pełniłaby dana armia w teamie.

Ja osobiście widziałbym EMP w reprezentacji (ale piechotne) bo razem z DF stanowią bardzo niewygodne dostawienie dla jakiegoś gracza nie lubiącego gunlinów.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Skavy ofc. VC sporo stracilo na FAQ brzytwy. Z DE juz sie predzej zgodze :P Natomiast ustawianie brety czy lizakow przed imperium w stylu Vardena czy Gotiha wydaje mi sie byc pomylka, nie widze slabych punktow tych armii - altar, mortary, dziala, 2 klocki flagusiow, 2 klocki rankowej piechoty - na wszystko jest odpowiedz.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Breta jest bardzo dobra przy obecnych warunkach, do tego bardzo ciężko oddaje punkty, a co za tym idzie jest doskonałym blokerem, lore of shadow, najpopularniejszy obecnie, mało co jej robi tak naprawdę, do tego dwie lance w 4 szeregach, powodują ściągnięcie steadfasta większości oddziałom (po combacie); Lizaki na spamie skinków również są ciężkim paringiem i doskonałym blokerem, obie armie posiadają swoje atrybuty w postaci dość wysokiej zdawalności LD (Breta to sami knechci prawie w obecnych rozpach bez errantów a Lizaki 3 kosteczki i wszystko jasne); i najpewniej o to chodzi selekcjonerom
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

ODPOWIEDZ