Priest czy mag?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Uff...

Myślałem, że będzie można wyzwać War Altar chempionem i bezkarnie okładać rydwan resztą oddziału ;).

Dzięki za odp.

kaszeb
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: kaszeb »

Mam dwa pytanka co do warrior priestów. W AB są pewne nieścisłości n.p. napisane jest, że priest może siedzieć na koniu. Czy to kolejna fikcja literacka czy gdzieś można taką figsę dostać?(czy po prostu mam sobie kupić Luthora i udawać, że to zwykły priest) :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

mozesz sobie kupic Luthora, mozesz sobie kupic konnego priesta Ulrica, mozesz sobie skonwertowac. nie jest to pierwsza i zapewne nie ostatnia konfiguracja jakiegos bohatera, ktorej nie mozna dostac.
nie sadze, zeby to byl jakis problem...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Szaman pisze:mozesz sobie kupic Luthora, mozesz sobie kupic konnego priesta Ulrica, mozesz sobie skonwertowac. nie jest to pierwsza i zapewne nie ostatnia konfiguracja jakiegos bohatera, ktorej nie mozna dostac.
nie sadze, zeby to byl jakis problem...

Racja Szaman takich fixów jest dużo.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Ja jako drugiego kapłana na koniku używam Valtena (v2) z doczepioną tarczą.

Maciek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

mozesz sobie kupic Luthora, mozesz sobie kupic konnego priesta Ulrica, mozesz sobie skonwertowac. nie jest to pierwsza i zapewne nie ostatnia konfiguracja jakiegos bohatera, ktorej nie mozna dostac.
nie sadze, zeby to byl jakis problem...
taki offtop: prawie wszyscy herosi DE.... :wink:

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Ja mam zamiar zaczac uzywac arcykaplana na oltarzu, ale mam takie pytanie, czy on moze rzucac te czary jako boundy bedac w walce? (oczywiscie procz 1 czaru bo jest magicznym pociskiem) ?

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Bycie w walce nie przeszkadza w rzucaniu innych czarów niż pociski. Oczywiście standardowe ograniczenia co do CELOWANIA czarem w walkę obowiązują.

Maciek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

A czy moge rzucic modluitwe zadajaca D6 z S 4-5 siedzac na oltarzu?? I wowczas base kontakt to podstawka liczona jest od koni naszego chariotu czy moze umownie przystawia sie taka jaka ma kaplan...???

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Mozesz rzucac na oltarzu, a ze priest bedac na oltarzu ma taka podstawke to i wszystkie ODDZIALY bedace z nim w kontakcie dostaja D6 hitow (nie modele!). Wiec w sumie co za roznica ?:P

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Spoko, bo w AB jest napisane ze jednostki stykajace sie z podstawka priesta obrywaja przy tym czarze, wiec myslalem ze chodzi o bezposredni base kontakt... dzieki wielkiie....

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jeśli jest napisane że jednostki w kontakcie to chyba jest zrozumiałe?

Jednostka(czyt.oddział) to nie model(czyt.model). :twisted:

Podstawą jest nauczenie sie prostego rozróżniania "Unit in base contact" a "Models in base contact".
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
hanson
Warzywo
Posty: 19

Post autor: hanson »

Skoro już było na pokrewny temat to zapytam jak to dokładnie jest z chalengem. Wiele osób używa sformułowania "schodzi z rydwanu" Priest nie będzie korzystał z save 5+ od rydwanu. A co z wardem, magic resisatancem i czarami rzucanymi z gryfa? Nie wiem czy jest to poprawne, ale chyba "schodzenie" należy potraktować jako skrót myślowy tzn. pozostaje na rydwanie, a jedynie nie korzysta z jego sava. Wtedy korzysta ze wspomnianych zasad.
Można by przyjąć też, że faktycznie schodzi, ale ward itd pozostaje.
Czy wreszcie w pojedynku traci bonusy z war altara ponieważ znajduje się fizycznie poza nim.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

sprawa jest dosc prosta: schodzil z rydwanu w 6 ed. w 7 ed. juz z niego nie schodzi. tak wiec warda ma :D
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
hanson
Warzywo
Posty: 19

Post autor: hanson »

:D To naprawdę dobra wiadomość. Inna sprawa, że gdyby schodził to war altar nie byłby znowu taki fajny.

ODPOWIEDZ