Priest czy mag?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aipz
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa

Post autor: aipz »

Mam podobny problem interpretacyjny... Jak sie to ma do zasad z podrecznika podstawowego?

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?p=53123#53123

i oto cała odpowiedź(kurcze myliłem się :oops: :roll: )

Raistlin_Meyere
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Raistlin_Meyere »

najważniejsze jest aby umieć się przyznać do błędu :roll:

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Reyki pisze: Arcykapłan ma wybór albo sv 1+ albo 3+ przerzucany.
Ciężki wybór.
Chyba brałbym 1+, większoć atakujących taki cel jak Arcy Kapłana modyfikuje AS, więc przerzucanie np. 5+ 6+, to już nie jest wielka frajda.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

pelcu pisze:
Reyki pisze: Arcykapłan ma wybór albo sv 1+ albo 3+ przerzucany.
Ciężki wybór.
Chyba brałbym 1+, większoć atakujących taki cel jak Arcy Kapłana modyfikuje AS, więc przerzucanie np. 5+ 6+, to już nie jest wielka frajda.
arcykaplan ma AS 3+ wtedy, gdy mu spod d... wozek wyjma. a wtedy to on ma wiekszy problem niz gorszy AS :twisted:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Szaman pisze:arcykaplan ma AS 3+ wtedy, gdy mu spod d... wozek wyjma. a wtedy to on ma wiekszy problem niz gorszy AS :twisted:
I wg erraty GW rowniez za kazdym razem gdy jest w hth. Ja biore arcykaplana z Armour of Meteoric Iron, na oltarzu i z dwurakiem :D

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Ja mu daje sword of batlle zamiat dwuraka...

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

karlee pisze:
Szaman pisze:arcykaplan ma AS 3+ wtedy, gdy mu spod d... wozek wyjma. a wtedy to on ma wiekszy problem niz gorszy AS :twisted:
I wg erraty GW rowniez za kazdym razem gdy jest w hth. Ja biore arcykaplana z Armour of Meteoric Iron, na oltarzu i z dwurakiem :D
to jest "mounted" czy nie? dwurak daje mu +1 czy +2?
moze mi ktos przytoczyc errate, ze w CC (nie w pojedynku!) bohater zsiada z rydwanu?
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

A prosze bardzo. Czwarta strona erraty do 7 ed:

Q: Does a character riding a chariot that is fighting in cc benefit from +2 armout save (...) or does it applies only for ranged attacks ?
A: In CC this work like fighting a ridden monster, so the enemy can pick who to attack and the character must use its own armour save.

No i co do drugiego pytania to tak, charakter na chariocie jest mounted i ma tylko +1 S. Prawdopodobnie jest to napisane przy chariotach w RB, nie chce mi sie rulebooka wyciagac z szafy. Inaczej obsluga chariota w szarzy nie mialaby +1 do sily ;-)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

karlee pisze:A prosze bardzo. Czwarta strona erraty do 7 ed:

Q: Does a character riding a chariot that is fighting in cc benefit from +2 armout save (...) or does it applies only for ranged attacks ?
A: In CC this work like fighting a ridden monster, so the enemy can pick who to attack and the character must use its own armour save.
no to misterny plan w pizdu... :(
karlee pisze:No i co do drugiego pytania to tak, charakter na chariocie jest mounted i ma tylko +1 S. Prawdopodobnie jest to napisane przy chariotach w RB, nie chce mi sie rulebooka wyciagac z szafy. Inaczej obsluga chariota w szarzy nie mialaby +1 do sily ;-)
obsluga to co innego niz charakter, ale zgadzam sie, ze logiczniejsze jest +1 do sily. a teraz podchwytliwe pytanie - czy jak walczy w pojedynku (zsiada z rydwanu) to ma +2 za dwuraka?

te rydwany to coraz wieksze badziewie... :roll:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Szaman pisze: a teraz podchwytliwe pytanie - czy jak walczy w pojedynku (zsiada z rydwanu) to ma +2 za dwuraka?
A niby dlaczego zsiada z rydwanu??

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

raf pisze:
Szaman pisze: a teraz podchwytliwe pytanie - czy jak walczy w pojedynku (zsiada z rydwanu) to ma +2 za dwuraka?
A niby dlaczego zsiada z rydwanu??
nie ukrywam, ze troche mieszaja mi sie edycje - w 6 zsiadal. teraz nie zsiada?
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

77 strona: "If a character is riding a chariot, the creatures pulling the chariot will fight in the challange, but the other members..."

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

raf pisze:77 strona: "If a character is riding a chariot, the creatures pulling the chariot will fight in the challange, but the other members..."
niby drobna roznica...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

inaczej gdzie masz napisane, ze character zsiada?

czy zsiada z normalnego mounta jak jest w challangu? nie

czy wiec powinien zejsc z tego jesli nie ma nic o tym wspomniane?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Shino pisze:inaczej gdzie masz napisane, ze character zsiada?

czy zsiada z normalnego mounta jak jest w challangu? nie

czy wiec powinien zejsc z tego jesli nie ma nic o tym wspomniane?
ale czy ja mowie, ze tak nie jest? napisalem, ze tak bylo w 6 edycji. jak jest w 7 - nie pamietam, a podrecznik mam gdzies na dnie ktoregos pudla...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Z tego co widzę, to najlepszą formą walki z War Alterem jest rzucić bohatera w pojedynkę, nawet pod szarżę i dać chalenge.
Wtedy Rydwan nie walczy, a priest musi zsiadać ??? Czy tak? Jeśli nie to mi wyłużcie to krok po kroku, bo już całkiem głupi jestem... Shino ratuj :)

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Nic ci to zasadniczo nie da, w kazdym razie niewiele... impacty idą w oddział (jak przy strzelaniu), priest i konie idą w pojedynek. Swoją droga pytanie, czy szeregowcy przeciwnika mogą wtedy walić po chariocie... Wydaje mi się, że nie, bo rydwan jest w challengu...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Rydwan i jego obsluga walcza z szeregowcami przeciwnika, a bohater i konie walczą w challange. A ze u nas rydwan nie atakuje, a obslugi nie ma wiec zasadniczo wychodzi na to samo, z ta tylko roznica ze arcylektor i konie nie beda moglby bic po oddziale, i beda musialy po dzielnym bohaterku.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie. rydwan jest w challangu... tylko bsluga rydwanu jest poza nim...

ODPOWIEDZ