nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Re: nowe modele i unity?

Post autor: kowaljl »

A mi sie podoba:) A swoja droga wytłumaczcie mi kilka rzeczy. Czy ten Markus Wulfhart to zawsze musi byc wystawiony czy niema opcji wystawienia Huntsmarschalla normalnego? Jak z tym lukiem Amber ? czy to standardowe wyposazenie Tych lowcow? Czy po prostu mały bład w tej latce ArB? A swoja droga kusznicy za 9 pkt............... to tez przegiecie jak dla mnie. I jeszcse pytanko, ktos mowil ze kaplan moze dawac flamingi działom, ale to chyba tylko z altara jesli dobrze zrozumialem zasady wiec raczej mało przydatne.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Huntsmarshal to specjalny bohater i tylko on ma swój specjalny łuk. Jego wystawienie pozwala wziąć również jeden oddział specjalnych łowców.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Wulfhart to specjal, nie ma swojego "niespecjalnego" odpowiednika. Bursztynowy Łuk to jego standardowe wyposażenie. Nie wiem o co chodzi z tymi łowcami ponieważ oni w ArB mają normalne łuki (czyli tak jak być powinno).

Co do ognistych armat to tak potrzebny jest altar.

Ja bym tak od razu sensu altara nie skreślał, co jak co ale ogniste armaty, rozwadawnie ld 9 na 18'' (przy panice od detek), do tego aura hate w 6''. W teorii wychodzi bardzo drogi ale z drugiej strony jeden altar może obsługiwać ze dwie hordy i wtedy nie musimy kupować 2 warrior priestów (czyli prawie 200 pkt bo licze WP iteamami zaoszczędzimy). Tylko właśnie trzeba od tego zacząć, że aby altar był grywalny to musi mieć co pastuszyć, bo w rozpie z 1 halabardami i 1 blokerem, lub z 40 halabardami i 2 detkami po 20 halabard to te modlitwy altara niewiele dają.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Bardzo fajny i solidny ten nowy podręcznik. Moc podobna do poprzedniego - z tą różnicą że trzeba będzie więcej myśleć :)

3 oddziały stubborn w core'ach FTW :D

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

W kazdym badz razie ten nasz specjalny lucznik jak dla mnie to tylko zabawka. Jesli jest specjalem to i tak nie mozna go bedzie postawic na stole na turniejach. Wiec na razie trzeba sie zająć tym co mozna wystawic realnie.
EDIT: GM drozszy a nawet tarczy niema:(:(:( Jak tu nie przeklinac tych gosci.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

To detki dalej moga byc dwie na jednego parenta ? i dalej jest 50 % wielkości parenta ?

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Cóż widać coraz bardziej tendencję do specjali zmieniających styl rozgrywki daną armią. To nie teklisze którzy po prostu są dużo lepszymi magami, ale gostkowie o naprawdę unikalnych skillach.


@C4h10
Nie wiem jaki sposób na stubborna ty masz na myśli ale mi od dawna chodzi po głowie jakiś lord z koroną (nawet dziadowy generał czy lektor) w oddziale halabard i nagle mamy stubbornowe detachmenty. :D



@wychwa
Tak to się nie zmieniło. Ale za to można już trzymać bohaterów w detce i nadal działają zasady detachmentu.



Najbardziej mi szkoda, że zmieniono zasady counter charge, supporting fire i supporting charge. Co prawda nigdy się tego nie używało, ale teraz branie detki złożonej z kuszników ma jeszcze mniejszy sens.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ja bym tak od razu sensu altara nie skreślał, co jak co ale ogniste armaty, rozwadawnie ld 9 na 18'' (przy panice od detek), do tego aura hate w 6''. W teorii wychodzi bardzo drogi ale z drugiej strony jeden altar może obsługiwać ze dwie hordy i wtedy nie musimy kupować 2 warrior priestów (czyli prawie 200 pkt bo licze WP iteamami zaoszczędzimy). Tylko właśnie trzeba od tego zacząć, że aby altar był grywalny to musi mieć co pastuszyć, bo w rozpie z 1 halabardami i 1 blokerem, lub z 40 halabardami i 2 detkami po 20 halabard to te modlitwy altara niewiele dają.
Zależy od taktyki. Najciekawszy to ten flaming dla armat... liderkę można załatwić za sprawą bohaterów w oddziałach (przechodzi na dętki), a jak dasz BSB do halabardników z odpowiednim sztandarem to już bajka. GS w ogóle dętek prawdopodobnie mieć nie będą (u mnie, punkty specjal lepiej spożytkuje)... kwestia altara stała się nieco problematyczna, akurat w momencie gdy miałem pomysł na własny Ołtarz... aura hate trochę mimo wszystko mała.)
Właśnie, musi coś pastuszyć. Ale po zdrożeniu piechoty wiele chyba już tego nie będzie. Zapewne będę wolał sprawę załatwić jednak Priestami, a zaoszczędzone punkty włożyć w Magów, WH i kapitanów (a może i pegazistę)


To detki dalej moga byc dwie na jednego parenta ? i dalej jest 50 % wielkości parenta ?

Si.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Dla mnie albo dajesz ogniste albo hate przeciez nie dasz rady stac i przy armatach i przy oddzialach. Pozatym 2 kaplanow to wiecej szans na kosci.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Bizim pisze: @C4h10
Nie wiem jaki sposób na stubborna ty masz na myśli ale mi od dawna chodzi po głowie jakiś lord z koroną (nawet dziadowy generał czy lektor) w oddziale halabard i nagle mamy stubbornowe detachmenty. :D
Dokładnie CoC to taki imperialny "must have". Nosiciel zawsze się znajdzie :)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

tyle że 3'' od macierzystego odziału to bardzo mało. Bardzo łatwo wyjść poza to i wtedy już nie mamy stubborna na detce. Jeśli oddział ma operować to detka może okazać się nie tak użyteczna jak się zdaje.Bardziej widzę już łuczników jako trzymających się blisko.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Martin von Carstein pisze:
Zależy od taktyki. Najciekawszy to ten flaming dla armat... liderkę można załatwić za sprawą bohaterów w oddziałach (przechodzi na dętki), a jak dasz BSB do halabardników z odpowiednim sztandarem to już bajka. GS w ogóle dętek prawdopodobnie mieć nie będą (u mnie, punkty specjal lepiej spożytkuje)... kwestia altara stała się nieco problematyczna, akurat w momencie gdy miałem pomysł na własny Ołtarz... aura hate trochę mimo wszystko mała.)
Właśnie, musi coś pastuszyć. Ale po zdrożeniu piechoty wiele chyba już tego nie będzie. Zapewne będę wolał sprawę załatwić jednak Priestami, a zaoszczędzone punkty włożyć w Magów, WH i kapitanów (a może i pegazistę)

Chciałbym wszystkich uświadomić, że przechodzenie ld na detki to jest zasada ze starego booka. 8)


I nie przesadzałbym z tym, że nagle nasza piechota przestanie bywać w rozpiskach. Jasne jest droższa, ale też jest silniejsza bo może lepsze boosty dostać.
Poza tym co ty chcesz dawać w corach? Kawalerie która się kompletnie nie zmieniła?
Znaczy dobra ten jeden klocek IC teraz faktycznie brzmi bardziej interesująco bo jest w corach i do tego tańszy. Ale zwykła kawaleria to imo tylko w 5 z dwurakami i muzykiem, taki nasz imperialny pseudo fast który staniał o 3 pkt (bo muzyk kosztował kiedyś 8).
Altar daje sporo swobody, bo zamiast przemieszczać priesta do innego oddziału (a często jest tak, że trzeba szarżować jakimś klockiem i nie można przez to wyjść z niego bohaterem czy do niego wejść) to po prostu podjeżdżasz do ważnego miejsca i wspomagasz bez ryzyka dla altara.

c4h10 pisze:
Dokładnie CoC to taki imperialny "must have". Nosiciel zawsze się znajdzie :)
Z tego co zrozumiałem zasadę detachmentów, to gdy główny unit i detka będą w cc to główny unit może przekazywać swojego steadfasta wynikającego z szeregów na detkę, dlatego nie jest tak z tym źle. ;)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

I nie przesadzałbym z tym, że nagle nasza piechota przestanie bywać w rozpiskach. Jasne jest droższa, ale też jest silniejsza bo może lepsze boosty dostać.
Poza tym co ty chcesz dawać w corach? Kawalerie która się kompletnie nie zmieniła?
Mam 600 punktów do wsadzenia w Core musowo. Halabardy/włócznicy z odpowiednimi dętkami (dwiema) czyli 80 ludków z dowódcami dla Głównego regonu. Do tego ze dwa oddziały tanich łuczników. Gotowe, 600 pkt. wydanych. Mam jeszcze 600 pkt na bohaterów (Przykładowo - Arcymag, dwóch kapłanków... może WH, na pewno BSB... albo inżynier... jest na co wydawać te kolejne 600 pkt). 1200 pkt na specjal, z czego sami GS zeżrą te 450, dwie armaty 240 (to już blisko 700 pkt), demigryfy (200-260)... zostaje ok. 230-270 pkt luzem... to może moi rajtarzy dla wsparcia demigryfów... a może Euro zwiększy limit armat nam do trzech... albo wezmę czołg, zamiast jednej armaty... 2400 pkt nie ma, jest więc na co wydawać punkty i z czego wybierać.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

No oczywiście że jest w czym wybierać. Problem w tym że tych pkt trochę brakuje ;]

A boundy na nowych wózkach przy ifce nic złego im nie robią ?

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

A magom to teraz nie ma co dać za bardzo. No jedynie dispel scroll ;/

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Martin von Carstein pisze:
I nie przesadzałbym z tym, że nagle nasza piechota przestanie bywać w rozpiskach. Jasne jest droższa, ale też jest silniejsza bo może lepsze boosty dostać.
Poza tym co ty chcesz dawać w corach? Kawalerie która się kompletnie nie zmieniła?
Mam 600 punktów do wsadzenia w Core musowo. Halabardy/włócznicy z odpowiednimi dętkami (dwiema) czyli 80 ludków z dowódcami dla Głównego regonu. Do tego ze dwa oddziały tanich łuczników. Gotowe, 600 pkt. wydanych. Mam jeszcze 600 pkt na bohaterów (Przykładowo - Arcymag, dwóch kapłanków... może WH, na pewno BSB... albo inżynier... jest na co wydawać te kolejne 600 pkt). 1200 pkt na specjal, z czego sami GS zeżrą te 450, dwie armaty 240 (to już blisko 700 pkt), demigryfy (200-260)... zostaje ok. 230-270 pkt luzem... to może moi rajtarzy dla wsparcia demigryfów... a może Euro zwiększy limit armat nam do trzech... albo wezmę czołg, zamiast jednej armaty... 2400 pkt nie ma, jest więc na co wydawać punkty i z czego wybierać.
Przecież przy wejściu nowego booka ograniczenia euro imperium są nieaktualne...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Znaczy jeśli zakaz czarowania do końca fazy magii to coś złego to tak. :P

Są innate, jak prieści i Altar.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Panowie czyli jak wózek da np warda na +6 na parent to detka też dostaje warda ? Albo jak preist rzuci modlitwę na siebie to ona działa i na paent i na detkę ? Nie mam booka a to jest dość istotne przy robieniu rozpiski ;]

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Na detkę oddziałują tylko zasady które zostały tam wcześniej wymienione (frenzy, hate, stupidity etc). Wszystkie inne bonusy rzucone na główny oddział NIE przechodzą na detkę.

Wyjątkiem od tego są tylko modlitwy priesta, które przechodzą normalnie na detki w 3''.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Przecież przy wejściu nowego booka ograniczenia euro imperium są nieaktualne...
Nie wiedziałem, teraz wiem. Czyli trzecia armata zawita w specjalach.

Problem w tym że tych pkt trochę brakuje ;]
No właśnie.

Zablokowany