Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Pocisk »

Na random movment tylko hold

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Ja mam pytanie dotyczące van horstman speculum.
Czy jeśli rzucę na oddział z herosem WS10 IN 10 lub/i bironę z light'a to przy challengu jaką charakterystykę oddaje kapłan? Bazową czyli WS 4 IN 4 A 2? Czy bierze się pod uwagę już po efekcie czaru?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Bazowe staty.

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

A z czego wynika odpowiedź, że bazowe statsy, bo nie do końca się z tym zgodzę.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

medzik pisze:A z czego wynika odpowiedź, że bazowe statsy, bo nie do końca się z tym zgodzę.
"Z opisu przedmiotu - "when the wearer fights in challenge, he must swap the strenght, toughness, Initiative and attacks characteristics on his profile with his enemy..."
Pzdr.
R
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Pytania z serii tych ci już były:
-Hatred z wózka dostają miśki,konie i herosi w 6'?
-2 czar z lighta daje 10 ws i i też miśkom itd?I to samo w przypadku 6 czaru,dół i góra dostają asf i +1a?
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

z tego co pamiętam to hate jako taki działa na ludzki element tylko ( z wózka chyba łyka nawet bohaterów ale mogę się mylić, bo dawno człowiek nie grał na furmance); czary z light czy innych domen to już inna sprawa, działają na cały oddział, zarówno górę jak i dół.
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Fanatic pisze:Pytania z serii tych ci już były:
-Hatred z wózka dostają miśki,konie i herosi w 6'?
-2 czar z lighta daje 10 ws i i też miśkom itd?I to samo w przypadku 6 czaru,dół i góra dostają asf i +1a?
Na wszystko działa z wózka,
Tak dostaje model góra i dół ;)
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Szymon pisze:
Fanatic pisze:Pytania z serii tych ci już były:
-Hatred z wózka dostają miśki,konie i herosi w 6'?
-2 czar z lighta daje 10 ws i i też miśkom itd?I to samo w przypadku 6 czaru,dół i góra dostają asf i +1a?
Na wszystko działa z wózka,
Tak dostaje model góra i dół ;)
dobre wałki u was na prowincji przechodzą ale zalecam jeszcze raz przeczytać zasady kawalerii a szczególnie ten fragment o zasadach specjalnych…
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To chyba nawet w faq do armybooka jest :D
Ale wałek jest dobry bo kto by faq imperialny ze sobą nosił.

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

War Altar of Sigmar, Holy Fervour.
Add the following at the end of the special rule: ‘Note that in the case of Cavalry, Chariots, Monstrous Cavalry, Monstrous Beasts or ridden Monsters, this only applies to the rider.’

Co do czarów uważam, iż dostaje i góra i dół.

rafixator dziękuję, że wszystkim wokół przypomniałeś gdzie mieszkają i kto ma zawsze racje, kłaniam się Warszawie uniżenie

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

@medzik zluzuj poślady, jeżeli Cie obrazil mój tekst to przepraszam. Szymon jest graczem turniejowym który powinien ogarniać takie zasady 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

cisza i spokój mi tutaj ;)
tak jak sądziłem, wózek jest strasznie jakiś taki archaiczny, że jego zasady trzeba 2-3 razy przeczytać =P~ mój stoi grzecznie na półce od początku listopada kiedy to zagrał i padł w bitwie na 8k...
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

A bohaterowie dostają hatred od wózka?
Obrazek

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

tak

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

rafixator pisze:
Szymon pisze:
Fanatic pisze:Pytania z serii tych ci już były:
-Hatred z wózka dostają miśki,konie i herosi w 6'?
-2 czar z lighta daje 10 ws i i też miśkom itd?I to samo w przypadku 6 czaru,dół i góra dostają asf i +1a?
Na wszystko działa z wózka,
Tak dostaje model góra i dół ;)
dobre wałki u was na prowincji przechodzą ale zalecam jeszcze raz przeczytać zasady kawalerii a szczególnie ten fragment o zasadach specjalnych…
Ciiii :D Nikt sie nie dowie :P a każdy łyka jak pelikan xD

Noo choć fakt jestem graczem turniejowym :D ale ostatnio ciężko z czasem na turnieje :(.
Ale kiedyś zapytałem kudłatego na turnieju czy na wierzchowce tez dziala i powiedzial ze tak .

Jaka jest teraz meta na EMP :D bo widziałem na turniejach ostatnio kilka rozpisek strasznie dziwacznych i nie wiem co jest grane :D
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Chciałbym sobie wystawić Franciszka na smoku (domowe granie). I mam z tego powodu pytanko dotyczące podstawki. Kupiłem Imrika na smoku i tam jest podstawka 50/50. Czy mogę użyć jej czy też musi to być podstawka rydwanowa albo taka, jakiej używa zombi dragon? I dodatkowo co z turniejem gdyby była możliwość zabrania go na takowy. Czy są jakieś odgórne wytyczne?
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Na podstawce rydwanu. Zawsze taka podstawka jak jest w nowych boxach z najnowszym modelem, najprościej tak to działa.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Podziękował
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nie prawda.

Nigdy nie było modelu imperialnego smoka. W związku z tym jaką podstawkę sobie zrobisz taka będzie dobra. Zarówno 50/50 jak i 100/50 albo jeszcze większa o ile masz ochotę. Obyś nie robił mniejszych jak 50/50 bo mniejszych smoków nie ma.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ