Bohater na Pegazie

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Bohater na Pegazie

Post autor: kowaljl »

Jak czesto gracie z bohaterem na pegazie i nie mowie tu o magu. W sumie tak myslalem zeby wyprobowac generala zlozonego w ten sposob.

General 80
Sword of Strife 40
Talisman of Preservation 45
Enchante Shield 15

Pegaz 50

W sumie dostajemy kolesia z 5 atakami, save na +1 i word na +4, plus ataki Pegaza. Koszt faktycznie spory 242pkt. no ale dostajemy postac ktora moze miec naprawde sporo zastosowan. Jak myslicie warto??????

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Ja uważam że zależy od koncepcji i wielkości armii. Mi na 2400-2800 pkt. po prostu nie mieści się taki w lordach po wstawieniu arcymaga i papy. A za 70 pkt. więcej możesz wystawić dwa pegazy w hero które raczej więcej dadzą opcji niż jeden który w zasadzie oprócz LD9 i jednego ataku więcej jest niewiele lepszy od kapitana

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Nie no jest spoko , masz 7 ataków z siłą 4 , na tą edycję miazga , za jedyne 250 ptk. Bez obrazy , ale nie da się tym grać.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

przeciw piechocie nawet 8 to akurat dobrze wykorzystane robi miazgę :wink: - da się grać ale imo za drogi i zajmuje lordów

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Poprawka, Generał od Kapitana różni się 1 woundem i 1 liderką wyższą... Resztę mają taką samą, czyli jak wrzucimy kapitana na pegaza to różni się tylko liderką od generała (pomijam większy limit na itemy generała). :D
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Wondami sie nie różni bo kapitan i tak bierze 3Wo od pegaza, atakiem dlatego że gienio w tym zestawieniu ma miecz +2 At a nie standardowy sword of battle :wink:

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Bizim pisze:Poprawka, Generał od Kapitana różni się 1 woundem i 1 liderką wyższą... Resztę mają taką samą, czyli jak wrzucimy kapitana na pegaza to różni się tylko liderką od generała (pomijam większy limit na itemy generała). :D
Ekhm.
;)
Do mnie nie przemawia bonus w postaci +2 ataki za 70 pkt (ulepszenie na generała i koszt miecza)...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Jedyny sens składania generała zamiast kapitana widzę gdy dać mu na przykład koronę i wymaksować przeżywalność.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Ja zwracam uwage raczej na cos innego. On ma Save na +1 plus Worda na +4, kapitana raczej bylo by ciezko tak zlozyc. Jego przezywalnosc sporo daje. I raczej ten aspekt podoba mi sie w tym zlozeniu najbardziej. I tak faktycznie sporo kosztuje ale kapitan na pegazie rowniez nie jest tani a ginie zdecydowanie szybciej.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Kapitan na pegazie wychodzi prawie 100 pkt taniej. Najczęstsze buildy mają 1+/2+ save z przerzutem (wtedy wychodzi wytrzymalszy na zwykłe ataki od 1+ bez rerola i ward 4+) i wardem 2+ na ogniste.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Wardy są irytujące złośliwe i nigdy mi sie nie udają w kluczowych momentach (czytaj killing blow) A jak warda nie mam to zazwyczaj KB nawet nie dostaję :wink:

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

jeżeli Generał na pegazie, to tylko jak wejdzie ten duński shit :roll:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

+1
jednak skoro można wystawić taniej pegaza z kapitanem to po co punkty marnować :wink:

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

żeby na duńskim etc mieć dwa pegazy :|
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Duńskie ograniczenia nawet jeśli wejdą, to się nie przyjmą. Może będzie parę lokali, na nich. Może nawet master. I tyle. Te ograniczenia są tak niegrywalne, że ludzie może trochę na nich pograją i zapomną. Lord na pegazie jest imo niewiele lepszy od herosa, ale jest jedno wystawienie, które jest całkiem warte uwagi, a o którym była mowa wyżej:
General of the Empire @ 230 Pts
Full Plate Armour; Shield
Crown of Command [35]
Sword of Battle [15]
Dragonhelm [10]
Dawstone [25]
Imperial Pegasus [50]
Największa wada jest taka, że drań nie wchodzi razem z dużym magiem i war altarem. Więc tak, czy tak na standardowe punkty generał jest niegrywalny.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ale zastanów się czy przy duńskich ograniczeniach opłaca się wystawiać dużego maga, a nie lepiej dwóch małych 2-go levelowych, a wtedy może się okazać że i drugiego Pegazorda wsadzisz
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

zdecydowanie duży ssie jak lvla nie dodaje a mali chociaż mogą się rozejść i w razie czego jednym miscastem nie tracimy 4 czarów + można mieć 2 sygnaturki :wink:

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

weźcie pod uwagę nowego power scrolla. obniża o połowę casting value czaru - przy dużym magu robi to już różnicę na korzyść, ciekaw jestem czy byłoby to grywalne.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

rob pisze:weźcie pod uwagę nowego power scrolla. obniża o połowę casting value czaru - przy dużym magu robi to już różnicę na korzyść, ciekaw jestem czy byłoby to grywalne.
nie robi żadnej różnicy, przedmiot jest one use only, obniża CV podstawowy czaru z tego co kojarzę (ale mogę się mylić) a za te same punkty masz roda, który po prostu jest przydatniejszy, o niszczarce nie wspominając :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

ale skavenom już taki skroll może sporo pomóc - jak pomyślę że będą we mnie rzucać trzynastkę na 13+ brr....

ODPOWIEDZ